15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.
Fűápolás (2)
Aktuális tennivalók a kertben (3)
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Gyümölcsök (5)
Primulák (2.)
Pletykák
Öreg fák - különleges szép fák
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Orchideák otthonunkban (111)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (60)
Írj bármilyen témáról (15)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
A Tudat keresése (2)
Találd ki (28)
2019-es nyári abádszalóki tali
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZOK A TERMÉSZETBEN,-kirándulások,túrázások (2)
TAVASZ - 2014.....2015....2016....2017.....2018....2019.
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Kedvenc filmem, színészem

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:52:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:28:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:46:pm aszokfa :
Sok dolgom van még! Maradnom kell! Köszi!
11:54:am bau :
Örülönk,hogy éppségben látunk ÁSZOK APÓ
6:45:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:28:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:07:am kutyus :
Jó reggelt!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:03:am kutyus :
Jó reggelt!
5:40:am kutyus :
Jó reggelt........indul a hét!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:54:am Emmylie :
Jo éjszakát
7:40:am aszokfa :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Moderálás
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Moderálás
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Műhely
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Dettig
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2007.12.01, 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kisfecske kérdésének apropóján nekem is van egy kérdésem-kérésem:

Ha pl. rákeresek egy növényre, akkor ugyan a kereső kiadja, hogy mely topikokban van róla szó, de ha rákattintok a kiadott eredményre, akkor a topik legvégére ugrik (tehát a friss hozzászólásokhoz) és nem oda, ahol a kérdéses növényről szó van. Viszont 20-30 oldalakat visszaolvasni nagyon időigényes. Nem lehetne ezt valahogy megoldani?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kisfecske
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2007.12.01, 12:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azt szeretném tudni, hogy - egy-egy topikon belül - lehet-e keresgélni?
Nagyon szeretem és gyakran használom a gazlapos keresőt, de néha jó lenne, /amikor egy konkrét témában keresgélek/ ha nem hozná elő a többi topikban találtakat is. Smile
Vissza az elejére
sede
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2007.06.18, 10:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gazlaposok!

Elnézést, de mérges vagyok, amikor technikai problémákat a moderátorokra vagy a Gazlapra akarják hárítani, tévesen! Főleg, amikor hangoztatják másnak, hogy ne jöjjön vagy írjon a lapra, mert a lap vírusokat terjeszt, vagy mert a moderátor megváltoztatja a hozzászólások színét. Sokszor az illetők ráadásul teljesen meg vannak győződve az igazukról. Az idők folyamán sok minden hülyeséget hallottam a lapról, olyat babonaságot is, hogy valakinek egyszer pont akkor fagyott le a gépe amikor a Gazlapot töltötte be, ezért mindenkinek mondta, hogy ne jöjjön ide.

Jelen esetben a problémák okozója valószínűleg az, hogy másik, vagy átállított böngészővel másképp jelenik meg a szöveg. A Firefox-ban pl. a beállítások/tartalom/betűk és színek alatt beállítható, hogy minden az itt beállított betűtípussal, mérettel és betűszínnel jelenjen meg...

Sok probléma van a reklám letiltó bővítményekkel, tűzfalakkal, víruskeresőkkel is, ezek képesek a beolvasott tartalmat átalakítani, sőt cenzúrázni. Néha rosszul működnek és bizonyos tartalmaknál kiakadnak - de ez nem a lap hibája. A böngésző működését átalakító kémprogramokról már ne is beszéljünk...

A moderátorokat csak elismerés illeti, ők tartják formában a lapot, és ezt pusztán lelkesedésből csinálják, mindegyikük a Gazlap közösségének elismert és közkedvelt tagja. Egyáltalán nem tetszik nekünk, hogy (bár a hiba nem bennük van) arra kényszerülnek, hogy magyarázkodniuk kelljen.

Mérgem nem Böbemamának szólt, hanem a RÉMHÍRTERJESZTŐKNEK...
Vissza az elejére
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2007.06.18, 08:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Azt hiszem valami technikai "csoda" történhetett.
Szerintem egyik moderátor sem javítgat ilyesmit.
Én nem javítottam és örülök,ha valamivel nem kell foglalkoznom, mert igazából csak olvasgatni szeretek és nem moderátorkodni.
Csak akkor szólok, ha már nagyon muszáj és ez oly ritkán fordul elő. Very Happy Very Happy Very Happy
Remélem hamarosan kiderül, hogy mi történt és mindenki megnyugszik.
bobemama
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2007.06.18, 07:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves moderátorok!
Nagyon köszönöm a válaszokat, de tényleges megváltozott a beírásom színe, betűnagysága. Addig még bent voltam, (mert a drága kislányom is megnézte) zöld volt. Amikor ma bejöttem, már sima.

Elnézést a reklamálásomért, és tőletek ha nem ti voltatok.
De akkor viszont nem értem....?!

Megyek és megkeresem beírásom, mert így nem tudom melyik oldalon leledzik írásaim. De annyit megmondhatok, hogy a TÁBORTŰZ-Versek, írásokban - rovatba írtam.

Köszönöm a gyors reagálást, s véleményetek.

Tisztelettel és üdvözlettel!
bobemama

Ui.: AZÉRT IDE KELL ÍRNOM, SZUPER A GAZ.LAP! Szeretem olvasgatni!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kerekrepkény
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2007.06.17, 21:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Moderátorok!

Azt kell mondjam, hogy csatlakozom Böbemamához, én sem vagyok képes megérteni, hogy miért kell elvenni a színét egy versnek... Többször elolvastam a fórum-szabályzatot, de nem olvastam ki belőle olyasfélét, hogy nem szabadna színesíteni...

Én is tettem be a versek rovatba verset bordó betűvel, nem 'óriásival' éppen csak vastagítva, mert úgy éreztem Gyulai Pál Tanács című versét kevesen ismerhetik...
Bár tökmind1, hogy milyen betűvel van, s aki így gondolja, természetesen annak is igaza van, én csak azért emeltem ki, mert úgy gondolom, kevesen ismerhetik, és Mindenkinek ismernie kellene, és akár mindennap olvasnia...
Akkor talán egymáshoz, ismerősökhöz, és ismeretlenekhez is nagyobb toleranciával fordulnának az emberek, ha mindennap elolvasnák Gyulai Pál 'tanácsát'... hiszen annyira igaz minden betűje! Mindenesetre egy kicsit rosszul esett, így még Gyulai versét is kitöröltem, és azóta nem is írok be.

Üdv.: kerekrepkény
Vissza az elejére
Vica
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2007.06.17, 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emese, Sissy, Yulduz!

Technikai probléma volt az oka ennek a keveredésnek.
Reméljük nem fog többször előfordulni.

Szia Bobemama!

Tudomásom szerint még soha, egyetlen egy moderátor sem szerkesztette át senkinek a hozzászólását, azért mert az színes betűkkel, vagy nagy betűkkel, vagy mindkettővel íródott.
Ha már megemlítetted ezt, akkor kérlek áruld el, hogy konkrétan melyik hozzászólássoddal és mikor történt meg az általad említett eset.

Amint azt Gábor is említette, eddig én sem kaptam egyetlen egy jelzést sem senkitől arra vonatkozóan, hogy ilyen gondja lenne.

Idézet:
Többen azt mondják, hogy inkább nem írnak s nem jönnek csak ritkán.. valahogy ezt figyelmbe kellene venni!
Azért tiszteletben kellene az embereket tartani!

Ez meglepett! Shocked
Mindig is igyekeztünk, hogy tiszteletben tartsuk az embereket és ez a jövőben is így lesz.

Kérem, hogy aki hasonlót tapasztalt jelezze itt, vagy priviben.

Üdv,
Vica
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2007.06.17, 17:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Bobemama!

Én, mint moderátor, tiszteletben tartom minden kedves fórumozónak a beírását. Soha nem szoktam nézni, hogy milyen színnel, betűnagysággal ír, hanem a tartalmát nézem, nem-e sértő, trágár, másokat lejárató vagy netántán politikai tartalmú. S úgy gondolom, hogy a többi moderátor társam nevében is beszélhetek.

Azt megkérdezhetem, hogy kik azok a "többen"? Eddig egyetlen ilyen trtalmú hozzászólást vagy privát üzenetet se olvastam ezzel kapcsolatban.

Tehát ha másnak is lenne ilyen problémája, azt nyugodtan írja meg, s orvosoljuk a problémát.

Üdvözlettel:

Gábor81

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bobemama
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2007.06.17, 16:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Moderátorok!

Nem szeretek sehova reklamálást írni, de ez már többekben felmerült...!

Miért moderáljátok a szineket és a betűk nagyságát...? A Szerkesztés lehetőséget ad rá, szépen megdolgozunk érte, s ti teljesen tönkre teszitek.

Miért...?!
A szabályzat sem tiltja, vagy rosszul gondolom. Más nevében nem beszélek írják be ŐK is, de én pld-ul rendes (10-es, nagyság,Tahoma, zöld betűvel tettem be) MI EBBEN A ROSSZ!!!
A gaz.lap is zöld, én ezt is figyelembe vettem, s ha tehetem, mindenhol zölddel írok. (Nem csak itt, mindenhol! Eddig csak megdicsérték finopmságomat, s nem kifogásolták).
Itt még azt sem mondhatjátok, nem profilszerű.
S ráadásul minden indok nélkül.
Mert erre nem hiszem, hogy indok lenne.
Mert ha csak így lehet beírni... akkor minek tettetek be szerkesztő progit.
Bocsánat a beírásért, de tényleg sokan bosszankodnak e miatt..!

Többen azt mondják, hogy inkább nem írnak s nem jönnek csak ritkán.. valahogy ezt figyelmbe kellene venni!
Azért tiszteletben kellene az embereket tartani!

a szabályzat:
„Moderátoraink átnevezhetik a topikok címeit, törölhetnek hozzászólásokat és akár teljes topikokat is beszüntethetnek, ha azok a normáinktól és a témáinktól teljesen eltérnek. Viszont ezt nem tehetik csak úgy önkényesen. Az alapelveket betartva, átlátható szabály- és szokásrendszer szerint moderálhatnak. Döntéseiket mindig meg kell indokolniuk, és csupán annyira avatkozhatnak bele a társalgás menetébe, amennyire az elengedhetetlen a kulturált, egymás érzékenységét és jogait szem előtt tartó, technikailag áttekinthető kommunikáció elősegítésének.
A moderátorok a Gazlap munkatársai, akik nem a saját értékítéleteik alapján, hanem az előre lefektetett alapelvek szerint véleményezik a hozzászólásokat. A moderátorok nem hivatottak a hozzászólásban képviselt vélemények helyes voltát mérlegelni. Figyelniük kell viszont a hozzászólás hangnemét. A hozzászólások vagy topikok nem lehetnek jogsértő vagy törvénysértésre buzdítóak. A lényegtelen (pl. az egymásnak szóló) hozzászólásokat egy ideig meghagyják, de idővel törölhetik, hogy a topic-okban csak a témába vágó dolgok maradjanak meg a többi olvasó okulására.
Néhány jó tanács azoknak, akik szeretnék közös kertünk látványát hosszú időn keresztül élvezni:
- Nem szabad sem másik felhasználó, sem bármely más ember személyiségi jogait megsérteni.
- Nem szabad az alkotmányos rend vagy törvények megsértésére buzdító topikot nyitni vagy ilyen hozzászólást közzétenni.
- A hozzászólásokban nem szabad semmilyen nyereségorientált vállalkozást, terméket, illetve szolgáltatást reklámozni, beleértve a nyereségérdekelt, bevétel orientált weblapokat is. A nem nyereségérdekelt kezdeményezésekre ez nem vonatkozik.
- A Fórum szabályait technikai értelemben is meg lehet sérteni. A moderátoroknak joguk van a szándékos rombolásra utaló jegyeket magán hordozó hozzászólásokat (pl. túl nagy file csatolása, programok csatolása, túl hosszú hozzászólás, egy hozzászólás többször való elküldése, egy topik tizenötször azonos címen való megnyitása stb.) törölni, illetve az ilyen hozzászólást közzétevő felhasználó képbeillesztési jogát megvonni, vagy kitiltani.
A moderátorok szívesen fogadnak hozzászólásokat a moderálás témakör alatt. Kérés a moderátorokhoz topikban, amelyekben felhívják figyelmüket egy-egy problémás hozzászólásra. Ezért kérünk valamennyi hozzászólót, hogyha ilyen megnyilvánulást lát, azonnal hívja fel rá a moderátorok figyelmét.”

Köszönöm figyelmetek!
Tisztelettel!

bobemama
Vissza az elejére
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2007.06.15, 20:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Meg az enyém is Shocked

Az élet a legizgalmasabb kalandregény.Az utolsó oldalnál újrakezdenéd.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
emese
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2007.06.15, 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Valami nagyon össze van kutyulva,ha ugyanis rákattintok Gazember nevére a jelenlevő tagok közt ahol az Én nevem is szerepel az én személyes oldalam jelenik meg.Utána tudnátok nézni?
Vica
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2007.04.13, 19:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia János1208!

Azt nem lehet eltüntetni. Azért van ott, hogy a saját hozzászólásodat akár utólag is átszerkeszthesd.

Üdv,
Vica
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2007.04.13, 16:45    Hozzászólás témája: :) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet eltüntetni a jobb oldalon az idézet ablak melletti szerkeztés ablakot?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Vica
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.10.20, 06:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Marus!

Felvettem Őt manuálisan!

Küldök neki e-mailt!

Üdv, Vica
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2006.10.20, 06:03    Hozzászólás témája: Regisztráció Hozzászólás, az előzmény idézésével

Légyszíves segítsetek, nem tudom magam regisztrálni!!! Sad
Nórcsi néven szerettem volna belépni. Két alkalommal visszajött a megerősítő e-mail, de mikor ráklikkeltem, minden esetben azt mondja, hogy "hiba a regisztráció megerősítésekor". Újra regisztrálni nem tudok, mert "foglalt az e-mail címem", ez az üzenet. Mit rontottam el? Köszönettel:

Szalai Nóra
(szalai.nora@freemail.hu)
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Műhely Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  Következő
31 / 32 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban