15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
Bonsai-bonszáj (2)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Leanderek(18)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Találd ki (29)
Vicces történetek,...képek(17)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
IDŐJÁRÁS (62)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Valaki segítsen (22)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Milyen öröm ért ma? (37)
A Tudat keresése (3)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:56:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:51:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:07:am kutyus :
Jó reggelt!
3:02:pm Bojtárgazdi :
Mindenkinek szép hetet kívánok!
6:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:48:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!.....remél em, ma nem lesu olyan pocsék, nyálkás az idő
5:53:pm Bojtárgazdi :
Én meg mosok és mosok...
6:04:am kutyus :
Kocsonyát főztem, kenyeret sütöttem......ezért aztán nem értem rá itt GAZolni
6:03:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
7:44:pm bau :
Hol vagytok? Mindenkit elvitt a KRAMPUSZ?
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:09:am bau :
Köszönjük!
7:56:am sede :
Sziasztok, cseréltem.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Oltás, szemzés, dugványozás 2
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Oltás, szemzés, dugványozás 2
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
CséPista
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2016.08.09, 16:14    Hozzászólás témája: hibik és leák Hozzászólás, az előzmény idézésével

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=140569389&t=9151241
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.04.27, 04:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jól tetted Bau!!! ........ezt találtam a facén

http://twice.hu/hobby/fogta-a-rozsaszalat-es-beszurta-a-krumpliba-ha-te-is-szereted-a-rozsat-errol-tudnod-kell
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.04.25, 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Előrébb hozom ezt a topikot is. Wink
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2014.01.22, 09:08    Hozzászólás témája: .... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én a rózsákat szemezni szeretem. Jól megfogják....
tech
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2014.01.22, 07:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Örök darab Very Happy

https://www.youtube.com/watch?v=IBdPu3V7_oY

http://picasaweb.google.hu/helike13/Kivansaglista
Vissza az elejére
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2013.06.19, 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is rózsaoltásba fognék, a telken van egy tucat magról kelt fiatal vadrózsa, ezekre oltanék valami nemesebbet.
Inkább oltsak, inkább szemezzek, mire figyeljek ha meg tudnátok dobni néhány jó tanáccsal...
Még ilyesmit én sem csináltam.
csalán lesz belőlem. (Nagy László)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2013.06.07, 09:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mindent lehet. Smile
Hogy hogyan lesz jobb meg szebb, ezt előre nem lehet megmondani.
sunny8
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2013.06.04, 17:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen. Még annyit kérdeznék, hogy egy ágra érdemes többet szemezni vagy jobb ha csak egy ágon 1 szem van? Vagy dúsabb lesz és több virágja lesz ha többet szemzek 1 ágra?
Köszönöm Embarassed
Vissza az elejére
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2013.06.04, 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Természetesen ez is jó megoldás, hogy külön szemzel minden ágat, csak kicsit munkásabb, és majd mindig le kell szedegetni a vadhajtásokat, mert lesznek minden évben, ez biztos.
A szemzés előtt 5 nappal válogasd ki a hajtásokat, amiket nem akarsz szemezni, tőből, csonk nélkül vágd le. (Így a szemzés idejére nagyjából helyreáll a nedvkeringés.) A szemzendőket ne bántsd.
Ha a szemzést követően olyan 7-10 nap után érintésre leválik a levélnyél csonkja, az azt jelenti, hogy a szemzés él, és ledobta a felesleges levélnyelet. (Ha egyből elszárad, akkor a levélnyél meg a szempajzs egybeszárad.)
Ha levált a levélnyél, és még 20 napos korban is zöld a szem, akkor már majdnem biztos, hogy megmarad. Akkor a szemzés fölötti második rügy fölött elvágod a beszemzett hajtást. Ha hajtani kezd a nemes, akkor a legfelsőt levágod, és ha már legalább 5 cm a nemes, akkor minden vadat eltávolítasz alóla és felüle is.
Rózsát szemezni nagyon könnyű, mert sima a hajtás, nincsenek kiugró részei. Ha a nemes levélnyelén nagyon széles oldalsó részek (szoknyák) vannak, azokat el lehet esetleg távolítani, hogy jobban takarjon az alany héja.
Most már jók szemzéshez a hajtások, de válogasd meg, csak az érettebb részeket használd, a hajtások aljáról. A legalsó szemek nagyon kicsik, néha láthatatlanul, akkor jobbak a kicsit fentebb lévők.
sunny8
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2013.06.02, 16:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a kimerítő választ és ne haragudj, hogy csak most írok. A szemzéshez már jók a hajtások vagy várjam meg míg elvirágzik a rózsa?
Ha az egész vadrózsát szeretném nemessé "varázsolni" akkor melyik szerinted a legegyszerűbb módszer? Az nem jó megoldás, hogy fogom a vad vastag törzsét és az összes ebből kiinduló ágat az indulástól pár centire szemzem nemessel? így kb. 8-10 szemzés kellene egy tő vadrózsára? Vagy érdemes több szemet is betenni 1 ágra?
Köszönöm szépen a segítségedet!
Vissza az elejére
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2013.05.28, 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A vastag már bizonytalan, azt vágd ki tőből, vagy ha lehetséges, akkor föld alatt, a vékonyabb ág fölött, hogy ne csúnyálkodjon ott a csonk.

Ha van idei hajtás úgy egész lent, akkor ennek a héja alá lehet T-szemzést tenni, gugli képkeresővel utána tudsz nézni a technikáknak. A szem a levélnyél alatt van (mindegyik alatt), ha leszakítasz egy levélnyelet, akkor meglátod.
A szemet úgy vágd le, hogy rajta maradjon a levélnyél 1 cm-es csonkja.
Az alany héját felhasítod T formában, szétnyitod, belerakod a szemet (a levélnyélnél fogva), kötözöd. (Létezik chip-szemzés is, ez szerintem elég nehéz, mások szerint könnyű, én nem használom.)

Más: A nemesen keress olyan tavalyi ágat, aminek a hegye felé van kevésbé fejlett hajtás. Ezt a hajtást vágd vissza 1-2 rügyre, a levelet is vágd le róla. A tavalyi ág egy darabjára lesz szükséged, a rajta lévő 1-2 rügyes résszel.
Amennyiben van nagyjából olyan vastag tavalyi vagy régebbi alanyvessződ, vagy idei zöld hajtásod, mint ez a tavalyi nemes, akkor használhatod az omega ollót, vagy párosítással tedd össze. (Párosításnál ferdén átvágod mind az alanyt, mind a nemest, úgy, hogy a vágási felületek pont egyforma hosszúak legyenek, kb. az átmérő 5x-öse.) Összekötözöd őket.
Ha az alanyon csak vastagabbak vannak, akkor nézd meg egy levágott ágdarabon, hogy elválik-e a héja a fatesttől. Ha igen, akkor jön a héj alá oltás: az alanyt elvágod a kellő magasságban, a héját felhasítod a tetején vagy 3 cm-nyire, és szétnyitod. A nemes oltócsapot megvágod ugyanúgy, mint a párosításnál, és a héj alá tolod. Kötözöd.
A vágott felületekhez ne érj kézzel, meg semmivel, a vágóeszközön kívül. (Ami nálam szemzésnél borotvapenge, oltásnál egy éles kis kés, de szokták sniccerrel is.)

Én a kötözést műanyag madzaggal csinálom, azt kellően meg lehet húzni, az szemzésnél magában is elég. Fás részeknél a kötözést betekerem szigetelőszalaggal, a kilátszó részeket meg bekenem Fagéllel.
Kihajtás után figyelni kell rá, hogy a vastagodó alanyba ne vágódjon be a kötöző.
sunny8
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2013.05.26, 09:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Több tő van és vannak nagyon vastagok meg vékonyabbak is. A nagyon vastaggal tudok valamit kezdeni vagy azt vágjam ki tőből? Esetleg a ebből a vastagból kiinduló hajtásokat (?) szemezzem be ott ahol a vastagból kiindul?
Tegnap nézegettem a rózsákat és egyáltalán nem látom, hol van a szem ami jó a szemzéshez. A levélnyelet tekintsem szemnek? Bocsánat ha hülyeségeket kérdezek. Smile
Vissza az elejére
macskusz
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2013.05.24, 21:47    Hozzászólás témája: ágak Hozzászólás, az előzmény idézésével

egyásónyi föld rá félárnyékba... és kihajt... Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Csillagvirág
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.05.24, 21:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Érkezett ma hozzám két növény, és sajnos a posta meggyötörte őket. Viráglonc - Kolkwitzia amabilis
Nyáriorgona - Buddleja davidii
Szép nagy ágak, hajtások törtek le róluk. Mit csináljak ezekkel? Gyökereztethetőek? Vízbe tettem az ágakat az ítéletig. Rolling Eyes
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2013.05.23, 12:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha mindenáron a fél méterhez ragaszkodsz, akkor írd le, milyen vastagságú részek vannak fél méteren. Csak az a nagyon vastag? Vagy vékonyabbak is?
Vágj le valahonnan egy 2-3 éves ágat, és próbáld ki, feljön-e a héja, azaz a háncs elválik-e könnyen a belső résztől.
Az omega ollót akkor lehet használni, ha a nemes és a beoltandó vessző vastagsága megegyezik.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Következő
1 / 13 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban