15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.
Fűápolás (2)
Aktuális tennivalók a kertben (3)
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Gyümölcsök (5)
Primulák (2.)
Pletykák
Öreg fák - különleges szép fák
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Orchideák otthonunkban (111)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (60)
2019-es nyári abádszalóki tali
Események........kiállítások....programok (4)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
Írj bármilyen témáról (15)
Találd ki (28)
A Tudat keresése (2)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZOK A TERMÉSZETBEN,-kirándulások,túrázások (2)
TAVASZ - 2014.....2015....2016....2017.....2018....2019.
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:52:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:28:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:46:pm aszokfa :
Sok dolgom van még! Maradnom kell! Köszi!
11:54:am bau :
Örülönk,hogy éppségben látunk ÁSZOK APÓ
6:45:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:28:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:07:am kutyus :
Jó reggelt!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:03:am kutyus :
Jó reggelt!
5:40:am kutyus :
Jó reggelt........indul a hét!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:54:am Emmylie :
Jo éjszakát
7:40:am aszokfa :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - KERTÉPÍTÉS - Székely László kertépítő rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

KERTÉPÍTÉS - Székely László kertépítő rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2011.03.19, 22:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Biztos, hogy van valamilyen termőréteg-vastagság korlátozó tényező.
A leírásod és a hely alapján legvalószínűbb a mészpad, és a kavicspad, valószínűleg mindkettő. Gyanakodtam sóra és magas vízállásra is, de só nincs Csepelen, a vízállás meg kiegyensúlyozott (ettől még lehet magas).
Gyümölcsfák telepítését én nem nagyon látom megoldhatónak hosszú távon. Esetleg mésztűrő alannyal kisérletezhetsz, de a kavicsot az sem fogja bírni.
A többi dologgal Laci megmondja, hogy milyen növényekkel, de mindenképp mésztűrőkkel vedd körbe magad, és Laci útmutatásai szerint öntözz (sokat). Savanyítani nem tudsz, mert az öntözővized is pokoli meszes (a közműves is). Az öntözést nem fogod homokon megúszni.
Szervesanyag-pótlásra valaki ajánlgatott valamelyik segítséges topikban két napja gombatrágyát (XI-XXII ker.), az sokat segít. Komposztálhatsz fűnyesedéket, és azzal is sokat javítasz a talajon.
csalán lesz belőlem. (Nagy László)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Riana
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.03.19, 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

fúrt
nincs
csepelen
nemtudni
szomszéd újgazdag és gyeptéglája van meg szőlője
kb 2 méteres a fenyő az egyik már kb 30 éves a másik meg még régebbi már itt volt amikor vettük a házat több mint 30 éve
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2011.03.19, 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én válaszok helyett még kérdéseket tennék fel:
- Milyen a pincétek (falazott vagy fúrt), és van-e lerakódás (só, gomba) a falán?
- Hol van ez az egész?
- Milyen mélyen van a talajvíz? (kútból, vagy a szomszéd kútjából)
- Mi nő meg a szomszédban?
- Milyen magasak a fenyők?
Ha ezekre válaszolsz, én bemondok néhány élőhelyi sajátosságot, és utána Laci már fog tudni neked válaszolni a növényválasztásban.
csalán lesz belőlem. (Nagy László)
Vissza az elejére
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2011.03.18, 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

elolvastam, még gondolkodom a "megfelelő" válaszon
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Riana
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.03.13, 15:19    Hozzászólás témája: segítségkérés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt László!

Szeretném a segítségét kérni. Idén már sok sok éve pusztult ki rakat növényem és meguntam. Valószinüleg az az oka hogy rossz helyre ültetek rossz típust, de nem tudom hova mit lenne megfelelő, ebben kérném a segítségét.

Sajnos a kertünk homok ugy ahogy van Sad

mondták hogy érett marhatrágyalenne bele jo de az elég drága

vagy tőzeges termőföld de az is

évek óta szeretnénk jo földet rendelni se senki sem tud megbízható minőségi helyet javasolni. Idén javasolták hogy a homokhoz zsákos virágföldet keverjek olyan típust amit épp ültetni szeretnék veteményest vagy sziklakertet stb

de ebben is teljesen tanácstalan vagyok

csináltam egy hevenyészett tervrajzot. Igazándibol a gyümölcsfáink is sorra kipusztultak a sárgabarack a meggy a cseresznye mind tüzhalált halt még 2 szilva van de azok is miniket teremnek lehullanak és ehetetlen szoval valoszinü ők is ki lesznek ásva

amiket szivesen ültetnénk
fák: sárgabarack cseresznye málna
konyha: paprika paradicsom uborka eper

virágok: fűtők klemantiszfélék , sziklakertiek mindenképpen olyanokat amik virágzanak
és fagy tűrőek mert a teleltetést nem tudom megoldani. A garázsban próbáltuk de ott megfagynak valamiért .( a lakában meg nem kapnak fényt (pincében és padláson se sikerült teleltetni

most nincs szinte semmi a kertbe csak gyöngyvirág vadkakukkfű levendula és vadmenta(nem biztos hogy ez a neve de nagyon illatos a levele ha megdörzsölik egyenes száru kis lila virágokkal a fején)

Volt ribizlink , szedermálnánk meg egresünk is de az is kipusztult.

igazándiból mivel egyedül kell rendben tartanom az egészet valami olyasmit szeretnék amit nem kell nagyon gazolni és órákig locsolni beültetni sziklakerti futokkal mert alatta nem nő agaz és viszonylag igénytelen és csak kis részeket egynyárinak vagy nem tudom mi lenne a legoptimálisabb. tanácstalan vagyok

a fű nem marad meg az évek során mindent kiprobáltunk és semmi

Itt egy hevenyészett tervrajz a kertről

a barna részek a földek

a lila részen egy betonperem van a lépcső 2 szélén és a kerthez közelebb eső részén jobb oldalt egy négyzetes vasrács is van oda is lehet futtatni valamit
meg a terasz előtti kis csíkból is fel lehet drótozi a terasz felé továbbá a garázs mellett végig fut egy fémváz fent ahova szinten fel lehet huzni drotot felfuttatáshoz

régen babot ültettünk meg borsót ahhoz lett kialakítva

http://kepfeltoltes.hu/110313/kert_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tudna esetleg javasolni nekem ötleteket? melyik részre miket érdemes ültetni és milyen elrendezésben és a fákat hova érdemes?

Valamint esetleg arra van ötlete tamariskát hogy lehet véglegesen kiírtai? hiába ástuk ki mindig visszanő .(

Válaszait előre is nagyon szépen köszönöm!
Vissza az elejére
kvagi
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.03.12, 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bocsi,hogy belekotyogok,de nem lehet a bazaltkockát is úgy fugázni, mint a térkövet ? Kvarchomokkal.Nálam legalábbis az van.

kvagi
.............................................

Honlap: http://www.agikertje.hu/

Facebook: Ági kertje/csoport
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szilkszilky
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2011.03.03, 22:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm, igen, engem is megdöbbentett, hogy engem kérdeznek. Hát én tudjam? De segítettetek, a többit meg hát rájuk kell bízzam...
Vissza az elejére
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2011.03.03, 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

pepecs munka, így aztán hanyagolják a takarítást. Ráfolyás marad, stb, ami bele eszi magát a kőbe. Ha csak egy fátyolos réteg marad, azt sokkal könnyebb eltávolítani. Fugázni lehet habkinyomóval, olyan, mint amit a süti készítésnél használnak a cukormáz, tejszínhab kinyomására. Abszolút kézi, és nagyon kellemes vele a munka.
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.03.03, 06:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt Pécsett is burkoltak bazaltkockával és láttam én is hogy habarccsal fugáztak. Utána pedig megpucolták a kockákat. Létezik cementfátyol eltávolító, talán azzal, vagy sósavazta nem tudom?
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2011.03.02, 23:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pici zúzott kő. Szürke színű. Solymári bevásárlóközponttól délre 150m-re. pl lehet kapni. 2-3mm. Hátránya, a giliszták feltöltő tevékenysége ellen érdemes geotextíliával védekezni, felülről is koszolódik. De szép.
Másik, habarccsal ki szokták önteni, de itt koszolódhat a kő. És itt beton alapot szoktak használni. Vashálóval. Előnye, hogy nem jön ki a gaz.

Remélem legalább jó olcsón rakja a burkoló, ha már egy növényesnek kell megmondani, mit kéne a fugákba rakni Wink
De ne vedd magadra, a legtöbb kertjét szerető ember jobban rak le burkolatot, mint a "hivatásosok"Evil or Very Mad

Ne használj külön szegélyt. A szélső köveket kell szegélynek használni. A fűhöz kapcsolódó részeknél vigyázni kell, hogy a beton ne nyúljon be a fű alá. /vagyis a támasztási funkció mellett a meredekséget a maximumra kell kérni. A szegélybe lehet vékony fémdrótot tenni. De ez már abszolút helyismeret kérdése, hogy mennyire mozog a talaj, stb.
szilkszilky
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2011.02.28, 22:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Laci,

Egy kis kerti pihenőt szeretnék, 10*10-es bazaltkockából.

http://hirdetesi.net/kepek/10502.jpg

A tétkövező azt kérdezi tőlem, hogy ok, de mivel fúgázza? Tudsz segíteni?

Sz
Vissza az elejére
Via
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2011.02.26, 21:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

KöszönömSmile
Vissza az elejére
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2011.02.26, 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

napközbenire. Amikor csinálni akarod. Wink
Via
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2011.02.26, 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm, de a kérdésem az volt, hogy az éjszakai fagyra is kell ezt érteni?
vagy csak a napközbeni hőmérsékletre..
Vissza az elejére
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2011.02.26, 19:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Stella:

Ha a vízelvezetést jól megoldod, hogy a betonvályúban ne álljon meg semmiképp, akkor a díszfüvek is fogják szeretni. A fűfélék leginkább a téli víz miatt fagynak ki. A bambusz is elég jól bírja. Arra figyeljetek, hogy a vályút jól ki kell kenni, mert a bambusz átmegy a betonon is, ha talál egy kis repedést, belemegy, és átfúrja magát. óriási bambuszt 2m+ ne vegyél, mert az lefelé is mélyen megy, és ott fog átmenni.
Sok termesztőnél cserépben telelnek át a növények, ahol kockára fagynak télen, de bírják.

Via:

Nyugodtan lehet metszeni. A (-) -os korlátozást én -5c° alatt ismerem, de ott az emberanyag miatt korlátoznak. Meg jobban törik az ág, és az sem szerencsés. De ez nem igazán jellemző. Mindenesetre most lehet nyugodtan.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
4 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban