16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Bougainvillea
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Vendégeink a kertben (18)
Hortenziák (3)
Kertünk meglepetései (2)
Rózsák (19)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Mocsári hibiszkus /H.Moscheuttos/....(8)
Konyhakerti növények (14)

- Tábortűz témák:
Abádszalók szeptember 11-13.
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (74)
Milyen öröm ért ma?..(38)
Wanted! Őt keresem.....(8)
Vicces történetek....képek(18)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
IDŐJÁRÁS(64)
A Tudat keresése (3)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Találd ki (30)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:13:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:14:am kutyus :
Jó reggelt! Ismét új hét indul......
4:57:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
3:54:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, jó hétvégét kívánok!
5:16:am Bojtárgazdi :
Kicsit igen, de nem aludtam el. Majd nemsokára.
5:07:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!...Bojti, le se feküdtél????
2:56:am Bojtárgazdi :
Ma már péntek van, jó reggelt! Mindjárt itt a hét vége!
5:39:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt!
6:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:23:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:22:am kutyus :
Jó reggelt! kellemes hetet kívánok!
5:30:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:27:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Orchideák otthonunkban (40)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Orchideák otthonunkban (40)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 34, 35, 36  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
CSK
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2009.05.15, 13:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Eny:
Nagyon örülök a 2 virágszáradnak! Remélem, sok virág lesz rajta Smile

Szalto, és Mindenki:
Vettem 2 orchit 1990 ft/2 db, de nem a plazaban, hanem itt pár100 méterre tőlünk a kertvárosban, mert a pláza bolt is az övék, meg a Tecsós is, így nem kellett messze mennem Smile

Itt van hazaszállításkor:

Kibontva:

A rég vágyott lila közepű fehér, aminek 1-1 virágja 10-11 cm átmérővel rendelkezik, az összes, még a virágszár végén lévő is Laughing

A helyükön:
(kb negyed óráig rendezgettem, mire bepasszítottam őket Surprised )

Előtte a csoport:

És most, a 2 új szerzeménnyel együtt:

Szerintetek anyu mennyi idő múlva veszi észre? Már járt a szobámban, és még nem tűnt fel Laughing

Az új lila közepű fehér egyik levelének a fonákján ilyen van, aggódjak? Pedig úgy megnéztem.... Kezeljem, vágjam le, vagy hagyjam? Question
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
primula
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2009.05.15, 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Oncidium szakértők vannak jelen? Van egy nekem is ami 2 év alatt nem virágzott újra, viszont szépen fejlődött. Nemrég kiraktam, mert olvastam valahol, hogy jól érzi kint magát félárnyékban, de elég rossz állapotba került. A levelei kifakultak, megállt a fejlődése. Most egy ideje már újra bent van és kezd kikupálódni. Hogyan tudnám rávenni, hogy újra virágozzon?

Egy másik kérdés:
Próbaképpen beporoztam egy lepke orchideámat, nyolc virágból 7 pár nap alatt elhervadt, azaz egy maradt meg ami akkor még nem volt kinyílva. Nem gondoltam, hogy ilyen hamar elvirágzik. Normális ez vagy rosszul csináltam valamit?
mircina
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2009.05.15, 13:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

milyen gombaölővel kenjem be!
Vissza az elejére
mircina
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2009.05.15, 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok
Eny gratulálok most már két virágszárad is lesz megérte várni rájuk
majd ha kivirágzik hozzál képet jó?
Vissza az elejére
bognarkatalin
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.05.15, 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mindenkinek gratula a szebbnél szebb növényekhez!

A cimbiről: kiraktam az udvara,-Elutaztam 3 hétre- megkértem a macskás hölgyet,hogy gondozza, nem is volt vele gond vasárnap megnéztem minden ok, de ma reggel /péntek/lementem megnézni, hát fekete föld a tetején, holott, agyag golyó,és kevés moha volt rajta. Az új hajtás "bulbája" feketedik.Nem kellett mást tenni-e leönteni a felesleges vizet, ha esik az eső,ha meg nem, akkor az odakészitett vizet ráönteni.Lehet a szél eldöndötte, a macsekok kiboritották,de azért szólhatott volna.Majdnem elsirtam magam. Most majd felhozom,kiborogatom a nemoda valókat, átültetem.Na ennyit erről, nem akartam a fiamra bizni,mert ő még a muskátlit sem különbözteti meg a csalántól.Most megint el kell utaznom,a lépcsőházban szerintetek kibirja?nincs nagyon meleg,a citromfám is ott van.Csak egy másik szomszéd gondozza olyankor. ?????
Köszi.

Eny: Szép nagy a cimbid, hány virágszál volt rajta és milyen szinű?
Vissza az elejére
Eny
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2009.05.15, 10:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szasza

köszi. Nem vettem le a bulbákat. Gyorsan fotóztam egyet róla, így néz ki most: ( szivacs szerűben van, az jó neki , vagy át kellene ültetne másba? Hogyan locsoljam, mennyi időnként táp-oldatozzam?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szasza
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.05.15, 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

pretty.girl. Oké megkérdezem emailbe.Majd írom ha válaszol.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
pretty.girl
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2009.05.15, 10:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szasza
Magamból kiindlva arra tippelek, hogy beleférjen elég kis cserépbe.
Nálam ezért kellett nagyobb cserép, mert a gyökerek nem fértek el...
DE ha tudsz, megköszönöm hogy utánakérdezel. Wink

"Hát csak úgy szeress,ahogy szeretni érdemes. Semmivel sem törődve, szabadon hagyva engem". (Vavyan)

http://pretty_girl.galeria.extra.hu
http://s250.photobucket.com/albums/gg258/pokerlady/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
szasza
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.05.15, 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Eny.Gratulálok a virágszárhoz. A bulbát kkor kell eltávolítani a cymbiről ha már teljesen összeesett.

sziszi8. Gyáninál lehet venni vanda cserepet.

pretty.girl az jó kérdés miért vágják le. Ezt én sem tudom. De utána járhatok ha szeretnéd.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
pretty.girl
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2009.05.15, 09:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

nekem is van egy ilyen kezdeményem, mint Enynek.
Eddig csak reménykedtem, hogy virágszár lesz, mert a zöldemen jön, amin még mindig rajta van a 2 virág 4 hónapja. Ugyanúgy, mint mikor mentettem. Very Happy

"Hát csak úgy szeress,ahogy szeretni érdemes. Semmivel sem törődve, szabadon hagyva engem". (Vavyan)

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Eny
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2009.05.15, 09:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Teljesen boldog vagyok, megérte várnom, hiszen most 2 szárat is hozni fog Very Happy

Legutóbb Eny szerkesztette (2009.05.15, 09:58), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
sziszi8
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2009.05.15, 09:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Eny!

Ez bizony virágszár! Taps

Valaki tudna nekem valami tippet adni, hogy hol tudnék "vanda-cserepet" beszerezni?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pretty.girl
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2009.05.15, 09:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok,

Hát ez a video! Shocked Shocked
Nem semmi, nagyon durva! Nem finomkodik!
VAlaki mondja el légyszi, hogy miért vágja le a gyökereket, nincs hang melóban. Rolling Eyes
Lehet kiveszem az enyémet, kisebb cserépbe ültetem, hátha gyorsabban fejlődik,mert így tuti gyökérre gyúr. Bár hoz sarjat most is, tavaly is hozott, de nem nőtt meg nagyra...

Vissza az elejére
Eny
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2009.05.15, 09:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a videó tényleg nem semmi. Nem gondoltam volna, hogy ennyire brutálisan kell szétszedni. Egyébként pont azt néztem, hogy a nemrégiben vásárolt cymbim-en is nagyon sok száraz rész volt és mikor leszedtem a szárazakat, a bulbák még élőek voltak, pedig kívülről halottnak hittem. Csak azt sajnálom, hogy angolul nem tudok Sad
Vissza az elejére
magi
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2009.05.15, 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ENY! Gratula!! Taps
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 34, 35, 36  Következő
3 / 36 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban