15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZLAP szakácskönyv (71)
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (28)
Kávéház (40)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Vicces történetek,...képek(16)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
A Tudat keresése (2)
Nagyik és ŐK..........(3)
Slideshow & Videó

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
11:27:am Bojtárgazdi :
Szép napot! nekem munka futott be, manapság már ez a divat.
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Pünkösdi Ünnepet kívánok!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - SZOBANÖVÉNYEK 6 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

SZOBANÖVÉNYEK 6 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2015.08.07, 19:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Kátya!

Első körben ültesd át nagyobb cserépbe, friss virágföldbe, ahogy látom, már eléggé kinőtte a cserepét. Elvileg el kell kezdenie hoznia a friss hajtás(oka)t.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.08.05, 08:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor

Amennyire tudom, ez szobai páfrány, több éve kaptam, de akár kint van (nyáron,árnyékban) akár bent a szobában (télen) mindig így néz ki.......

Mit kéne vele csinálnom????

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Orchidea1
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2015.07.13, 17:31    Hozzászólás témája: Szobafikusz Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Gábor!
Vízben lett kigyökereztetve igen, az elején még fehér színű volt a gyökere aztán bebarnult, vékonyka lett, elültettem. Sad
Vettem általános tápoldatot, azt adhatok neki?
Helyre fog jönni???

Köszönöm!
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2015.07.12, 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Orchidea1!

Vízben lett kigyökereztetve a fikusz? Arra tudok gondolni, hogy a vízből már nem tudott annyi számára szükséges vizet és tápanyagot felvenni, ezért kezdhetett kókadni és a levelei pöndörödni. Ha tudsz, légy szíves, rakj föl róla képet.

Üdv,
Gábor

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2015.07.12, 18:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Syringa!

Ha csak az alsó levél sárgult-száradt el, akkor az szerintem természetes folyamat. Napégésnél nem csak 1 levél száradna, hanem az összes, amelyet ért a nap; vízhiány esetén lankadnak a levelek; tápanyaghiány esetén megint csak nem 1 levélen jelentkezne a tünet. Szóval valószínűleg természetes lesz a folyamat.

Jelenleg hogy áll az avokádód?

(Elnézést, hogy csak most írok, de kissé sűrűek a napjaim...)

Üdv, Gábor

Vissza az elejére
Orchidea1
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2015.07.10, 06:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm kutyus! Smile
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.07.10, 04:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gábor! itt egy új kérdés-kérés, kérlek, segíts

Orchidea1 írta:
Sziasztok!
Valaki hátha tud segíteni, nemtudom hova kellett volna írnom a problémámat, elégg elszomorít a helyzet. Sad
Van egy szobafikuszom. (Ficus elastica)
Gyökereztettem (kolléganőmtől kaptam), szép is volt, nőtt mint a gomba, gondoltam mostmár elültetem (van már 5-6 levele), de már akkor is láttam, hogy a levelei elkezdtek pöndörödni (összecsukódni) és a szára is (felül) kezd lefele hajolni.
Az alsó levele szép, de a felsők csukódnak be.
Mitől lehet ez? Azóta elültettem persze, de nem javult a helyzet. Sad Mi lehet a probléma? Helyre fog jönni???
Köszönöm a segítséget!

Vissza az elejére
Syringa
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2015.04.16, 18:31    Hozzászólás témája: Avokádó-krízis Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor!

Segítségedet szeretném kérni, mert az interneten talált információkon nem igazodom ki.
Tavaly magról csíráztattam egy avokádót, nagyon lassan, de megfakadt, majd elültettem, és szépen nőddögélt, volt vagy három- négy levele. Aztán az alsó levelek elkedtek a végükön, majd körben a széleken barnulni, míg a levél teljesen elszáradt, és leesett. Eközben az "egy szinttel feljebb" lévő leveleknek semmi bajuk nem volt/nincs.

Kérdésem, hogy ez normális? Mindent olvastam okként megjelölve: ez természetes folyamat; napégés; nem kap elég vizet; nem kap elég ásványianyagot; túl sok ásványianyagot kap. Szóval most nem tudom, mi van.

Segítségedet előre is köszönöm.

Syringa
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2014.12.24, 14:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Feky!

Sajnos a Cymbidiummal kapcsolatban nem tudok tanácsot adni, nekem egyszer sem sikerült megtartanom, nem tudtam a számára szükséges téli klímát biztosítani. Láttam, beraktad a kérdést az orchideás topikba, ott biztosan fognak tudni segíteni.

Vissza az elejére
feky72
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2014.12.24, 10:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor ! Az után érdeklődnék , hogy a gyökértelen cymbidium bulbát hogyan lehet gyökereztetni , mert állítólag ennek van valamilyen módja . A választ előre is köszönöm.
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2014.12.23, 22:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Piroska!

Először is pontosítsuk, milyen helyen van tartva (fényviszony, hőmérséklet, milyen sűrűn kap vizet, mikor volt átültetve, milyen földbe...). Szerintem az egyik gond az állandóan nedves föld lesz, inkább két öntözés között kissé száradjon ki a földje. Ilyenkor az a jobb öntözési mód, ha többször keveset kap. Télen 15 fok körüli helyen érzi jól magát, de ha kicsit melegebben (18 fok körül) van, még az se baj. A spájz szerintem már hideg neki, nem kizárt, hogy már meg is fázott, a hideg végzetes számára. Szereti a világos helyet, de főleg nyáron azért az erős déli tűző naptól védeni kell. Remélem még sikerül megmenteni a jázmint.

Vissza az elejére
csiri67
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2014.12.22, 18:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor!Dobj mentőövet !Kaktuszain után a nagy szerelmem a sokvirágű jázmin.Szakleírások szerint igénytelen növény,de sajnos nekem a legnehezebben tartható mumus növény lett.Már a negyedik cserép növény haldoklik.Sokkal igényesebb növények szépen fejlődnek.(lepi orhim 3szor fog virítani idén,cossandrám is szép.Alap végzetségem dísznövénykertész,jázmin kifog rajtam ,pedig nagyon szeretem!Nyártól folyamatosan romlik az állapota.Télen milyen helyen tarsam ,eddig kb 15c szobában volt ,de ott sem érezte jól magát,most két napja a hideg spajzba tettem,a talaja nedves.Ha szárazon tartom az sem jó,ha locsolom az sem.A levelei majd a nagy hajtásai száradnak el ,miközben a talaja nyírkos volt.Már csak két hajtása van ,de az is haldoklik.Mit tegyek!Szeretem és nem akarom feladni!Bocs a hosszú levélért de fáj !Piroska!
Vissza az elejére
dobe
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2014.12.20, 18:27    Hozzászólás témája: Virág Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm válaszod Gábor!
Ezúton kívánok Békés,Boldog Karácsonyt!

Télapó
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2014.12.19, 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Dobe!

Elnézést, hogy csak most válaszolok, most értem ide...

Bevallom, sarkantyús dugványról még nem hallottam, próbáltam utánakeresni a neten, de ott sem találtam róla semmi információt. Szerintem a Gazania-nál a magvetés optimálisabb, lényegesen több növényt lehet előállítani, mint dugványozással. Igazából a Gazania-nak nincs olyan szára, amivel érdemes lenne dugványozni, így én nem javaslom ezt a módszert.
Magját márciusban lehet elvetni cserépbe, világos, meleg helyen tartani, miután az utolsó fagyok is elmúltak, napos helyre ki lehet őket ültetni. Az elnyílt virágok kicsípésével újabb virágok fejlesztésére serkentjük a növényt.

Vissza az elejére
dobe
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2014.06.20, 05:55    Hozzászólás témája: dugvány Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv Gábor!
Bár nem szobanövény,de a Gazaneával kapcsolatban olvastam valahol,hogy
magvetésen kivül sarkantyús dugvánnyal is szaporítható.
Mit jelent az,milyen a sarkantyús dugvány? Erre már nem volt utalás.
Kérdezném,hogy mely időszak a legalkalmasabb a viharvirág (Gazanea)
dugványozásra és milyen körülményeket igényel?

Válaszod előre is köszönöm! Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Következő
3 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban