13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18281
Összes látogató: 7
Utolsó tag: janos001
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Milyen növény ez?? (37)
Leanderek(18)
Szobanövények (22)
bir a hideg ?
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Kertünk meglepetései
Kertünk meglepetései (2)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Konyhakerti növények (14)
Konyhakerti növények (13)
Golgoták (17)
Kúszó és futó növények (19)
Orchideák otthonunkban (110)

- Tábortűz témák:
Gazlap szakácskönyv(63)
Kávéház (39)
IDŐJÁRÁS (54)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (8)
Miért mérgelődök?....mi bosszant? (23)
A Tudat keresése
Abádszalóki találkozó.
Kutyák, cicák, egyéb házi kedvenceink(49)
Jó tudni!-Érdekességek,ismeretterjesztő írások (4)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Viccek...vicces történeket,képek(14)
Eladnám......Vennék (10)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
7:55:am kutyus :
Jó reggelt!!! Ma már voltam Budán kutyát etetni, a Bosnyák piacon, reggeliztünk........n emsokára indul a konyha-szolgálat, és emygek a barátainkért
7:36:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot. Én paradicsommal fejeztem be a napot ma meg avval kezdem
4:51:am csiri67 :
Jó reggelt mindenkinek !Kávé lehörpintve,indulhat a nap!
2:14:pm Emmylie :
Szép délutánt.
6:00:am kutyus :
Jó reggelt!
7:55:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:12:am Emmylie :
Jo reggelt.
10:35:pm oerzsi :
Szia Bau -igen, csütörtökig itthon vagyok még.
11:00:am bau :
Szia Erzsi Szabin vagy??
6:14:am kutyus :
Jó reggelt!.él még a kaktusz virágom!!!
6:01:am Emmylie :
Szép napüt
5:44:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek....kellem es a reggeli hőmérséklet
2:01:am Emmylie :
Jo reggelt szép vasárnapot.
8:14:pm Emmylie :
Végre most estére helyre állt az áram szolgáltatás. Két nap után.
2:34:pm bau :
Nem láttátok nyubocsot mostanában errefelé?
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Külföldi magok hazai kalandjai
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Külföldi magok hazai kalandjai
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Virágrendelések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Arien
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.12.09, 14:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na, az 1-4 hónap kelési idő nálam 1 hétre rövidült le. A penstemon miniature bells -re ennyi volt irva és elég gyorsan kikeltek.
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.12.09, 14:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

brenyo ez jó hír, gratulálok! Smile
Sok sikert a felnevelésükhöz! Smile
Én még mindig nem vetettem el azokat, miket még novemberben akartam... Rolling Eyes De még az idén meglesz! Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
brenyo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2009.12.07, 22:35    Hozzászólás témája: Külföldi magok hazai kalandjai Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma, dec.7-én levettem a fóliát a nov. 28-i vetésről, 5 szem kikelt a Passiflora incarnata-ból. 2 még kérdéses.

Ahhoz képest, hogy a tasakra 3-4 hónap alatti kikelést irtak, és jó tanácsot, ha 4 hónap alatt sem kel ki a mag!!

brenyo
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
brenyo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2009.11.28, 14:24    Hozzászólás témája: Külföldi magok hazai kalandjai Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma elvetettem a T&M-től rendelt Passiflora incarnata magot, 7-et
irtak és annyi is volt a csomagban. Eredményről vagy eredménytelenségről csak ca. 3 hónap mulva számolhatok be.

brenyo
Vissza az elejére
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.11.27, 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Néhány hete hozzáfogtam a magvetéshez, és gondoltam leírom, mi a benyomásoma magokról. Eddig négy helyről vetettem magok, a plant of distinction még csak pár nap múlva következik.
- A chilternnel korábban is elégedett voltam, azt kaptam amit vártam, bőségesen adnak magokt, és a vállalt minőségben.
- A jelitto nekem nagyon kellemes meglepetés volt, sokkalt többet kaptam, mint vártam, és nagyon egészséges magoknak néznek ki. Ráadásul a kapcsolt információ is könnyen keöezlhető, követhető (a honlapon)
- A plant world seeds is viszonylag sokat ad, amit eddig elvetettem belőle, az olyan pici, hogy nem lehet megállapítani, mennyire egészséges.
- A Thompson&Morgan nekem kicsit csalódás volt, egyrészt keveset adtak szerintem (darabra adták, és pontosan, tehát nem vették figyelembe, hogy néha csak magházat adnak meg ilyesmi) és nem is olyan kövérek a magok, mint amilyennek szerintem lennie kell. De majd meglátjuk, megfelelő kezelés mellett, elvileg házilag is 70-80%-os csírázásnak kell lennie, hát remélem lesz belőle 15 növény.
csalán lesz belőlem. (Nagy László)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Lizike7
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.11.20, 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tarka-barka T&M-saláták. Smile

+ néhány apró Linaria

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
emese
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.11.09, 19:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lizike!
a Cardicrinum giganteum
nekem
se kelt ki ,én is úgy csináltam ahogy te.Én béna vagyok a vetéshez ez tuti.Inkább dugványozok. Confused
Emike
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2009.11.09, 18:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Isyka!

Küld privit és megbeszéljük, van ezen kívül több is... Wink

Vissza az elejére
isyka
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2009.11.09, 15:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emike!

Majd megkereshetlek chili ügyben?
Magok érdekelnének.
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2009.11.09, 15:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Íme az rendelésekből lett növényeim: Laughing

Bazsalikom, Thai Basil (Siam Queen) (T&M-ből)
Könnyen és jól kelt, többen kaptak belőle magot. Nagyon különleges az illata és az íze. Kicsit fahéjas, kicsit mentolos. Keleti ételekbe nagyon finom!

Chili paprika, Cheyenne (T&M-ből)
A kapott magokból 2 növényke fejlődött ki. Mindkettő nagyon jól termett.

Chili paprika, Tabasco (T&M-ből)
A 15 magból 6-8 szép tő paprika lett, de sajnos nem termettek. Későn kezdtek el virágozni pedig februárban vetettem őket. Sajnos képet nem tudok mutatni róluk.

Chili paprika, Thai Dragon (T&M-ből)
Nagyon jól kelt, rengeteg növényem, paprikám lett belőle. Páran kaptak palántát is. Közepesen csípős chili.

Chili paprika, Meek and Mild, fekete színű (T&M-ből)
Vastag húsú, nagyon picit csípős. Cserépben is jól nevelhető. Egyetlen hibája van, hogy egyáltalán nem olyan egységes fekete színű, ahogy a képeken van, hanem kezdetben sötétzöld, ha megért, feketés piros,.

Childrens - Tomato Tigerella (Mr Stripey)(T&M-ből)
Nagyon jól kelt, pontosan olyan, amilyennek írták.

Tomato : Black Russian (Heritage)(T&M-ből)
Egyetlen hibája, hogy nem fekete, de nagyon finom! Közepe sötétebb színű. Mind szabadföldben mind dézsában is jól termett.

Campanula, Rockery mixed (T&M-ből)
Nekem nem keltek túl jól az elvetett magok, összesen 3 tő maradt meg, mind ugyanolyan. Nem sajnálom, mert nagyon szép. Ez a kicsikét beraktam ide, ha megmarad, jó, ha nem, nem baj. És sok virággal meghálálta! Laughing Sebaj, maradt még a 200 db-ból, úgyhogy jövőre ismét megpróbálom.

A többieket vagy nem vetettem el, vagy nem keltek ki.

Vissza az elejére
halkatla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.11.09, 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A rózsalepelből nem kelt ki egy árva mag sem nálam.

A holdvirág kikelt, szépen megnőtt, és a nyáron virágzott. A tövét felvettem, pincében cserépben próbálom átteleltetni. Több gazosnak adtam magok, van aki palántát kapott. Azt hiszem még egy adag magom van, ha nem telelne át.
Zacskó alatt nedves-párás földben neveltem. 3 magból lett a növény, ami a kertitésen egy 2 m-es tagot befutott.

A harmadik növényem a Hollandus pipája, néhány magot vetettem, ki is kelt, de még mindig nagyon kicsi a növény, már itt bent van, locsolgatom, remélem megnő, és lesz belőle valami.
Vissza az elejére
Lizike7
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.11.08, 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Arien jó sok mindennel próbálkoztál!
Köszönjük az infókat! Smile

Ennél a 3 növénynél a kelés rendben ment, a palánták szépek és egészségesek voltak, alig vártam a virágzást. Aztán a júniusi esők teljesen letarolták a növényeket. Nem tudom, hogy később helyre jöttek e volna, mert kiszedtem őket.. Rolling Eyes
"Tükörtojás-virág":
http://www.tandmworldwide.com/seeds1/product/6444/1.html

Nemophilia Pennie Black:
http://www.tandmworldwide.com/seeds1/product/2880/1.html

Nemophilia Five-spot:
http://www.tandmworldwide.com/seeds1/product/2560/1.html

Vissza az elejére
Arien
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.10.31, 19:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megosztom az én tapasztalataimat is.
A rózsalepel nálam kikelt. Már előzőleg is beszámoltam róla, de leirom még egyszer. A magokat nem kell takarni, fényen csiráznak, és rendszertelenül kelnek. Van amelyik két hét alatt kibújt, van amelyiknél kell 1 hónap. Ez idő alatt folyamatosan permeteztem a földet de csak annyira,hogy éppen csak nyirkos legyen.Tapasztalatom szerint nem is a csirázása a nehéz, hanem utánna megtartani a fiatal növényt. Sajnos nálam is temet
A fiatal növény jó szellőzést kiván, gyökereit nem érdemes megbolygatni,kevés legyen neki a nedvesség. A tacca is ugyanez.

Busy Lizzie:Accent Mystic Mixed : szépen kikelnek.

Limanthes douglasii: igénytelen, jól kelt.

Mesembryanthum Apricot Tutu: meleg napos helyet kedveli, szépen kelt, ezüstüs a levele.Aranyos kis virága van, sajna elfelejtettem magot fogni róla.

Taca chantrieri:, lásd fent. Talpmeleg kell neki, akkor szépen kikel. Sokáig elhúzódik a kelés.

Asarina purpusii victoria falls: nagyon szeretem az Asarinát, szépen virágzik. Ez a fajta inkább álló, és ahogy néztem mintha gumót növesztett volna.

Cardicrinum giganteum : sajna nem tudtam kicsiráztatni, hideghatás kell neki állitólag. Betettem a hűtőbe, de nem kelt ki akkor sem. Ha tud valaki erről a növényről valamit megirhatná nekem Wink

Torenia Douches Blue and White,Torenia Clown Lemon drop: Hát nem nagy eresztés a növény, helyes kis tátikaszerű virágai vannak. Nem kényes, csak lusta a szentem. Legalábbis nálam nem erőltette meg magát. Kevés mag kelt ki belőle.

Heliotropium Marine :, vaniliavirág, jól kelt.

Nemesia Red and Melo: Nagyon gyorsan elkapja a lisztharmat, sajnos.

Ma este kivirágzott az angol rendelésből a holdvirágom, sajna a kép rossz, mert annyira örültem neki, hogy nem figyeltem a minőségre. A magok jól csiráznak, csak arra kell ügyelni, hogy be kell előtte áztatni őket.

Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.10.30, 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy újabb kaland: Smile
Tropaeolum peregrinum (Kanári sarkantyúka)
Szintén valamelyik korábbi T&M-rendelés:
http://www.tandmworldwide.com/seeds1/product/6784/1.html
10 szemet vetettem tavasszal, 9 kikelt. Smile
A fiatal növények nagyon kívánatosak voltak:

És a virágzás is:

Egy darabig szép volt, aztán megtámadta valami betegség és tönkrement. Crying or Very sad
Vissza az elejére
Lizike7
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.10.30, 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

emese sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalataid vannak. Sad
Azt hiszem, a magokhoz jó adag szerencse is kell...

Nálam a Rhodochitonon kívül minden megmozdult, bár vannak tasakok, amiket még ki sem bontottam... Rolling Eyes
Persze nagyon különleges magokkal inkább nem is próbálkoztam. Razz

Nemrég olvastam a gibberellinsavról (GA3). Ez egy csírázást is segítő növényi hormon, ami kristályos formában Mo-on is kapható. Megfelelő koncentrációjú oldatába kell áztatni 12-24 órára a magokat (vetés előtt), ez állítólag segít megszakítani a nyugalmi állapotot. (Amit egyébként a környezeti tényezők megfelelő változása + az idő (hónapok vagy akár évek) szokott elvégezni.)
Tavasszal ki fogom próbálni! Very Happy
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Virágrendelések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Következő
20 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban