15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Vendégeink a kertben(17)
Daturák, trombita virágok (2)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Gyümölcsök (5)

- Tábortűz témák:
Vicces történetek,...képek(17)
IDŐJÁRÁS (62)
Milyen öröm ért ma? (37)
Találd ki (29)
Írj bármilyen témáról (15)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
GAZLAP szakácskönyv (72)
A Tudat keresése (3)
Versek, költemények (4)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
Események........kiállítások....programok (4)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:54:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:17:am kutyus :
Jó reggelt
5:40:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:15:am Etimami :
Jó reggelt. Szép vasárnapot.
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét....jó kertezést
5:23:am Etimami :
Jó reggelt. Kellemes hétvégét.
4:49:am kutyus :
Jó reggelt
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
9:08:pm Bojtárgazdi :
Most ie meleg van! Tegnap ilyenkor kicsit csípett a hideg.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - SZOBANÖVÉNYEK 6 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

SZOBANÖVÉNYEK 6 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
leppi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2010.05.04, 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor,

Kardos Rezső irányított át az örökzöld magnóliánkkal. Kb. hat éve, szakember ajánlotta a mostani helyére és telepítette.
Én kb. két éve ismertem meg, akkor már épp így nézett ki, mint most a képeken. Addig semmilyen extra tápanyagot nem kapott, tavaly ősz óta kétszer tőzegeltük és osmo.. hosszan felszívódó golyókkal láttuk el. Rezső beazonosította, hogy a rágást csiga okozhatta, tényleg voltak a kertben, de mi baja lehet még?

A levelek foltosodása, lyukasodása, hullámosodása mellett egy centit se nő, nem igazán hoz új leveleket, a bimbókat csak ritkán neveli ki, tavaly kb. két szedett-vedett virág volt rajta.
Elég rossz minőségű itt a talaj, régi árterületen lakunk, de úgy tudom, volt felületi földcsere, plusz ami igényelte, annak savanyítottak is körülötte.

Elnézést a sok képért, igyekeztem mindent jól láthatóan lefotózni! Szerinted mit tehetünk? Érdemes kínozni? Ha kb. akkora, mint egy ember, s máshogy nem tudjuk gondját viselni, végesetben vajon elvisel még egy elajándékozást-átültetést?

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2010.05.01, 09:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Erika!

Első ránézésre valamilyen kecskerágó-féle lesz, ha lehet, egy éles képet is készítsetek a csúcshajtásáról a könnyebb beazonosíthatóság miatt.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2010.05.01, 09:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Ancsa!

Köszi! Igen, ő az első gyermekünk Smile

A kiwinél annyi a kérdésem, mert nem teljesen egyértelmű az egynemű kifejezés. Önbeporzós vagy nem? Ha önbeporzós, akkor csak meg kell várni, míg eléri azt a kort, mikor már termést is hoz, míg ellenkező esetben be kell szerezni hozzá egy ellenkező nemű kiwit.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2010.04.30, 21:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor

1. Gratula neked és zsopinak ababához.
2.
Léccike segíts:
Kaptam a férjemtől ezt a szépséget, de pár dolgot nem tudok sehogyse.

Kitehetem a szabadba?????
Teleltetés???
Kell kőágyra tenni vagy spicckolni a levelét??

dulkaancsa
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2010.04.27, 18:30    Hozzászólás témája: kiwi Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor! Gratulálók a fiad születéséhez. Ez az első baba? Egyik haverom kérdezi, hogy a kiwijei egy neműek és azt, hogy lehet elérni, hogy teremjen is. Köszönöm válaszod. Ancsa
Vissza az elejére
1984
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.04.25, 21:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezt örömmel hallom, gratulálok a fiadhoz és köszönöm a választ!
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2010.04.25, 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia 1984!

Ne haragudj, hogy csak möost válaszolok, de ezen a héten született meg a kisfiam, s mostanság sok elfoglaltságom lett...

Azt tudom neked javasolni, hogy nyugodtan írj az általad említett lap tulajdonosainak, Krisztián vagy Renáta készséggel válaszolnak neked, sőt, ajánlanak neked a környezeti körülményeidnek megfelelő rovarfogó növényt. Ugyanígy megkérdezheted tőlük, hogy amit kinéztél, mekkorára nőnek meg, illetve mikorra érik el a kifejlett nagyságukat, én csak hobbi szinten tartok 1-2 rovarfogót.

Vissza az elejére
1984
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.04.16, 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia! Köszönöm a válaszokat, tanultam belőle. Még annyi kérdésem lenne hogy ezeknek a növényeknek mekkora az átlagos kifejlett méretük, valamint mennyi idő után érik el? A növényeket itt néztem: http://www.vizi-husevonoveny.hu/ szerintem te is erre gondoltál.
Esetleg egy két tipp ami nagyobbra nő és nem oly macera nevelgetni.
Köszönöm!

Idézet törölve.
Moderátor
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2010.04.16, 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia 1984!

Harmatfüvek tekintetében tökéletesen választottál. Ezek trópusi harmatfüvek, tehát télen nem szükséges őket kint teleltetni, ugyanúgy maradhatnak a floráriumban vagy kiszuperált akváriumban. Fontos nekik, hogy soha ne száradjon ki teljesen a közegük, ami tiszta tőzeg (a legjobb, ha folyton van alattuk 0,5-1 centi víz). A legjobb hozzá a kertészetekben kapható sárga csomagolású Novobalt márkájú, vagy ma már moss peat néven fut, ha jól emlékszem (ezt akár 300 literes kiszerelésben is lehet kapni, de gondolom neked nem kell annyi).

Azt megkérdezhetem, hogy honnan nézted ki őket? A v.z.-husev.n.veny oldaláról? Ha igen, onnan tudsz is nekik rendelni tőzeget, náluk megbízható minőségű (ismerem őket, már többször is voltam náluk több gazossal is).

Télen azért kell akváriumba rakni, mert a fűtés miatt igen le tud esni a páratartalom, az akvárium ebben segít. Való igaz, hogy hűvösebbet benne nem lehet a meleg szobában csinálni, de nincs is rá az ő esetükben szükség. Harmatfüvek esetében, amennyire én tudom, a permetezés által kijuttatott vízcseppek lemoshatják a ragacsos nedvet, amivel a növény megfogja az áldozatait. Akváriumban tartva a párásítás is meg van oldva, sőt, ott már némi szellőztetést nem árt alkalmazni, pl. nincs teljesen lefedve a teteje.

A Vénusz légycsapója szempontjából nekem nincs sok tapasztalatom, ezzel kapcsolatban tudom neked egyik tagunk, Isyka honlapját, ott sok mindent olvashatsz a rovarfogó növényekről:

http://kuloncvirag.atw.hu/

Azt jól hallottad, hogy a növényt a virágzás erősen legyengítheti, olyannyira, hogy belepusztulhat, így, ha csak nem szeretnél róla magot, ki kell csípni kb. 3-4 centit elérve a virágszárat.

Tulajdonképpen, ha állandóan áll alattuk a víz, sok dolgod nincsen velük. Ha akváriumban tartod őket, rendszeres szellőztetés (könnyebben megtelepszik a gomba a harmatfüvek levelén), de ha van helyed, akár szabadon (szabadban) is állhatnak szintén kb. ujjnyi vízben. Annyi a dolgod, hogy ami elszáradt levél, azt le kell szedni, mert bepenészedik (ez a harmatfűre és a légycsapóra is igaz). Etetni nem szükséges őket, annyi táplálék elég nekik, amennyit elkapnak.

Vissza az elejére
1984
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.04.14, 20:02    Hozzászólás témája: Helló! Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem régen találkoztam az egzotikus növényekkel és baromira megtetszettek. Azért írok mert abszolút kezdő vagyok és érdeklődnék hogy egyáltalán érdemed e belevágnom.Mint kezdő, kezdetekben ezekre a növényekre gondoltam:

Drosera capensis 'Alba'
Drosera natalensis
Drosera montana
Vénusz légycsapója (Dionaea muscipula forma typica)

Kíváncsi lennék hogy némi utánajárás és olvasgatás után jól választottam e?
Nos lenne pár kérdésem is, valamint felvázolnám a helyzetemet.
Legfőképp a teleltetéstől félek mert nem igazán van olyan hely ahol azt a bizonyos 5-10 C hőfokot biztosítani tudom, vagy kinti hőfok, vagy benti sajnos ez a két véglet van. Olvastam hogy ha szobában teleltetjük akkor rakjuk akváriumba, a kérdés hogy miért? A hőfok akkor sem megoldott.
A másik, egész nyáron állhatnak 1-2cm es vízben a növények?
Ha kevés a rovar akkor kell etetni őket? Vagy mik az igények ilyen téren?
A párásítást semmiféleképpen nem alkalmazható permetezéssel?
Mik a jelei annak ha kevés fényt kapnak? A lakás méret és fekvés miatt ez sem a legmegfelelőbb.
Valahol olvastam hogy ne hagyjuk virágozni a légycsapót mert ha elvirít akkor elpusztul a növény, ezért vissza kell vágni a virághajtást, ez igaz?
Mika azok a feladatok amit rendszeresen el kell végezni és amire oda kell figyelni, természetesen a locsoláson kívül.
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2010.04.07, 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rosewood!

A probléma valóban a földdel lesz. Jó vízgazdálkodású, tápdús földet kíván, vagyis az általános földbe bele kell keverni 1:1 arányban kókuszrostot és tartós hatású műtrágyát (Osmocote) a csomagoláson leírt adagolásban (ezzel óvatosan, mert a sok N tartalmú műtrágya, ha a növény színes levelű, akár ki is zöldítheti). És még egy dologra figyelj oda: ne hideg, inkább szobameleg vízzel öntözd, mert attól ledobhatja vagy bebarníthatja a leveleit.

Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2010.04.07, 19:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Vandusz!

Könnyen lehet, hogy túl lett öntözve a Schefflerád. Azt tanácsolom, hogy ültesd át friss földbe, s 1, de inkább 1,5-2 hétig ne adj neki vizet (beültetés előtt nézd meg, nem kezdett-e rohadni a gyökere, ha van rajta, azt vágd le róla). Inkább kevesebb vizet kapjon, azt jobban tolerálja, mint a túlöntözést.

Vissza az elejére
rosewood
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.04.06, 08:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor!

Van egy piros levelű Cordyline-om. Kb. 2 hete kapott friss földet, s most sorra barnulnak meg a levelei, alulról-felfelé terjedőleg, amit aztán le is dob. Sad
Talán savanyú közegbe kellett volna ültetnem? Sajnos nem találtam ilyen jellegű információt a neten. Gyors átültetéssel megmenthetem még?
A felkopaszodott növényt, hogyan varázsolhatom újra lakásom díszévé?

Előre is köszönöm a választ!
Vissza az elejére
vandusz
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2010.04.05, 11:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor!

Van egy tarka levelű schefflerám, január végén kaptam. Világos helyen tartom, egy héten egyszer locsolom. A levele szélén barna foltok jönnek elő, és az a levél le is hullik kis idő múlva. A tetején sok új hajtást hozott, azok pedig kókadnak. Panelban lakom, így a levegő száraz, de igyekszem naponta spriccelgetni a növényt. A földjét állandóan nedvesen tartom, nem szárad ki. Mi lehet a problémája? Mégis mit csinálok rosszul? Sajnálnám, ha kipusztulna. Kérlek segíts!
Kártevőt nem találtam rajta...
Előre is köszönöm a segítséged!
Vissza az elejére
kittimitti
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.03.30, 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen a választ!
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Következő
24 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban