15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Kertünk meglepetései (2)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.
Egzotikus és különleges növények (15)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Amarilisz /Hippeastrum/22

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (61)
Írj bármilyen témáról (15)
GAZLAP szakácskönyv (71)
A Tudat keresése (2)
Vicces történetek,...képek(16)
Találd ki (28)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Milyen öröm ért ma? (37)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Kávéház (40)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
3:27:pm Bojtárgazdi :
Igen, hamar visszabillenek az éjszakázásba mindig.
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek.....Bojti kám, te meg akkor nem vagy, ha a többiek
11:41:pm Bojtárgazdi :
Mergvagyok ám, csak kicsit több a munkám, aztán mire ideérek, mindenki alszik...
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Orchideák szaporítása (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Orchideák szaporítása (2)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
arkangyal
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2010.05.19, 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sáska,
van keikiboost-om, ezért is örültem meg annyira, amikor mondtad, hogy ezzel meg lehet menteni az ilyeneket.

Noilla,
nem is a gyökerei miatt aggódom, de a közepe, a töve, ahonnan továbbfejlődhetne az teljesen halott, kemény, fekete. Crying or Very sad Nem tudom elképzelni, honnan indulhatna meg új levél vagy bármi.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Sáska
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2010.05.19, 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok,

Arkanagyal még nincs semmi elveszve.
Van Keikiboost-od?
A képről úgy látom, hogy feszesek a levelek, mennyi gyökere van?
Ha lesz időd, készíts légyszi olyan képet amin látható a levek alatti rész.
Biztos ti is megfigyeltétek már, hogy a lepkék a virágszárat mindig a levélhónaljból hozzák. Itt vannak az "alvórügyek" elrejtve. Ezeket a rézseket kell bekenni ilyen tőrothadásos eseteknél.
A képen látok egy virágszár maradékot, talán egy kicsit gombás is, legalább is én úgy látom. Légyszíves egy kicsit száritsd ki mielőtt a maradék ép leveleket megtámadja valami gomba, különben nem biztos a mentés sikere.
Igyekszem egy kis képdokumentációt összeállítani az én mentésemből, ami talán segít másoknak is.
Addig is az a lényeg hogy ne szeressük ( öntözéssel ) agyon a lepkéinket Wink

Legutóbb Sáska szerkesztette (2010.05.19, 22:48), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Noilla88
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2010.05.19, 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem ha a maradék gyökér körül bekenegeted keikiboosttal, akkor várható, hogy valahol előbukkan valami. Mintha az előzményekben ezt olvastam volna, talán épp Sáska írásában.
Vissza az elejére
arkangyal
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2010.05.19, 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sáska,
hát eléggé szégyellem szegényt, de ő az.

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Vissza az elejére
Sáska
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2010.05.18, 23:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia,
kellene egy kép a tőrothadásos alanyról és máris többet tudok mondani.

Tkata1985: annak a phaládnak amelyik nem akar virágozni, hideghatást javasolok, próbáltad már ?
Illetve alluról öntözni jó hideg esővizzel, persze figyelve arra hogy a levélhónaljakba ne kerüljön viz és rekedjen benne mert így kezdődik a tőrothadás.
Ezt egy Szlovákiai magyar orchidea gyújtő és forgalmazó javasolta nekem Smile A lepieket gyűjti de 400 tő cimbije van Smile
arkangyal
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2010.05.18, 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sáska,
nagyon érdekelne hogyan lehet megmenteni a tőrothadásos phalát a keikiboost-tal. Sajnos van egy ilyenem.
Vissza az elejére
Sáska
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2010.05.18, 22:26    Hozzászólás témája: phala keikik Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok Smile
Látom nagyon szépen kenegetitek a kepkéket hogy babázzanak Smile
Amiket én taőasztaltam:
-Keikiboost használatakor nagyon fontos a levegő hőmérséklete is. 24 fok fellett nagyobb az esély keikire, az alatt többször növekszik virágszár a kezelt alvórügyből.
-Ha inkább virágszárra vágyunk, a virágszár felső alvórügyeit kenjük be.
-Ha keikit akarunk, inkább az alsókat kezeljük.
-Tőrothadásos phalákat meg lehet menteni keikiboost használatával. Nekem van egy ilyenre élő példám és kb 3 napja végre megláttam a virágját is. Vissza néztem a képeimet 2009.02.20 án a Keikiboostal bekent felületen már 3-4 mmes dudor volt ás most egy hete nyilt ki az első virág.
itt látható
Sok sikert mindeninek Very Happy

Legutóbb Sáska szerkesztette (2010.05.18, 23:28), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
DKA
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2010.05.18, 21:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lucuska:
Ahogy jött a napsütés, megtáltosodtak. Persze a segítség is hatott. Majd kipróbálom a gyökereztető hormont, azt hiszem Zsuzsu használja azt időnként.
Talán a hét vége felé kitehetjük a lepiket levegőztetni. Én behoztam mindenkit 2 napja, hogy végre ki tudjanak száradni (kivéve a cymbi). Több hete egyfolytában nedves a közeg mindenkinél. Szinte teljesen szétlyukasztgattam és kivágtam a cserepeket, már szinte csak a közeget fogja össze, de nem nagyon használt.

Noilla:
Az ugra-bugra növényed szerintem virágszárat növeszt. Nálam általában a virágszárak színesek. (Kivéve az egyik bordóm, aminek bordósak a levelei alsó részei is.)
Itt van a tied "alteregója":

Ő pedig a becsapósom, amiben már nem vagyok annyira biztos, hogy kheiki lesz. Ha jól megnézed, a szára megnyúlt, olyan, mintha virágszár akarna lenni. A felső levelei - a méretéhez képest - nagyon kicsik!
Ami biztos, hogy kheiki, az nem így néz ki, hanem szélesebb a levele és nem nyúlik a szára!

Én egyébként virágnak jobban örülnék, mert fogalmam sincs milyen színű lehet. Meglepi. Laughing
Vissza az elejére
Noilla88
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2010.05.17, 22:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

drkulcsara:
Nem tudom én sem eldönteni, hogy pontosan azok mik, de szerintem azok is levelek, csak még nem bontakoztak ki, mert a közepébe belátni és lyuk van ott. Smile
A 4. képen lévő a legtutibb, hogy keiki, mert a következő képen jól látni, hogy tekercsbe vannak a levelek Smile

Ugye meséltem a pofára ejtett orchiról....nos, a bimbókat nem tudta kinevelni, sorba dobálja el már kinyílás előtti méretben, nem is értem miért pont akkor. Confused Viszont nekiállt továbbnyúlni, és a visszakötözött alvórügyes virágszár nem forrt vissza ( Laughing ) de ugyanonnan most kitolt valamit, hogy mégegy virágszár vagy letette a voksot a keikire, majd kiderül. Laughing

Vissza az elejére
Lucuska
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2010.05.16, 21:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Látom beindultak a "cucctól" Cool
Többnyire amúgy keikit hoznak az alvórügyből a keikiboost hatására, vagy virágot.
DKA
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2010.05.16, 20:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Noilla:
az első és a második képen levő sarjat én nem értem. Nálam is így fog kinézni az egyik, ennél egy kicsit kisebb. Mi az a két hajtás? Abból két gyerek lesz, vagy egy gyerek és egy virágszár? Embarassed

A negyedik képeden levő bébi biztos, hogy bébi? Le fogom fényképezni az enyémet, az enyém ennél kicsit hosszabb. Ugyanígy néz ki, mintha levél lenne, de a szár megnyúlt és kezd hasonlítani a virágszárra.
Egy másik lepin levő bébi sokkal ducibb, azon abszolut látszik, hogy új növényke lesz. De ez szerintem be fog mindket csapni. Laughing
Vissza az elejére
Noilla88
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2010.05.15, 23:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hoztam képeket:

Az egyik, a mentett orchi:

A másik sarjnövesztő:

(ezen még nem látszik egyértelműen, de a másik is ilyennek indult)

Ő pedig most jött ki, magától:

Nem tudom, gyanús hogy mégsem virágszár! Shocked Confused Pedig most inkább virágot akarnék!
Embarassed
Vissza az elejére
DKA
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2010.05.13, 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Noilla, Lucuska:
Nálunk csak 60-62 a páratartalom a függöny mögött, az ablakon van a készülék. Lehet, hogy a növények között több van, majd leveszem és megnézem.
Tegyetek fel képeket légyszi, hadddd gyönyörködjek!!! Laughing
Vissza az elejére
Lucuska
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2010.05.13, 08:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az lenne a legjobb, ha pár fokkal melegebb lenne, akkor kitenném a phalákat, mert reggel van, hogy eléri a 90-90%ot is a páratartalom.
Noilla88
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2010.05.13, 07:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Leheséges, hogy a tavasz teszi.
Aminek viszont nagyon örülök, hogy kettő magától, levéltőből hoz virágszárat, tehát nem kell őket nógatni folyton pasztával, maguktól is virágoznak! ÉS majd' indegyik hozza az új levelet és a gyökereket, amit szintén hálának veszek a gondoskodásért Laughing

Majd próbálok hozni képeket, nagyon különbözik a két növényen a kis sarjak megjelenése számomra.
Reggel 85%-os párát mutatott a függöny mögött, kicsit megszellőztettem majd visszahúztam ,hagy bulizzanak a gyerekek! Shocked Laughing Laughing
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Következő
23 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban