15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Kertünk meglepetései (2)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.
Egzotikus és különleges növények (15)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Amarilisz /Hippeastrum/22

- Tábortűz témák:
Találd ki (28)
IDŐJÁRÁS (61)
GAZLAP szakácskönyv (71)
A Tudat keresése (2)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
Írj bármilyen témáról (15)
Vicces történetek,...képek(16)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Milyen öröm ért ma? (37)
ITT_HON is_SZÉP! (2)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:20:am Emmylie :
Szep napot Indulok vasarolni meg a dög meleg elött
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
3:27:pm Bojtárgazdi :
Igen, hamar visszabillenek az éjszakázásba mindig.
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek.....Bojti kám, te meg akkor nem vagy, ha a többiek
11:41:pm Bojtárgazdi :
Mergvagyok ám, csak kicsit több a munkám, aztán mire ideérek, mindenki alszik...
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Egyéb, külön nem tárgyalt fajok
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Egyéb, külön nem tárgyalt fajok
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Orchideák
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
atilla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.12.02, 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szasza: nem napon -e... csak kint a többi közt zöldháló alatt voltak
A szellemi megismerésre törekvő lény pedig, aki tudja, hogy noha az, amire vágyik, felfoghatatlan, megtapasztalja, hogy ami minél inkább érthetetlen számára, az annál tökéletesebb. A felfoghatatlan éppen a nemtudásunkról való tudásunk árán lesz elérhető.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szasza
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.12.02, 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azt hiszem megkérdezem Ildikót hogy milyen mazdáik vannak kint napon. Nem hiszem hogy hideg házi.
atilla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.12.02, 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bluno: orchi és kaktuszguru, a MOT egyik első embere, linkje:

http://www.horvath-palmai.fw.hu/

párszor megfordultam nála, az állatorvosrendelője mögött laknak a növények, Laci bácsihoz járok legtöbbet, előbbinél csak vásárlok néha. de láttam nem lucskos masd-t néhány közeli orchis ismerősnél is, most már kíváncsi leszek rá, majd jövőre egy beszerzőutamon veszek egy tetszetőst
A szellemi megismerésre törekvő lény pedig, aki tudja, hogy noha az, amire vágyik, felfoghatatlan, megtapasztalja, hogy ami minél inkább érthetetlen számára, az annál tökéletesebb. A felfoghatatlan éppen a nemtudásunkról való tudásunk árán lesz elérhető.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bluno
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2009.12.02, 11:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Atilla, majd számolj be a tapasztalatokról. Kíváncsian várom. Az O.háznál tudsz venni olcsón hibridet, azt tudom.
Amúgy én nem tudom, ki az a Horváth. Rolling Eyes
emese
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.12.02, 10:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jobb képet nem tudok csinálni,a szokásos orci közegben van.

atilla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.12.02, 10:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bluno: pl. a Horváthnál, amúgy is látszik, hogy alig öntözi a növényeket...
ilyenkor jön nálam a reakciós ösztön, hogy tavasszal szerezzek egy Masd-t és felkössem... Very Happy
Vissza az elejére
bluno
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2009.12.02, 10:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Atilla, ezt hol láttad? Nem tudod, milyen fajok voltak?
Az enyém hibrid, de ha nem vizes a közege, látszik, hogy szenved, fakul a levele az új hajtáskák sárgulnak. Kb. egy napig élne, ha melegben, napon lenne.
Tudom, hogy van meleges is, de az a ritkább.
szasza
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.12.02, 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

magi én sem tenném blokra, még próba kedvéért sem.
atilla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.12.02, 09:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

azért nálam egy próbát megérne, nekem nincs, mert nem tetszik, de ha le lehet csípni egy kis hajtásos bulbát, ki lehet próbálni, ezek közt is van eltérő igényű, hibridek, fajok közt is van meleges is. ahova jártam nyáron gyűjteni, sok helyen találkoztam vele, kint voltak, jó szárazon a melegben és jó nagy csokrosan, látszott, hogy nem sínylődtek
Vissza az elejére
vikica
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2009.12.02, 08:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Magi! Tudod, hogy nekem van, meg volt is, de én sem ajánlom senkinek, nálam már kettő nyúlt ki, és mivel te sem vagy otthon egész nap, kivitelezhetetlen, és párád sincs annyi neked sem. Confused

Emese! A stanhodat nem fényképeznéd le nekem a bulbáit és az ültetőközeget? Nagyon érdekelne! Köszi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
bluno
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2009.12.02, 07:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Magi, szerintem nem. Annyira vízigényes, hogy nem száradhat ki a közeg, az új hajtások egyből elpusztulnak emiatt. Akárhol utánaolvastam, mindenütt óvtak ettől, még üvegházban se javasolják.
Én nem merném blokkra tenni.
atilla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.12.02, 05:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

magi: epifita, úgyhogy egy jó marék mohába burkolva felköthető, bírnia kell, csak a körülményektől függ, hűvös és pára
Vissza az elejére
magi
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2009.12.01, 23:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintetek a masdevallia bírja blokkon?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
emese
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.12.01, 16:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hoztam én is egy könnyen tartható fajt,gyönyörű virága van csak nagyon rövid ideig virágzik.És az illata Ok
Stanhopea tigria,nyáron a kerben egy fa árnyékában is elvan,télen hűvös esetleg melegebb helyen érzi jól magát nálam.

atilla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.11.29, 14:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bulbophyllum wendlandianum

A Bulbophyllumok az egyik legfajgazdagabb csoport, ezernél több fajjal, általában kis termetűek, rendkívűl változatos virágformákkal. Általában melegháziak, nagy tűréshatárral.
Nem virágoznak könnyen lakásban és üvegházban, szükséges a napi hőingadozás, ezért érdemes kint tartani, ha már éjjel nem süllyed a hőmérséklet 10 fok alá. Kevésbé fényigényesek, a nagyobb levelűek, mint ez a faj is (10-15cm) kicsit jobban, de ezek sem igényelnek közvetlen napsütést és télen is fejlődnek a lakásban pótvilágítás nélkül. Felkötve tarthatók ideálisan, nem érzékenyek a sok vízre, nincsenek levélhajlataik, képtelenség berohasztani bármennyi spricceléssel. Ha nem akar virágot hozni, érdemes néha helyet változtatni, fényesebb helyre tenni, akkor nagy eséllyel hoz bimbót. Pihenési időszakot nem tart, egész évben hoz új hajtásokat, így a virágzás sem időszakhoz kötött, bár inkább a nyári, kinti szezonra jellemző. Tápozni hetente 1 ezrelékes higításban, októbertől márciusig havi egyszer szükséges.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Orchideák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Következő
21 / 22 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban