15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Leanderek(18)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Kertünk meglepetései (2)
Gyümölcsök (5)
Konyhakerti növények (14)
Hortenziák (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)

- Tábortűz témák:
Vicces történetek,...képek(16)
IDŐJÁRÁS (61)
GAZLAP szakácskönyv (71)
A Tudat keresése (3)
Találd ki (29)
2019-es nyári abádszalóki tali
Milyen öröm ért ma? (37)
Írj bármilyen témáról (15)
Versek, költemények (4)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:52:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:46:pm Bojtárgazdi :
Jó hétvégét kívánok mindenkinek!
6:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek Kellemes hétvégét
12:44:am Bojtárgazdi :
Szép álmokat mindenkinek!
5:50:pm Emmylie :
Fáraszto nap után a faluban talán majd pihenhetek. : Szép estét mindenkinek
11:33:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok! Mára is van munkám, de kicsit nemszeretem szöveg. Sok paragrafus van benne...
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:59:pm Bojtárgazdi :
Nocsak, hát már eltelt a nap! Sokat dolgoztam ma. Jó éjszakát kívánok!
10:08:am Emmylie :
Szep napot kivanok mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:42:pm Bojtárgazdi :
Nem tudom, ma már köszöntem-e... Szép estét kívánok, Gaznépek!
2:17:pm Emmylie :
Szep delutant. Tegnap az unokakkal ma a fiammal fagylaltozok. :
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek........ne m baj, Bojtikám, de legalább beköszönsz
2:12:pm Bojtárgazdi :
Én már csak kellemes délutánt tudok kívánni.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Golgota virágok / tojás gyümölcs
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Golgota virágok / tojás gyümölcs
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Edu
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2005.10.05, 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szilvia! sajna az enyimek sem tálállóak, hanem telelősek mind a három. És nemrég vettem én is egy ilyen szobait, már vannak rajta ici pici bimbók. A te képeidet látva alig várom, hogy kinyíljon. Kérk tanácsot, a visszavágás utáni biztos gyökerezésre, és mennyire kell visszavágni, hogy tuti legyen jövőre. Én mindíg féltem őket. Confused
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
rágica
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.10.05, 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bambi!
Ez egyszerűen őrület! Elakadt lélegzettel, kikerekedett szemmel meredtem a monitorra!
Az rendben van, hogy ilyen is van! (Képen már láttam.) De, hogy olyan is van, akinek van!? Na az a valami! Legalább annyira szurkolok a téli túlélésükhöz, mint Te!
Vissza az elejére
rágica
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.10.05, 15:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szilvia írta:

Küldök virágzás után dugványt ha érdekel! A te rojtoskád és pirosod se gyenge! Majd sorban állok én is osztásnál!

Drága vagy Szilvi!
Ilyet kérdezni tőlem, hogy érdekel-e?
Én, ha még nem tudná valaki "Vuk-szindrómában" szenvedek. (Kacsát, libát, tyúkot!) Minden érdekel, és mindent szeretnék! csak azt sajnálom, hogy a növényeimet nem tudom extra módon szaporítani, hogy mindenkinek juttassak belőle. De a pirosamnak több ága is van leföldelve, és úgyis visszavágom. Az 1. pillanattól kezdve úgy fogtam hozzá, hogy minél több "Kisvuknak" tudjak küldeni. A rojtos is metszésre szorul tavasszal, természetesen adok.
Vissza az elejére
hibiszkusz
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2005.10.05, 12:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Szilvia!

Gyönyörű a golgotád, mesés. A Hortuson én is vettem golgotát pirosat, állitólag csak piros szinű lesz, már van rajt két bimbó. alig várom már, hogy kinyiljon. Majd teszek fel róla képet. Van egy másik fajta golgotám
is, aminek a virága , olyan mint a Francesco avatára. Most akarom meg-
ifjitani (feldarabolni). Ha kérsz belőle szivesen adok.
Bambi
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.10.05, 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Most hozta a postás a 2 piciri golgotát, jövőre ilyenek lesznek!! Laughing
Vissza az elejére
szilvia
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2005.10.05, 07:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rágica!
Küldök virágzás után dugványt ha érdekel! A te rojtoskád és pirosod se gyenge! Majd sorban állok én is osztásnál!
Edu ez rád is vonatkozik, igen állítólag ez szobai, kiváncsi leszek rá!
A tied az a lila színű az kinti, bírja a fagyokat? Fantasztikusan néz ki.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
rágica
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.10.04, 17:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Édes istenem! Ha nekem egyszer ilyenem lehetne!
Ez az év a leanderek éve volt. A tavaszt 4 félével indítottam, most már biztosan 9-nél tartok, de van egy csomó, ami jövőre fog csak virágozni. A jövő évet a golgotáknak szentelem. Bambi már be is segített! (Nálam még nem gyökereznek, de hajt, él mindegyik. Remélem csak idő kérdése a dolog!)
Vissza az elejére
Bambi
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.10.04, 08:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Yulduz én Rágicától kaptam az ötletet, ami nagyon jó. 25 centis darabokra vágva vízben belül ablak előtt szépen gyökeresednek, pár napja már hármat elültettem, de a többi is gyökeresedik, amin még nincs gyökérke, az is hajt, egy sem ment tönkre.
Vissza az elejére
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2005.10.04, 07:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kaptam az anyukámtól egy méteres szőlőlevelű golgota-ágat.Hogyan lesz gyökere:vízbe vagy földbe tegyem?

Az élet a legizgalmasabb kalandregény.Az utolsó oldalnál újrakezdenéd.
Vissza az elejére
Edu
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2005.09.30, 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Voltam az áhított kertészetbe, vettem néhány csodát és közben érdeklődtem golgota ügyben, ahol a teleltetés mellett szóltak az érvek, de legalább is a lakás leghűvösebb helyén.

Van valakinek képe a szobai golgotáról? mert itt már olvastam róla, vettem is egyet, de nem ismerem a virágját.

szilvia! ha jársz megint a R...ai kertészet felé nem kérdeznéd meg az elérhetőségüket nekem? mert az e-mailre nem válaszolnak. előre is köszi.

Szia Edu! A hozzászólásodat kicsit átszerkesztettük, mert nem lehet benne teljes név! Lásd: Fórumszabályzat!!! - (a szerk.)
Vissza az elejére
isyka
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2005.09.29, 12:31    Hozzászólás témája: Teleltetés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Minden égtájon van a növényeknek egy kis pihenő idejük.
Szükségük van rá, de ez helyfüggő! Eredeti élőhely! A régóta nemesítettek pedig majdnem tápoldatfüggőek, ettöl függ a teleltetés. Lehet, kell is pihentetni, de elöször tegyük árnyékba, majd kevesebbet öntözzük, majd a teleltetőhelyre, ha a fűtött szoba, akkor öntözni is kell, de tápoldatozni nem. Azért a föld mindig legyen nedves.
Ja ez totális általánosság!

Akit érdekelnek a Húsevő Növények azok nézzenek be a honlapomra:
http://palanta.fplanet.hu
Üdv!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Vica
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2005.09.27, 06:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

evusa írta:
Valaki!.szóval, ha nem vágjuk vissza, akkor a lakásban télen nő és virít, utána pedig tavasszal kirakható a szabadba?

Evusa!
Sajnos nálunk ez nem működött, mert nagyon meleg van a lakásban. Bevittük a gyönyörű golgotánkat tavaly ősszel és bizony írtózatosan gyorsan ledobálta a leveleit! Azután kivitük a lépcsőházba, ahol szintén elég meleg van, de tavaszra szegény golgesz teljesen elszáradt! Visszavágtuk ugyan, de már újból nem hajtott ki!!!

Kiváncsi vagyok rá, hogy a tied, tényleg fog-e virágozni télen?
A növények télen pihennek, és ez nagyon fontos is nekik!!
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2005.09.26, 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! nekem azt mondta a kertész bácsim, hogy nem muszály teleltetni a golgotát, hanem be lehet vinni a lakásba és akkor tovább virágzik. bár gondolom, a túl meleget nem szereti. Valameik nap átmegyek hozzá, megnézem az üvegházát hátha találok valamit nála és akkor majd kifaggatom.
Vissza az elejére
szilvia
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2005.09.21, 09:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is azért kértem segítséget mert azt mondta nekem a szomszéd néni hogy amelyik golgota nem szeldelt levelű az szobai.Erre jól megíjedtem mert az enyém tojásdad és akkor v.színű hogy szobai.A szeldelt levelűt kell visszavágni és pincében teleltetni.De ha nem igaz a szomszédomat szidjátok, én is azt fogom tenni. Embarassed Question
Vissza az elejére
evusa
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2005.09.21, 08:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Valaki!....mondja akkor meg, hogy a golgota lakásban megmarad-e télen, virágzik, akkor is ha nem vágjuk vissza?
szóval, ha nem vágjuk vissza, akkor a lakásban télen nő és virít, utána pedig tavasszal kirakható a szabadba?
...na végre kinyögtem mit akarok megtudni
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Következő
20 / 22 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban