15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Egzotikus és különleges növények (15)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Szobanövények (22)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben(17)

- Tábortűz témák:
Wanted! Őt keresem.....(8)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (61)
A Tudat keresése (3)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Írj bármilyen témáról (15)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Vicces történetek,...képek(17)
2019-es nyári abádszalóki tali

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:18:pm Emmylie :
Jo éjszakát
10:18:am Emmylie :
Szép ünnepnapot kivánok
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Legyen szép az ünnepetek
5:39:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:05:am kutyus :
Jó reggelt!
8:47:pm Emmylie :
Szep estet mindenkinek.
6:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:05:pm Bojtárgazdi :
Jó utazást, Emmylie Kedves!
11:02:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek. kapkodás és pakolás van de hát ilyen egy utazo nap
5:28:am kutyus :
Jó reggelt! Vigyázzatok, ma tetőzik a hőség!!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am etimami :
Jó reggelt.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Moderálás
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Moderálás
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Műhely
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
viragzokert
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.08.10, 09:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az elmondottakhoz még anyit hogy az alábbi sorok szinte alapból benne vannak egyes fórumok szabályai közt:

Idézet:
Azzal, hogy használod, a „XXXX” című fórumot elfogadod, hogy betartod az alábbi feltételeket. Ha nem fogadod el, kérjük ne használd, illetve ne is keresd fel a fórumot.

Ez a Gazlapon Így nézz ki:

Idézet:
A Gazlap (www.gazlap.hu) használatának során felmerülnek bizonyos feltételek, amelyeket azzal, hogy Ön az oldalunkat használja tudomásulvettnek és elfogadottnak tekintünk.

Alapvető dolog hogy egy fórumon ahol sok felhasználó van jelen, vannak szabályok, és azokat illő tiszteletben tartani!

Egy fotós közösség: DaDalia Galeria

Piramis születik
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hkati
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.08.10, 07:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na, mire megírtam, már látom, Ti is reagáltatok Smile

Szia!

Bár már válaszolt neked Nyubocs tömören és lényegre törően, kiegészíteném némi információval.

A képméret 640 pixel széles lehet. Te 800-as képeket raktál fel, melyekre, ha észrevesszük, szoktunk reagálni, vagyis átalakítjuk linkké, hogy kattintással bárki megnézhesse.
A GYIK (Gyakran Ismételt Kérdések) leírja, hogy mekkora méret a megengedett:
"Kérlek a kép szélessége lehetőleg legyen kisebb mint 640, mert különben élvezhetetlen lesz az oldal kisebb felbontásban! "
Minél kisebb egy kép felbontása, annál nagyobb a pixelszám.

Nem orchis kép az orchis topikban:
Egy pl. kutyás kép egyszerűen nem az orchis topikba való. Ezzel nem értem, mi a problémád? Mennyire lehetne egy témát követni, mikor valaki tanácsot kér egy növény tartásáról, és közben 5-en cseverésznek egy jópofa kutyáról, természetesen az orchideás topikban?
Valamint azt hiszem, elvárható, hogy némi tisztelettel viselkedjünk a többi fórumozó felé azzal, hogy mellőzük azokat a hozzászólásokat és képeket, melyek nem az adott topikhoz tartoznak.

Középkori módszer: Hát, azt hiszem, nem a tyuxar.hu-n vagyunk (nem vicc, van ilyen oldal) ahol nincs semmi szabály, de nem is a kert. fórumán, ahol egy-egy témát képtelenség nyomon követni.
Olvass bele egy két teljesen eltérő profilú fórumba, ahol igazi moderátori szigorral találkozhatsz, ha offolsz.

A moderálással foglalkozó Ede...: Ezt abszolút nem értem. De komolyan mondom. Ezek nem hasraütök és leírom szabályok, ahol poénkodni is lehet. Egy Jogi Nyilatkozat nem jókedv/rosszkedv kérdése.

Joga van a moderátornak...:El kell olvasni...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
friz74
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.08.10, 07:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Katalán! a képméret nem véletlenül van meghatározva. igen kellemetlen tud lenni, ha a túl nagy kép miatt folyamatosan huzigálni kell az oldalt. a moderálás pedig sokkal korrektebb, mint más fórumokon. Very Happy volt, hogy egy másik oldalon úgy rámdurrantottak, olyan stílusban, hogy csak tekintgettem. Rolling Eyes
joint0214
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2009.08.10, 07:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A kép mértére vonatkozóan jogos, hogy rád szólnak! Ha elolvasod a fórumszabályzatot elég egyértelműen leírja a megengedett képméretet is!!

A topikok pedig nem véletlenül vannak ennyien Smile
nyubocs
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2009.08.09, 22:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csak megsúgom Neked, hogy nem középkori a moderálás, hanem nagyon is enyhe! Ettől sokkal szigorúbban kellene!!!!!!!

All I wanna do Is trade this life for something new
Vissza az elejére
katalán
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2009.08.09, 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem gondolják, hogy kissé középkori a moderálás módszere? Kaptam azért figyelmeztetést, mert nem orchit teem fel az orckikhoz (pedig azt gondoltam, hogy üzengetünk egymásnak) most azért kaptam, mert túl nagy a kép amit feltettem. A moderálássa. foglalkozó EDE hangneme sem egy jókegvű, szolgáltató fórumhoz illő. Joga van a moderátornak bármit megváltoztatni vagy törölni. Miért is?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.07.05, 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez olyankor fordul elő,amikor a küldője az elolvasás előtt törli a levelet.
Meggondolta magát.
Neked befut az értesítő a levél indításakor.A törlést nem tudja "értékelni" a rendszer,hogy törölje az elküldött értesítőt

Az élet a legizgalmasabb kalandregény.Az utolsó oldalnál újrakezdenéd.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
viharhangya
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.07.04, 20:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudom hol kell jelezni ,de gondolom idegyakran bekukkantanak ezért ide irom:
Ma az a fura dolog történt hogy az e-mailjeim közt volt 4db értesítés miszerint itt privát üzenetet kaptam és azt a mellékelt linken meg tudom nézni.Egy sem volt....nehogy négy... Smile
Na nem mintha zavarna,hogy így jártam, de mivan ha tényleg kaptam csak nem jelzi ki?..vagy ez már paranoia?? Razz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Vica
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2009.01.14, 18:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok Gazosok!

Ma egy kicsit felizzottak a Gazlapon a rejtett és nem rejtett indulatok, amik (ugyanúgy mint a való életben) itt is megtalálhatóak.

Csak két dolgot szeretnék kimelni

Idézet:

A moderálásnak azt hiszem nem az a feladata. Hanem a politika, a nem megfelelő stílus, és a nem topikba tartozó téma.

Idézet:

A moderátorok dolga pedig az is, hogy lehetőleg egyensúlyban tartsák a lapot, és ne legyen villongások helye.......maradjon meg kellemes, baráti helynek, ahol a gondját-baját-örömét mindenki el tudja mondani anélkül, hogy bárki magára nézve sértőnek érezné.

Ez a két idézet teljesen jól rávilágít arra, hogy mi is a moderátoraink "feladata."

Megemlíteném még azt is azt is, hogy törekszünk arra, hogy a Fórumban ne harapózzon el a személyeskedés, az egymás sértegetése. De természetesen minden érintett félnek meg kell adni a nyílt válaszadási lehetőséget.

A fentiekből is jól látszik, hogy nem könnyű feladat az, amire a moderátoraink vállalkoztak, mindezt azért, hogy a Gazlap a lehető legtöbb ember számára élvezhető legyen. De itt is, mint a való életben ahányan vagyunk, annyifélék vagyunk.
Nem könnyű az a bizonyos egyensúly megteremtése és fenntartása.

A néhai villongásoktól eltekintve, bátran kijelenthetem, hogy a Gazlap Fóruma egyike, a ma leginkább élvezhető fórumoknak, és ebben nem kis szerepük van az itt Fórumozóknak és moderátorainknak, akik itt minden nap önzetlenül végzik ezt a nem könnyű, nem túl hálás feladatot.

Még egy aprócska észrevétel. A leírt szavak, mondatok, sajnos nem minden esetben tudják 100%-ban visszadni azt, amit a szerzője közölni akart a másik fórumozóval. Sok esetben ez is a félreértésekre adhat okot.

A jövőben is csak KÖZÖSEN (fórumozó tagok, moderátorok, szerkesztők) tudjuk a Gazlap Fórumának élvezhetőségét fenntartani.

Üdv,
Vica
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.09.05, 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sede! Köszönöm válaszod. Gondolod, hogy a Mozillával jobban működik? Bár én a munkahelyemről internetezek, állandó ellenőrzés alatt áll az Internet Explorer, így nem fertőzött.
Üdv.
Kata

Vissza az elejére
furikjulis
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.09.05, 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sede Nekem most változtatták meg az e-mai címemet, de /pill. még működik a régi is. Van-e valamilyen teendőm, hogy a későbbieken ne legyen fennakadás.
Köszi!

Legutóbb furikjulis szerkesztette (2008.09.05, 16:38), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
sede
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2008.09.05, 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

s_kata írta:
A hajamat tépem már megint Evil or Very Mad Evil or Very Mad Ezen a héten ismételten 9-10-szer kell belépjek, mire sikerül egy-egy topicot megnyitnom. Szokszor elmegy a kedvem, inkább be se lépek.

Szerintem próbáld meg másik böngészővel, az Internet Explorer ha fertőzött, akkor teljesen kiszámíthatatlanul viselkedik.

Lap azért léptet ki egyeseket időnként, mert az IP címük változik. Nemrég a panaszok hatására egy nagy internet szolgáltató igérte meg, hogy nem fogja folyton-folyvást váltogatni az IP címeket.

Üdv,

Ede
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.09.05, 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Molnarka írta:

Most van az Orchidaszaporításnak önálló topicja, az Orchideák mellett, a Bangitának a Cserjék mellett, a Piros hajnalkának az Egynyáriak mellett, a Golgotának a Kkúszónövények mellett, a Viaszvirágnak, Pletykának a Szobanövények mellett, a Gránátalmának az Egzotikus gyümölcsök mellett, a karácsonyi kaktuszoknak, a Kaktuszok mellett, de folytathatnám ezt a sort a nagyon sokáig!
Van önálló topicja a Fuksziának, Gloriosának, Begoniának, Haranglábnak, Primulának, Cosmosnak, és még ki tudja minek is!

Molnárka, azt hiszem sokan egyetértünk Veled!
Vissza az elejére
s_kata
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.09.05, 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A hajamat tépem már megint Evil or Very Mad Evil or Very Mad Ezen a héten ismételten 9-10-szer kell belépjek, mire sikerül egy-egy topicot megnyitnom. Szokszor elmegy a kedvem, inkább be se lépek.

Vissza az elejére
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.04.09, 09:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Topicnyitás kapcsán van egy kis gondom, ezt szeretném elmondani!
Szerintem sokkal egyértelműbbnek, határozottabbnak és igazságosabbnak kellene lenni topicnyitás ügyben.
Nekem is tetszene, ha sok konkrét témára nyithatnánk topicot, mert ott csak arról az adott virágról olvasnánk, érdekel bennünket bennünket, könnyebben juthatnánk hasznos információhoz!
Ha valakit az amarillisz érdekel, ne kelljen végig böngésznie, az egész Hagymás topicot, ami a tulipánokkal, nárciszokkal, stb van tele, és ami számára teljesen közömbös.
Sajnos a sok topicnak hátránya is van!
Mivel nem lehet a topiccímeket ÁBC sorrendbe rakni, igy nagyon nehézkes és időigényes a topickeresés.
Igaz, hogy van fórumkereső!
Ha pedig érdekel minden egyes kis topic, azt annyiszor meg kell nyitni és várni, míg betöltődik az oldal és közben káromkodni, hogy mennyire lassú az egész és elmenni lefeküdni!
Mint tegnap este sokan tettük, szerintem!

Most van az Orchidaszaporításnak önálló topicja, az Orchideák mellett, a Bangitának a Cserjék mellett, a Piros hajnalkának az Egynyáriak mellett, a Golgotának a Kkúszónövények mellett, a Viaszvirágnak, Pletykának a Szobanövények mellett, a Gránátalmának az Egzotikus gyümölcsök mellett, a karácsonyi kaktuszoknak, a Kaktuszok mellett, de folytathatnám ezt a sort a nagyon sokáig!
Van önálló topicja a Fuksziának, Gloriosának, Begoniának, Haranglábnak, Primulának, Cosmosnak, és még ki tudja minek is!
Tudom, hogy többen úgy godolkodnak: „ha engem a primula érdekel nyitok egy topicot neki és ezután már könnyen megtalálom!
Nem kell átböngésznem miatta az Évelők, Tavasz 2008, 2008 a kertemben, Tél temető és társai topicot.”

Nagyon kellene ebben egy „állásfoglalás” Vicáék részéről.
Én még azt is el tudnám képzelni, hogy az új és „felesleges” topicokat ők zárják le.
Ne legyen ez a moderátorok kiváltsága és felelőssége, ne érezze senki azt, hogy nekik van „kiszolgáltatrva” ebben az ügyben.
Mivel ez a lap a Vicáéké, ők fizetnek a szolgáltatónak, meg is mondhatják, hogy ezt így nem akarom, nem lehet!
Könnyebb elfogadni ezt a döntést bárkinek!
Volt már topictisztogatás, (azóta is sajnálom: „Csak egy kékszzínű virág” topicomat!) tudom nekik mi erről a véleményük, de egy felfrissités, senkinek sem ártana.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Műhely Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32  Következő
30 / 32 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban