15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Gyümölcsök (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
Vicces történetek,...képek(17)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
IDŐJÁRÁS (62)
Találd ki (29)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
GAZLAP szakácskönyv (72)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Szomorú vagyok (10)
Milyen öröm ért ma? (37)
A Tudat keresése (3)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
9:08:pm Bojtárgazdi :
Most ie meleg van! Tegnap ilyenkor kicsit csípett a hideg.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek, ma melegebb volt az éjjel
5:11:am kutyus :
Jó reggelt
6:27:am kutyus :
Jó reggelt, megint egy új hét indul!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:05:pm Bojtárgazdi :
Itt egész nap csrperészett, most rákezdte rendesen.
6:30:pm Etimami :
Nálunk most kezd esni az eső.
6:29:pm Etimami :
Ebéd utáni szieszta volt.
2:03:pm Bojtárgazdi :
Szia Etike! Beszorított az eső?
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Öreg fák - különleges szép fák
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Öreg fák - különleges szép fák
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2004.10.26, 18:40    Hozzászólás témája: molnárka Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szervezz tavaszra egy Margitszigeti sétát, ha tudok ott leszek, vállalok egy mini vezetést, ismerek néhány szép fát. De azért jó lenne ha egy kertészt, dendrológust is sikerülne meghívni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2004.10.25, 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Aki elmegy a Margitszigetre az hozzon képeket is!Én is szivesen megnézném,ezt a fát és a Margitszigetet is!

Talán tavasszal felkerekedek,addig már nehezen mozdulok innen a világvégéről.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2004.10.25, 17:56    Hozzászólás témája: Narancseper Hozzászólás, az előzmény idézésével

Újból a Margitszigetre hívlak titeket. Ha Casinó felől mész a sziget belsejébe akkor egy tisztáson messziről látni egy félig kidőlt 2 törzsü fát. Ez a fa a narancseper (Maclura pomifera) az 1838- as nagy pesti árvízkor dőlt ki. Nagyon szép törzse van, a termése most potyog, öklömnyi zöld rücskös. Nem mérgező de nem ehető. Renszeresen szedek fel néhány darabot és egy tálba téve szobadíszként van, amig el nem szárad vagy megrohad.
Aki rég nem járt a szigeten az menjen tovább és nézze meg, a romoknál felépítették a kútházat és új feltárás is megtekinthető, az egykori királyi szállás maradványai.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
beács
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.08.31, 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Brandyke írta:
Beács! Nem fogja a helyét kinőni?

Én is ettől tartok !
Olyan karcsú volt, nem volt terebélyes, pont azért választottam !
Legalább 60-80 cm-es oladalhajtásokat hozott, egyszerűen gyönyörű !
Lehet, hogy metszés lesz a vége Sad
beács
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.08.31, 13:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gyerekek, Ildo hova tünt ?
Szabiról már visszajött, egyszer-kétszer láttam, de aztán megint sehol Sad
Pedig összekapartam neki a nemesitett gleditsiat, hogy mennyit tud nőni néhány hónap alatt, és milyen gyönyörű!
Asszem, neki tetszett !
Ilyennek ültettük májusban

És most igy néz ki !

Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2004.08.15, 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ginkgo!
Örültem hozzászólásodhoz Feng-Shui cikkemhez, s válaszomban arra kértelek, beszélgessünk egy kicsit erről. Érdekes lett volna egy tapasztalt műszaki nézőpontját megismerni ezzel kapcsolatban. Kértelek erre a hozzászólásodra adott válaszomon kívül két magánlevélben, érdeklődtem az üzenőfalon. Választ egyikre sem kaptam. Fel sem tételezek udvariatlanságot, inkább úgy vélem elkerülték figyelmedet a leveleim. Remélem a saját topicodat olvasod.
Nem akarlak meggyőzni a Feng-Shui kiválóságáról, nem akarlak "megtéríteni". Egyszerűen érdekel a véleményed. Remélem, nem úgy jelented ki a Feng-Shuiról, hogy semmit sem ér, hogy semmit nem tudsz róla.
Szeretettel várom válaszodat, akár ide, a topicodba, akár a Feng-Shuiba, akár magánban, de az üzenőfalra is megfelel.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
beács
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.08.04, 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

era írta:
Én nem a diófán látom a száraz ágakat, de lehet hogy vaksi vagyok.

Én viszont igen, jobbra fent !
Mióta eszemet tudom, vannak diófáink az udvarban, és a szomszédban is, ami a mienkről kelt Smile
beács
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.08.04, 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A fa gyönyörű ( a kis polskiról nem is beszélve Very Happy), de a moniliás ágakat illene eltávolitani !
A diófa az egyetlen, amit nem metszenek, mert a dióveréssel lehullanak az elszáradt ágak. Ezen a gyönyörű fán pedig ott éktelenkedik Sad
Brandyke
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2004.08.02, 14:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Figyúzzatok, ez az én diófám, figyelmetekbe ajánlom a kispolskit, mint viszonyítási alapot, és a jó szeműek a spánielemet is felfedezhetik!!!

http://kep.tar.hu/brandyke/index.phtml?aid=27663909&pid=5715919
Vissza az elejére
rferi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.08.02, 07:47    Hozzászólás témája: Re: diófa Hozzászólás, az előzmény idézésével

ginkgo írta:
Diófások figyelem!!
Én már ráfáztam amikor egy diót elültettem. A fa nem biztos, hogy olyan diót terem majd mint az amit elültettél. Attól is függ milyen fáról porzódott be. Nekem olyan silány diót termet (15 év várakozás után), hogy semmire sem volt jó. Aprószemű, keményhéjú, késői érésü lett. Mindenképen ajánlom egy faiskolából megvásárolni.

Nem figyeltél eléggé!
Én a diófás témánál elmondtam, hogy mindenképpen szemezni kell, mert pontosan ez lehet belőle, amit írsz.
Én pontosan fordítva tartom a faiskolákat, mint te.Ha van egy jó diófaalanyom, aminek _meg_tudom_kóstolni_a_termését, akkor inkább abból szemezek, minthogy a faiskolában egekig dicsért fát megvegyem, mert az nem biztos, hogy jó, míg ez tuti azt termi, amit én akarok.
Lásd a cserkófánkat, amit germesdorfinak adtak el, és valójában a legkorábban érő cseresznye.Puha, kicsi, savanykás.(egyébként finom, de nem germesdorfi!!!)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
beács
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.07.30, 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jó esét Smile
Öreg diófás vagyok, mióta eszemet tudom, mindig volt 1-2-3 diófánk az udvaron. Nagyapám is azt ültette Smile
Csak a terméssel foglalkoztok, vagy egyébként a fa, mint fa is érdekel valakit ?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2004.07.30, 19:47    Hozzászólás témája: diófa Hozzászólás, az előzmény idézésével

valóban más az aromája a különböző dióknak. Nem szeretem a valódi "papírhéjú" nagyszemű diót, meg nem is marad meg annyi ideig mint a szokásos. Azért apró, keményhéjú dió nem biztos, hogy jobb izü. És amit nem mindenki tud, a karácsony után megmaradt héjas diót ajánlatos feltörni és hűtőszekrényben (akár mélyhűtőben) tárolni. Igy nem avasodik meg, ha a héjában marad akkor pedig ha valamelyikben kukac van, az elszaporodik és a többi diót is tönkre teheti.

"most kezdődik életed hátralevő része"
Vissza az elejére
Brandyke
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2004.07.23, 14:37    Hozzászólás témája: Re: diófa Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen ezt én is halottam Bálint gazdától!

Azt szeretném kérdezni, az aprószemű dió nem finomabb mint a nemesített változata? Nem úgy működik mint pl. a paradicsomnál, hogy amit a boltban veszel külsőleg gyönyörű, kívánatos de az íze semleges?
Vissza az elejére
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2004.07.15, 17:44    Hozzászólás témája: diófa Hozzászólás, az előzmény idézésével

Diófások figyelem!!
Én már ráfáztam amikor egy diót elültettem. A fa nem biztos, hogy olyan diót terem majd mint az amit elültettél. Attól is függ milyen fáról porzódott be. Nekem olyan silány diót termet (15 év várakozás után), hogy semmire sem volt jó. Aprószemű, keményhéjú, késői érésü lett. Mindenképen ajánlom egy faiskolából megvásárolni.
Vissza az elejére
szilvi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2004.07.15, 00:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk a diófa magától kelt ki nem ültettük valószinű egy madár ejthette el és az kelt ki ugyanis kb. 3 házra van tőlünk a legközelebbi diófa. Nagyon szép nagy diót terem, és rengeteg szokott rajta lenni.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39  Következő
37 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban