15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Öreg fák - különleges szép fák
Vendégeink a kertben(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Orchideák otthonunkban (111)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Aktuális tennivalók a kertben (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Leanderek(18)
Citrusokról mindent (9)
Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.
Mézelő kert, avagy hasznos virágokkal a méhekért
Szobanövények (22)

- Tábortűz témák:
Vicces történetek,...képek(16)
2019-es nyári abádszalóki tali
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
IDŐJÁRÁS (60)
Találd ki (28)
Slideshow & Videó
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
A Tudat keresése (2)
Versek, költemények (4)
TAVASZ - 2014.....2015....2016....2017.....2018....2019.
Írj bármilyen témáról (15)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:19:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:03:am kutyus :
Jó reggelt!
5:40:am kutyus :
Jó reggelt........indul a hét!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:54:am Emmylie :
Jo éjszakát
7:40:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:18:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
12:47:pm bau :
Melegszik? Na jah... 4 fokról 6 fokra
6:01:am kutyus :
Jó reggelt! Ismét melegszik az idő
7:03:am Emmylie :
Itt csak a villamost lehet hallani.Visszautam van ma. Szep napot mindenkinek.
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!Mifelénk is ordítoznak......
4:57:am Vackor :
Jóreggelt! De szép idő van! És hogy ordítoznak a madarak! Ma nagyon szép napunk lesz!
5:52:am aszokfa :
Hideg van! Öltözz melegen! Jó reggelt!
5:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:55:am kutyus :
Jó reggelt minden kedves GAZnak!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gépek a kertben (3) - Gépdoki szakértői rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gépek a kertben (3) - Gépdoki szakértői rovata
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.06.07, 18:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A topic a következő címen folytatódik:

Gépek a kertben (4) - Gépdoki szakértői rovata

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.06.07, 18:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

pikker írta:
üdv mindenkinek !
most akadtam erre a topikra nagyon jónak találom! Smile sok hasznos dolog van leírva! Smile

lenne is 1 kérdésem a Dokihoz! Smile

két hete vettem 1 husqwarna 440e fűrészt! nagyon jó meg minden be járattam ahogyan mondták 2-3 nap óvatos használattal! Smile

most úgy érzem mintha a fordulat kisebb lenne mint mikor új volt , ezért azt kérdezném hogy ilyenkor vissza kell vinni után állíttatni a szervizbe??

köszönöm a válaszod előre is! Smile

üdv: ÁDám

Ha a motor bejáródott, akkor a fordulatszám visszaesik. Ilyenkor valóban a szervizbe kell menni, ahol beállítják a karburátort.

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.06.07, 18:29    Hozzászólás témája: Re: fűkasza Hozzászólás, az előzmény idézésével

Imre írta:
Tisztelt Gépdoki!
Nemrég szereztem egy Ed Johnson (43ccm, 1,4 kW) fűkaszát.
Tudom, hogy nem egy világmárka, de szeretném, ha szakszerű szanálat mellett tartós maradna. Még csak 10-15 órát üzemelt, de szeretném, ha továbbra is megbízható legyen.
Hol érdemes keresnem szerelési és használati útmutatót?
(Amiből kiderülne mikor és hogyan kell gyertyát, szűrőt vagy olajat cserélnem?)
Gondolom a kérdésemből kiderül, hogy nem vagyok szerelő, s nem szeretném próbaszétszedéssel elrontani a masinám....

A fűkaszához kellet, hogy kapjál magyar nyelvű kezelési utasítást. Szerelési útmutatót egyetlen géphez sem adnak ki, a márkás gépekhez is csupán szervízoktatások léteznek.
Sajnos nem tudok segíteni.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.06.07, 18:21    Hozzászólás témája: Re: Solo,Stihl,Oleo Hozzászólás, az előzmény idézésével

zozo12 írta:
Szia Gépdoki.Motoros permetező ügyben kérdeznélek,vételben volna három Solo Port423(1995)Oleo Mac AM190(2008),Stihl SG70(????),ezek közül melyiket ajánlanád megbizhatóság,alkatrészellátottság ,és kezelhetőség szempontjából.Ezek kb 50000ft átlag árban lennének,neked mi a véleményed?Melyiket ajánlanád?Egy kicsit a Solo hoz húzna a szivem.

Mind a három nagyon jó. Ha sorrendet kellene felállítani, akkor STIHL SG 17, Solo 423, Oleo-Mac AM-190.
A STIHL és az Oleo_mac alkatrészellátása nagyon jó, és reálisak az árak. A SOLO esetében drágák az alkatrészek, és kissé hiányos az ellátás.

Vissza az elejére
pikker
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.06.07, 15:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

üdv mindenkinek !
most akadtam erre a topikra nagyon jónak találom! Smile sok hasznos dolog van leírva! Smile

lenne is 1 kérdésem a Dokihoz! Smile

két hete vettem 1 husqwarna 440e fűrészt! nagyon jó meg minden be járattam ahogyan mondták 2-3 nap óvatos használattal! Smile

most úgy érzem mintha a fordulat kisebb lenne mint mikor új volt , ezért azt kérdezném hogy ilyenkor vissza kell vinni után állíttatni a szervizbe??

köszönöm a válaszod előre is! Smile

üdv: ÁDám
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Imre
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.06.07, 12:48    Hozzászólás témája: fűkasza Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Gépdoki!
Nemrég szereztem egy Ed Johnson (43ccm, 1,4 kW) fűkaszát.
Tudom, hogy nem egy világmárka, de szeretném, ha szakszerű szanálat mellett tartós maradna. Még csak 10-15 órát üzemelt, de szeretném, ha továbbra is megbízható legyen.
Hol érdemes keresnem szerelési és használati útmutatót?
(Amiből kiderülne mikor és hogyan kell gyertyát, szűrőt vagy olajat cserélnem?)
Gondolom a kérdésemből kiderül, hogy nem vagyok szerelő, s nem szeretném próbaszétszedéssel elrontani a masinám....
Vissza az elejére
vgabesz
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2011.06.05, 16:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

van egy kis gondom egy husqvarna fűkaszával.
a gondom a következő: beindítás után pár perc múlva leáll, ha eltudok kezdni vele vágni akkor a legkisebb fűben is leáll.
gyertyát nemrég cseréltem benne.

köszönöm a segítséget

Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
zozo12
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.06.04, 11:31    Hozzászólás témája: Solo,Stihl,Oleo Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki.Motoros permetező ügyben kérdeznélek,vételben volna három Solo Port423(1995)Oleo Mac AM190(2008),Stihl SG70(????),ezek közül melyiket ajánlanád megbizhatóság,alkatrészellátottság ,és kezelhetőség szempontjából.Ezek kb 50000ft átlag árban lennének,neked mi a véleményed?Melyiket ajánlanád?Egy kicsit a Solo hoz húzna a szivem.
Vissza az elejére
fibox
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.05.31, 08:51    Hozzászólás témája: briggs Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

Köszönöm a hasznos tanácsot.

üdv
fibox
Vissza az elejére
friz74
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.05.29, 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a tanácsot. Very Happy
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.05.29, 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

peti499 írta:
van 1 husqvarna 137 fürészem alapjáraton leáll,vágáskór nagyon felpörög,gyárilag ilyen. próbáltam állitani az alapjáraton de sehogy nem jó csak rosszabb.sajnos a másik fajta csavarhoz nincs fogom! ismerősöm azt mondta szimeringes elképzelhető??mit tegyek?? köszönöm!!

Valűszínűleg a főtengely szimmeringeket kell kicserélni.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.05.29, 19:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

HBence írta:
Köszi Gépdoki, mostmár minden rendben van! Very Happy Cool

Üdv: HBence

Nagyon szívesen.

Ha bármi gondod van a kerti gépekkel - itt megtalálsz. Very Happy

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.05.29, 19:01    Hozzászólás témája: Re: mtd lf 125 Hozzászólás, az előzmény idézésével

szikszaif írta:
Kedves Gépdoki!
Nagyon hasznosnak találom az oldalt, már eddíg is rengeteg segítséget kaptam itt. Nem találtam egyértelmű adatokat az MTD LF 125 kistraktor (12.5 lóerős briggs) szelephézagjaival kapcsolatban. Kérem segítsen, mennyi a hézag, hidegen vagy melegen, mire kell figyelni. A gép minden fordulaton néha visszalő a karburátorba. Nem nagyon, de a fordulat ettől egyenetlen. Cseréltem gyertyát, kitakarítottama karburátort is (tiszta volt) , de a jelenség megmaradt. Válaszát előre is köszönöm: Feri

Jól gondolod, szerintem is a kipufogó hézag lehet túl nagy.
A helyes adatok:
szívó szelep: 0,1-0,15
Kipufogó szelep hézag: 0,15-0,2

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.05.29, 18:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jokkesz írta:
Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget tőletek.

Tervezem, hogy beszerzek egy benzines fűkaszát, kéthetente 1-2 órát kellene használnom a ház körül.
Komolyabb, drágább gépbe nem tudok, és nem is akarok beruházni, de egy komolyabb hobbygép, esetleg félprofi gép azért jó lenne. Smile

Mi a véleményetek a Güde és az MTD típusokról? Praktikerben félelmetes kínai gagyi áradat van, onnan nem nagyon szeretnék.
Olyan 50eFt körüli az összeg, amit rá tudok szánni.

Ha vannak tapasztalatok, amiket megosztanátok, hálás lennék.

Üdv!

Mindkét kasza, amit megemlítettél, az olcsó gépek közé tartoznak az olcsó gépek hátrányaival.

A leírt feladatra az ___Oleo-Mac Sparta 250 T___ típust javaslom, szerintem árban is meg fog felelni.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.05.29, 18:52    Hozzászólás témája: Re: honda Hozzászólás, az előzmény idézésével

zsolti32 írta:
Üdv Gépdoki!Van egy Honda GX110 motorom,amibe lett egy kicsi keverék benzin öntve!Attól egyértelműen füstölt kicsit,viszont most,tiszta benzinnel nagyon brutálisan füstöl,kékesen,eszi is az olajat!Mi lehet a hibája,egyik napról a másikra?Szelepeket,hengerfejet megtisztítottam,kormot lekapartam!Mégis füstöl!Gyűrűzés lesz a vége?

Nem döntötted meg nagyon a motort, nem folyhatott a hengertérbe az olaj?
Ha nem, akkor valószínűleg gyűrűzni kell. Sad

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  Következő
1 / 38 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban