15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Vendégeink a kertben(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Milyen növény ez?? (37)

- Tábortűz témák:
A Tudat keresése (3)
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Írj bármilyen témáról (15)
Versek, költemények (4)
Vicces történetek,...képek(17)
Találd ki (29)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
Kedvenc filmem, színészem

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:09:am bau :
Köszönjük!
7:56:am sede :
Sziasztok, cseréltem.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:25:pm bau :
Kedves Sede!Kérjük a téli fejlécet! Boldog karácsonyt Nektek.
12:39:pm Bojtárgazdi :
Köszönöm! Sikerült!
5:56:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....bOSZI ZÁS MEGY!!!
12:43:am Bojtárgazdi :
Kérek szépoen boszizást a targoncavizsgázó BojtiZsombornak!
12:42:am Bojtárgazdi :
Szia Mka!!!!
10:55:pm molnarka :
Sziasztok! Benéztem!
5:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!...MEGJÖT T A HÓ!!!!
11:17:am bau :
Kutyus-csupa buli az életed! Jó szórakozást!
5:37:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!....ma mindenféle szül- és névnapok ünneplésére megyek
5:40:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:47:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Ismét vagyok......semmi baj nem volt, sőt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gondolatok az egészségről(2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gondolatok az egészségről(2)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.04.20, 05:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ismét találtam valamit a só fogyasztásáról

A tojás után a só is...

1. Úgy szeretlek édesapám, mint az emberek a sót. A magyar meséknek mindig komoly tanulságuk van!
2. A kecske imádja és nyalogatja a sót, ha teheti, megkeresi..
3. A marhák egészségéhez "marhasót" adnak a jó gazdák a
takarmányhoz.

Ugye nem gondoljuk, hogyha az állatoknak szükségük van a sóra, akkor az ember képes nélküle egészségesen élni?

4. A királyok régen ügyeltek rá, hogy az országban, ha csak
lehet, legyen egy sóbánya. Ha nem volt, akkor az országnak ügyesen kellett lavíroznia, hogy mindig meg legyen a szükséges mennyiség, hiszen

A SÓ AZ ÉLET.

Nagyon nehéz több évtizednyi agresszív agymosást helyretenni. Nem mennék bele összeesküvés elméletekbe, de sok mindent megmagyaráz, ha a dolgok mögé látunk és nem csak a felszínt nézegetjük.

A krónikus sóhiány először a vesét teszi tönkre szépen
csendben, fájdalommentesen. Utána jön a szív és érrendszer, majd a többi szerv, leggyakrabban a II. cukor betegség.
A szervezet igyekszik tolerálni egy ideig, ha mi rosszul bánunk vele.
Ide sorolom a sok műételt a rengeteg adalékanyaggal, kivont,
liofilizált, módosított stb. alkotóelemmel, amivel szervezetünk
évtízezredek alatt sem találkozott, így idegenként, ellenségként, feldolgozhatatlanként kezeli. De a só elengedhetetlen az egészséges élethez és nem adjuk meg neki kellő mennyiségben.

A legfrissebb kutatások is bizonyítják, hogy nem lehet annyira sok sót enni, hogy ez okozzon problémát pl. magas vérnyomást. Ez egy téveszme.
Sajnos nagyon sok orvos sem néz utána a kutatásoknak, csak
elfogadja, amit sulykolnak.
Ha elővenné az egyetemi tankönyveit megtalálná benne, hogy
ideális esetben a szervezetben a NaCL (só) és a KCL (kálium) aránya 30:1-hez kell legyen. Intelligens szervezetünk a végsőkig védi az életet, ezért szinte a halál pillanatáig igyekszik a vérben fenntartani ezt az arány. Nem véletlen, hogy a Ringer oldat is ezt tartalmazza, illetve - ha jók az értesüléseim - a legutóbbi időkig, mert 1-2 éve
megváltoztatták az arányt benne, akárcsak a laborleleteknél a
tól-ig referencia értéket, ami sajnos igen rossz irányba viszi el a dolgot.
Ideális esetben a szervezetben 142 mol/l kell legyen a NaCl, azaz a nátriumklorid (só) mennyisége. A legtöbb magyar ember ezzel sajnos nem "büszkélkedhet". "Áldásos" következménye a hibás reklámnak.

Pedig ha egy egészséges embert, főként kisgyereket megfigyelsz, akit engednek a szülei úgy étkezni, ahogy ő kívánja, még a paradicsomot is megsózza. Miért is? Ja, hogy a paradicsomban magas a kálium szint és így helyreáll az egyensúly? Ki gondol közülünk erre?
Nagyszüleink egyszerűen tudták, hogy ezt vagy azt így kell enni pl. a paradicsomot sózni kell, a görögdinnyét zsíros kenyérrel kell enni (a vitaminok egy része zsírban oldódik), a szalonnát hagymával kell enni (a hagyma
rendben tartja a koleszterin szintet) stb.
Nem tudták ők ennek tudományos magyarázatát, csak megszokták gyermekkorban, hogy mit mivel helyes együtt enni. Éltek is 90 feletti életkort és legtöbbször "ágyban párnák közt" végelgyengülésben haltak meg (hacsak nem volt háború pl.).

Hol vagyunk mi ettől, az én korosztályommal (59) tele vannak a rendelők. Alig vonszolják magukat, súlyos rendszerbetegségekkel küzdenek. Ki gondol rá, hogy hol rontották el, hol az alap hiba. S ma már így adjuk tovább, beteggé téve szeretett gyermekeinket, unokáinkat.

Egy magyar kórboncnok orvostól nemrégiben azt olvastam, hogy "amikor kezdtem a pályámat, alig találtam olyan embert, akinek a veséje beteg lett volna, manapság alig találok egészségeset...". Ő már csak tudja, ő a legjobb diagnoszta.

Ez teljesen egybevág azzal, hogy a 60-70-es években kezdték el a hadjáratot a só ellen. Manapság tiszta sóhoz is nehéz
hozzájutni. Szinte mindegyikben van "-", ami valamilyen káliumszármazékot jelent. S ez gyakran elképesztő mennyiséget tesz ki, pl. a Horváth Rozi féle só 30 %-a kálium. Tessék visszanézni, mit írtam, mi a helyes arány a szervezetben? 30:1 az NaCl és a KCl.
Így aztán nem csoda, hogy ennyire beteg a magyar ember.
Persze még sok oka van, de fizikai szinten bizony a só hiánynak előkelő a szerepe. (Összetett kérdés ez, belemehetnénk egyéni és csoport karmába is.., a helyes útról való letérésre, mely lelki betegségeket okoz és fizikailag is jelez, de most nem ez a téma.)

Egy saját tapasztalat:
Két éve hideg huzattól lebénult a fél arcom. Több, mint 10 éve nem voltam orvosnál, de mivel ezzel nem boldogultam az alternatív módszereimmel, kénytelen voltam elmenni. Úgy megörült nekem, hogy azonnal teljes kivizsgálásra küldött. A kardiológussal karöltve ki is derítették, hogy magas a vérnyomásom. 150-155 szisztolés értéket mértek, 65-80 közötti diasztolést és 45-56 közötti pulzust. No az utóbbi kettővel egyáltalán nem foglalkoztak, csak és kizárólag
a szisztolés értékkel. A legfrissebb amerikai kutatások szerint
akkor lehet magas vérnyomásról beszélni, ha a diasztolés érték tartósan 90 fölött van. Nálam szó sem volt ilyenről.
Azonnal kaptam három gyógyszert, melyet "sajnos életem végéig szedni kell".

Mondanom sem kell, hogy mai napig bontatlanul ott van mindhárom a polcon. Az orvosi kommunikáció hatása alatt szinte zombiként én is kiváltottam. Jó tapasztalat volt ez arra, hogy sokan miért képtelenek jól működő alternatív módszert végigvinni...

Tehát végiggondoltam, hogy mit tudok, mit csinálok rosszul, mi a lelki ok, mit kell változtassak. Régóta halogattam, hogy jobban odafigyeljek a vízivásra és a sózásra. (Ötven évig éltem sószegény diétán, gyerekkori orvosi tanácsra, azt hiszem csak a gondolkodásomnak és az egyéb életmódomnak köszönhettem, hogy nem ültem én is a rendelői folyosón naphosszat.)

A lényeg:
Beosztottam a napi 2,5 liter vizet, és figyeltem rá, hogy amikor idő van, megigyam. Elhagytam a reggeli édes tésztát (túrós batyu, kakaós csiga, briós stb.) és áttértem a vajas, tejfölös vagy gabonakrémes rozskenyérre, melyet alaposan megsóztam és zöldséggel ettem, vagy rántottára, mivel lakto vega étrendet követek.
4 hónap alatt a vérnyomásom tartósan beállt 120-130 per 70-80 közé. A mostani kánikulában is tartom ezt, bár ma már ritkán mérem.

Ebben a hőségben minden negyedik pohár vízbe teszek egy nagy csipetnyi sót és arra gondolok, hogy levest iszom, így lecsúszik. Muszáj pótolni a kiizzadt sót. A nyomelemek pótlására pedig a megfelelő zöldség - gyümölcs étrendet javaslom, amit lehet, ebben a nagy melegben nyersen.

Egy angol orvos utána eredt a hirtelen szívhaláloknak, melyek
elsősorban sportolók között voltak gyakoriak, ill. ennek volt
nyoma. Azt találta, hogy minden esetben, ismétlem minden esetben felborult a szervezetben a NaCl:KCl arány. Ezek a sportolók (fiatal felnőttek és gyerekek) zömében vega étrendet követtek, sok szóját (a szójában baromi magas a kálium aránya, mi itt a Kárpát-medencében nem is ettünk szóját, de még az állatainknak sem adtunk) ettek, ittak, nagyon keveset sóztak és egy meccs vagy edzés után szomjukat nem sózott
vízzel, hanem kólával oltották. Emlékezetes az a fiatal magyar
focista esete, aki a feleségével és kicsi gyermekével élt kinn
Görögországban és egy meccs után lenyomott egy flakon kólát, összeesett és meghalt.
Diagnózis: szívmegállás. Nem megyek bele a részletekbe...

Szóval így...jöhet a pró vagy kontra!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.12.09, 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos, bizonyos kor után az izületeink "elfáradnak", megkopnak.....pár ötlet, mivel lehet javítani az állapotukon

http://www.hazipatika.com/eletmod/termeszetes_gyogymodok/cikkek/mit_egyunk_ha_egeszseges_izuleteket_szeretnenk/20151208105448&utm_source=hirkereso.hu&utm_medium=www&utm_campaign=hirkereso_20151209?utm_medium=juno.hu&utm_source=referral
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.11.17, 08:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egészségturmix fáradtság ellen

Nemcsak folát, hanem C- és egyéb B-vitamin-, valamint bétakarotin-tartalma is jelentős a következő turmixnak, amelyből akár egy litert is elkortyolgathatsz a nap folyamán - különösen nagy melegben hat üdítően, akár nehéz ebédek helyett is.
Tumixold krémes állagúra a következő összetevőket: egy narancs, néhány levél saláta, néhány levél citromfű és menta, egy őszibarack vagy nektarin, egy citrom leve, kis darab banán, egy teáskanál sörélesztőpehely, három deci hideg, buborékmentes ásványvíz.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.11.09, 07:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

3 hatásos fogkőeltávolító házilag
1. Módszer
Összetevők
2 evőkanál dióhéj, 2 dl víz
Elkészítés….Keverd össze a két összetevőt, majd forrald 20 percig. Hűtsd ki!
Alkalmazás….Ha kihűlt, tedd fogkefére, és mosd vel
2. Módszer
Összetevők
4 evőkanál napraforgómag, 4 evőkanál lime virág, 1 liter víz
Elkészítés….Egy nagy edénybe önts bele a magokat és a lime virágot, majd öntsd hozzá a vizet. Forrald 30 percig, utána hűtsd le.
Alkalmazás...Tedd a fogkefédre, mosd vele a fogad 5 percig minden étkezés után. 14 nap alatt eltűnik a fogkő.
3. Módszer
Összetevők
3 evőkanál májusi üröm levél (Artemisia absinthum), 3 dl víz
Elkészítés...Főzd a keveréket 20 percig, majd hűtsd le.
Alkalmazás….Naponta háromszor moss a keverékkel fogat, alkalmanként 5 percig. 14 nap alatt megszabadulhatsz a fogkőtől.
Tipp…..Ha sikerült, öblögesd a szád almaecettel, az eltávolítja a maradék plakkokat. De az almaecetes öblítés után vízzel is öblögess!
Forrás: Bella ladies
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.10.21, 07:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mitesszer eltávolítás

Bolti tisztítók helyett használjunk természetes alapanyagokból kevert krémet, hogy végleg megszabaduljunk a mitesszerektől és szennyeződésektől, mert az üzletekben kapható verziók csak pillanatnyi megoldást jelentenek a problémára.
A házilag készített tisztítóhoz szükségünk lesz tengeri sóra, aminek az antibakteriális hatása megszabadítja a pórusokat a felgyűlt szennyeződésektől, baktériumoktól. A citromlé citromsav tartalma pedig védi a bőrt, míg a meleg víz megnyitja az elzáródott pórusokat. Az összetevőknek emellett hámlasztó hatásuk is van, ezért egyik bőrtípust sem károsítja a használata.
A természetes bőrtisztítót készítsük el úgy, hogy vegyünk elő egy kis tálat, amibe keverjünk el 1 evőkanál tengeri sót, fél teáskanál citromlevet és 1 teáskanál forró vizet. A keveréket az egész arcunkon használhatjuk, de a legcélszerűbb ott, ahol mitesszer van.
Ha kész a keverék, akkor mártsunk bele egy tiszta pamut ruhát, hagyjuk, hogy felszívja. A ruhával dörzsöljük át az arcunkat, majd kenjünk fel egy adagot a problémás területre, és masszírozzuk az arcunkat 5 percen keresztül. Amikor a ruha kezd kihűlni, akkor mártsuk langyos vízbe, a krémet pedig hagyjuk 5 percig hatni, végül minél hidegebb vízzel mossuk le.
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2015.09.18, 18:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lehet alapja a lenti írásnak,mert a szakácskönyvek is azt ajánlják,hogy a hagymát megpucolva ne hagyjuk a szabad levegőn sokáig,mert összeszed mindent.

tercsi
bagoly
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2015.09.18, 13:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez nagyon érdekes, kipróbálható, mert ártani biztosan nem árt. A hagyma akkor is nagyon jó hatású a szervezetre, ha megesszük.

Éva

Belőlem csak egy van, a többiek sokan vannak
Ezért nekem nagyon kell vigyázni magamra
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.09.18, 13:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Most kaptam.............egy próbát megér, nem kerül sokba

Hagyma a zokniban

A kínai orvoslás évszázadok óta alkalmazza azt a módszert, amikor hagymakarikát helyeznek a zoknijukba éjszakára és úgy alszanak.Felismerték ugyanis ennek a módszernek azt a hihetetlen hatását, amire senki nem gondolt volna! Rájöttek, hogy a láb és a szervek között közvetlen kapcsolat működik, a talpban található az összes idegvégződés.Másrészt, ha hagymát helyezünk a talpra segít felszívni a baktériumokat,amelyek így nem tudnak a testben és a szervekben maradni. Ez a módszer a méregtelenítés egy ősi, olcsó és nagyon egyszerű módszere.Minden este alkalmazható, amivel nagyon sok betegség megelőzhető és a szervezet folyamatos védelem alatt áll. Bár nem mindenki hisz a kínai orvoslásban és a hasonlómódszerekben,de ez a módszer közvetlenül kapcsolatot létesít az immunrendszerrel is. A lábban körülbelül 7000 neurális végződés található, amelyek közvetlen kapcsolatban állnak a belső szervekkel. Ezek nagyon fontos végződések, amelyekről tudomást sem veszünk ha a cipőben van a láb egész nap.Éppen ezért végeznek a gyógymasszőrök masszázst a talpon, és ezért ajánlják a mezítláb való sétálást is. Ha szeretnénk megtisztítani az összes belső szervünket hosszú kúrák,megvonás nélkül, akkor a talpra helyezett hagyma karikás módszert ki kell próbálnunk!Köztudott, hogy a hagyma tisztítja a bőrt, megöli a baktériumokat és a vérárammal is csodákat művel. A talpban található idegvégződésekre is jótékony hatással van,megtisztítja a szerveket, a vért és megöli a baktériumokat és a kórokozókat.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.03.04, 08:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezt találtam.......most nagyon aktuális sok családban!!!

BODZÁVAL AZ INFLUENZA ELLEN

Nem csak a népgyógyászati utalások szólnak a bodzafogyasztás előnyeiről – világszerte egyre több tudományos vizsgálat is foglalkozik az egészségre gyakorolt pozitív hatásaival. Az Aarhus-i, a Missouri és a Freiburg-i Egyetem szakértőinek egymástól független kutatásai és cikkei alapján kijelenthető: a bodza vírusellenes, antibakteriális, gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító, immunerősítő és antiproliferatív (sejtszaporodást gátló), pozitív hatásait ráadásul úgy fejti ki, hogy közben védi a gyomor nyálkahártyáját, a májat és a hasnyálmirigyet is.

A tudósok abban is egyetértenek, hogy a bodza hatékony az influenza tüneteinek enyhítésében, mert blokkolja a vírusok szaporodását, és az első tünetek jelentkezésétől számított 3-4 nap alatt meggyógyíthatja a beteget. Pozitív hatásai miatt a bodza az egyik legnépszerűbb, gyermekgyógyászatban is használt gyógynövény: étrend-kiegészítők, hagyományos növényi gyógyszerek és egyéb természetes kivonatokat tartalmazó egészségügyi termékek, gyümölcslevek és szirupok formájában segít a megfázás és az influenza tüneteinek enyhítésében.

Az erős antioxidáns hatása miatt hatásos lehet olyan betegségek kezelésében, mint például az érelmeszesedés, a 2-es típusú cukorbetegség, vagy a magas vérnyomás.

Klinikai adatok szerint a bodzának nincs toxikus hatása: sem kémiai összetétele, sem élelmiszerként való széles körű és hosszú távú használata sem sugallja, hogy a különféle készítmények fogyasztása bármilyen kockázattal járna. Bátran javasolható az influenzás tünetek enyhítésére.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.02.22, 18:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A kérdéseidre sajnos nem tudok válaszolni:(
Gazfickó már nem gazol...
De hátha van valaki aki foglakozik gyógynövénnyel. Rolling Eyes

Idézet:
Maradék levelek vízben, jégbe fagyva, mélyhűtöben tárolandók.

Gondolom a későbbi felhasználáshoz tárolja... Very Happy
Elővesz,kiolvaszt,ledarál,alkoholizál... Ital beee röhög
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.02.22, 18:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kovkata

tessék, itt egy gyűjtögetési naptár

http://www.gyogynovenyek.net/gyogynovenytar/naptar.php
Vissza az elejére
kovkata
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2015.02.22, 17:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Bau!
Tudtam, hogy valaki emlékezni fog rá! Smile
Nekem valahogy az rémlett, hogy fiatal levelek kellenek hozzá... na de nyár végén meg több van, akkor bőven lehet szüretelni.
Ez a tinktúra jó belsőleg is? Nem lesz mérgező?
Nehogy az alkohollal ellenkező hatást érjek el.Smile))
Nagyon hálás vagyok a recipéért, már csk az nem tiszta, hogy kockába fagyasztott levelekkel mi lesz....
Körbecsókolgatom gazfickót is, meg téged is! puszi2 puszi2

Még az jutott eszembe, hogy nincs ilyen gyógynövény naptár valahol? Hogy mit mikor kell gyűjteni? pl. a gyermekláncfű gyökerét, vagy a zsurló levelét?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.02.21, 12:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kovkata

valamikor régen a GAZFICKÓ ezt írta.
A Ginkgo bilobáról akkor olvastam, amikor a bokámon már néhány hónapja egyre sötétedö, piros hajszálerek kezdtek terjedni.
Az orvos mindenhova küldött, senki nem talált semmi problémát.
Ekkor szedtem ginkgo leveleket, és alkohol kivonatot csináltam, iszogattam.
Közben ugyanazzal a bokámat is bedörzsöltem esténként.
Pár nap múlva a hajszálerek halványulni kezdtek, 4-5 hét után eltüntek!

Akkor jött az ötletem, hogy piszkosul közelgö öregségemre jobb, ha a kertemben csinálok egy kis gyógyszertárt. A csalán, cickafark, fekete ribizli, meg mittoménmi után szereztem két fiatal Ginkgo fát. Azóta saját
nevelésü van még vagy 8-9 a kerítésmentén, már 2 m magasak.

Októberben gyönyörü aranysárgára vált a ginkgo lombja.
A kertben szinte napsütést varázsol még borús napokon is.

Ez a Ginkgo Biloba, földünk legöregebb fája. Több, mint 200 millió
éve él. Közeli rokona nincs. (talán ez a hosszú élet titka?)

Tehát a tinktúra elkészítése:

1. Nyár végén Ginkgo Biloba leveleket gyűjt. Sokat.
2. Vesz egy liter 40%-os alkoholt (Én szintelen Absolut Vodkát használok)
3. Levelekből ledarál, jól zárható literes üvegbe tölt 3/4 -ig.
4. Maradék levelek vízben, jégbe fagyva, mélyhűtöben tárolandók.
5. Vodkát ráönt, majdnem tele, hogy felrázható legyen.
6. Maradék vodkát megissza.
7. Amíg józan, az üveget lezárja, és felteszi a szekrény tetejére.
8. Két-három naponként megrázza. Három-négy hét múlva leszűri.
9. A hajszálereket esténként bedörzsöli. Egyre halványulni fognak.
10.Repülőre ül, és Canadába jön Gazfickót össze-vissza csókolgatni.
Idézet:

Az első Ginkgos topikból ollóztam
http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=569&postdays=0&postorder=desc&start=450

Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2015.02.21, 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Édesanyámnak memóriaproblémái vannak.
Van egy szép Ginkgo biloba fám, gondoltam idén csinálok neki tinktúrát, de sehol sem találom a recipét. Tud valaki segíteni benne?
Köszönöm!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.01.20, 05:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon jok ezek a gyakorlatok.Némelyiket én szoktam a konyhában fözés közben alkalmazni.
Föleg a lábujjhegy-sarok az jol alkalmazhato a konyhában állás közben. Wink
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
1 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban