15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hawaii rózsa - frangipani
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (62)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
A Tudat keresése (3)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Eladnám..........Vennék (11)
Találd ki (29)
Vicces történetek,...képek(17)
Nagyik és ŐK..........(3)
Írj bármilyen témáról (15)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
Wanted! Őt keresem.....(8)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt, indul az újabb hét......
6:17:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt!..Elment szeretteinkre emlékezünk
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt, ismét itthonról!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Orchideák otthonunkban (63)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Orchideák otthonunkban (63)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kicsinyest
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.01.27, 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lassacskán szirmot bont az elágazósom
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
atilla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.01.27, 17:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

én is meghagyom a zöld szárakat, általában tovább nőnek, de fél-egy év után levágom, ha már kopasz, de még zöld, esélyt kapott, végül is az alvórügy benne van a növény programjában, azért van, hogy használja, ugyanakkor a régi zöld szár mellett növekednek az újabbak is, nem akadályozza a fejlődésben, persze az öröklött tulajdonságoktól is függ a gyakori vagy ritkább virágzási hajlam és az elágazás gyakorisága is

Ancsika: lepkéből csak 12, de még jöhet, ha találok tetszőset, a többiből meg már talán másfélszáz, nem tudom pontosan. nem jó meríteni, van, ahol beválik, de nem biztonságos, berohadás lehet a vége, ha a közeg sokáig tartja a vizet. én csak permetezővel nyomom, reggelente felületesen, ha kell kb heti egyszer átáztatom, márciustól a heti tápos vízzel. esővízet használok, ilyenkor is, behordom egy hordóba kintről, hogy szobahőmérsékletű legyen. az egy kanál vízet nem is értem... az egész felületre, de a gyökerekre mindenképp kell juttatni, persze, ha már kifehéredtek
A szellemi megismerésre törekvő lény pedig, aki tudja, hogy noha az, amire vágyik, felfoghatatlan, megtapasztalja, hogy ami minél inkább érthetetlen számára, az annál tökéletesebb. A felfoghatatlan éppen a nemtudásunkról való tudásunk árán lesz elérhető.

Legutóbb atilla szerkesztette (2010.01.27, 18:03), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ancsika79
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.01.27, 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

atilla:
Te hogyan locsolod a lepiket?Áztatod,átfolyatod,spricceled?Esővízzel,forralt csapvízzel?Ahány helyen olvasok utána,annyi verziót találok.Van ahol a napi egy evőkanál víz módszert éltetik.Neked mi vált be?Sok orchideád van?
Vissza az elejére
kicsinyest
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.01.27, 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem szoktam mentett gazokat venni,errefele nincs is.Azonkívül nem szeretném megfertőzni az egészséges növényeimet pár száz forint miatt Very Happy
Vissza az elejére
Almakee
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2010.01.27, 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok Már egy párszor írtam de most is leírom. A levirágzott phalaenopsis virágzati szárát én javaslom hogy vágjátok le. Ugyanis a másod virágzás sokkal kevesebb és gyengébb virágokat nevel. Ráadásul eléggé meggyötri a növényt. Az igaz hogy a phalának nincs igazi pihenő ideje de azért a virágzás után szinte mindíg pihen pár hetet. Aztán jönnek az új gyökerek és az új virág szár. De ha rajta marad a régi akkor inkább azt növeszti és nem tud pihizni.Az eredmény : pár év alatt legyengült gyatra növény ami mindenféle nyavalyát össze szed.
Ez nagyban igaz a mentett gazokra! Persze ez az én véleményem és mindenki azt csinál amit akar. De lehet hogy kevesebb gaz döglene meg.
Vissza az elejére
katalin68
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2010.01.27, 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jó,akkor hagyom.Köszönöm Wink
kicsinyest
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.01.27, 15:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Le szabad,de nem kell.Gyakran továbbnő,persze,ha nem szárad Smile
Vissza az elejére
katalin68
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2010.01.27, 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az elnyílt virágszárat le kell,szabad vágni?????????????
Ancsika79
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.01.27, 15:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi!Próbálkozok!
Vissza az elejére
atilla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.01.27, 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ancsika: első lépés: biogélt kidobni. Wink (az csak dísz egy üvegvázában)

a gyökértelen lepkéről vágd le az elhalt gyökereket, ültesd rá rendes, laza kéregbe, sűrűn lyukasztott edénybe, ne ásd bele és csak spriccelgesd meg reggelente az egészet, de ne áztasd át a közeget. csak annyira, hogy még aznap meg is száradhasson. nem szabad piszkálni, pakolászni, mert az is visszatartja, nem szabad tápozni, csak tedd egy kiszemelt fényes helyre, ne is forgasd, spriccelgesd és türelem, lehet, hogy 2-3 hónap is kell, mire megindul a gyökérfejlődés, ha közben nem romlik, azt jelenti, jól érzi magát, 1-2 levél leeshet alulról, az nem baj. ha leromlik, az gyorsan, 1-2 hét alatt végbemegy.

sirrra: egy ujjnyi, az már jó lesz, legalább 1x1 cm-es
A szellemi megismerésre törekvő lény pedig, aki tudja, hogy noha az, amire vágyik, felfoghatatlan, megtapasztalja, hogy ami minél inkább érthetetlen számára, az annál tökéletesebb. A felfoghatatlan éppen a nemtudásunkról való tudásunk árán lesz elérhető.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
sirrra
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.01.27, 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

atilla: ezt csak a net-en leltem gyorsan, enyém ennél lukacsosabb de nem tudtam lefotózni mert valahol a pince mélyén van, még a tóhoz vettem Embarassed
( durván ujjnyi lukak vannak az enyémen, nálunk az a legsűrűbb amit kapni lehetett mert van ami 5 cm-s a hálózás)
Azt hiszem ki lehet húzkodni a szálakad ritkábbra Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ancsika79
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.01.27, 14:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jaj,de jó,hogy itt vagy atilla!

A levélpotyogós,sárgulós lepi elhunyt.Meg egy biogéles mentés alatt lévő is. Sad
Kettőt kiszedtem a cserepéből,mert semmi élő gyökeret sem láttam kívülről.
Sajnos belül sem.Elsárgult ,meghalt gyökerek,de a növény szép.(egyenlőre).Szóval most mit csináljak velük?Levágjam az elhalt gyökereket és vissza a földbe? A biogéles mentésem a másiknál sem jött be.Segíts légyszi.
Vissza az elejére
atilla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.01.27, 14:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

sirrra: ez sűrű, a gyökerek ki szeretnének lépni majd a lécpököc alján, oldalán is. a kosár lényege, hogy huzatos, a közeg is benne marad az 1 cm-es lécek közt, nem kell bélelni, de ha széles lyukakon átpotyogna, akkor is csak vékony réteg kókuszrost vagy moha, bár a 2-5 cm-es kéreg nem fog átpotyogni

szasza: a kosár aljából nem ártana 2-3 lécet kihúzni, bár talán még nem virágérett a stanho, de ha lefelé indít szárat, az nem biztos, hogy el fog kacskaringózni oldalra, ha mégis, plusz 1 hónap, mire kitalál, na és ha már kosár, akkor az alja is legyen az, csak egy hasznos tipp Wink

Legutóbb atilla szerkesztette (2010.01.27, 15:01), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
sirrra
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.01.27, 14:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

vikica:Én kókuszhálót vettem, a sűrűbb szövésűt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
vikica
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2010.01.27, 14:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szasza! Azt a fajta kókuszrostot tetted bele, amit elég sok boltban lehet kapni és ilyen kör alakú fémtartóba való? Ha igen, hogy szerkesztetted bele? Ha nem, hol vettél és milyet? Question Shocked
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 38, 39, 40  Következő
39 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban