15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Bonsai-bonszáj (2)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Leanderek(18)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Vendégeink a kertben(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?

- Tábortűz témák:
Vicces történetek,...képek(17)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Találd ki (29)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
Milyen öröm ért ma? (37)
A Tudat keresése (3)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Slideshow & Videó
Versek, költemények (4)
Írj bármilyen témáról (15)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:51:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:07:am kutyus :
Jó reggelt!
3:02:pm Bojtárgazdi :
Mindenkinek szép hetet kívánok!
6:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:48:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!.....remél em, ma nem lesu olyan pocsék, nyálkás az idő
5:53:pm Bojtárgazdi :
Én meg mosok és mosok...
6:04:am kutyus :
Kocsonyát főztem, kenyeret sütöttem......ezért aztán nem értem rá itt GAZolni
6:03:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
7:44:pm bau :
Hol vagytok? Mindenkit elvitt a KRAMPUSZ?
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:09:am bau :
Köszönjük!
7:56:am sede :
Sziasztok, cseréltem.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - KERTÉPÍTÉS - Székely László kertépítő rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

KERTÉPÍTÉS - Székely László kertépítő rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2011.05.24, 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt a kép újra.

http://kepfeltoltes.hu/110520/canadai_fa_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

javítva........túl nagy volt a kép / moderátor
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2011.05.24, 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia

Köszike a gyors választ.
A fát 8 éve ültette egy kertész, egyébként ő juhar /olyan ami kanada zászlajában van/ legalább is ezt mondta a kertész.
Tavaly a nagy esőzéskor szépséges dús volt, nem sok terméssel, idén középen kopaszka, de nagyon sok volt a termése /még a szomszédoknak is jutott, már mint jőtt egy nagy szél és beterítette a szomszédok udvarát/ is//.
Ha kórokozó van a fácskán mivel permetezzem szerinted??????
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2011.05.24, 18:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia

Kérdezd meg Rezsőt is, a kép alapján nehezen felismerhető, hogy milyen fa, 2 tippem van: Acer negundo/Zöld juhar, vagy Celtis occidentalis/Nyugati ostorfa.

Első kérdés, hogy volt e most tavasszal lombhullás, ágelhalás, kihajtás után, vagy már ilyen ritkásan hajtott ki?

Ha kihajtás után kopaszodott meg, akkor valamilyen kártevő, kórokozó lehet. Keresni kell a fán oda nem illő dolgokat.

Én a második variációra tippelek.
Második kérdés, hogy volt e a kopaszabb területen több termés, vagy több virág? Mert ha azon a részen több termést érlel, akkor lehet visszafogottabb a lombozat növekedése. Vagy tavaly volt azon a részen sok termés, és az érzékenyebbé teszi a télre is. /Mert a szaporodás kimerítő Very Happy / Növényeknél előfordul, hogy nagyon nagy termés, virágzás után akár nem is élik túl a telet. E két fánál nem jellemző, mert ezek kitartó, erős fajok. De azért ilyen degradáció lehetséges.

Én így ránézésre fiziológiás dolognak nézném, lehet még talajszerkezeti probléma, vagy a juhar érzékenyebb a vízre, márhogy több kell neki.

De mindkét fa pl hajlamos arra, hogy idősödvén kusza, lazább kinézetű lesz, google keresőben is megnézheted, ha latinul beírod.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2011.05.23, 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Segíts kérlek.
Mi baja van szépséges fácskámnak.
A közepe majdnem kopasz ott sokkal kevesebb a levél.

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[list=][img][/img][/list]
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2011.05.18, 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Riana:

A legfontosabb, hogy a környéken kell körülnézni. Fák tekintetében mindenképp. Ez 100-200m körbe, esetleg több is.
Ami ott megterem, az termőhelyet tekintve önnél is megterem. Ha mégsem, az a gondozásban keresendő hiba. Első az öntözés, második a növényvédelem, tápanyag, metszés.
Cserjék:
általánosságban, ami a városban megmarad, az nagyjából mindenhol. Természetesen a gondozás kérdése itt is fennáll.
Berberis julianae, Buddleia davidii, Campsis radicans, Cornus alba, Cotinus coggygria, Eleagnus angustifolia, Homoktövis, Mahónia /félárnyék/, Vadszőlő, Perovskia atriplicifolia, Jezsámen, Pyracantha coccinea 'Kasan','Red Column','Orange Glow','Soleil d'Or', Ecetfa, Hóbogyó, Tamariska, Barátcserje

Évelőkre majd még visszatérünk.

Az első évben nagyon sokat kell locsolni, még azt is, ami szárazságtűrő. Második évben már kevesebbet, és egyre kevesebbet.

Ha pénz kérdés, akkor inkább sok-sok gombatrágyát, és többször kell bedolgozni, mert itt az a fontos, hogy a talaj szervesanyag tartalmát növeljük, mivel ez tartja vissza a felső talajrétegbe a vizet, és a tápanyagot is. A gombatrágyába tápanyag viszonylag kevés van, de talajminőség javítására kiváló.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2011.05.18, 18:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

zskoncz:

Ami most nagy divat, a Korallberkenye. Drága, de örökzöld, színes levelű, gyorsan növő, elég igénytelen, nyírható. Sittre már ültettem Embarassed néha pöttyös lesz a levele, az gombabetegség, ellene érdemes védekezni:

Leyland ciprus
gyors, örökzöld, sokat kell nyírni. Ha túl magasra engedik, már nehezen lehet kordában tartani. Nálunk 40m hosszú, 4m magas, és nem tudom egy nap alatt lenyírni.

Eleagnus pungens
Gyors, ezüstös levél, jól nyírható, isteni illatos virágai vannak, ősz felé, amikor már ritkábbak az ilyen illatok. Kicsit tüskés.

Lehet vegyesen is ültetni. De nem sormintába. Laughing
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2011.05.18, 18:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

lzleo:

Törpe puszpáng majdnem jó, csak az lehet hogy nagyon-nagyon sokára fog megnőni. /a gyerekek gyorsabban fognak/ Ezért a sima puszpángot javasolnám, és azt nyírni. Jellemző betegségei: buxus levélbolha, gubacsszúnyog, pajzstetű. Ezek ellen kell jellemzően ápr máj-ban permetezni.

örökzöld lonc A legolcsóbb, legigénytelenebb, leggyorsabban növő, legszebb zöld, legjobban nyírható. Szóval ez!!!

Japán kecskerágó színes levelű, jól nyírható, drágább, pajzstetű ellen sajnos rendszeres védekezés szükséges. /kis fehér bigyók a szárakon, leveleken, ezek a fiatal alakok, kifejlett alak már barna/

babérmeggy Prunus laurocerasus 'Piri' /a fajtanév nagyon fontos/ mivel ez a fajta csak 1m körül nő meg, így könnyebb alacsonyan tartani a nyírással.
lzleo
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2011.04.28, 15:51    Hozzászólás témája: zöld sáv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves László!
A tanácsát szeretném kérni!
Homokozó mellett lévő kb. fél méter széles sávot szeretném valami "térelválasztó minisövénnyel" beültetni. A gyerekek miatt valami olyan növény lenne megfelelő, ami nem hoz színes, esetleg mérgező terméseket, és nem tüskés, szúrós. Legyen igénytelen, örökzöld, napsütést jól tűrő, kb. fél méter magas. Az nem baj, ha egyébként magasabb fajta, ha kicsire is nyírható.
Törpe puszpáng és Terülő boróka az eddigi ötleteim, de mivel nem vagyok nagy kertész, szeretném megkérdezni, hogy Ön szerint még milyen növényekfajtákban gondolkozhatok.
Előre is köszönöm!
Üdv,
Zoltán
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zskoncz
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.04.04, 17:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Laci,

ugy tűnik szükség lenne a házunk kertjébe egy sövényre. Tudom h a jó sövényhez idő kell, de az épp nincs sok.
egy erős, sűrű, strapabiró, gyorsan nővő sövény kellene. ugy 1,5m magas. tüske sem gond.
a talaj nem éppen a legideálisabb, némi termőföld építési törmeléken.

nekem egyelőre nincs ötletem miből lehetne bármilyen a kertbe bejutást megnehezítő, átjárókat távoltartó sövényt ültetni.
remélem tud segiteni
köszönöm
zsuzsi
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Riana
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.03.21, 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

igen olyanokat próbáltam meg meghonosítani több kevesebb sikerrel sajnos a fele kipusztult minden évben amit ültettem és így nem éri meg több tízezer forintért növényt vásárolni ha nem marad meg és nem tudom mi az oka, hogy miért nem Sad
Vissza az elejére
mexike
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2011.03.21, 17:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Értem, hát akkor meg kell barátkozni azzal amit a természet felkínál. De úgy tudom a sziklakertieknek jó a homokos, sovány talaj.
Vissza az elejére
Riana
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.03.21, 00:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

mexike ezzel az a baj hogy a közelünkben se erdő se föld és autónk sincs szóval hozni nem tudunk .(((

venni tudunk csak de olyan iszonyat drága áron van hogy nem, tudjuk megfizetni .(
Vissza az elejére
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2011.03.20, 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A homokot és a meszet.
Igen, sajnos, de reméljük Laci ebben kreatív lesz.
csalán lesz belőlem. (Nagy László)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mexike
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2011.03.20, 22:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Kedves Riana!

Engedd meg, hogy 1-2 gondolatom megosszam veled. Én is hasonló cipőben járok mint te, nálunk is homok, méghozzá futóhomok van a kertben, ill. az udvaron. Hozattunk fekete földet rá, de mire szétterítettük, ez csak kb. 10-20 centis réteget jelentett.
Én azt csinálom, hogy ha veszek valami dísznövényt, jó mély, és széles gödröt ások neki, és azt feltöltöm olyan földkeverékkel amit én készítek.
Vagyis kimegyünk az erdőbe a barátnőmmel és szedünk több zsáknyi humuszos földet a fák alól, a határban lévő kukoricaföldünkről szintén hozok be fekete földet, és ha a növény savanyú talajt kíván esetleg teszek még bele jó sok tőzeget is. Tudom, hogy ez nagyon macerás, időigényes és csak kissebb növények esetén jó, mert akkora gödröt úgyse tudunk megtölteni, ameddig egy naggyá nőtt fának a gyökere elérhet. De így azért - gondos ápolás mellet - mégse kell mindenről lemondanunk. Very Happy
Vissza az elejére
Riana
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.03.20, 19:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

gombatrágyát már tettünk be kb 5 éve egy teherautónyit szinte semmit nem segített
most a marhatrágyát ajánlották nem tudom az sokat változtatna-e a dolgon

de ezek szerint akkor barátkozzak meg a gondolattal hogy homokunk van az is marad és csak olyan növényt tudok itt megmarasztalni ami bírja a homokot ./
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
3 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban