15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZLAP szakácskönyv (71)
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (28)
Kávéház (40)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Vicces történetek,...képek(16)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
A Tudat keresése (2)
Nagyik és ŐK..........(3)
Slideshow & Videó

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
11:27:am Bojtárgazdi :
Szép napot! nekem munka futott be, manapság már ez a divat.
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Pünkösdi Ünnepet kívánok!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Házi praktikák növényeinknek
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Házi praktikák növényeinknek
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2014.12.14, 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

amarant írta:
Szép napot!

Két éve, egy kb. 20 literes dézsába, fenyőtőzegbe ültettem a fürtös áfonyámat, már az első évben hozott pár szem gyümölcsöt, idén tele lett virággal, most már érnek a bogyók.

Ám beköltöztek a dézsába a hangyák. Alul folyik ki a hangyás tőzegföld, bármerre lekotrok az ültetőanyagba, mindenhol tömegével...

Kb. reggel 8 óta folyamatosan kutatok-keresek olyan hatékony hangyairtó szer után, ami biztosan élve hagyja a növényemet, de a dézsa földjéből kiűzi őket. Semmit nem találtam. Sad Itt-ott ajánlanak házi praktikákat, azzal, hogy "állítólag" segít, meg "sokan esküsznek rá"...

Valami kipróbált, tuti módszer?

Ágimam!
Megszabadult az áfonyád a hangyáktól?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tibimanoo
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.12.11, 22:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Amarant

A hangyákkal teli dézsa problémáját könnyen megoldhatod úgy, hogy beleállítod az egészet egy vízzel teli nagyobb edénybe úgy, hogy ellepje a víz kb. fél-egy napra. Tuti megoldás. A hangyák megfulladnak, és vegyszerekkel sem kell kísérletezned.

Tibi
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.12.11, 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm ezeket a nagyon hasznos ötleteket! Smile
Vissza az elejére
csiri67
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2014.12.11, 17:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau Ha Véletlenül találsz mozgó telelőhelyet elkésve kereső igazi ragadózó katicát vagy fátyolka nevű bogárt (olyan mint a szitakötő miniatürben)az a lottó 5-sel felér ilyen esetben.Állítólag a fahamu ecsettel való felvitele is jó,"zöldeket" szárítja élőt és petét is.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.12.11, 15:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csiri!

Köszönöm szépen!

Nyáron megpermeteztem,de akkor még nem volt termés rajta! Smile
Vissza az elejére
csiri67
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2014.12.11, 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau Ha "csak" zöld levéltetű akkor a csípőscsalán levelet áztasbe és amikor kezd szagosodni ,átszürt lével permetezd meg.Tasakos csalánt gyógyszertárban ,drogériában tudol venni,nem drága.A szürőn maradt anyag növénytáp a paprikának.Esetleg megmaradó és be nem áztatott tea levélből csinálj teát és idd egészségedre!Megelőzésnek a cserépbe szúrj egy cikk fokhagymát és hagyd hogy éljen.Jó segítő lakótárs lesz belőle.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.12.11, 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megtámadták a tetvek a chili bokraimat a szobában.
Evil or Very Mad

Egyenlőre lemostam őket, de hogyan tovább?

Mivel permetezzek?
Tele van érett paprikákkal,de nem szeretném leszedni,mert így tovább friss marad.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.05.10, 04:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Amarant

Azt hiszem a sütőpor hatásos a hangyák ellen, mert bomlása során megöli a boly lakóit........azt nem tudom, hogy a növényednek árt-e
Vissza az elejére
era
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2014.05.09, 09:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Scilla
Meztelencsigák elleni védekezés
http://terebess.hu/tiszaorveny/kacsa.html
Vissza az elejére
amarant
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2014.05.09, 09:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szép napot!

Két éve, egy kb. 20 literes dézsába, fenyőtőzegbe ültettem a fürtös áfonyámat, már az első évben hozott pár szem gyümölcsöt, idén tele lett virággal, most már érnek a bogyók.

Ám beköltöztek a dézsába a hangyák. Alul folyik ki a hangyás tőzegföld, bármerre lekotrok az ültetőanyagba, mindenhol tömegével...

Kb. reggel 8 óta folyamatosan kutatok-keresek olyan hatékony hangyairtó szer után, ami biztosan élve hagyja a növényemet, de a dézsa földjéből kiűzi őket. Semmit nem találtam. Sad Itt-ott ajánlanak házi praktikákat, azzal, hogy "állítólag" segít, meg "sokan esküsznek rá"...

Valami kipróbált, tuti módszer?
(Friedensreich Hundertwasser)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2013.12.19, 14:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A férjem leásta a dézsát, amiben az áfonyát ültettük savanyú közegben (a kertész tanácsára, akitől vettük a töveket), azóta szépen fejlődik Laughing
kivivi
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.12.19, 11:49    Hozzászólás témája: ....... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szeretnék valamit hozzátenni a fenyőfélék komposztba való felhasználásáról.A tuja az ami kicsit húzós a keveréshez , mert olyan anyagai vannak , amik elnyomják az alattuk tenyésző illetve a velük érintkezésbe kerülő növényeket. Nem tudom pontosan mennyire és milyen mértékben meghatározni ezt a hatást . Ennek utána lehet kutakodni én magam is szeretnék pontosabb információkat kapni majd.
A gyakorlati tapasztalatomat tudom csak közre adni .Van ( volt - mert ki lett vágva a legnagyobb ) a lakás előtti kiskertes részben 3 nagy tuja , amiket felnyírt az elődünk ( 8 éve ) , hogy alattuk virágos , árnyas részeket lehessen kialakítani. Bár erőlködünk , de a növényzet satnya marad , illetve jóval elmarad a fejlődésük körülöttük - alattuk . Pedig gondozzuk őket és a napfény is jut nekik. Igaz az esőzésből is elvesznek valamennyit , de öntözés pótlás sem műxik. A levéltű hulladék meg terméstok mindent beborít egy idő után főleg tél után vastagon . Komposztálódhat is nyilván hiszen nem lehet össze takarítani rendesen - de úgy tűnik a problémát csak növelik a lebomló hulladékok.
Feketefenyő és ezüstfenyőtű ügyben nem tudom mi a helyzet , mert előttem a tuja jelent nagyobb gondot. Hát én nem tenném a komposztba az biztos.Pedig itt van az áfonya hazája is - pár tövem van . Kénytelen voltam dézsásan tartani őket , így most megmaradnak.
Scilla
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2013.12.19, 09:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Teszek, majd az eper köré szórom.
Vissza az elejére
kvagi
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2013.12.18, 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Scilla írta:
Mint ahogy a fahamut is kihordom a kertbe, csak nem szabad túlzásba vinni, mert erősen lúgosítja a talajt.

Spanyolcsigák és egyéb meztelencsigák ellen nincs valakinek valami jó természetes és hatásos módszere? A vegyszert kipróbáltam, de túl drága és mérgezni sem szeretném magunkat. Azóta kézzel szedegetem őket, de sosem fogynak el.

Tegyél el a fahamuból nyárra , és majd akkor szórd azokhoz a növényekhez , amit meg akarsz védeni a meztelen csigáktól. Nem nagyon csípik a hamut ugh

kvagi
.............................................

Honlap: http://www.agikertje.hu/

Facebook: Ági kertje/csoport
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Scilla
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2013.12.18, 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én pedig úgy vásároltam a savanyú földet a kertészettől több ezer forintért, komplett talajcserét végeztem, lágy esővízzel öntöztem és mégse maradtak meg. Pedig szép, erős tövek voltak, de csak vegetáltak és 2 éven belül mind kipusztult.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban