15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Leanderek(18)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Kertünk meglepetései (2)
Gyümölcsök (5)
Konyhakerti növények (14)
Hortenziák (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)

- Tábortűz témák:
Vicces történetek,...képek(16)
Milyen öröm ért ma? (37)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (61)
Írj bármilyen témáról (15)
Versek, költemények (4)
GAZLAP szakácskönyv (71)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Tudat keresése (3)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
2019-es nyári abádszalóki tali

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek Kellemes hétvégét
12:44:am Bojtárgazdi :
Szép álmokat mindenkinek!
5:50:pm Emmylie :
Fáraszto nap után a faluban talán majd pihenhetek. : Szép estét mindenkinek
11:33:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok! Mára is van munkám, de kicsit nemszeretem szöveg. Sok paragrafus van benne...
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:59:pm Bojtárgazdi :
Nocsak, hát már eltelt a nap! Sokat dolgoztam ma. Jó éjszakát kívánok!
10:08:am Emmylie :
Szep napot kivanok mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:42:pm Bojtárgazdi :
Nem tudom, ma már köszöntem-e... Szép estét kívánok, Gaznépek!
2:17:pm Emmylie :
Szep delutant. Tegnap az unokakkal ma a fiammal fagylaltozok. :
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek........ne m baj, Bojtikám, de legalább beköszönsz
2:12:pm Bojtárgazdi :
Én már csak kellemes délutánt tudok kívánni.
5:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt....indul az új hét....
7:27:am pili :
Szép vasárnapot!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - KERTÉPÍTÉS - Székely László kertépítő rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

KERTÉPÍTÉS - Székely László kertépítő rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Via
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2011.02.05, 15:14    Hozzászólás témája: metszés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gyümölcsfa metszéssel kapcsolatban kérdezném, valahol azt olvastam, fagyos időben nem metsszünk: ezt hogy kell érteni, az éjszakai fagyra is értendő? tehát ha nappal van 2-3 fok, de éjjel még fagy van, akkor mi a követendő?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Stella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.01.24, 16:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt László!

Tavaly csináltuk a teraszunkat.És növény ezekbe a kockákba növényt szeretnénk telepíteni. A kérdésem, hogy meg maradnának-e a növények ebben?És télen kifagynának-e?amit szeretnék bele az bambusz, egyép sziklakerti, és díszfűvek.

Jó Gazozást MINDENKINEK!!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.01.24, 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi Laci, akkor abban az irányban gondolkodunk.

Hahagaj! Nálunk még van beépíthető terület a telken, meg aztán a hatóság ezt a részt nem is látná. És ha látná sem akarná látni. Épp most vitázok velük, mert a "felettünk" lakók (mármint a dombon) akkora feltöltést csináltak, hogy félő egyszer a mi házunkat is mutogatják, hogy rácsúszott a hegyoldal egy jó eső után. A mi hatóságunk fülük botját sem mozgatja. Úgyhogy gyeprácsozásra fel a gaz kutyánk ellen!!!!
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2011.01.23, 15:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bocs, hogy beleszólok, nem kertépítős szakma, de az ilyen gyeprács bizonyos fokú beépítettséget jelent, mielőtt lerakjátok, tájékozódjatok, hogy a túl magas beépítettség miatt nem fognak-e megbüntetni. Ezt azért írom, mert egy ismerősöm járt így.
csalán lesz belőlem. (Nagy László)
Vissza az elejére
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2011.01.23, 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia

ha már rászánjátok magatokat, akkor a betont javasolnám, a műanyag drágább, és szét is tudja szedni a kutya.

A szélét érdemes alábetonozni. Mert hát aláás.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.01.12, 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Laci

A hátsó kertünkbe, ahol a kutya is garázdálkodik szükség lesz valami megoldásra. Az a baj, hogy a kutya akkora gödröket ás a hátsó bejárat környékén lévő viszonylag egyenes placcra, hogy tankcsapdának is kiváló lenne. A szétkapart földtől minden sáros borzasztó mi van ott. Arra gondoltam, hogy gyeprácsot teszün, vagy tetetünk le. Talán neked van tapasztalatod,hogy jó megoldás-e ez, és melyik fajtát érdemes alkalmazni a betont vagy a műanyagot? Van-e valami trükk amire ügyelni kell?
Köszönöm a segítséged!
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.12.02, 19:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a tippet! Vágni....azt nemigen fogom, mert az udvart a hátsó kert-résztől elválasztó kerítés mellé ültetném, tehát nőhet, ahogy akar. Minél sűrűbb, annál jobb, és az a gyanúm, hogy ezzel a madarak is egyetértenek. Very Happy
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.12.02, 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

csak kellemetlen vágni. Laughing
De amúgy elég jó növény.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.12.02, 00:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nocsak, akkor ez a borbolya ide is jó lesz....(mert madárbarát is és kerítés-támasz is, azaz mire végleg elrozsdál a kerítés, már ott lesz helyette a borbolya...)

Sosincs annyi pénzem, amennyi kellene, de legalább van időm tervezgetni.
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.12.01, 21:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hali

ősszel általában porított marhatrágyát szoktunk használni, de fűvetéskor inkább kombinált műtrágyát.

A gazdabolt egy jó szakértői alap, amivel érdemes kapcsolatban állni. A talajfertőtlenítőket illetően ők megfelelő információkat fognak adni.
De a pajor nem igazán zavarja a füvet. Legalábbis 16 év alatt nem tapasztaltam.

A fűtelepítéssel kapcsolatban, csodálkoznék, ha olyan lett volna a talaj, hogy el tudd vetni a füvet. Very Happy Nekem most ősszel valamikor okt végefelé volt egy fűvetésem, és több mint 2 hét után kezdett kelni. Most már zöld, de lehet, hogy tavasszal egy kicsit rá kell majd szórni pótlásnak. Ami ilyenkor ősszel nem kel ki, az tavasszal robbanásszerűen fog kikelni, és gyönyörű zöld lesz. Volt, hogy elvitte a hó a fűvetésemet, és nem fizettek ki, majd tavasszal korán visszamentem elkérni, mert addigra viszont gyönyörűen kikelt.

A kutyával kapcsolatban, én nem tapasztaltam, hogy akadály lenne nekik, hogy valami szúr. Bár az utcára ültetett Berberis julianae /örökzöld, 2-2,5m magas/ épségben maradt, pedig az volt a kutyik kedvenc szaróhelye.
szilkszilky
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.11.07, 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Laci,
Már tarackkal kapcsolatban adtál anno tanácsot, ami meg is valósítottunk most ősszel, úgyhogy a kérdésem gyeptelepítéssel kapcsolatosan a következő:
1. kiírtottuk a tarackot, szépen felástuk a területet, pár napig szellőzött, porózus lett, majd elgereblyéztük. Most itt állunk, ellenben a föld tele van pajorral. Talajfertőtlenítéshez mit ajánlasz és hogyan kell használni?
2. lehet még füvet telepíteni, vagy már csak tavasszal?
3. őszi gyeptrágyának mit használjak?
Köszi
Sz
Vissza az elejére
lysglimt
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.11.06, 19:14    Hozzászólás témája: szúrós növény Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Lacikertész!

Másféléves, kertromboló németjuhász kutyusom mellé keresek mutatós, de szúrós tipusú cserjét, ami kb. 2 m-esre nő. Akár örökzöld, akár lombhullató, minden érdekel. Smile Sokmindent ültettünk már, de eddig csak a cukorsüveg maradt meg.

Segítségedet előre is köszönöm!

Üdv:
Anita
Vissza az elejére
liana
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2010.10.20, 19:30    Hozzászólás témája: gyümölcsfák telepítése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zalahaláp hegyemen gyümölcsfákat szeretnék telepíteni 5-8 darabot az egyik üzletláncnál láttam barack nagyságú és formájú szilvát vagy ringlót.Nem tudom melyik csoporthoz tartozik. Segítsetek milyen fajta lehetett ez.Előre is Köszönöm!
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.08.15, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi Laci, tetszik a kő is, az is van ingyen, akkor így fogom árnyékolni.
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.08.14, 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hali. Nem hiszem hogy ártana neki.
A legenda azt mondja, hogy tegyél kavicsokat a töve köré. Kis kupacot.
Nekem eddig bejött. Nem firtattam, hogy miért.
A kettő együtt is lehet. Kavics+Kékgyökér Very Happy
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
5 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban