15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:29:am kutyus :
Jó reggelt....indul az új hét....
7:27:am pili :
Szép vasárnapot!
3:50:pm aszokfa :
Szép napot! Munkával nekem is! Földfelszintakaró egyengetéssel múlatom az időt
10:35:am Bojtárgazdi :
Szép hétvégét! Nekem munkával is telik, de ennek örülök.
9:46:am tamarik :
Mindenkinek kellemes hétvégét, jó pihenést!
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:18:am kutyus :
Jó reggelt!
5:24:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt!
6:00:am aszokfa :
Irány a szőlő! Jó reggelt!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
10:55:pm pili :
Kátya - nézz be az időjárásosba!
4:38:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Orchideák otthonunkban (57)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Orchideák otthonunkban (57)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 39, 40, 41  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
pretty.girl
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2009.11.12, 09:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

CSK
Húúú ha ez jó lenne, az nálam is nagy segítség lenne... mert én sem tudom hová szerelni a hosszú csöveket..

Vikica
Mennyiért sikerült venned?

"Hát csak úgy szeress,ahogy szeretni érdemes. Semmivel sem törődve, szabadon hagyva engem". (Vavyan)

http://pretty_girl.galeria.extra.hu
http://s250.photobucket.com/albums/gg258/pokerlady/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
CSK
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2009.11.12, 08:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egyember:
Ennyi orchiról lenne szó. Dendo-phalák egyébként.

Okés a 30w 90 centis még, de egynél többet nem tudok vállalni nekik, ezt is fogalmam sincs hová applikálom fel, ott csak egy ablak van mellettük. Azért volt praktikus eddig azok a kisebb fénycsövek, aminek rendes égőfoglalata folt, abból kettőt használok. Az egyik lóg az ablak kilincsen, a másik a szekrény tetejéről.
Lehet ilyenből kéne 2őt vennem Confused
http://bolthely.hu/tungsram/id/00993_Kompakt_fenycso_230V_20W_E27_Daylight_6500K
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
vikica
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2009.11.12, 07:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pilop, jó a vandafád! Smile

Én is a fénycső projekten vagyok, ma vettem egy hygrométert is végre, hogy ki tudjam mérni a növényeknél a párát! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
leppi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2009.11.11, 23:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lilike: hát tud csalóka lenni, ez meg is csalt, sokkal feljebb volt, mint a többi gyökér és kicsit felfelé kezdte a karrierjét Smile köszi az infot!

pilop: Ez a vandafa zseniális! Smile

Én is nézegettem egyébként a pótmegvilágítást.. egy kicsit bonyolultnak és költségesnek tűnt első blikkre. Köszönöm én is a tippeket, bár egyelőre csak elmentem őket. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Margóci
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2009.11.11, 22:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Huhhh, azt hiszem nem is olyan egyszerű ez a fénycső dolog, mint elsőre gondoltam Embarassed

Én a hidegházi növényekhez szeretnék betenni világítást, mert elég szerencsétlen a szoba fekvése. Kb. 2 négyzetméteren van bezsúfolva 25 növény. Magamat ismerve ez lehet, hogy növekedni fog Laughing
Ekkora területre mennyi és milyen erősségű fénycsövet rakjak be?
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.11.11, 22:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma egy aranyos üzenet várt, itt egy sora:

Az orchideákról visszaolvastam évekre visszamenően,jó sok időt fordítottam rá, így aztán más fórumokra nem nagyon mentem. Nemrég vettem észre, hogy már vagy fél éve szerepel a hozzászólásaidnál "Kiss Zs-nak üdv". Ha ez nekem szól, köszönöm szépen.

Itt is sok szeretettel üdvözöllek, Zsuzsi, és igazán regizhetnél... Very Happy Very Happy Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
egyember
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2009.11.11, 22:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

CSK - a 18W kevés lesz! Neked akkora területre legalább egy 30W-os cső kell, de inkább kettő, ha máshonnét nem kap fényt.
Kérdés az is, hogy miféle dendrokról van szó. Mert ha nobile, akkor annak nem ott a helye, mert hidegházi.
A Dendrobiumok és Oncidiumok eléggé fényigényesek a lepkékhez képest, ezt vedd figyelembe. Szóval én 2X30W-ot javasolnék. Ugyanis a 30W-os csövek 90cm hosszúak.
Vissza az elejére
Lilike22
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2009.11.11, 21:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én Sylvania grolux fénycsövet vettem 8500 kelvines, nővényeknek való. tudom, hogy kevés, de a semminél több. Very Happy

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
CSK
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2009.11.11, 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pilop:
Köszi a tippet, árban is jobban járok vele Smile
18 watt elég nekem kb 1x1 m területen elhelyezett orchira? Lepkék főleg, 2-3 dendro, egy onci.
Foglalatot hol nézzek hozzá? Vagy annak mi a neve? Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
egyember
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2009.11.11, 21:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Minél közelebb kell tenni! Ha a mennyezetre szereled, olyan, mintha ott sem lenne!
Vissza az elejére
Margóci
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2009.11.11, 21:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a tippeket fénycső ügyben. Azt hiszem, rövidesen beszerzek valamit, mert elég sötét van a "hideg szobában".
Majd beszámolok róla, hogy melyik megoldásnál kötöttem ki.

Azt még elfelejtettem megkérdezni, hogy ezeknek a fénycsöveknek milyen közel kell lenni a növényekhez? Jó az, ha a plafonra szereltetem v. inkább közelebb?

Pilop, nagyon tetszik a Vanda-fád! Ötletes Wink
Vissza az elejére
csuri
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2009.11.11, 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok szép estét! Nagyon szépeket mutogattatok gratulálok az uj szerzeményekhez!
Béla bácsi csodásak a virágok csak úgy sárgultam nézés közben gratulálok! Már két napja szeretném megmutatni a cymbim de valami van képfeltöltővel nem akar felengedni,az Én virágszáraim is hozzák a bimbókat reméllem nemsokára mutogathatom őket.
Vissza az elejére
pilop
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2009.11.11, 20:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lizzy!
Ott a lista!
Én 20w 6500k használok.
CSK!
Osram fluorát vegyél az jó a virágoknak.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
CSK
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2009.11.11, 20:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ilyen akváriumi is jó a virágoknak? Külön lehet venni vmi foglalatot hozzá gondolom, nem csak akvárium tetőbe mehet. A 60 centis 18 wattos elég is lenne nekem. 1m2 phalának Smile Hátha gyorsabban fejlődnének télen, mert ilyenkor eléggé lelassulnak.
Vissza az elejére
egyember
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2009.11.11, 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos ezek az energiatakarékos izzók elég gyengécskék. A másik fórumon egy fórumtárs megmérte, mire is képesek ezek az izzók, fénycsövek. Hát, nem sokra. Mindössze pár ezer luxot lehet mérni, szemben a szükséges (pl. Cattleyáknál) 12-18 ezer luxszal.
De persze, több mint a semmi, sőt.............
Én 36W-os Sera Blue Sky Royal csöveket használok, ezek 12.000K-es, hideg, szikrázó fényt adnak.
Vastagabb pénztárcával rendelkezők használhatnak fémhalogéneket, nátriumgőz és HQI lámpákat. Ezek a legjobbak!!!!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 39, 40, 41  Következő
3 / 41 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban