15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Szobanövények (22)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben(17)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Bonsai-bonszáj (2)
Páfrányok (3)
Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (71)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Tudat keresése (3)
IDŐJÁRÁS (61)
Szomorú vagyok (10)
Találd ki (29)
2019-es nyári abádszalóki tali
Vicces történetek,...képek(17)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Kávéház (40)
Slideshow & Videó
Milyen öröm ért ma? (37)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:39:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:05:am kutyus :
Jó reggelt!
8:47:pm Emmylie :
Szep estet mindenkinek.
6:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:05:pm Bojtárgazdi :
Jó utazást, Emmylie Kedves!
11:02:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek. kapkodás és pakolás van de hát ilyen egy utazo nap
5:28:am kutyus :
Jó reggelt! Vigyázzatok, ma tetőzik a hőség!!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am etimami :
Jó reggelt.
9:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:21:am kutyus :
Jó reggelt!
7:43:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - SZOBANÖVÉNYEK 6 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

SZOBANÖVÉNYEK 6 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 23, 24, 25

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2010.03.30, 18:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kittimitti!

Nem kell már letakarni az amarilliszhagymát, ha már a bimbókat hozza. A levélkezdemény előfordulhat, hogy eleinte halovány színű, ez a jelenség a kevés fénytől lehet. Világos helyre téve normális zöld leveleket fog hozni, valamint a virágszárat is magasabbra növeszti. Utóbbinak van egy feltétele: addig nem szabad öntözni, míg a virágszár nem éri el minimum a 10-15 centis magasságot. Utána már kaphat inni.

A vörös foltokkal kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy könnyen lehet, hogy gombabetegsége van a hagymának. Ezzel kapcsolatban kérdezze meg növényvédelmis szaktanácsadónkat, Kardos Rezsőt. De nem kell kiszedni egyelőre a hagymát, csak ha Rezső azt javasolja.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kittimitti
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.03.30, 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor!Kérdésem az lenne hogy mit tegyek az újonnan vásárolt amarylis hagymámmal.Már van rajta bimbókezdemény.Nem is egy.Elültettem ahogy kell.Kérdés hogy letakarjam hogy fejlődjön vagy ne?Mindenhol más a vélemény a letakarással kapcsolatban.Szerintem vörös foltok is találhatók rajta.Csak az a baj nem tudom pontosan milyen is az.A levélkezdemények is halványak nagyon.Lehet beteg a hagyma?Kiszedjem a földből és kezeljem valahogyan?Mit tegyek?Köszönöm válaszát!
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2010.03.29, 18:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kamilla177!

A Ctenanthe-nél és a Spathyphyllumnál is a fényszegényebb időszak váltotta ki ezt a fajta "reakciót", azaz világosabb levelek hosszabb nyéllel. Most már hosszabbak a nappalok, s a nap is erősebben fog sütni, így a tünetek is elmúlnak. A száradás oka lehet az alacsonyabb párától, főleg a Ctenanthe igényli a nagyobb párát, de a vitorlavirág és a nyíllevél is meghálálja. (Egyébként könnyen lehet, hogy a nyíllevél is az alacsony pára miatt alig növekszik és szárítja el a leveleit). Azt tudom tanácsolni, hogy helyezd őket nedves kavicságyra, s télen, mikor kevés a napfény, helyezd őket közelebb az ablakhoz.

A piros cserepes Spathyphyllum két dolog miatt kókadhat: vagy túl lett öntözve, vagy épp ellenkezőleg, kevés vizet kapott. Nézd meg, hogy nem áll-e a kaspójában a víz, nem "tocsog"-e a földje, vagy nincs-e véletlenül kiszáradva.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)

Legutóbb gabor81 szerkesztette (2010.03.30, 18:24), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Kamilla177
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.03.29, 08:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor!

Van pár növényem, aminek van vmi baja, mert nem a legszebbek.
Az első egy Ctentanthe, aminek az utóbbi pár hónapban az új levelei világosabb zöld színűek és némelyik megbarnul és összeszárad. Mi lehet a baja? Mellékelek róla az üzenet végén képet, remélem sikerül.
A másik virág egy Spathiphyllum Wallisi, ebből 2 db-om is van, mindkettőnek folyamatosan elsárgul a levele és végül teljesen elszárad. A piros cserepes kicsit csúnyább, mint a másik, olyan fénytelen, kókadt a levele, hiába öntözöm és permetezem.
A harmadik egy Syngonium, ennek is folyamatosan elsárgul a levele és végül teljesen elszárad. Alig nőtt vmit az elmúlt 1 évben, anyámnál lévő párja (egy növényről lettek szedve a hajtásaik) sokkal nagyobb és zöldebb. Az enyémnél észrevettem azt is, hogy a cserép aljában nagyon apró, fehér, ugráló élőlények vannak. Már többször átültettem, de nem szabadulok tőlük. Két másik virágomnál is vannak, de erről nincs most képem.
Előre is köszönöm a segítséget!

http://picasaweb.google.com/andreacska0416/Viragok1#

http://picasaweb.google.com/andreacska0416/Viragok2#

http://picasaweb.google.com/andreacska0416/Viragok3#
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Rojo
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.03.26, 13:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor!

..hűű,Nagyon szépen köszönöm , akkor neki látunk birkozni a kikeléssel...hátha?sikerül ... Wink ....

http://s249.photobucket.com/user/gabihgabi/slideshow/Kertemben/Rozsaim?sort=2
Vissza az elejére
bsz83
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.03.18, 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm! Wink

http://picasaweb.google.hu/szilvifenykepei
http://picasaweb.google.hu/bsz1983
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2010.03.17, 13:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rojo!

A chirimoya a trópusi hegyvidéken (800 méteres magasságban) honos, a sík trópusi helyet nem tűri, de pl. a szubtrópusi Olaszországban is megterem. Ez azt jelenti, hogy a magas pára mellett kicsit hűvösebb környezetet kíván (szobahőmérséklet). Tápanyagban és humuszban gazdag talajt szeret, fiatal korában vízigényes. Idősebb korában már elviseli az 1-2 fokos fagyokat is. Ideális esetben a magról kelt növény már 3-4 éves korában is terem.
Szereti a napos helyet, a fiatal példányokat (magoncokat) esetleg a nyári déli tűző naptól kicsit óvni kell.
Csírázási időt és kártevőt sajnos nem tudok mondani. A magot nem kell leforrázni, hanem elég állandóan nyirkos földbe vetni, s ha szerencséd van, ki fog kelni. Ha kikelt, mindenképp biztosíts neki magas párát. Ha humuszban gazdag, tápdús földbe ülteted, nem szükséges abban az évben túletetni. Esetleg felére higított általános tápot kaphat 2 hetente.

Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2010.03.17, 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Bsz!

Őszintén szólva nem tudom, szerintem penész, ami természetesen jelenik meg az elhalt növényeken (is). Azt tanácsolom, kérdezd meg Kardos Rezsőt, hátha valamilyen más gomba- vagy egyéb betegség.

Vissza az elejére
Rojo
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.03.14, 16:47    Hozzászólás témája: Chirimoya Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor!

Szeretnélek megkérdezni a Chirimoya magok ültetéséről...
...kaptam párdarab magocskát és nem tudom kell-e forrázni?...
homok-humusz-komposzt keverékbe ültessen-e?
viz-meleg-tápoldat igénye mennyi?
csirázási ideje mennyi?...növény védelme-kártevője van-e?
Válaszodat előre is köszönöm : Gabriella

http://s249.photobucket.com/user/gabihgabi/slideshow/Kertemben/Rozsaim?sort=2
Vissza az elejére
bsz83
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.03.13, 22:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor!

Pár hónapja kértem tanácsot tőled a vadkakaómmal kapcsolatban.
Sajnos elpusztult, de még nem dobtam ki a maradványt. Ma kicsit jobban megnéztem és találtam rajta valami gombát (?). Emiatt pusztulhatott el.
Meg tudod mondani, hogy mi ez?
Köszi: Szilvi

http://picasaweb.google.hu/szilvifenykepei
http://picasaweb.google.hu/bsz1983
Vissza az elejére
Ildusbildus
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2010.03.11, 15:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szépen köszönjük ezt is!
Very Happy
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2010.03.10, 21:13    Hozzászólás témája: SZOBANÖVÉNYEK 6 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tájékoztatom minden kedves kérdező fórumtársat, hogy elfoglaltságaim miatt csak heti egyszeri alkalommal fogok tudni válaszolni a kérdésekre, ezt hétvégén (szombat vagy vasárnap) fogom megejteni.

Megértéseteket köszönöm!

Előzmények:

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=746188#746188

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 23, 24, 25
25 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban