15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Gyümölcsök (5)
Primulák (2.)
Pletykák
Öreg fák - különleges szép fák
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Orchideák otthonunkban (111)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Aktuális tennivalók a kertben (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Leanderek(18)
Citrusokról mindent (9)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (60)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
TAVASZ - 2014.....2015....2016....2017.....2018....2019.
A Tudat keresése (2)
Írj bármilyen témáról (15)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Találd ki (28)
Kedvenc filmem, színészem
2019-es nyári abádszalóki tali
Vicces történetek,...képek(16)
Milyen öröm ért ma? (37)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
11:54:am bau :
Örülönk,hogy éppségben látunk ÁSZOK APÓ
6:45:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:28:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:07:am kutyus :
Jó reggelt!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:03:am kutyus :
Jó reggelt!
5:40:am kutyus :
Jó reggelt........indul a hét!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:54:am Emmylie :
Jo éjszakát
7:40:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:18:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
12:47:pm bau :
Melegszik? Na jah... 4 fokról 6 fokra
6:01:am kutyus :
Jó reggelt! Ismét melegszik az idő
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Bonsai-bonszáj (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bonsai-bonszáj (2)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 28, 29, 30

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2009.02.15, 16:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Először olvasd honlapomat www.bonsaiherman.atw.hu
Priviben adtam címeket, mert nem hirdetek, nem kapok érte százalékot.
Konkáv ollóból 2 féle van: oldal és homlokcsípő alakú. 15 ezer Ftért márkát lehet kapni, vacakot olcsobbért. De amíg nincsenek 10 - 20 éves, vastag fáid, addig ráérsz ezeket beszerezni, a metszőollóddal, ha éles elvégezheted a munkát, ha marad csonk, akkor azt egy dikiccsel lesimítod.
Murraya megmarad szobában de nem szereti a 20 fok felett.
Fukszia nem szobanövény, télen hüvös hely kell neki. 15 fok alatt.
A többi sem szobanövény
Olajfa. majd ha komoly gyakorlatod lesz, akkor foglalkozz vele. Macerás.
A cukorsüveg fenyő és semelyik fenyő faj sem működik szobában. A cukorsüvegnek magas páratartalom kell, száraz helyen ledobja a tűit.
Tehát szobába ajánlom a Ficus retusát, erkélyre pedig a a tiszafát (taxus).
Ezen kívül cserjéket, madárbirs, tűztövis, törpe lonc, borbolyák (van köztük nagyon szép, vöröslevelű) stb. Ha ezek mennek, akkor jöhetnek a nehezebbek, törpefenyő, borókák.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Saphran3k
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.02.15, 14:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv!

Páromtól átveszem a szót Bonsai ügyben:)
Nem tudok képet üldeni a bonsai-omról, mert nincs:D
Azaz van egy, de szegénykém megpusztult. Azt még felelőtlenül, "hirtelen felindultságból" vettem:)
Most inkább sokat olvasok, informálódok, meg begyűjtöm a legszükségesebb eszközöket, hogy kéznél legyenek, ha itt van(nak) a fá(i)mSmile

Homorú ágvágóból, vagyis konkáv fogóból (vagy nem tudom, a sok olvasott név közül mi a legvalódibb elnevezése), úgy gondoltam, hogy pillanatnyilag egy kis homorú vágóra lenne szükségem. Vékonyabb ágak, gyökerek vágására van "általános" bonsai ollóm. Ez egy közepes méretű (17cm) japán kovácsolt olló. Van egy kicsi fejű de erős metszőolló, vastagabb gyökerek és ágak vágásához, de nincs konkávollómSmile
Terveim, hogy milyen bonsait neveljek...
Hát először is, sosem veszek bonsai-ként árult növényt. Inkább megszenvedek vele... Az első elpusztult bonsai-om is egy "bonsai mix" nevezetű csoda volt.
Amiket viszont kinéztem: Lakás díszeként: Murraya Paniculata, Fuchsia Microphylla, Myrtus Communis, Olea Europaea.
Ezek közül is Myrtus Communis áll legközelebb hozzám.
Kültérre (sajnos csak erkélyre) pedig vagy valami mirtusz félét (leginkább talán japán mirtuszt) de első körben, mint kezdő, Picea glauca Conica-t szeretnék. A fenyő félékkel olvasataim szerint könnyebben el is boldogul egy kezdő...
Az erkélyen tartástól csak azért félek, mert nyáron, a délnyugati tájolásával szerintem túl sok égető napfény érné a novényt, és nem nagyon tudok itt árnyékolni:(
A szobával a probléma, hogy ha nem megy a fűtés (távfűtés), akkor sem tudom 23 fok alá szorítani a hőmérsékletet.

Hosszú írásom lenyege összefoglalva: 1. honnan tudok beszerezni jó minőségű, nem csillagászati árú homorú (konkáv) ágvágót (ollót, fogót)?
2. A fent felsorolt növények közül melyiket tartanátok érdemesnek, hogy azzal elkezdjem a bonsai nevelést?

Köszönöm előr is a tanácsokat, meg azt is, hogy elolvastad a kisregényemet:D
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pdory
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.02.15, 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Drazsé

pl:
Ezt ugy irta itt valaki, nekem is van egy hatalmas Ficus bonszájom ezért elmentettem magamnak is.
Ide teszem neked. pacsi

Pont a fikuszfajok maradnak meg a szobában. Könnyen tartható, de a szabályokat be kell tartani. A honlapomon olvashatsz róla, most röviden.
1. a huzattól óvni kell, egyetlen rányitott ablak végzetes lehet.
2. Öntözése: a földet öntözöd annyi vízzel, mig alul kifolyik. Azt kiöntöd, nem állhat alatta víz. Legközelebb akkor öntözd, amikor a föld felszíne megszikkad, ismétlem: megszikkad, nem kiszárad.
3. Minél világosabb helyen tartsd, és ha tudod akkor 20 fok alatt. Ne érje sugárzó hő, pl. fűtőtesttől.
4. A kereskedelem - csak a saját extraprofiuk érdeklik - nagyon kicsi tálban hozza forgalomba a fákat. 15 cm-nél kisebb tálban egy kezdő nem tudja megtartani. Ha ilyen kicsi tálban van, akkor lehet, hogy naponta akár kétszer is kíván vízet. A tál normál mérete, a fa magasságának 2/3 -ad része, ha sok a lomb, akkor még nagyobb kell, ilyenkor át kell ültetni. Szintén átültetendő, ha a földje nagyon kemény, agyagos, vagy nem is föld, hanem szálas, vagy szemcsés "termesztö közeg". Ebben nincs elég tápanyag, tehát az átültetésig 2 hetente tápozni kell, jó az a táp amit a többi növényednek adsz.

No és még valami. Ne hagyj hosszú hajtásokat, vágd vissza ugy, hogy 2 levél/hajtás maradjon meg. Ha ezt elmulasztod, a fa felkopaszodik, formátlan lesz.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
pdory
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.02.15, 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Drazsé

Szerintem a férjed mindenképpen Ficus fajt válasszon bonszájnak lakásba mert a bonszájoknak különleges igényeik vannak és a Ficus fajok az egyetlenek amik a szobai körülményeket leginkább tolerálják, söt ha bizonyos szabályokat betartasz még virulnak is.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
drazsé
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2009.02.15, 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ginkgo! Ha ez már ilyen bonyolúltan kezdődik, akkor inkább átpasszolom a férjemnek Embarassed
Én nem értek ezekhez a kis növényekhez, ő szeretne foglalkozni vele és megkért, hogy kérdezzem meg. Tegnap beregisztrált Saphran3k néven, majd jön és elmondja mit szeretne tudni. Volt egy - valószínűleg lonc féle - fácskája, de elpusztult. Ami a könyvekből eddig kiderült azért, mert már eleve halálraítélt növényke volt. Most szeretne egy másikat, de jó volna, ha meg is maradna és egyelőre ott tart, hogy próbálja kitalálni melyik is maradna meg a lakásban.

-Sziszi-
Vissza az elejére
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2009.02.15, 11:24    Hozzászólás témája: olló Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mielőtt válaszolnék, írd le, és küldj képet milye, mekkora fád van. Más olló kell egy mame fához, és más egy chiu-hoz. Árak 1000-10000Ft
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
drazsé
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2009.02.14, 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok
Tudtok nekem segíteni abban, hogy hol lehet elfogadható áron eszközöket (ollókat) vásárolni a bonsai neveléshez?

-Sziszi-
Vissza az elejére
csibe86
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2009.02.07, 00:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ginkgo,szégyellem is magam rendesen Embarassed Embarassed De sosem gondoltam komolyan,hogy megmaradhat nálam egy bonsai,és azért tisztában vagyok azzal is ,hogy a hiperekben kaphatók eléggé gyenge minőséget képviselnek, kis fák,de a formájuk se az igazi, bár ezt úgy mondom mint laikus,de úgy gondoltam egy próbát megér.....Az eddigi 100 cserépre rúgó virágállományom rendben van,kell az új kihívás Very Happy Very Happy
Mindenesetre el vagyok látva olvasmánnyal Laughing
Vissza az elejére
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2009.02.06, 22:11    Hozzászólás témája: Bonsai-bonszáj (2) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csibe.
El vagyok keseredve, hogy nem ismered a honlapomat. Hogy ne kelljen keresgélned : www.bonsaiherman.atw.hu
Ha kérdésed van írjál.

pdori
a tied is fikusz? Ha nem akkor milyen?

(A topic nagyranőtt mérete miatt szétválasztásra került, az előzményeket itt olvashatjátok:

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=61
Molnárka)
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 28, 29, 30
30 / 30 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban