15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:29:am kutyus :
Jó reggelt....indul az új hét....
7:27:am pili :
Szép vasárnapot!
3:50:pm aszokfa :
Szép napot! Munkával nekem is! Földfelszintakaró egyengetéssel múlatom az időt
10:35:am Bojtárgazdi :
Szép hétvégét! Nekem munkával is telik, de ennek örülök.
9:46:am tamarik :
Mindenkinek kellemes hétvégét, jó pihenést!
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:18:am kutyus :
Jó reggelt!
5:24:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt!
6:00:am aszokfa :
Irány a szőlő! Jó reggelt!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
10:55:pm pili :
Kátya - nézz be az időjárásosba!
4:38:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Orchideák otthonunkban (63)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Orchideák otthonunkban (63)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bognarkatalin
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pampazsuzsi
Semmit, hetenként 1* picit öntözz, vagy párásits 2-3 naponta,alátét +kavics, vagy agyaggolyó ,ne álljon vizben. Fotó?
Esetleg elajándékozhatod nekem,majd eldajkálom Újpesten .

Lilike
Láttam a honlapot,Ide is tegyél képet a hozzáértők megmondják.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Lilike22
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Légyszi mondjátok meg mi lehet ilyenkor a baja az orchinak? Ha teljesen elkezd puhulni a levele, és olyan mintha megfagyott volna és leesik. És akkor amikor sárgul a levél? És még egy kérdés, ha nincs már levele meg lehet menteni? Phalaenopsis- ról van szó...

Előre is köszi a választ! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Lizzy
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 14:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sztájkolós banda, biztos szolidaritásost játszanak Smile

Weboldalaim:
- Fotózás
- Esküvői fotó

Egyéb képeim
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pampazsuzsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Orchideások! légyszi segítsetek!!!!

Egy ismerősöm ki akarta dobni a levirágzott orchiját.
Én elhoztam, de nem tudom mit csináljak vele.
Igazából tudnék nélküle élni, de nagyon sajnálom.
Átlátszó cserépben van és szép zöldek a "gyökerei"
A virágszár már elszáradt.
Meg lehet még menteni? Mit csináljak vele?
Segítsetek légyszi!

Pampazsuzsi
Vissza az elejére
Papucs
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 13:55    Hozzászólás témája: orchidea Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zsuzsu!
Szerintem Te sem panaszkodhatsz.a virágok mennyiségét illetően.
A zygót nem öntözted túl?
Vanda!
A virágözön még csak most fog kezdődni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
sirrra
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bkata: írtam Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hani
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem vagyok túl ügyes, mert azt a lepkét sikerült beteggé tennem. Crying or Very sad

De ha sikerül akkor hozok képet róla.

Lizzy, a türelem orhideát terem. Ha nagyon figyeled, akkor biztos nem veszel észre semmit. Próbáld meg, hogy egy pár napig nem nézed meg.... és akkor majd meglep Laughing
Vissza az elejére
bognarkatalin
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 13:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lizzy
Majd beindulnak.A lepik tele vannak bimbóval.Van ami most növeszti két virágszálon,még elég kicsi,ő egy bocis jellegű elég beteges volt tavaly.Van olyan amin csak érezni az alvórügy kipattanását.A rózsaszínüből 1 virágocska nyilt ki eddig,2 tavalyi virágszálon hozza az alvórügyeket,meg még növeszt egy virágszálat szép bimbókkal,sajnos sok bimbót eldobált.Ugyan ez a helyzet egy sárgával,ő is sok bimbót ledobált/1 éve is/,Van még néhány amik hozzák a bimbócskákat egy szép kisebb virágú fehér ő elszokott ágazni és sokáig nyilik.Egy nagyon aranyos bordó két virágszállal.Van még egy meglepi színű,2 éve amikor kezdő voltam kiraktam szept elején a napra,jól megégett,meg túllocsoltam,most nyílik először/2 volt 1 tönkrement/ha fehér nagyvirágú lesz akkor az enyém,de ha zöldes lesz akkor vissza kell adnom,annak akinek anno elajándékoztam,a szomszédasszonynak/89 éves/

Sirra
Hol van ez a mezgaz?

Legutóbb bognarkatalin szerkesztette (2010.02.18, 13:24), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
zsuzsu
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

vanda
Köszi, igyekszem. Bár a Te csodáidat nehezen lehet utol érni.Laughing

handi
Neked is köszönöm a biztatást, hogy inkább világos (meleg), nem pedig sötét (ugyan hideg) helyen legyen a cymbim.
Sajnos, csak ilyen lehetőségek voltak.

bognarkatalin
A sok pakolászás biztos nem tesz jót neki, főleg, ha hőmérséklet változással is jár. Na meg a rezes permetezést sem tartom ideálisnak.
Látod Hani panelban tartja, nem hinném, hogy olyan hideget tud biztosítani neki.
Én még 2008 őszén, 0 fokig kint hagytam az erkélyen, utána 10 fokon tartottam és azóta lett ilyen barnás. Akkor persze gombaölőztem. Mostanában a hűvös helyen, ablak között, barnásodik, azért már csak a szobában tartom és itt jobban van. Remélem nyáron majd rendbe jön, és nem fogom annyira hideg helyre tenni. Wink
Ezek, amúgy is hibridek és talán a szoba hűvösebb részén is elég nekik.Szerintem.

Lizzy
Esetleg egy kevés tápot is adhatsz. Amúgy nem értem, miért nem nőnek nálad. Néha egy-egy növénynek kell kis pihenés, de az összesnek egyszerre biztos nem. Esetleg, ha nagyon hidegen vannak. Wink
Bár az orchikhoz türelem kell. Biztos beindulnak nálad is. Smile
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

zsuzsu természetesen.
Amikor süt a nap, éri őket. Gondoltam az jót fog tenni, beindulnak, de semmi. huh

Weboldalaim:
- Fotózás
- Esküvői fotó

Egyéb képeim
Vissza az elejére
bognarkatalin
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 12:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zsuzsu
Végre vígaszra leltem általad.A zygó nálam is akkor kezdett nagyon tönkeremenni amikor a lépcsőházból behoztam a szobába,pedig ott sincs több 19-20 foknál.2 nap alatt leszárított sok levelét ,akkor átültettem,kiraktam az ablakközbe,a hajtáskát meg a konyhába.Most a napos időben meglocsoltam,bennthagytam 2 napra a szobában,leszárította a maradék nagyobb leveleit.Tegnap kilyukasztottam a cserép oldalát ,alul körben három sorban,izzó szöggel,de nem bolygattam a közegét,rezessel megpermeteztem,levágtam még a ronda leveleket fahajaztam,visszaraktam az ablakközbe.Vannak még kis hajtások rajta.Lehet,hogy őt is kinnt kellett volna hagynom a lépcsőházban és nem össze-vissza hurcolni,de ott nincs annyira fényes. Embarassed Köszönöm:Kati
Vissza az elejére
vanda
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Papucs- Mekkora virágözön! Az a dendro jól tele lett bimbókkal!

Marika- a tieid is gyönyörűek!

Zsuzsu- Csak így tovább!
zsuzsu
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hani
A zygom, szerintem a hidegtől lett ilyen barna. Túl sok tápot nem kapnak. Remélem rendbe jön.
Nagyon ügyes vagy, hogy panelban ilyen jól tartod az orchikat. Laughing
Jó lenne, ha képet is tudnál hozni. Annak mindig örülünk.

Lizzy
Abszolút nem normális.
Amikor süt a nap, éri őket? Az ilyenkor szükséges az orchiknak.
Nálam mindegyik növény érzi a tavaszt, és fejlődik. Laughing
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 11:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam még mindig ugyanolyan állapotban vannak a gazok, mint egy hónapja. Azóta semmi fejlődés. Ez normális?

Weboldalaim:
- Fotózás
- Esküvői fotó

Egyéb képeim
Vissza az elejére
sirrra
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

No én is csak most találtam ám rá, panaszkodtam is, hogy itt nincs semmi akció. Jó, tényés való csak kispillangó, de legalább van, úgyis Ők a gyengéim. És nagyon résen kell lenni, mert persze az ilyen "haldokló" el van dugva a szépek alatt-mögött.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Következő
3 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban