15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Konyhakerti növények (14)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Egzotikus és különleges növények (15)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Szobanövények (22)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Golgoták (17)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (61)
Írj bármilyen témáról (15)
Wanted! Őt keresem.....(8)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Kedvenc filmem, színészem
2019-es nyári abádszalóki tali
GAZLAP szakácskönyv (71)
GAZOK A TERMÉSZETBEN,-kirándulások,túrázások (2)
Pompás kutyatej
A Tudat keresése (3)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:28:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:42:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
11:32:pm Emmylie :
Jo éjszakát
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:18:pm Emmylie :
Jo éjszakát
10:18:am Emmylie :
Szép ünnepnapot kivánok
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Legyen szép az ünnepetek
5:39:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:05:am kutyus :
Jó reggelt!
8:47:pm Emmylie :
Szep estet mindenkinek.
6:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:05:pm Bojtárgazdi :
Jó utazást, Emmylie Kedves!
11:02:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek. kapkodás és pakolás van de hát ilyen egy utazo nap
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - KERTÉPÍTÉS - Székely László kertépítő rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

KERTÉPÍTÉS - Székely László kertépítő rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.02.23, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Cziky:

növények:
Achillea filipendulina cv: kellemes illata van, virágzás után a szárát tőből vissza kell vágni, ettől újra virágzik /és nem tudja elszórni a magjait!/
Anchusa italica: tényleg olaszos. szép nagy kicsit kékes levelei vannak. Száraz helyen ez ritka. Kicsit kékes levél. Gyönyörű kék virág. Sokat nyílik, de tarackol Confused
Anemone vitifolia: murvával szórt úton is kijött. Szép nagy virága, és levele van. kicsinek locsolni kell. 1-2 év. tarackol. A sylvestris nagyon durván kiirthatatlan, a hibridek meg vízigényesek.
Asphodeline lutea: valamiért szeretem, talán mert különleges mediterrán növ.
Cerastium: lelkesen tarackol
Centranthus: szórja a magját, gomba, és tetü is szereti
Ceratostigma: tarackol, de túl szép Very Happy agyagon lassabban
Echinops: a vad gyűjtőknek
Eryngium alpinum cv: a vad gyűjtőknek
Eremurus: ÁÁÁLLat, bár lazább talajba
Euphorbia myrsinites: mérgező, a levelén megülő harmat is, érintésre is kiválthat allergiás tüneteket /és itt ne a piros bőröcskére gondoljunk, hanem durvára. Feldagad a feje úgy, hogy nem lát ki. Láttam ilyet. Dúúrva/
Geranium saguineum: A legszebb gaz. Ha kitett helyen van, akkor kikel a magja.
Gypsophila: ágyáslazító. Lazább talajra írják, bár anyámnál is volt. /közelben agyagbánya/ Igaz nem élt sokáig.
Inula helenium: a dupla gyógynövény
Limonium
Linum perenne: Abszolute. Természetbe kinn van, M0 déli töltésén. Jó növény. Very Happy
Liriope coreana/muscari/: árnyékba FENYŐ ALÁ IS.
Lychnis coronaria: A virágzásban eljut odáig, hogy már inkább ronda.
Macleaya cordata: Másik kedvencem. NAGY. minden kis gyökérmaradványról kijön.
Melissa
Mentha
Nepeta: én mondjuk hányok az illatától, de ez erősen szubjektív vélemény. Növénynek kitett helyre ideális. Bírja, mindig virágzik, és mindig büdös Razz
Sagina subulata: mérsékelt övi moha. Nedvesebb helyeket írnak neki, de szólhattak volna neki is, hogy ne keljen már ki a térburkolat között.
Sisyrinchium angustifolium: olyan kicsi, és jelentéktelen. Ágyásba nem való, inkább ilyen sivatagos, köves kertrészletbe.

Én ezt az üde buja növényzetet vinném tovább. A kőkert, vagy sivatagos kert szerintem/a kép alapján/ nem illik ide.
Gondolom ez valami útféle /valahonnan valahová LEHET rajta menni/, és nem egy hely /oda lehet menni/. Ezért nyugodtan lehet bármit ide tenni. A nagy növények inkább térhatárolónak, vagy akkor kellenek, ha ez mégis egy hely. Wink Nagyon leegyszerüsítem, remélem érthető Embarassed
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.01.24, 19:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

[/img]url=http://kepfeltoltes.hu/view/100124/2009_ny_ri_t__www.kepfeltoltes.hu_.jpg][/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[img]

Próbálkoztam a feltöltéssel! Jó lett?
Rózsa[/img] Rolling Eyes Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.01.22, 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Cziky

Te hogy csináltad? Én nem tudom feltölteni a tó fényképet. Saját mappából szeretném, de nem sikerül. Fal

Köszi Rózsa huh
Vissza az elejére
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.01.22, 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Laci!

Én a múlt nyáron készítettem egy kis köralakú egyszerű tavat.
Nőszirom már van a pereménél, de még nagyon kicsik. A pincében vízben szenved a tavirózsám, mert késő ősszel adta egy ismerősök. Még él szegényke, remélem már kibírja ezt a kis időt. Milyen minőségű földbe ültessem el?
Karácsonyi ajándékként kaptam szökőkút készletet.
A virágos ágy közötti utakat gyöngykaviccsal tervezem leszórni tavasszal.

Javaslatodat kérném a tó környékének kialakítására. Milyen növényeket ültessek köré?
Töltenék fel képet a tóról, de nem tudom hol kell. Embarassed

Kérlek segíts! Köszi. Rózsa
Vissza az elejére
Sz.Alice
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.11.30, 19:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Laci, kivárom én is.
Amugy a tél nem hátráltat a kert kialakításban ? Ha kész lesz majd láthatjuk?

Addig is üdv. Alice
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
cziky
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2009.11.29, 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

köszönöm, február végéig ráérek Wink Laughing
és feltétlenül írd meg a nehezen kordában tarthatók, gyorsan szaporodók listáját is Rolling Eyes Embarassed

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2009.11.29, 21:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ÖÖÖ.

Nem válaszolok túl gyorsan, mert emésztenem kell, de fogok. Laughing
Tudjátok beleélés, ötletek átgondolása, meg aludjunk rá egyet dolgok

Cziky:
Át kell néznem pár könyvet, hogy növényről pontosan tudjak nyilatkozni.

Sz.Alice:
Pont most csinálok egy japán kertecskét, kb 1 hónap mire kész lesz.
Bár addig is stílusokról tudok majd szólni.

Legutóbb laciakertesz szerkesztette (2009.11.29, 21:23), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Sz.Alice
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.11.28, 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Laci!

Én is felbuzdultam a szaktudásodat illetően, az előkertemet szeretném hangulatosabbá tenni, ha segítenél.
A kérésem lehet, hogy nem igazán illik a tájhoz, de még is meg kellene póbálni, szóval én egy japán kert jellegűt álmodtam oda.
Erről van szó:Ház előtt

Jelenlegi állapot

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
szha
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2009.11.28, 20:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Laci!
Köszönöm a választ, a 2.-at találom a számunkra legjobbnak, mert a kis fa köré már én is megálmodtam egy ágyást. Azért is jobb ez, mert a kert jobb oldalán, pl. a tároló előtt, lehet hogy a sásliliknek nagyon melege lenne, zömük a pad felőli oldalon van. A nagy füves terület pedig pl. tollasozásra szolgál, tehát amíg a fiam gyerek, oda nem akarok ágyásokat tenni.
Vissza az elejére
cziky
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2009.11.28, 19:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia,

én a jobb oldali részt, ami még egyenes szeretném bővíteni
folyamatosan süti a nap, még a büdöskék is leégnek, a talaj meszes, agyagos
öntözni nem nagyon tudunk és idén február és szeptember vége között csak egy zápor volt
extrém ötletek is jöhetnek

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2009.11.28, 18:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nos több ötletem is van. Függ persze attól, hogy mire használjátok a gyepet, és az öntözést miként befolyásolja a változtatás.

Először azonban grat, mert szép hangulatos kert. Látszik rajta a szeretet.
Ha jól látom egyenes vonalakat használtál, és nem íveket. Valamint a kert szerkezete a telek alakját követi, és nincs elforgatva. Gondolkodtam egy olyanon, hogy 30 fokkal elforgatnám, és akkor a tároló elé lehetne egy ágyást tenni, hogy leválassza a tárolóhoz, veteményhez kapcsolódó teret. De ez az egész kertet érintené, ezért elvetettem.

1:
De az előbbit továbbgondolva, jobbról egy téglalap alakú részt alakítanék ki a tároló előtt, ami a jobb oldali kerítéstől indul, és min. a hátsó nagy fáig tart, és kb 120 cm széles, hogy 2 sor Hem elférjen benne. A tárolóhoz így balról lehetne menni úgy, hogy az új ágyás mögött hagynék a fűből még szintén 120 cm-t.
2.
A pad hátsó kert felé eső oldalánál levő ágyást hosszabbítanám meg a fűben a kis fa mellé-elé nyújtva úgy, hogy a fán jobb felé túllógjon fél métert. ezt is 120 cm szélesen. Ez azért lehet pozitív, mert a padot kicsit elszigeteli, és kellemesebb lesz ott ülni, de mégis a Hem-ek fölött el lehetne látni, valamint, nem szerencsés, ha magányos dolgok vannak a fűben, és így be lehetne integrálni a kis fát is a kertbe. Később a kis fa törzse köré is lehetne bővíteni az ágyást. Valamint így a középső füves részt is jobban funkcionálisabbá tenné, hogy a pad előtti rész a pihenőkert, a kis fa melletti rész az átjáró a hátsó kertbe, a hátsó kert meg akár játszókert is lehet.
3.
Gondolom úgy ültetted a kis fát, hogy még balról is el tudjál menni mellette. No akkor jobbról sem kell több hely mint balról, ezért jobbról behúznék egy új ágyást. Így a kis fa mellett mindkét irányból el lehet menni, és egy érdekes feszültség fog kialakulni a kis fa körül, hogy neki ágyásban kéne lennie, de még sincs ott, hanem pont ott van az út közepén, de mégsem útban. Az ágyást úgy, hogy a kis fa a középvonalában legyen.
szha
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2009.11.27, 15:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Laci!
Kicsi sorházkertemben a kert két szélén vannak ágyások. A kert hátuljában van egy kis faház, mellette pici zöldséges. A terasz mellett egy árnyékos sarok hortenziával, hostákkal. Szeretnék újabb évelőágyásokat létrehozni, elsősorban sáslili gyűjteményem bővítése céljából. (Az ágyásba azért nem csak sáslili kerül majd, legalább talajtakarókat ültetek közéjük.)Egy kis ágyást már ősszel létrehoztam a hátsó körtefa körül. A kérdésem az volna, hogy a kert mely részében lenne célszerű új ágyásokat létrehozni?Kertem jelenlegi állapotát talán valamennyire tükrözi a kép.
Vissza az elejére
cziky
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2009.11.16, 13:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

remélem sok hasznos tanácsot kapunk majd tőled Wink én hamarosan igénybe is veszem a tanácsaidat

Vissza az elejére
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2009.11.16, 13:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hali

Örülök, hogy segíthetek amiben tudok.
17 éve foglalkozom kültéri növényekkel, kert, és térformálással.
Specialitásom az Évelő virágok, amit Horpácsi Gyulától tanultam. Ő alapította a Sasad -ban az évelőt, ő volt az első nagyüzemi termesztő.
Munkám során csak saját tervezésű kerteket csinálok, és csak magánkerteket. Nem barkácsolunk, nem engedünk a minőségből. Bár mindig vannak alternatívák. A szobanövényekhez nem értek.
Ez alapján lehet tőlem kérdezni.

Ide cikkeket is fogok írni, amit téma szerint lehet majd keresni.

Üdv

Legutóbb laciakertesz szerkesztette (2011.10.27, 18:32), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Vica
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2009.11.12, 14:37    Hozzászólás témája: KERTÉPÍTÉS - Székely László kertépítő rovata Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gazlaposok!

Székely László kertépítő személyesen válaszol a kertépítéssel kapcsolatos kérdésekre.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
8 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban