15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben(17)
Gyümölcsök (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
Találd ki (29)
Szomorú vagyok (10)
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
A Tudat keresése (3)
Milyen öröm ért ma? (37)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Versek, költemények (4)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Írj bármilyen témáról (15)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
9:08:pm Bojtárgazdi :
Most ie meleg van! Tegnap ilyenkor kicsit csípett a hideg.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek, ma melegebb volt az éjjel
5:11:am kutyus :
Jó reggelt
6:27:am kutyus :
Jó reggelt, megint egy új hét indul!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:05:pm Bojtárgazdi :
Itt egész nap csrperészett, most rákezdte rendesen.
6:30:pm Etimami :
Nálunk most kezd esni az eső.
6:29:pm Etimami :
Ebéd utáni szieszta volt.
2:03:pm Bojtárgazdi :
Szia Etike! Beszorított az eső?
9:53:am pili :
S.O.S.!!! Nézzetek be a szakácsosba, lécci!
5:32:am Etimami :
Jó reggelt. Bojti, ez azért van, mert engem minden reggel 5-kor kidob az ágy
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - KERTÉPÍTÉS - Székely László kertépítő rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

KERTÉPÍTÉS - Székely László kertépítő rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.05.07, 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia

Ha nem túl nagyok, akkor igen. 1 m-est simán 1,5 m-est hellyel közzel, 1,5-2 m-est alapos visszavágással.
A visszavágás amúgy is előnyös. A gyökérzet, és a lombkorona méretének szinkronizálása miatt.

Berberis ottawensis ’Superba’
Berberis thunbergii ’Atropurpurea’
Buddleia davidii cv.
Cornus alba ’Argenteomarginata’
Cornus alba ’Sibirica’
Cornus alba ’Spaethii’
Cornus stolonifera 'Flaviramea'
Corylus maxima ’Purpurea’
Cotinus coggygria ’Royal Purple’
Deutzia hybrida
Euonymus fortunei
Forsythia x intermedia
Hybiscus cv.
Hydrangea arborescens ’Annabelle’
Kolkwitzia amabilis
Paeonia suffruticosa
Philadelphus cv.
Physocarpus opulifolius 'Diabolo'
Physocarpus opulifolius 'Luteus'
Pyracantha coccinea ’Orange Glow’
Pyracantha coccinea ’Soleil d'Or’
Pyracantha coccinea 'Red Column'
Sorbaria sorbifolia
Spiraea nipponica
Spiraea vanhouttei
Spiraea x cinerea
Syringa vulgaris cv.
Tamarix tetranda
Viburnum carlcephalum
Viburnum opulus 'Roseum'
Vitex agnus-castus
Weigela florida ’Atropurpurea Nana’
Weigela florida ’Eva Rathke’
Weigela florida ’Variegata’

Nagy cserjék. A teljesség igénye nélkül. Ezeket egyszer összeírtam, mert én ezeket használom kerítés mellé vegyes sövénybe.

A kutyaállóságról én úgy tartom /tapasztaltam/, hogy kizárólag szerencse kérdése. Láttam már nyírt tűztövis sövényen lassítás nélkül átvágtató kutyát. Növény a kutyát nem állítja meg, nem viseli el. Amelyik növényt a kutya elviseli, annak van szerencséje. Ez meg kutyafüggő.
Volt, hogy ültetés utáni napon a tulaj arra jött ki a kertbe, hogy a kutya a bejárati ajtóba hurcolt, egy kifejlett nagy bokrot. Kiszedte a földből, lecsupaszította, és odavonszolta.
Egyik helyen meg a kutya nem engedte meg hogy egynyáriakat ültessünk. Mentünk, ültettünk. átmentünk a ház másik oldalára, és mikor visszatértünk, látjuk, hogy a frissen ültetett virágok sorra ki vannak szedve a földből. És nem lehetett elültetni. Akkor vicces korszakomban voltam, és pusztultam a röhögéstől, ahogy a kutya szedte ki a növényeket. Finom mozdulatokkal, óvatosan.
Mutatom a tulajnak, hüledezik. Mondja, majd ő. Elmentünk. Egy hét múlva, mikor a következő fenntartási napunk volt, megyünk, hát látom, hogy minden egynyári, amit vittünk, fenn figyelt az erkélyen a balkonládákban. Laughing
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
leppi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2010.05.04, 08:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Laci, szerinted a babérmeggyeket átültethetjük most? éppen virágzik, de nagyon egymásba nőttek a körülötte lakó növénykékkel, s kinéztem nekik egy (szerintem) jobb és tágasabb helyet.

abban tudnál még segíteni, hogy milyen nem túl drága, magasabbra növő sövénynövény szeret nem túl jó minőségű talajon hasonló helyet, mint a nyári orgona? virágzó és örökzöld is szóba jöhet, „kutyabiztosság” előny Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.04.26, 21:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziklakert, napos hely. Honos. Mérgező. Semmi extra. Félcserje Arrow 2-4 évente tőfeltöltés földdel megfiatalítás végett. Vagy elfogadni, hogy ennyit él, és venni újat.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kiszsoka
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2010.04.25, 14:10    Hozzászólás témája: henye boroszlán Hozzászólás, az előzmény idézésével

Alsótekeresen vettem henyeboroszlánt, nagyon jó illata van, csak azt nem tudom mit szeret a növény.
Vissza az elejére
zytas
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.04.13, 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

köszi laciakertész!

végignézem őket... próbálom beszerezni ....kecskerágóm van több fajta is...
ugy szeretnék mindent, -foltokban, - (1-esével nem is látszanának), és az tetszik, ; rájöttem, hogy ekkora terepen csak igy érvényesülnek a növények.
Köszönöm.
Üdv.
Zita

van mire szerénynek lenni (Szentgyörgyi)

www.borkotes.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.04.13, 19:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

poisson:

mostanra már kellene, hogy zöld legyen, mert májusban már virágzik. Én nem szoktam használni, ezért csak a netes ismeretekre hagyatkoznék. Az meg publikus.

Nesztii:

A leírás alapján valószínűsítem, hogy szigetelés az lábazati falon nincs, hanem ha jól értem a ház ki van emelve, és így a szigetelés a lábazat fölött, a falban vízszintesen van. Gondolom pince nincs, így a lábazati fal nem lesz leszigetelve, és nem is kell. Ezért a föld maradhat. A lényeg, hogy a talajszint a padlószint alatt legyen bőven, hogy semmiképp ne tudjon fölázni.

Zytas:

A borókák helyre fognak jönni.
A lankásabb helyekre lehet akár Törpe Astert is tenni foltban 40cm tőtávra. Campanula poscharskiana kiváló pl, 30cm tőtávval, és az Aster őszi virága mellé kiváló tavaszi. Geranium macrorrhysum 40cm tőtávval. Bergenia 40, Waldsteinia geoides 30, a kecskerágó is jó. És az egészet foltokban, és nem egyesével, vagy mintába.
poisson
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.03.22, 21:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Kertbarát!

Van egy Citysus hollandia nevű növényem. Mit kell tudnom róla?
Tavaly vettem, gyönyörű volt egész nyáron. Ősszel lemetszettem
a lakásban kitelelt, de itt a tavasz. Már egy hete kint van a szabadban
jó nagy cserépben, de meg sem nyikkan. Nincs még itt az ideje?
Tartásával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.

Köszönettel: BandiRush
Vissza az elejére
Nesztii
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.03.17, 23:49    Hozzászólás témája: Ház mellett virágágyás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Lacikertész!

Friss regisztráló vagyok ezen az oldalon, és nagyon örülök, hogy rá találtam. Most vásároltunk egy kertes házat és szembesültünk olyan problémákkal, amikkel tapasztalatlanságunk miatt nem tudunk megbirkózni. 1 méter magas kavicságyra építették a házat és a bejárat emiatt 4 lépcsőfokkal magasabban van a talajszinttől. A lépcső körüli részt a bejárat szintjéig feltöltötték termőfölddel, ami közvetlenül a házfaltól indulva kb. 1 méteres sugárban terül el erős lejtéssel. Ezt virágágyásnak használták. A kérdésünk az lenne, hogy ez okozhat-e valamilyen gondot a háznak, szükséges-e eltávolítani? Azt sajnos már nem tudom a volt tulajdonostól megkérdezni, hogy alkalmaztak-e valami szigetelést. Esetleg milyen külső nyomát lehet keresni a szigetelésnek, milyen technikát szoktak alkalmazni, ha ez szükséges?
Vissza az elejére
zytas
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.02.26, 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Lacikertész!

Amivel kapcsolatosan – igazán témába vágó – szeretném tanácsodat kérni:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képen lévő rézsű kialakitása – csak ugy, amit én meg tudok csinálni! és teljesen természetes jellegűt szeretnék, és olyat, amivel később nem lenne sok gond. .
Az aranyvessző és az almafa közötti vonalban kel a Nap. Tehát ez a terület kb. 10-3-ig telibe kapja a fényt.

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A füge és az öszibarack mögött balra, kb. 2 m-re van a ház, terasz oldala.
Az aranyvessző - szeder előtt gondoltam egy kis ösvényt, útat, végigfutna a rézsű mögött, majd tovább a kapuig (jobbra). Balra viszont elvinne a terasz bejáratáig.

Igazából semmihez nem ragaszkodom, talán a fügének az a legoptimálisabb helye… az erikák sajna, azt hiszem meghaltak, a kecskerágók szépek, tavaly ültettem őket, de nem biztos, hogy jó helyen vannak. A „boroka” öreg, előlról teljesen elszáradt, kopasz ágak látszanak, a fenyőtől még levegőt sem kapott, nem tudom,helyrejön-e. Az almafa nagyon szépen termett, az idén megmetszem, remélem, még szebb lesz. Az ezüstfenyőt kénytelen voltam igy megkopaszítani, mert a nappalit teljesen beárnyékolta, és mindent eltakart. Viszont sajnáltam (volna) ezt a szép példányt kivágni, gondoltam valami futóval, vagy egy díszfával el lehetne takarni a törzset, vagy előnyőssé tenni valamivel.
Nagyon szeretem a füszernövényeket vegyesen a virágokkal, a színeset, vidámat, izgalmasat.
Nem szeretném a rézsűt telepakolni kövekkel, max. ahol fontos- hasznos, 1-1-et, de inkább egy leomló virágszönyeget.
Mindezeket azért mondtam el, hogy legyen valami támpontod. Ha nem jó az elképzelésem, azt is nyugodtan mond meg... ez az első Kertem...
Mit ajánlasz, mit csináljak vele? Miket ültessek oda?
Köszönöm előre is tanácsaidat és ötleteidet.
Üdv.
zita

van mire szerénynek lenni (Szentgyörgyi)

www.borkotes.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.02.26, 15:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szívesen segítenék, ha jobban értenék a növényvédelemhez. Embarassed
Én is a kipróbált gazdaboltosomat kérdezem meg ilyenkor.
Javaslom a növényvédős szakértőtől kérdezd meg, a másik topikban.
Sajna
Nusika
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2010.02.26, 14:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Baján a gyemekeim füves kertjében a nyáron borzasztóan elszaporodtak a cserebogár lárvák. Legalábbis mi annak gyanitjuk hosszas keresgélés után. Mit tehetünk ellenük , az egész füvet megették. Most készülnek a kertrendezéshez. A segitséget nagyon megköszönném.
Vissza az elejére
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.02.24, 09:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Laci!

Köszönöm a segítséget. Most kapásból latin név alapján nem ismerem fel az ajánlott növényeket, de utána nézek és megpróbálom beszerezni őket.
Virágot
További jó kertészkedést.
Üdv. Rózsa Pá-pá
Vissza az elejére
cziky
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2010.02.24, 07:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm érthető és jó sok tarackolóst tettél bele Wink ezt szeretem Laughing Laughing
az a kopasz izé, nem út, hanem csak kiégett a zöld Rolling Eyes

Vissza az elejére
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.02.23, 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

horvathgné /Rózsa/Very Happy :

képfeltöltéshez használd ezt: http://photobucket.com/

Tavirózsát jó sz@r agyagos kötött talajba kell ültetni. Tényleg. Kirakhatod már. Legközelebb ha kiszeded, ne vidd be, hanem ha cserépbe van, vedd ki, és ásd el, hogy 10 cm föld legyen fölötte, és takard be örökzöld lombbal jó vastagon. Mi anno a Leyland ciprus alá ástuk és a nyesedékkel takartuk.
Ami ezt nem bírja, az dögöljön. Ez ugyan az én véleményem, de vannak más lehetőségek is. Van erre külön topik, és akik igazi profik ebben.

gyöngykavics jó. csinálj neki szegélyt téglából vagy térkőből /bár ahogy látom egy részén már van. A kavics alá tegyél geotextiliát, mert a giliszták egy év alatt feltöltik a kavicsok közötti réseket földdel, és nem fogsz bírni a gazokkal.

Növények:
néhány fűféle, /pampafű túl nagy, azt ne/
iriszek, Ligularia dentata, Hemerocallisok, Lysimachia clethroides, Rodgersia, Thalictrum, Tiarella wherryi, Tradescanita, Tricyrtis macropoda.
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.02.23, 19:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sz.Alice:

légyszi mégegyszer a képeket Embarassed

ami fontos. Utcára nem szabad értékes, különleges dolgot tenni. Hogy mitől lesz mégis különleges?
Hogy mindig virágzik valami, hogy játszunk a színekkel, a formákkal, növényenként, és egészében is, hogy furcsán nyírunk valamit, hogy letisztult formákat használunk.

Mindig meg kell nézni a környezetet, és így elképzelni az alkotást.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
7 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban