16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:25:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!.....Kösz önöm Ászokom, szép volt!
4:18:pm aszokfa :
Jó napot és szép délutánt Kutyus!
6:57:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:57:am kutyus :
Ászokom nagyon jópofa mindkét szöveg....bár én egyiket se ismerem
10:08:am bau :

10:00:am aszokfa :
Szisztok! Szia Bau néni! igen hol svábbal, hol újmagyarral próbálkozunk no és értelme van:- Lám, te észre is vetted!
6:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:22:am bau :
Laci bácsi!Látom átmentél újmagyarba Jó reggelt nektek is
6:23:am aszokfa :
Jau regölt kevanok!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:52:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:05:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:34:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Adózási tanácsok
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Adózási tanácsok
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.01.28, 00:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, én is láttam, de ezt a bevallást előbb kell beküldeni. Most minek tegyek eleget? A nyomtatványnak vagy az újabb infónak? Az érték felől nem lenne adózás tárgya amúgy sem...de ha most értékbecsültetnem kell, a guta is megüt.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Krisztina23
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.01.28, 00:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtika!
Március 1-jével, ha jól tudom, törlik az ingatlanadót! ez jó hír, ugye Question Exclamation Question Exclamation
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.01.27, 22:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Él még ez a topik??? Kérdésem volna...
Mert annyi év után végre, és ezt igazán örömmel mondom, eljutottam végre arra az anyagi szintre, hogy adóbevallanom kell, de a régi rutinom már sehol.....

NNNa, bárki válaszol is, hálásan fogadom...A lényeg, hogy most be kell vallani az ingatlant, vagy nem? És kell értékbecslés is a kis rozzant vályogházikónkra?
Olga
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2009.11.01, 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bocsi Luklasz, úgy látszik negatív hullámok vettek körül, amikor a hozzászólásodat olvastam , és félreértettem. De most már visszakapcsoltam pozitívre. pacsi
Vissza az elejére
Luklasz
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2009.10.30, 09:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Thaiteek írta:
Ma sajnos a kisebb hányad marad a zsebünkben. Sad

Sajna, ebben egyet kell hogy értsünk.
Én egy kisvállalkozó-munkáltató volnék, és sokszor magam is meglepődök, hogy mi mindent kell befizetnünk járulékok, adók és miegymás formájában.
Minden bérként kifizetett (nettó) forint után egy másikat a költségvetésnek kell befizetni, ami rettenetes......de (szerintem) ezt te úgyis jobban tudod.

Olga írta:
...ehetőség szerint ugyanarra nem szeretnék harmadszor is adózni!

Jaj, Olga!
Teljesen félreértettél. Teljesen igazad van, és egyetértek veled.
Én csak csillapítani akartam a feszültséget a poénos(nak szánt) bibliai idézettel.

Én ugyanis a mediterrán felfogás híve vagyok.

Külön hála és köszönet Emarának, aki önként ajánlotta fel a segítségét adótémákban.
Ahogy elnézem, "lesz foglalkoztatva"...Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Olga
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2009.10.30, 07:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Luklasz!
Teljesen igazad van. Azt gondolom az előzményekből látszik, hogy nem törvénytelen dolgokra kérünk tanácsokat. Aki pedig segítene, az önzetlenül, jószándéktól vezérelve teszi.
Mivel érintve érzem magam, ezért elmondanám, hogy a férjem és én is állami alkalmazottként dolgozunk, 50 év felettiek vagyunk. Egész életünkben minden bejövő fillér után adóztunk, ebből a megadóztatott jövedelmünkből vettük a lerobbant 80 éves házunkat, amit saját magunk két év alatt újítottunk fel. Most szeretnénk a gyereknek adni a felét. Bocsánat, ha lehetőség szerint ugyanarra nem szeretnék harmadszor is adózni!
Vissza az elejére
Thaiteek
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2009.10.29, 15:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Régen sokkal könnyebb volt megadni azt, ami a császáré és az egyházé. Tized...miegymás. Ma sajnos a kisebb hányad marad a zsebünkben. Sad
--<Thaiteek>--
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Luklasz
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2009.10.29, 15:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

EMARA, hahagaj, Thaiteek!
Csak ámulok-bámulok, hogy mennyire otthon vagytok ezekben a témákban!
Ha ez így megy tovább, hamarosan a könyvelők, revizorok és végrehajtók is ide (ebbe a topikba) fognak szokni. Laughing
Mert ugyebár, adózni muszáj:
„Adjátok meg azért mindenkinek, a mivel tartoztok: a kinek az adóval, az adót; a kinek a vámmal, a vámot; a kinek a félelemmel, a félelmet; a kinek a tisztességgel, a tisztességet.” (Pál levele a rómabeliekhez 13,7.)
Vissza az elejére
Olga
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2009.10.29, 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm, Thaiteek!
Vissza az elejére
Thaiteek
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2009.10.29, 09:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csak annyit tudok mondani, hogy ha magánkölcsönről van szó, azt sehová nem kell bejelenteni, hogy ki lett fizetve vagy sem. Ez a felek közötti megállapodáson múlik. De egy ilyen kölcsönszerződést 2 tanúval akár magánszemély is megírhat.
--<Thaiteek>--
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Olga
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2009.10.29, 07:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon köszönöm EMARA! Ezt valami hírben olvastam, azért nem biztos, de jó lenne.
Hahagaj kedves, úgy van, ahogy Thaiteek írta: ők kérték az építési engedélyt, mi hozzájárultunk, de ezzel nem szereztek tulajdonjogot. Mi meg azt szeretnénk, ha éreznék hogy a sajátjukban laknak, és ez minél kevesebbe kerülne. Wink
Thaiteek, jól hangzik amit írtál. Szerinted meg tudja csinálni egy ügyvéd? Nem akarok adót csalni, szeretek nyugodtan aludni, de ha mód van rá, akkor nem fizetnék fölöslegesen.
Vissza az elejére
Thaiteek
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2009.10.28, 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos ez nem így van.
Ha nem az ő nevén van az ingatlan és építeni akar rá, akkor az engedély iránti kérelemhez kell a tulajdonos hozzájáruló nyilatkozata. Ez még automatikusan nem teszi tulajdonossá az építtetőt, csak ha ajándékozási vagy adásvételi szerződést kötnek. A legegyszerűbb az, ha a megvenni szándékozott részt a beruházás összegén veszi meg. Ehhez mindenképp ügyvéd kell, hogy az illetékfizetési szabályokat kibogarássza.
Ha a beruházáshoz a pénzt a tulajdonos adná, akkor azt az összeget hosszú lejáratú kölcsönként kell kezelni (lepapírozni), és sima ügy...illetékmentes. Az más kérdés, hogy nem fizet vissza semmit. Smile
--<Thaiteek>--
Vissza az elejére
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.10.28, 18:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Olga!
Szerintem úgy csináljátok, hogy már az építési engedély is a lányod nevére kérd, (Iha már megvan, akkor mindegy) és kössetek ügyvédnél egy megállapodást a lányoddal, hogy ráépíthet a telekre, hozzáépíthet a házhoz. Utána ő ezen dokumentum alapján ráépítés jogcímen tulajdonjogot szerez egy meghatározott részarányban (ebben lehet ügyeskedni is), tehát ajándékozásra nem is lesz szükség.
Tehát összefoglalva ha hivatalosan ő épít hozzá, az az ővé lesz.
csalán lesz belőlem. (Nagy László)
Vissza az elejére
EMARA
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2009.10.28, 18:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Olga!
Sajnos nem vagyok jó illetékügyben, de könyvelünk egy ügyvédnek, megkérdeztem tőle, "lövése sem volt", miről van szó, ezért egy kicsit keresgettem. Egy tipp: beírod a Google-ba, hogy ajándékozási illeték, ha minden igaz, az első találat az APEH honlapja, ott a tájékoztató füzetecske 12. oldalán találsz a közepe táján egy bekezdést, nem tudom, erre gondoltál-e "Ha adott ingatlan ajándékozása...". De nem adom fel, ha valami konkrétabbat találok, azonnal szólok.
Emara
Vissza az elejére
Olga
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2009.10.28, 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Emara!
Ami engem érdekel, talán több szülőnek is jól jöhet. Ügyvédtől már kérdeztem, nem tudott rá válaszolni.
Kertes házban lakunk, ami középen lakásostul-kertestül végig le van választva, egyik lányunk lakja a másik felét a családjával. Érvényes építési engedélyük van bővítésre, amit tavasszal meg is kezdenek. Valahol olvastam, hogy amennyiben a gyerek hozzáad az ingatlan értékéhez, akkor rá lehet íratni a felét valami "értéket ad hozzá" címszóval úgy, hogy nem kell utána ajándékozási illetéket fizetni. Nem tudom igaz-e? Valami jogszabályt kellene hozzá tudni, de fogalmam sincs. Meg tudnád nézni? Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Következő
10 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban