15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Primulák (2.)
Pletykák
Gyümölcsök (5)
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Öreg fák - különleges szép fák
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Orchideák otthonunkban (111)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Aktuális tennivalók a kertben (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Leanderek(18)
Citrusokról mindent (9)

- Tábortűz témák:
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
TAVASZ - 2014.....2015....2016....2017.....2018....2019.
IDŐJÁRÁS (60)
2019-es nyári abádszalóki tali
Írj bármilyen témáról (15)
Vicces történetek,...képek(16)
A Tudat keresése (2)
Milyen öröm ért ma? (37)
Találd ki (28)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Slideshow & Videó

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:28:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:07:am kutyus :
Jó reggelt!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:03:am kutyus :
Jó reggelt!
5:40:am kutyus :
Jó reggelt........indul a hét!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:54:am Emmylie :
Jo éjszakát
7:40:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:18:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
12:47:pm bau :
Melegszik? Na jah... 4 fokról 6 fokra
6:01:am kutyus :
Jó reggelt! Ismét melegszik az idő
7:03:am Emmylie :
Itt csak a villamost lehet hallani.Visszautam van ma. Szep napot mindenkinek.
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!Mifelénk is ordítoznak......
4:57:am Vackor :
Jóreggelt! De szép idő van! És hogy ordítoznak a madarak! Ma nagyon szép napunk lesz!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Kedvenc könyvem, íróm...
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc könyvem, íróm...
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
zafira
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2009.11.22, 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

gabor81 írta:
Kingtől tudom még ajánlani a Setét torony sorozatot,

Ezzel már én is szemeztem! Ha jól tudom, ez a Sárkány szeme folytatása. Very Happy

Halkatla! Jogos! Javítottam! Hiába, így hirtelen fejből nem volt tökéletes. Embarassed

Én nagyon szeretem Fable-t! A stílusa, a másképp fogalmazása nagyon megfogott! És főleg szeretem a fantasy regényeit.

A Toulouse-Lautrec élete nekem is megvan, szeretem is. Sok festő, szobrász önéletrajzom van. De valamiért a két Munkácsy könyvet nem szeretem. Én nem is vettem meg, a szüleimét olvastam.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tournesols
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.11.22, 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nincs kedvencem mert mindet szeretem, én is végig olvastam a Fable könyveket és
ha választani kellene melyik marad melyik nem hááát akkor a Fable könyveket adnám és ezek maradnának

Dallos Sándor......A nap szerelmese (Munkácsy Mihály életrajzi regénye, 1958)
......Az aranyecset (Munkácsy Mihály életrajzi regénye, 1958)
Pierre La Mure......Moulin Rouge (Toulouse-Lautrec élete)
......Mona Lisa magánélete
Irving Stone.........A napsugár fia (Vincent Van Gogh élete)
William Somerset Maugham......Az ördög sarkantyúja ( Gauguin élete)
Henri Perruchot......Renoir élete
Láng György......Primavera (Botticelli élete)
Sylvie Matton......Én, Rembrandt lotyója
David Weis......A velencei (Tiziano élete)
Marcel Brion......Rembrandt élete
Tracy Chevalier......Leány gyöngy fülbevalóval
Ingrid Möller......Vermeer van Delft élete
Robert Payne......Caravaggio élete
és még nagyon sok....Goethe, Stradivari,Michelangelo, Cellini stb élete

szeretem még
Jean Sasson könyveit ( amerikai írónő, aki felnőtt élete jelentős részét a Közel-Keleten töltötte, baráti kapcsolatba került a szaúdi uralkodóház több hercegnőjével. Közülük is Szultána jelleme ragadta meg a legjobban, és vele életre szóló kapcsolatot alakított ki. A főrangú hölgy annyira megbízott benne, hogy naplóját és egyáltalán egész élete történetét rátestálta.
Az arab asszony ezzel egyfajta felszabadító harcot indított, amelyben a független amerikai nő a segítőtársa lett.)
1. A fátyol mögött
2. A hercegnő lányai
3. Királyi sivatag
4. Irak lánya, Majada
5. Ester Gyermeke

André Castelot könyveit:
1.Miksa és Sarolta
2.Mária Lujza
3.Joséphine
4.Napóleon és a nők
5.A Sasfiók

Anchee Min könyveit ( Anchee Min 1957-ben született, egy ideig Sanghajban élt szüleivel és három testvérével. Megjárta a Vörös Tűz gazdaságot, kiválasztották a Vörös Azálea főszerepére. Mao halálával nemkívánatos személlyé vált Kínában, a további tortúrák elől ’84-ben egy barátnője segítségével az Egyesült Államokba disszidált, ahol azóta is él. Megtanult angolul, majd rendező szakot végzett.)
1.Vörös Azálea - Kína Leánya
2.Katherine
3.Madame Mao

amit nem tudok végig olvasni az a krimi, sci fi és csöpögős szerelmes könyvek Embarassed

Legutóbb tournesols szerkesztette (2009.11.22, 11:18), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2009.11.22, 09:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

zafira írta:
...Stephen King: Holtsáv, Ragyogás, Sárkányszem (a többi könyvét nem szeretem, de ezek szenzációsak szerintem)...

Azt hiszem, ezzel már el is árultam, kinek a könyveit imádom a legjobban... Smile

Zafira!

Kingtől tudom még ajánlani a Setét torony sorozatot, meg A talizmán és A Fekete ház című párost Wink De letehetetlen A két Rose is! A címe alapján nem sok jóra számítottam, de ahogy belelendültem az olvasásába, alig bírtam abbahagyni, egyszerűen a történet annyira magával ragadott... De A ragyogás az alapmű Wink Very Happy

No persze sok könyvet szeretek, hosszú lenne felsorolni Smile Pár a sok közül:

Charlotte Bronte: Jane Eyre
Peter Shark: A hely szelleme
bár még nem olvastam, de azt hiszem szeretni fogom Ibsentől a Peer Gynt-öt
tetszik még Örkény írásai, Fekete István regényei (a F.I. Irodalmi Társaság tagja vagyok)
Harry Potter- könyvek
Edgar Allen Poe és Lovecraft írásai
Leslie L. Lawrence: Portugál április
.
.
.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hkati
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.11.22, 08:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Most ők:
Greg Iles,
Lee Child,
Wilbur Smith
Lawrence
Rejtő
Vavyan Fable
Robi Cook
Vannak visszatérők, és vannak állandóak is. Van, akitől egymás után 2-3 regény elolvasásakor ráunok, majd később ismét felfedezem. De most épp ők akedvenceim Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
solya70
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.11.22, 07:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szuper könyvek Very Happy
Mióta tudok olvasni,minden alkalomra könyvet kértem mindenkitől Very Happy
Gyerekként a könyvtáros nénivel zártam minden kedden és pénteken,még ma is emlegeti,ha összefutunk Very Happy

Kedvencek...."mindenevő" vagyok Very Happy
Agatha Christie a top Laughing kikapcsol,szórakoztat bármikor,bárhol Wink
persze a Mary Westmacott néven írt könyvei is jöhetnek Wink
Gerald Durell,ő olyan hatással volt rám,hogy állatkertben is dolgoztam és még mindig imádom az állatokat.
Fekete István,a Tíz szál gyertyát bármikor elolvasom,de minden könyvét szeretem.
Jókai könyvei
Frances Mayes,Napsütötte Toscana,Édes élet Itáliában,Szép Toscana Very Happy
Pierre la Mure , Moulin Rouge,Toulouse-Lautrec életét írja le....
Dallos Sándor,Aranyecset,A Nap Szerelmese
Harry Potter könyvek Wink
Leon Uris könyvei
Vass Albert könyvei.......és még sorolhatnám sokáig Laughing

Terimamy!

A Sheila Hocken könyv gyerekkori kedvencem Very Happy egyszer kölcsönadtam,nem kaptam vissza Confused Két éve végre újra megvettem,hogy örültem neki Very Happy

Vissza az elejére
halkatla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.11.22, 07:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bocsi Zafira, a Fáraót Boleslav Prust irta, Marcell az Eltünt idő nyomában-t.

Kedvenc iróm többek között Lee Child, minden könyve megvan egy kivételle, de jövőre ujra kiadják. Ne add fel könnyen ez a cime.

Kurt Vonneguttól a Macskabölcső, Simone Bovauiretől a Minden ember halandó, Woudhouse minden kiönyve, kitüntető figyelemmel: Hübele Sámuelre.
Nagyon szeretem Szepes Máriát, nem a mesekönyveit. Pl a Mindennapi élet mágiája c. könyvét.
Vissza az elejére
zafira
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2009.11.21, 22:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez nehezebb, mint a film! Very Happy Nagyon sok könyvem van. Mindenevő vagyok könyvben. Több, mint ezer kötet (és folyton bővül a készlet). És sok van, amit sokszor olvastam.

Zsarg! Pendragon legenda nagyon jó!! Very Happy Very Happy

Stangli! Jack London minden könyve mai napig kedvencem. Gyakran olvasom őket. Vadon szava, Éneklő kutya, Beszélő kutya, Aranyásók Alaszkában

Legkedvesebb: Tolkien - Babó, Gyűrűk Ura.
Passuth László: Esőisten siratja Mexikót.
Irving Stone: Michelangelo
Victor Hugo, Dumas - minden könyvük
Eco: A rózsa neve, A Faucault inga
John Lukacs: A párviadal (nagyon jó - Churchill és Hitler!)
Margaret Weis és Tracy Hickman: Dragonlance (Sárkánydárda) sortozat
Kurt Vonnegut: Ötös számú vágóhíd, Időomlás
Leo Taxil: Szórakoztató biblia (szenzációs)
Vavyan Fable - minden könyve
Harry Potter könyvek
Dan Brown - minden könyve
Joanne Harris: Csokoládé, Csokoládécipő, Rúnajelek
Stephen King: Holtsáv, Ragyogás, Sárkányszem (a többi könyvét nem szeretem, de ezek szenzációsak szerintem)
Szilvási Lajos, Liptál Gábor, Moldova - minden könyvük
Robert Merle: Állati elmék, Védett férfiak, Sziget, stb.
Frederic Forsyth: Isten ökle (iraki öbölháború)
Marcel Proust: Az eltűnt idő nyomában
Boleslav Prus: A fáraó
Shakespeare: Szonettek, és minden műve
Fekete István minden könyve
Durell minden könyve

és még hosszan lehetne sorolni Very Happy Very Happy

Legutóbb zafira szerkesztette (2009.11.22, 10:30), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2009.11.21, 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon jó ez a topik, olyan 16 évvel ezelőtt egy nyomtatott fórumban már volt ilyen, sok fontos könyvet olvastam el azért, mert ott ajánlották. (Most is jegyzeteltem ám!)
7 éves korom óta megrögzött olvasó vagyok, az ízlésem ugyan változott, de sok stílusban olvasok szívesen jó könyveket.

Az iskolai kötelezőket természetesen mindig utáltam, de néhányat azóta már újraolvastam, és kiderült, hogy a tanarak olvasás-megutáltató tevékenysége nélkül egész jók, pl. némely orosz író, vagy Mikszáth, Móra.
Konkrét kedvenc könyvem nincs, a rövidség kedvéért inkább kedvenc íróim, kezdve azokkal, akiket már említettetek:
Agatha Christie, Garcia Marquez, Jane Austin, Rejtő Jenő, P.G. Wodehouse, Galgóczi Erzsébet (őt éppenséggel Moldova ajánlotta), Updike, Keyes-től inkább a két Billy-könyv, Vámos Miklós.
Továbbá:
Umberto Eco, Moldova György (ha csak riportkönyveit tekintjük, a legnagyobb kortárs magyar író!), Rideg Sándor (a Bakterházon kívül csak néhány mű), Szerb Antal (Pendragon legenda), Heinrich Böll, Mattyasovszky, McBain, Terry Pratchett, és még párszázan.
Ja, és Robert M. Pirsig: a Zen meg a motorkerékpár-ápolás művészete. (Anno ezt jelöltem Nagy Könyvnek.)
Meg még szívesen olvasok néprajzot és szociológiát, persze, a „népszerű” fajtából, nem az okoskodósból.
Picur22
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2009.11.20, 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

nagyon sok e-könyvem van, szívesen küldök bárkinek, bár tudom, hogy ez nem helyettesíti az igazi nyomtatott könyvet.
Van pl. orvosi kézikönyvtől kezdve Stephen King könyvek, Harry Potter mind a 7 könyv, Alkonyat sorozat, receptkönyvek, kreatív könyvek, stb, ha érdekel valaki küldök listát.
Természetesen ingyen átkülöm email-en vagy msn-en.
Vissza az elejére
stangli
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.11.20, 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én imádok olvasni, de sajnos nagyon kevés az időm rá, ill. a könyv lassan luxuscikknek számít..
Anyám gyermekkoromban, mivel kutyabolond voltam már akkor is Jack London könyvekkel szoktatott az olvasásra (A Vadon Szava a kedvencem)
Most lehet, hogy megköveztek így elolvasva miket olvastok, de nekem Stephen King a kedvenc íróm, két könyve volt ami nem tetszett, majdnem az összes irományát olvastam és lettenni sem tudtam.. Rolling Eyes
Vissza az elejére
Arien
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.11.20, 15:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mióta első osztályos koromban rájöttem,hogyan kell összerakni a szavakat azóta folyton olvasok Very Happy Imádom a könyveket. Nagymamám nem engedte, hogy olvassak, mert szerinte az lustaság, igy fel szoktam vinni a padlásra valamelyik könyvet, hogy ne lásson és ott olvastam elbújva.
Suliban is kiolvastam a kötelező könyveket, a többiek persze lököttnek néztek miatta.
Legjobban szeretem a régi könyveket nézegetni, forgatni, olvasgatni.
Kedvenc iróm aki viszi a pálmát nálam Sidney Sheldon és Dean R. Koontz.
Szeretem még Martina Cool, Willbour Smith, Denise Ryan könyveit.
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2009.11.20, 14:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Minci9 írta:

Legújabb kedvencem: A sárkány és a rózsa

nekem meg úgy látom te vagy a kedvencem Wink Laughing

Vissza az elejére
toncsi
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2009.11.20, 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagymamámnak volt a kedvence Jókai. Nagyon örült neki, hogy szeretek olvasni, mindig könyvet kaptam karácsonyra. De Jókait nem sikerült megszeretnem.

Marquezről én is megfeledkeztem, pedig én is szeretem a könyveit.

A Holnemvoltot jegyeztem. Smile
Vissza az elejére
Minci9
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2009.11.20, 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zsopi és Terimamy
Kutyás könyvekről jut eszembe:
Konrad Lorenz: Ember és kutya
Rick Bass: Életem legjobb kutyájának igaz története

Mindkét könyv nagyon jó!
Vissza az elejére
Zsopi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.11.20, 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Terimamy!
Az Emma meg én-t olvastam! Nagymamám kapta, mivel öregbetűs könyvként jelent meg (és ha már az ember nagyija 80 évesen is szeret olvasni, miért ne kapjon könyvet), aztán ő nyomta a kezembe, én meg gyakorlatilag másfél nap alatt kiolvastam, aztán olyan érzésem volt, hogy ki kéne olvasni még egyszer, de akkor már Nagyinak haza kellett utaznia.
A kutya különös esetét pedig az ifjúsági könyvek között keresd, mert Mark Haddon jobbára ifjúsági könyveket ír, ez viszont a felnőttek számára is élvezetes és tanulságos.

Bojti!
Szegény Jókaival kapcsolatban egyetértünk. Nagy írónak tartom, minden elismerésem az óriási életművéé, de még nem értem meg hozzá. A meseszép leírásai engem kizökkentenek a történetből, átlapozni illetlenség, pedig olyan jó cselekménye van a regényeinek, hogy igazán szeretném végigolvasni... Rolling Eyes Addig maradok Mikszáth-nál, szeretem a történeteit, a mesélős stílusát... mindig olyan érzésem van, hogy ha olvasom, akkor ott ül a sarokban egy karosszékben, pipa a szája sarkában, és ontja magából a mesét. Smile

A múltkori felsorolásból kimaradt Marquez. A száz év magány, a Szerelem a kolera idején... Volt egy nyár, amikor egymás után olvastam Marquez könyveit. Ha jól emlékszem, az a nyár indult úgy, hogy egy nyitásra kiolvastam a Mester és Margaritát Bulgakovtól (nem tudtam letenni, ültem kint a ház előtt egy sámlin és olvastam...), aztán jött a Száz év magány, a Szerelem a kolera idején, az Egy előre bejelentett gyilkosság krónikája, aztán a Pátriárka alkonyánál lett elég abból a misztikus, ködös, fullasztó világból, amit Marquez teremt. Smile

(És persze James Herriot, Gerald Durell is kimaradt a felsorolásból, bár szerencsére Bojtinál felfedeztem, és eszembe jutott, tényleg milyen jó is az.)
....

Sose lesz vége a hozzászólásomnak. Very Happy Most jutott eszembe A. A. Milne (a Micimackó szerzője) írt egy remek, szórakoztató mesét Holnemvolt címen. Aki teheti, olvassa el, miért robbant ki a nagy háború Valeriána és Bikarbóna országa között, és miként változott Ubul királyfi oroszlánsörényes nyúllá, majd Bikkmakk hogyan győzte le önmagát, és segítette Ubul királyfit visszaváltozni...

"És olyanok is vagytok, akár az évszakok,
És bár a télben megtagadjátok a tavaszt,
A bennetek szunnyadó tavasz mosolyog szendergésében, és nem szenved sérelmet." (Kahlil Gibran)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24  Következő
22 / 24 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban