15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Kertünk meglepetései (2)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.
Egzotikus és különleges növények (15)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Amarilisz /Hippeastrum/22

- Tábortűz témák:
Írj bármilyen témáról (15)
A Tudat keresése (2)
IDŐJÁRÁS (61)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Vicces történetek,...képek(16)
Találd ki (28)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Milyen öröm ért ma? (37)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Kávéház (40)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
3:27:pm Bojtárgazdi :
Igen, hamar visszabillenek az éjszakázásba mindig.
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek.....Bojti kám, te meg akkor nem vagy, ha a többiek
11:41:pm Bojtárgazdi :
Mergvagyok ám, csak kicsit több a munkám, aztán mire ideérek, mindenki alszik...
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Milyen fát ültessek? (1)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Milyen fát ültessek? (1)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
ranyu
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2015.11.30, 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Semmi gond. Wink
Nekem is vannak borbolyáim, valóban csak aBerberis buxifolia örökzöld közülük. Még esetleg választhatsz Magyalt is, vannak nagyon szép változatok. Igaz, lassan nő, de láttam már néhány csudaszép példányt.
Én is megnézem t-kertjét, bár már elzavarnak otthonról...
Mikor keresgéltem neked és más témában is a kertes képeim között, jó volt látni, hogy alakul a kert. Csomó növény eltűnt már, azt hiszem, lesz, amit újra megpróbálok.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Páfrány48
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2015.11.29, 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ranyu: bocsi, hogy nem reagáltam. Azóta is nézegetem a szóba jöhető növényeket. Kicsit elmolyoltam azon, hogy a "Tündér..." kertészet meghirdetett egy dec. végéig szóló árengedményt, ott is motoszkáltam a növények között.
Felmerült bennem a Berberis-ek ültetése, de legtöbbjük nem örökzöld, ezért még ebben sem döntöttem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ranyu
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2015.11.23, 08:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Páfrány, nálam van több örökzöld, talán neked is beválna. Babérmeggy, Japán babérsom (tarka levelű), durva fagy megcsipkedi, de az utóbbi három évben nem volt fagynyom a levelein. És van egy oszlopos tiszafám. Fotókat most nem tudok betenni, de ha érdekel este hozok képet is. (Most, hogy utána néztem látom, hogy a japán babérsom a korábban említett Aucuba.)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kriszticicc
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2015.11.22, 18:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ültettem császárfát és rózsacseresznyét. Remélem megerednek. Smile

Orchidea Kiállítás 2013. november 15-17.
https://picasaweb.google.com/100474124426459384499/OrchideaKiallitas2013November1517
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2015.11.19, 01:34    Hozzászólás témája: Milyen fát ültessek? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekünk a kertben lúgos a talaj. Én soha nem néztem meg az igényüket, láttam a városban szép példányokat, tehát mehet.

Egerben a Líceum oldalánál vannak hatalmas bangiták.
Júlia borbolya a rendőrség előtt és a papok előtt, Aucuba egy ismerősöm kertjében volt egy nagy-nagy bokor.

Még a mahonia is számításba jöhet.
Vissza az elejére
Páfrány48
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2015.11.18, 09:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella: köszönöm a gyors választ. A talajnak nem kell savanyúnak lenni a bangitáknál? mert nálunk a felső rétegben meszes a talaj, lejjebb sárga agyag.

Még nem kellett kivágni a tujákat, de látom a romlásukat, az erős szelek pedig volt, amelyiket megdöntötték. Végül úgy maradt, és azóta függőlegesen nő tovább, de egyre többször vannak igen erős szelek, és a levélszáradásuk sem olyan mint az elmúlt 20 évben, sokkal erőteljesebb és egyes ágakat teljesen le kell vágnom. Hol vagyunk már attól, hogy tavaszra sok belső levél megsárgult és lepotyogott, annál rosszabb már a helyzet.

Buxust biztosan nem akarok, mert nyirni sincs erőm és a hernyók azt is leamortizálják mostanában.

Páfrány
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2015.11.18, 08:27    Hozzászólás témája: Milyen fát ültessek? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem prágai bangita és ráncoslevelű bangita van, hatalmas növények, soha semmi bajuk nem volt. A diszítő értékük van olyan mint a tujáé, csak az első években lassabban nőnek. Később már évi 50-100 cm-t is tudank nőni a tápanyagellátástól és az öntözéstől függően.
Metszhető, jól sarjad. Imádom. 1991-ben ültettem őket.

A szomszéd most vágta ki a szép malonyai tujákat, forgatta ki a szél, de volt valami bajuk. Néhányat már korábban, a többit most.

Még a japán kecskerágó is jó lenne, mert a sárga széle miatt nagyon mutatós. Az is van, 1991-es. A hülye gyerekem kifűrészelte, de kihajtottak a csonkok.

A buxus is jó, de annak mostanság olvasok ellenségéről. Az enyémnek nincs baja.

Az Aucuba is gyönyörű, kicsit fagyérzékeny. Az enyém kipusztult, mert nem volt elég élttere, de az is gyönyörű.

Ez nem a teljes lehetőség, csak a saját tapasztalat. A Júlia borbolya is szép, strapabíró, de szúrós és a kis kertben nem praktikus.

Én a vegyes sövényt kedvelem jobban, mert változatosabb.
Ahol nem kell takarni, a lombhullató is jó.
Vissza az elejére
Páfrány48
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2015.11.17, 18:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintetek melyik az az örökzöld, aminek éppen nincs valamilyen ellensége, ami miatt katasztrófális állapotba kerülhet?
Azt kell előkészitenem, hogy néhány smaragd tujától meg kell válnom - betegségük miatt - szeretnék helyettük másik örökzöldet, lényegesen kevesebb problémával mint amennyivel most kűzdök.

Köszönöm, ha javaslatokat kapok: Páfrány
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.10.20, 15:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lassan itt az ideje a fák ültetésének.

Nagyon hátra került ez a topik,előre hoztam.. Wink
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2013.12.27, 00:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én ugyan fajtát nem tudok, de ha elcsiped a növény vezérhajtását a talaj közeláben szinte biztosan több törzset nevel mindegyik. A lényeg hogy ha bármelyik is át akarná venni a vezérhajtás helyét azt újra és újra el kell csipni. végeredményként biztosan több törzsű növényed lesz.
Vissza az elejére
Páfrány48
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2013.12.26, 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gazlaposok!

Félve kezdem az írást, mert én tudom, hogy milyen fát szeretnék (tehát eltérek a címtől), csak nem találtam jobb helyet és azért is aggódom, mert ez a téma nagyon régen nem mozdul.

Amiben tanácsot kérnék, az a következő:
Milyen nyírfát (Betula) kellene vennem, hogy biztosan több törzse legyen, tehát ne egyetlen szál növekedjék felefelé, hanem mint egy bokor, rögtön a földtől kezdődően szétágazzon?
És tudtok-e országhatáron belül beszerzőhelyet?

Előre is köszönöm: Páfrány
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2012.05.01, 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi, köszönöm!

Nálam a meggymagoncok is gondot okoznak, mert "gyerekgyilkosnak" érzem magam, amikor irtom őket...Majd találunk a fának valami jó helyet, ahol szóródhat. Vagy leszüreteljük a magjait...bár az még nem mostani probléma. Very Happy
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2012.05.01, 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

nem szeretem a csörgőfát! nagyon szemetel,és a magoncok mindenhonnan bújnak elő.
tercsi
Vissza az elejére
zskoncz
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2012.05.01, 07:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Very Happy nekem személyes kedvencem! miatta vettek fel a fősuliba! na jó nem egészen de szoros közreműködése matt! Very HappyVery Happy:DDDD :DDDD
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2012.04.30, 21:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen!

Szeretem a csörgőfát is, olyan kis formás tud lenni. Majd őneki külön keresek jó helyet, hogy ne hallatsszon be, ha szélben csörög. Azt lehet hinni, hogy esik az eső. Very Happy
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő
1 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban