17 éves a Gazlap...
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben (18)
Orchideák otthonunkban (111)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Muskátlik (7)
Szobanövények (22)
Gyümölcsök (5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Konyhakerti növények (14)

- Tábortűz témák:
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (7)
IDŐJÁRÁS (69)
GAZLAP szakácskönyv (79)
Milyen öröm ért ma? (39)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
A Tudat keresése (4)
Vicces történetek....képek(21)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (11)
Kávéház (41)
Nagyik és Ők....(4)
Versek, költemények (4)
Kedven filmem, színészem (2)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:40:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:30:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:49:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:37:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
6:22:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:33:am kutyus :
Jó reggelt!Ismét elindul egy hét..........
6:54:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
6:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:38:am kutyus :
Jó reggelt! fúúúúúúj a szél rendesen
6:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Árnyékliliom (Hosta) 2
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Árnyékliliom (Hosta) 2
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 34, 35, 36  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
era
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2016.05.31, 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rendelt valaki a HP-től Hosta 'Alakazaam'-t ??
Az enyémből nem lett semmi.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zefirvirág
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.03.01, 14:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Meglátjátok!
Nemsoká kisüt a napocska, hipp-hopp néhány hónap, és lehet gyönyörködni az ilyen és hasonló szépségeinkben.

Vissza az elejére
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.02.07, 06:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap néztem, hajtanak a hosták kert árnyékos részén!
Vissza az elejére
Primula285
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2016.02.05, 17:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jaj, de jó!!! Addigra pont megfelelő lesz az idő!

Köszi szépen Laughing
Vissza az elejére
zozo0174
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2016.02.02, 07:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kifizettem, marcius vegere kertem a postazast
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Primula285
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2016.01.23, 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Era, köszi! Tényleg jó nagy.

Majd még gondolkodom rajta:)/ persze, most is minden kéne Embarassed
Vissza az elejére
era
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2016.01.23, 05:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Meglepődtem, hogy forgalmazzák Empress Wu óriás hostát Magyarországon. Ráadásul jó áron.
http://www.tuja.hu/webaruhaz/orias-arnyekliliom.html
Vissza az elejére
Susie
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2016.01.19, 21:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella, köszönöm a sok-sok segítséget, amit írtál, igazán hasznos volt, jó ötleteket is adtál. A storyk pedig nagyon jók, jókat derültem és egyben magamra ismertem...én is ilyen vagyok, ha kertről, növényekről van szó...nem tudom, honnan jön az erő, a földből, a Földtől, vagy a jó Istentől, de valami fantasztikus erő tud dolgozni bennem is...Smile

Van egyébként árnyékos része is, mert tuják vannak az egyik oldalon, a másik oldalon a hatalmas pünkösdi rózsák tövébe gondoltam. Illetve ott van a nagy lyukkám, amellé, illetve vannak kisebb bokrok a szélén. Lehet, hogy egy-két tővel kipróbálom és figyelem mit csinál. Majd még megálmodom. Nagyon hasznos volt, amiket írtál!
Vissza az elejére
Primula285
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2016.01.19, 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zozo, én is rendelnék...nem vagyok járatos ebben, mit tegyek?
Vissza az elejére
zozo0174
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2016.01.19, 19:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

jövő hétvégén zárom a rendelést, hatan lettünk eddig
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Primula285
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2016.01.19, 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

CAPSELLA
köszi az érdekes leírásodat!!! Laughing
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.01.18, 22:49    Hozzászólás témája: Árnyékliliom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Susie!

Akik cserépben nevelik a Hostát, azok a meleg és eső függvényében szükség szerint öntözik.

A szabad földbe kiültetettnél aligha gondolunk olyan rendszeres öntözésre, mint a cserepesnél.
A Hosta, ha lefelé nőhet a gyökere, mélyre lemegy.
Ha tehet, az emésztő betonja+földje fölé inkább valami szárazságtűrőt, kövirózsát ültessél, ha napos.
Bár, mivel éppen árnyékliliomot akartál, akkor ebből az következik, hogy nem napos hely.
No, árnyékos és sekély gyökerű legyen, ilyen ötletem nincs.

Ellenben ha van egy 5 l-es flakonod, ami eléggé merev , formatartó, akkor ültetéskor tedd be a tő mellé A szája kicsit emelkedjen a föld felé. Ültetés előtt nagyon pici lyukat készíts a fenekére, próbáld is ki, hogy a levegő nyomása alatt cseppen-e? A pillepalackokból sok nem jó a talajba, mert a föld összenyomja.
Az 5 l-es kannáknak elég széles a szája, hogy a slaggal vagy egyébbel könnyen, gyorsan feltöltsd. A csavarját csak lazán kell rátenni, hogy levegőt kapjon. Mert ha nem kap levegőt, vákum keletkezik és nem tud kifolyni a víz.

Mivel a Hosták elég gyorsan lombosodnak, ha már elkezdtek kihajtani, talán jobb lenne vagy két pillepalackot félig-harmadáig süllyesztve a növény mellé helyezni, mert azt ősszel gond nélkül könnyű kivenni és a helyére földet tenni, hogy a a hideget könnyebben kibírja.

Tehát ha egy ilyen stabil pótöntözést vállalsz + tápanyagellátás, akkor ültethetsz Hostát a beton fölé.
De ha azt tapasztalod, hogy nem fejlődik kielégítően, átültetheted jobb helyre.

Visszaolvastam az irományt, és eszembe jutott egy nagyon fontos dolog.
A beton hővezetése nagyon jó, ebből az következik, hogy nyáron nagyon felmelegszik, télen nagyon lehűl, vagyis a környezetét is melegíti ill. hűti.
Amikor Hortobágyon laktunk (nagyon régen volt), még nem lehetett ilyen könnyen virághoz jutni. Még magot se nagyon lehetett venni, pláne ott a faluban. Mi akkor költöztünk oda, volt egy új szolgálati lakás pici kerttel, sok tábla összetört üveggel a kertben, amit lefedtek ráhordott földdel. És eszméletlen mennyiségű gaz, mert előtte mocsaras volt, azt töltötték fel.

Trágyát hozott a férjem, sok nap altt kibányásztam az üveget, nagyon sok munkával felástam, trágyáztam, gyönyörű lett a szikes agyagú altalaj ellenére.
Ültetettem ott kapott málnát, szamócát, Egerből kapott Zalagyöngye egy éves gyökeres dugványt, ami másodévesen keveset, harmadévesen rengeteget és finomat termett. A margarétákat a járda mellé ültettem tavasszal, szépen virágzott, bokrosodott. Következő tavasszal egyetlen darab sem volt, mind kifagyott.
Ezt még itt Egerben is eljátszottam a margarétával és rájöttem, hogy a beton hideghatását nem bírta, mert a margaréta egy kicsit érzékeny a fagyra.

Az igaz, hogy az emésztő gödörbe sok melegvíz is folyik, az ellentételezi a hideg hatását, de nyáron fokozza a meleg hatását.

Lehet, jobb lenne rátenni egy hatalmas cserépben, alátéttel a hostát. Télre lesüllyeszteni a földbe nem beton közelében.

Én 2013-ban olyan sokat konténereztem a kertünkben, hogy a kitermelt, bekevert föld helyén olyan gödör lett, hogy a család kinézett a kertbe, nem láttak, senki nem tudta, hová tűntem. A szomszédokat is végigjárták, talán már az ember is örült titkon, hogy világgá mentem. Majd a lányom estére kiáltozott, hogy merre vagyok, hogy nem lettem-e rosszul a kertben.
Én csak ültettem. És találtam egy hatalmas kincset. Egy olyan 2m x 1,25 m-es betonlapot, ami akármióta a kertben volt. Apósom az 50-es években vette a telket, az akkor már ott volt.
Én arra emlékszem, hogy oda bármit ültettünk, semmi nem maradt meg. A nyári kánikulában minden kiszáradt. Olyan fél méter föld volt rajta, ami azért nem is olyan kevés.
Ezt a betonlapot kibányásztam, egy árnyékosabb helyre áthúztuk és azóta akörül ültetem át a növényeket, ott keverem a talajaimat.

És még más kincseket is találtam. Meglepetésemre rengeteg lábszár és combcsontot találtam. Igen méretesek voltak. De nem 50-100 évesek, fiatalbb csontok. De koponya nem volt. Néhány nagy borda. Aztán este mondta a férjem, nem emlékszel, amikor a tsz-ből hoztam a marhahullákat (ezek ellésben elhullott vagy balesetes, nem fertőző esetek voltak) a kuvaszoknak, vizsláknak, a meg nem evett csontokat oda ástam el. Te olyan mélyen kubikoltál? Az 1 m-nél mélyebben volt. Jó erőben vagy. Nem mondtam, hogy semmi máshoz nem lett volna ekkor kitartásom és ezt sok földet sok nap alatt, apránként termeltem ki.
Mondom én, az emberi hülyeség határtalan.
Vissza az elejére
Primula285
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2016.01.18, 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Era!
Engem inkább a cserék érdekelnének...sok évelőm van.
Amit tavaly vettem tőled, az mind megmaradt! Szépek!

Vagyis az ősszel voltak szépek...ma megnéztem, a tetejük biztos elfagyott...remélem, kihajtanak május körül.
Vissza az elejére
kiszmi1
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.01.18, 07:47    Hozzászólás témája: . Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szép napot mindenkinek.

Igen, Zozoval én is rendelte pár éve, valóban szépek és egészségesek voltak a tövek.
Én is nagyon elégedett voltam.

Most magas, tarka levelű Hostát keresek.

Minél magasabb annál jobb.
Ha volna valakinek, szívesen vennék.

Elég jó választék és olcsón lenne, a Zsohár kertészetben, Nagyrákoson.
De itt sajna csak nagy tételben és csak viszonteladókat szolgálnak ki.
Pedig itt a 14-es cserépméretüeket: 150-400ft között árulják.+27% áfa!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
era
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2016.01.18, 07:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Primula285
A kerek levelűekből kb 30 félém van, a hosszúkás levelűek hiányoznak a gyűjteményemből.
Tavasszal a szaporulatokból akarok eladni néhány tövet.
Most rendeltem innen először, néhány mini hostát.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 34, 35, 36  Következő
2 / 36 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban