15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
Vicces történetek,...képek(17)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Tudat keresése (3)
Találd ki (29)
Írj bármilyen témáról (15)
Valaki segítsen (22)
Események........kiállítások....programok (4)
Nagyik és ŐK..........(3)
Kedvenc filmem, színészem

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:34:am kutyus :
Jó reggelt!
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:38:pm Bojtárgazdi :
Szép napot, Emmylie Kedves!
9:43:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek.
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:46:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:58:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
8:00:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Egyéb, külön nem tárgyalt fajok
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Egyéb, külön nem tárgyalt fajok
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Orchideák
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
szasza
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.12.03, 10:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

magi amíg van ép gyökere van remény. Ne foglalkozz vikicával csak irigykedik mert nálad még nem pusztult ki teljesen nála meg igen. Twisted Evil
vikica
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2009.12.03, 09:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem felesleges küszködnöd vele! Confused
Az a maradék 10% is le fog esni róla, nálam is ez volt. Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
magi
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2009.12.03, 09:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát a masdival én úgy jártam, hogy gyönyörű szép volt egész nyáron. Hozta a leveleket, hajtásokat. Amikor októberben elkezdtük behordani a virágokat, a masdit kint hagytam egy kicsit még...mert hogy hideges. (azért annyira nem volt hideg) S amikor behoztam, a levelek 90%-a lepotyogott. A maradékot, aminek még szépek voltak a gyökerei......azokat gondoltam blokkra, mert már nem tudok vele mit kezdeni.....
De lehet, hogy inkább nem...
Vagy igen? Very Happy Very Happy
Határozott vagyok, az a lényeg! Vagy nem?? Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vikica
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2009.12.03, 08:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Almakee, tök igazad van! Nálam az egyik masdé 1 évig húzta, télen nyáron hajtott, aztán mikor behoztam, hidegre tettem, de a locsoláshoz kihoztam a konyhába, és ott felejtettem 1 teljes napra! utána visszavittem a hidegre, 2 nap múlva már nem volt rajta szinte levél. Confused

Azt hiszem tavasszal számíthatsz rám, egy stanho ültetéssel!!! Mit szólsz hozzá? Very Happy
Vissza az elejére
Almakee
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2009.12.03, 07:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Attila szia!
Igazság szerint a stanhók korhadék lakók vagy inkább az ágakon tlepszik meg tehát elvileg jó a felkötés de a körülmények fontosak,a mohában szerintem könnyebb tartani őket. Nálam a mohában az idén 5 bulbát hozott, és most is hoz kettőt megy lefele mint az őrült. Remélem nyílni is fog!
Visszatérve a masdákhoz valaki azt írta hogy egy kis bulba a masdáról( lehet hogy éppen Te) a masdavalliának nincs bulbája. Szaporítani tőosztással lehet, de utálja van mikor mind a kettő kipurcan. Akit már emlegettem Ő a Budai Feri nagy masda guru de még Ő sem bír mindíg velük. Van egy általam ismert melegebbet kedvelő masdi a M. Tovarensis, meg egy pár hibrid ezeket állítólag könnyebb tartani nekem nem sikerült biztos bennem van a hiba. Próbáld meg és meglátjuk mi lesz.
Vissza az elejére
atilla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.12.03, 04:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

hali!

Almakee: én is hasonlóan tartom a Stan-kat, csak házi drótkosarat béleltem vastagon mohával, épp 1-2 marék közeg fért bele, ami nem is lett volna fontos, azon rögzítettem, nagyon könnyen fejlődnek, nyár elején még szaporítóanyag volt, mostanra már 3-4 bulbásak és új hajtásokat indítanak. de próbáltam felkötve is, teljesen jól bírják, csak végül kosárba vágtam, mert széltében terjeszkedik. szóval igazán nem fontos a spéci közeg nekik.
A szellemi megismerésre törekvő lény pedig, aki tudja, hogy noha az, amire vágyik, felfoghatatlan, megtapasztalja, hogy ami minél inkább érthetetlen számára, az annál tökéletesebb. A felfoghatatlan éppen a nemtudásunkról való tudásunk árán lesz elérhető.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szasza
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.12.02, 23:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

vikica akkor ne csodálkozz hogy feldobta a talpát.

Almakee én is úgy gondolom hogy a masdavalliák nagyon kényesek. Nem is próbálkozom vele. Had szenvedjen csak vikica egyedül röhög3
pretty.girl
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2009.12.02, 21:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Almakee
Eddig is úgy éreztem, hogy túl nagy falat nekem a masdi, de most már biztos vagyok benne, hogy nem veszek Very Happy NEm tudnám neki biztosítani a körülményeket.

"Hát csak úgy szeress,ahogy szeretni érdemes. Semmivel sem törődve, szabadon hagyva engem". (Vavyan)

http://pretty_girl.galeria.extra.hu
http://s250.photobucket.com/albums/gg258/pokerlady/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Almakee
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2009.12.02, 21:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok
Ha lehet adnék egy ötletet a stanhók ültetéséhez. Nálam úgy vannak ültetve hogy a moha párnába tettem a stanhót egy kis ültető anyaggal és simán össze kötöttem. Keresztül dugtam a mohán két drótot és a kiálló drótra kötöttem a függesztőt. Holnap lefotózom. Szerintem tök egyszerű és nagyon szeretik, nőnek benne mint a gaz.
A masdavalliák között igen kevés van ami bírja a meleget a Horvátnál azért láthatta Attila szépnek mert valószínű nem rég vehették ugyanis a Sanyi kereskedő ha nem tudnátok. Van gyűjteménye de állandóan változik. A masdákat baromi nehéz tartani nyáron ehez tudni kell honnét származnak. Köd erdő állandó pára sok víz de mégsem rothad el mert állandóan mozog a levegő nappal teljes napfény de nem ég meg mert a "lába" vízben van a "fejét" meg fújja a szél hát nem könnyű!!
Van egy cimborám a masdák a mindene minden elképzelhető dolgot művel a gazaival (ködösítő uv lámpa aut. spriccelő meszelve az üveg stb..)mégis volt olyan év hogy 40 gazt dobott ki
Hát így ......
Vissza az elejére
emese
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.12.02, 18:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

oldalt vannak a bulbák a léctől nem látszik,ráncosak Laughing mohát is rakhatsz bele
vikica
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2009.12.02, 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emese! Pedig pont a bulbákra voltam kíváncsi! Én még nagyon vacilálok, hogy tavasszal mibe ültessem át, most csak sima kéregben van. Confused

Szasza! nekem se a tűző napon voltak kint, hanem végíg árnyékban, ahol a nap érte 1-2 levele meg is égett alaposan. Very Happy
Vissza az elejére
atilla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.12.02, 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

sajnos... azért én kipróbálom majd, hátha mégsem lehetetlen... ami meg bírja, abból is annyi van, hogy el se férne egy udvarban.
A szellemi megismerésre törekvő lény pedig, aki tudja, hogy noha az, amire vágyik, felfoghatatlan, megtapasztalja, hogy ami minél inkább érthetetlen számára, az annál tökéletesebb. A felfoghatatlan éppen a nemtudásunkról való tudásunk árán lesz elérhető.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szasza
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.12.02, 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát igen sajnos elég sok faj van ami nem bírja a mi klímánkat. Crying or Very sad
atilla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.12.02, 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

na, akkor ezt is tudjuk... amikor ott voltam, szép zöld csokros volt, nem látszott rossznak, bár megjegyzem, Ott nem csodálom, hogy nem bírják a klímát...
Vissza az elejére
szasza
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.12.02, 14:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

atilla megkérdeztem és tényleg kint voltak, de sajna gyengécskék náluk is a mazdák. Ezt a választ kaptam:
"4 féle van, de nem bírják ezt a klímát, és döglődnek"
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Orchideák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Következő
20 / 22 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban