15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Vendégeink a kertben(17)
Daturák, trombita virágok (2)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Gyümölcsök (5)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (62)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Írj bármilyen témáról (15)
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZLAP szakácskönyv (72)
A Tudat keresése (3)
Találd ki (29)
Vicces történetek,...képek(17)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Szomorú vagyok (10)
Versek, költemények (4)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:16:am kutyus :
Jó reggelt!
4:54:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:17:am kutyus :
Jó reggelt
5:40:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:15:am Etimami :
Jó reggelt. Szép vasárnapot.
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét....jó kertezést
5:23:am Etimami :
Jó reggelt. Kellemes hétvégét.
4:49:am kutyus :
Jó reggelt
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Öreg fák - különleges szép fák
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Öreg fák - különleges szép fák
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 37, 38, 39  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
rferi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.07.13, 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

moditta írta:
Így lesz. ....
Egyébként ősszel vszínűleg olyan gömbfát ültetünk, amit egyszer lefotóztál nekünk.

Na!Ennek örülök.Végülis Fanyűvő nem mondta meg mi az, de ezek szerint akkor Ti kitudakoltátok?
Tényleg csepleszmeggy?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
rferi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.07.13, 08:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jó.Még azt elfelejtettem, hogy a diónak is kell a "hideghatás".Azaz a vetés vagy ősszel történjék (ez a legjobb), vagy ha tavasszal, akkor hideg helyen kell legyen télen.És ne egyet vess, hanem vagy tizet, mert nem fog mind sikerülni.Ha mégis, akkor jó cserealap a fa, mert a termést is meg tudod a delikvenssel kóstoltatni.Smile
Vissza az elejére
rferi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.07.13, 08:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

moditta írta:
... Szóval, így csináljam? Laughing

Csinálhatod így is, de akkor a bizonytalan, és lassú termőre fordulás miatt kétnyaras állapotában át kell szemezni egy jótermő, ismert gyümölcsű példányról, mert különben akár "kődiót" is nevelhetsz.
Mivel ez ivaros szaporodás, nem tudhatod biztosan, hogy milyen lesz a termés.
Ebben az esetben azt kell csinálni, hogy mikor ekkora a növény, mint ez, akkor ki kell venni, lecsípni a főgyökerét, (iskolázás) hogy elágazzon, mert még sokat fogod nyaggatni, és akkor jó, ha sok gyökere van.
Visszateszed.
Következő évben, júliusban pedig gyökérnyakba átszemezed a "nemesről".A következő év tavaszán pedig, amikor megindul az alvó szemzés, levágod az alany főhajtását.
Ezután már csak kábé négy-öt év, és terem is, szemben a magról vetett 12-15 évvel
Vissza az elejére
rferi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.07.13, 07:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A nagy öreg fák is kicsiben kezdik, pölö így:

Ezen a képen majd jól látszik, hogy a fa ugyan kétszikű, de sziklevele nincs:

És ebből a képből lehet jól látni, hogy ha diót vetünk, akkor a magot úgy kell a földre helyezni, hogy a hasítéka függőleges legyen, és a mag maga pedig vízszintes:

Ezt azért kell, mert először a csíra indul meg lefelé a földbe, és enyhe gyökerezés után a fa már a csírából indul fölfelé.
Ha nem így rakjuk a magot, akkor vagy a csíra, vagy a törzs körbe kell kerülje a magot, amitől gnóm lesz a fa valamely része
Vissza az elejére
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2004.07.12, 18:59    Hozzászólás témája: mamutfenyő? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Galagonya.
Nem vagyok botanikus, de azt hiszem az a fa amit leirtál a Vajdahunyad várnál az mocsári ciprus. Rokon faj és hasonlit hozzá, szintén lombhullató. Örülnék ha egy szakembró megnézné és azonositaná.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
galagonya
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2004.06.25, 05:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A Vajdahunyad várnál, a főkaputól jobbra, lent a mesterséges tó partján is van egy-két szép, öreg példány.De az enyém két-háromszáz év múlva, sokkal szebb lesz! Ne felejtsétek megnézni!
Vissza az elejére
Kisördög
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2004.06.24, 18:41    Hozzászólás témája: Re: különleges fák Hozzászólás, az előzmény idézésével

galagonya írta:
Magyarországra elég korán, 1948-ban került szaporítóanyag, a szegedi botanikuskertbe.

És ha jól tudom a füvészkert honlapján meg is lehet nézni, ha valaki kíváncsi rá Very Happy
Of this resurrection"

Blogom Képtáram
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
galagonya
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2004.06.24, 07:36    Hozzászólás témája: Re: különleges fák Hozzászólás, az előzmény idézésével

ginkgo írta:
A harmadik egy kínai ős mamutfenyő. Kérge vörösesbarna, hosszában hámló. Ezt a fát csak mint kövület ismerték, 1941-ben Délnyugat-Kínában erdőfoltokat találtak belőle. Eza fa is jó nagyra megnő, de igencsak elmarad a korban és méretben a többi mamutfenyő fajtól. Toboza apró, és ami a tűlevelüeknél ritka, hogy lombhullató. Ősszel sárgásra, rózsásra szineződik.

Ez ez egyik kedvenc fám nekem is. A felfedezése akkora botanikai szenzáció volt, hogy még a világháború éveiben szerveztek az amerikaiak egy expediciót Kínába, magok beszerzése céljából. Később kiderült, hogy egyszerűbb módja is van a szaporításának... Magyarországra elég korán, 1948-ban került szaporítóanyag, a szegedi botanikuskertbe.
Én is ültettem a kertembe egy példányt, szépen fejlődik, meg is hívok minden gazlapost úgy 200 év múlva, hogy eldicsekedhessek vele, mekkora mamutfenyőm is van nekem... Razz
Vissza az elejére
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2004.06.23, 18:50    Hozzászólás témája: különleges fák Hozzászólás, az előzmény idézésével

Újból tettem egy sétát a Margit-szigeten és néhány szép és érdekes fát mutatok be. Hátha kedvet kaptok és a nyaralás alatt is nyitott szemmel figyelitek a természetet, ha valami szépet találtok irjátok meg.
A vízeséssel szemben vannak azok a fák amikről most írok. Az egyik egy csüngő ágú, fehér törzsű (szomorú) nyír. A másik egy pálmalavelű juhar.(japán juhar). Összel a levelei nagyon szépen szineződnek, magas páratartalmat kíván, ezért kertekben nem mindig marad meg. A harmadik egy kínai ős mamutfenyő. Kérge vörösesbarna, hosszában hámló. Ezt a fát csak mint kövület ismerték, 1941-ben Délnyugat-Kínában erdőfoltokat találtak belőle. Eza fa is jó nagyra megnő, de igencsak elmarad a korban és méretben a többi mamutfenyő fajtól. Toboza apró, és ami a tűlevelüeknél ritka, hogy lombhullató. Ősszel sárgásra, rózsásra szineződik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fanyuvo
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2004.05.09, 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egyik kedvencem az V. ker. Roosevelt téren lévő aládúcolt akác (Robinia pseudoacacia) ezt az első pesti fásítás alkalmával, 1789-ben ültették.
A tér másik érdekessége, hogy itt állt Ferenc József koronázási dombja, melyet a Nagy-Magyarország megyéiből hozott földből emeltek. Ezt még az 1800-as évek végén szétterítették, tehát: aki a téren jár, bejárhatja a régi Magyarország minden földjét.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fanyuvo
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2004.05.09, 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A Margitszigeten a többtörzsű platán neve: Hét vezér, mert hét törzsből áll Shocked
Vissza az elejére
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2004.04.21, 19:33    Hozzászólás témája: öreg fák, különleges fák Hozzászólás, az előzmény idézésével

A Margit-sziget fái közül egy elbújt különlegességre hívnám fel a figyelmeteket. A Palatinus stranddal szemben levő többtörzsű platánt nézzük meg először. Ezután menjünk be a széles beton úton az ovális virágoskert mellett. Ne menjünk az úton végig, hanem az utolsó keresztútnál nézzünk be balra az örökzöldek közé. Kissé beljebb egy kis fát (vagy talán nagyobb bokrot) láthatunk. Jellegzetssége a törzsön elfásodott tüskék. Erről könnyen felismerhető. Ha már kihajtottak a levelei, dörzsöljünk meg egyet, aromás illata van. Érdemes ősszel is megnézni, tele van alig borsónyi zöld, később pirosra érő termésekkel. A termésekben fekete kemény mag van. A terméshéj szintén aromás, nem nevezném illatosnak, megdörzsölve erős, szinte kellemetlen a szaga.
A neve kínai tüskéssárgafa (Zanthoxilum simulans), Kína hegyvidéki erdeiből számazik.
Vissza az elejére
sede
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2004.04.13, 16:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Akkora képet lehet föltenni, hogy ne menjen tönkre az oldal, kb 500 lehet max. a szélessége! Amit föltettél az kb 1600 képpont széles volt Smile

Profi a kép, kár, hogy nincs ott ember, hogy lehessen viszonyítani! Ok

Hány méteres átmérőjű lehet a törzse?

Én mielőtt fölteszek egy képet a gimp2 nevű programmal optimalizálom, beállítom a fényességet, kontrasztot és a színeket. A photoshop is jó, csak az fizetős.
Vissza az elejére
szilvi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2004.04.05, 22:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ginkgo!
Nagyon jó ötletnek találom ezt a kirándulást.Legalább megismerjük egymást közelebbről.
Amúgy mi is találtunk Kőszegen egy óriásplatánt kb. 4 ember kellene hogy körbe érje a törzsét.
Nagyon jót pihentem alatta ahogy leültem mellé és felnéztem rá olyan érzés volt mintha a karjában tartana és vigyázna rám.
Nagyon szép volt.
Képet sajnos nem tudok küldeni mert nem találtam meg, ha meglesz elküldöm.
Vissza az elejére
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2004.04.02, 22:09    Hozzászólás témája: öreg hölgy azaz libanoni cédrus Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sede.
Sok sok évig jártam kirándulni, és soha nem vettem észre ezt a gyönyörű fát, amikoris egy Budapest védett természeti értékei kiadványban ráleltem és megkerestem.
Szándékozom egy kirándulást szervezni május közepe tájban, ennek a fának megtekintésére. Ez egyúttal a gazlap olvasóinak személyes ismerkedő napja is lenne. Egy másik kertészeti oldalon is érdekelve vagyok, őket is meghivnám. Az viszont jó lenne ha egy kertész, botanikus vagy dendrológus velünk tudna jönni.
Mi a véleményetek erről?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 37, 38, 39  Következő
38 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban