15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Milyen növény ez?? (37)
Vendégeink a kertben(17)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Találd ki (28)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Vicces történetek,...képek(16)
IDŐJÁRÁS (61)
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZLAP szakácskönyv (71)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
A Tudat keresése (2)
Kávéház (40)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
Nagyik és ŐK..........(3)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - NÖVÉNYVÉDELEM (7) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

NÖVÉNYVÉDELEM (7) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 39, 40, 41  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kbetti
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.10.28, 21:18    Hozzászólás témája: beteg draci Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Dracénám a képeken látható módon néz ki. Mi baja lehet?

Válaszodat köszönöm
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Pippi
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2009.10.28, 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Köszönöm a választ, majd igyekszem.

Pippi
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2009.10.27, 20:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves PIPPI!

Nincs semmi akadálya annak, hogy a talajfertőtlenítőket, a talajba dolgozza. De arra vigyázzon, hogy a hagymás növények ne sérüljenek meg.

Az okos tanács nem gomba, hogy ott is teremjen, ahol nem vetették. (Jókai)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2009.10.27, 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves BLACKANGEL19!

Igaz, ami igaz, a képek nem igazán jók, ennek ellenére, ki tudtam venni a lényeget belőlük.

Az első három képen, pajzstetvek láthatók, illetve a szívás nyomai.

Védekezés: BIOSOL KÁLISZAPPAN 1,5 % -os oldattal történő áttörölgetés, és permetezés. A permetezés, 8 naponta ajánlatos elvégezni.

Az áttörölgetést, az említett oldattal átitatott puha ruhával történjen, és 2 nap múlva kerüljön végrehajtva a permetezés!

Ez a leg kisebb gond!

A negyedik kép:

Nagyobb gond az, hogy az orchideát valamelyik baktérium betegítette meg, ami ellen, már igen nehéz védekezni, különösen akkor, ha növényben erőteljesen elterjedt már. Képről nem tudtam ki venni, hogy melyik baktériumos betegség támadta meg az orchideát.

Védekezés: CUPROXAT FW 0,4 %-os + SERGOMIL 60 L (rezes lombtrágya) 1,5 % -os oldat kombinációval ajánlatos kezelni. A káliszappanos oldattal nem ajánlom, hogy egy időben történjen, mert szerek kicsapódhatnak, és hatástalanság léphet fel. Az említett rezes kezelés, az orchideát támadó baktériumok ellen jó. Tehát a meggyógyítása kis valószínűséggel bír.

A kezelést, nyolc napos ismétléssel ajánlom.

Az ötödik kép:
A kifehéredésben fekete pont észlehető, akkor, levélfoltosság okozó 4 gombás megbetegedés közül, valamelyikének a korképe.

Ha baktérium ellen alkalmazza a rezes kezelést, akkor gombás megbetegedést is sikeresen blokkolja.

A rezes kezelést, lakótéren kívül szabad csak elvégezni.

Megemlítem, még azt, hogy a növényen előforduló tüneteket, nem lehet megszüntetni, csak a terjedést lehet megállítani. Vagyis, míg a levél el nem hal, addig tünetek, beszáradva, mindig láthatók lesznek.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
hafine
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.10.27, 17:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!
Köszönöm válaszát!
Vissza az elejére
Pippi
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2009.10.27, 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Köszönöm szépen a gyors választ! Akkor ültetünk most és fertőtlenítünk tavasszal (gondolom, már márciusban).

Csak egy apró kérdés merült még fel: tavasszal már a földben lesznek a hagymák, sőt, valószínűleg már javában kelnek is, így is bele lehet majd dolgozni a földbe a fertőtlenítőszert?

Válaszát előre is köszönöm!
Pippi
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2009.10.27, 11:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves RYKEE!

A tuja igen érzékeny növény, első sorban a környezetére. Ha rossz körülmény között él, akkor a másodlagos kárósítóként jelennek meg a gombás megbetegedések. Amelyek kívülről vagy bentről kezdik a levélrészeket elszárítani.

A rovarkárósító el vétve okoznak, komoly károkat.

A védekezéseknél sok fajta készítményt használt.

A rézhatóanyagú készítmények, a tuja gombás megbetegedéseire a legjobbak. A védekezés során, a lombozat belsejében is kell juttatni permetlevet. Hiszen innen indul el, a levélsárgulás leggyakrabban.

Amennyiben, a szívás útján táplálkozó rovar (levéltetvek, pajzstetűk, vagy atkák) fordulnak elő, akkor kell alkalmaz célirányosan egy - egy adott rovarölő szert. Fölöslegesen nem szabad használni az említett szer csoportot.

A lombtrágya használata, hálás dolog, de vigyázni kell arra, hogy a növényt ne tápláljuk túl, mert a fal lazult növényi részeken, a szívókárósítók, elő szeretettel meg telepszenek.

A száraz időben, a tuja öntözése igen fontos, mert a könnyen kiszárad. Ebben az évben igen sok tuja elhalás fordult elő, mert az idő száraz volt, csak ritkán esett az eső.

Nem ismerem a tuja környezetét, csak a leírtak szerint mondok véleményt, tehát, úgy ítélem meg a dolgokat, hogy tartási hibáról van szó, hiszen kiültetés követően, kezdett az összes tuja beteggé válni, s ezt követte a további probléma, a gombás megbetegedés.

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2009.10.27, 11:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves HAFINE!

Nem írta, hogy a „betegség” milyen jellegű. Penész, vagy a hagymalégy támadta meg, és attól gombásodot el?

Tanácsom, hogy azt a veteményes ágyat, amely hagyma vagy fokhagyma lesz, tavasszal, amikor az említett növénykék, kezdenek kibújni, akkor TRIFENDER 1,5 %-os lével öntözze be, és FORCE 1,5 G, -ből, 10 négyzetméterre 10 dekát szórjon ki. Mind két szert ajánlatos a talajba bedolgozni.

A kezelést 45 nap múlva újból érdemes elvégezni.

Mind két szer, O napos élelmezésügyi várakozási idővel rendelkezik.

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2009.10.27, 10:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves PIPPI!

A talajban élő kárósítók, tél közeledtével, mélyebb rétegekbe húzódtak, most nem tanácsolom, a talajfertőtlenítő kiszórását.

De viszont, tavasszal, amikor a vegetáció megindul, akkor tanácsolom, a FORCE 1,5 G.-ből10 négyzetméterre 10 dkg mennyiség kiszórását, és talajba bedolgozását. Nem árt ha, az írt műveletet, 45 -60 nap múlva megismétli.

Vissza az elejére
Blackangel19
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2009.10.26, 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!
A segítségét szeretném kérni, ugyanis a cymbidiumomon elég rosszat sejtető foltok (peték?) jelentek meg. Sajnos nagyon rossz minőségű képekkel tudok csak szolgálni, de szóban nagyjából el tudom mondani, hogy is néznek ki.
A legtöbb levélen kiálló könnyen lekaparható fehéresbarna valamik vannak. Ha lekaparom belül, mintha sárga lenne. Nem tudom mi lehet ez, de sok van belőle pár levélen.
http://kepfeltoltes.hu/view/091026/F_nyk_p_0115_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/091026/F_nyk_p_0116_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Miután ezt a rengeteget lekapartam ilyen volt alatta a levél:
http://kepfeltoltes.hu/view/091026/F_nyk_p_0118_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És ilyet is felfedeztem az egyik levélen:
http://kepfeltoltes.hu/view/091026/F_nyk_p_0119_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Valamint ezeket. Apró átlátszó foltok a közepükön fekete ponttal:
http://kepfeltoltes.hu/view/091026/F_nyk_p_0114_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tudom, hogy nagyon rossz minőségűek a képek, de remélem, hogy tud nekem segíteni. Mit tegyek vele? Megmenthetem még? Válaszát előre is nagyon köszönöm!
Vissza az elejére
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2009.10.26, 09:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia kr

Csak most olvastam válaszod.

A fehér folt csak egy levélen van, a levél szinén és nem kaparható le, és nem terjed.

A barnaq foltokban naiana fekete pötty.
rykee
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.10.26, 08:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Uram! Smaradg tujáimmal van problémám. Tavaly szept-ben kerültek beültetésre, közel 40-en. Valamennyi beteg.

Beültetést követően pár héttel később: belülről kifelé és kívülről befelé haladt a sárgulás, majd barnulás a leveleken, s hullott is, de nem nagy mértékben. A száraz levélrészeket, ágacskákat levágtuk – vágott felülettől elkezdett barnulni. Majd ehhez társult egy levél feketedés – mintha „fáradt olajos” lett volna, vagy fekete penészes. Aztán jött egy másik jelenség: szinte fehérre kifakultak egyes ágai.

A nyarat viszonylag jól átvészelték, nőttek is a tuják, míg korábbi hónapokban csak a szélességük csökkent, leveleik ritkultak.

Jelen probléma: belülről kifelé és kívülről befelé haladt a sárgulás, majd barnulás a leveleken. Nagy mértékben hullik. (Kb. fél-3/4 vödörnyi levél per 150 cm magas tuja.) (Nagyon nehéz volt levelet is levenni róla, mert szétesett – a száraz rész lepattanik a zöld ágacskáról.)
Jelenleg a növény levélzete nagyon ritka, átlátható a növény test. Úgy tudnám elmondani, hogy a törzstől csak nagyon vékony ágacskák vannak, de azoknak csak a legvégén van egy kisebb csoportnyi levél, ami zöld, a többi üres, lehullott.

Eddig használt szerek:
Carate
Mospilan
B58
Fosfitex
Greenworld tápoldat (ASB)
Wuxal
Woldunger
Rézoxiclorid
Score
Topsin
Topas
Dithane
Flumite
Nonit

Történtek:
Kezdő oldat: Carate + Score + Flumite
Aztán jött a többi, felváltva, s reménykedve abban, hogy hátha használ. Kb. hetente-két hetente permeteztük/zük, rendszeresen öntözzük (+tápoldat (levélről, gyökérről) őket; egészen a fagyokig.
Fagymentes időben néha télen is öntöztük, úgy mond a nyugalmi időszakban is kapjon vizet (száraz időjárás miatt).

Legnagyobb mértékű javulást a Rézoxiclorid használatakor tapasztaltunk, de ma már az sem hat.

Kérdésem az lenne, hogy mit tehetek a tujákért?
Tisztelettel: Rykee
Vissza az elejére
hafine
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.10.26, 07:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!
Évek óta őszi fokhagymát is szoktam kertembe tenni,de sosem lesz egészséges.Talán a gerezdeket csáváznom kéne mielőtt eldugom őket?
Ha igen mivel tehetem ezt mert nem nagy mennyiségről van szó.
Vissza az elejére
Pippi
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2009.10.25, 17:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Sajnos csak most tudom majd átültetni a tulipánhagymáimat a megvásárolt ültetőkosarakba. A felszedésük során a minap kiderült, hogy jelentős részüket felzabálták (azért a többes szám, mert egy pajor és egy barna, kemény féreg is volt egyben-egyben).

Igyekeztem visszaolvasni a talajfertőtlenítésről írtakat, de nem találtam erre a helyzetre választ.

A kérdésem tehát, hogy pontosan milyen szert és milyen arányban keverjek az ültetőkosarak földjébe, tegyek-e a kosarak alatti talajba is esetleg?

És megtehetem ezt közvetlenül az ültetéskor?

Pippi
Vissza az elejére
villosa
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2009.10.25, 14:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is köszönöm! ( fénykép mostani, a jelenség régebbi)
Zsolt
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 39, 40, 41  Következő
2 / 41 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban