16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Vendégeink a kertben (18)
Milyen növény ez?? (37)
Konyhakerti növények (14)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Csomag indulás, érkezés.......köszönet(16)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (76)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Kedvenc filmem, színészem
IDŐJÁRÁS (65)
Találd ki (30)
Vicces történetek...képek (19)
Milyen öröm ért ma?..(38)
Wanted! Őt keresem.....(8)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Szomorú vagyok (10)
A Tudat keresése (3)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
7:31:pm szécsike :
jaj de jóóóóó! Köszönjük!!
2:02:pm sede :
Szívesen, örülök Nektek
1:27:pm aszokfa :
Köszi a játékunkat maestro!
10:42:am bau :
Hurrá!Megint van Gazlapunk! Köszönjük Sede!
8:10:pm szécsike :
Megint szaraXik! Két oldalt nyitok meg,az egyik pörög ezerrel,a másikon meg látom h.megjelent. Felváltva írok hol az egyik lapon,hol a másikon.
6:19:pm aszokfa :
Elég csak egyszer!
5:55:pm bau :
Már megint duplán kell rányomni az üzenet elküldő gombra.
6:03:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!Cidri van odakint!
3:27:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok minden gaznak! Én elfelejtettem aludni, most már költöm a "kis" fiamat mindjárt.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt!
5:59:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot mindenkinek
5:48:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!remélem, senki nem lesz beteg!
4:09:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, jó hetet kívánok!
6:36:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!.....Az jó lesz Bojti, úúúúúútálatos is a novemberi pocsékság
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Az úgy volt...!!! (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Az úgy volt...!!! (2)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.01.25, 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nos, történt, hogy Feri kórházba került egy újabb térdműtétre. Nagy kórterem volt az övék, de csak kéz-és lábsérültek lakták. (Gondolom, tudtak is segíteni egymáson, ha kellett.)
Nem akarom fényezni Ferit, de ő azt az álláspontot képviseli, hogy ha már itt vagyunk, tegyük jobbá, ha csak lehet. Mivel jó a beszélőkéje, humora is van, és segítőkész is, jó hangulatot igyekszik teremteni még a kórteremben is. Fokozta a jókedvet, amikor két fiatal srác is bekerült, az egyik a család vadiúj, akkor még kiutalásra, több éves várakozás után átvett autóját másnap elcsórta és az első kanyarban totálkárosra is vágta...ő maga megúszta egy komplikált töréssel. Ez abban a környezetben persze emelte a hangulatot.

Igen ám...de volt ott egy idős bácsika is, akinek semmi nem volt elég jó. Idővel észrevette mindenki, hogy főleg a nőkkel volt baja, a nővér sehogysem volt más, mint buta liba....és a kétnaponta érkező látogatói sem tehettek kedvére, a lánya "persze" már megint ehetetlen ételt hozó mihaszna teremtés volt...
A fiatalabbak persze cukkolták néha, ilyenkor a bácsi a zsebrádiójához menekült, amely -a már retro- fülhallgatóval volt ellátva. Tehát mono, és egy fülbe dugható izé.

No de megtörtént, hogy a fülhallgató elromlott!!! Zsémbesbácsi kénytelen volt minden ökörködést végighallgatni. Kínlódott is rendesen...Ne beszélgessenek mááár! Kilenc óra vaaan!!! Meg hasonlók...

Feri aljas vigyorral felajánlotta, hogy nem gond, jön az ő felesége (én)...

Zsémbesbácsi várakozott. Amikor megérkeztem a kórterembe, fura volt a sok várakozó tekintet, és Feri kissé emelt hangja: Annak a bácsinak elromlott a fülhallgatója, megcsinálod ugye?
Hihihi...kapcsoltam....akkor dolgoztam a forrasztós munkahelyemen, és sejtettem, mi a fennforgás. Persze, örömmel segítek! -mondám, és odamentem a bácsihoz. -Csak adja ide, holnap megjavítva hozom!!!
A bácsi még eddigi ottléte alatt nem tapasztalt ilyen előzékenységet, a kezembe nyomta a bibis fülest, és csak azután kapcsolt: És ki fogja megjavítani????
-Hát én...feleltem fapofával.
--És---és van valaki szomszéd? -jött lassan izgalomba Zsémbesbácsi.
- Egy forrasztáshoz nekem nem kell szomszéd...azt én csinálom! -mondtam, és sikerült a vigyort magamba fojtani.

Még távozóban is hallottam Zsémbesbácsi reménykedő keresztkérdéseit Ferihez intézve (hátha mégis egy FÉRFI fog forrasztani)...de Feri derekasan állta a sarat, a többiek meg csak prüszköltek a röhögéstől, az ő számukra természetes volt, hogy egy nő is tudhat forrasztani.

No hazavittem, megtaláltam a szakadást, megforrasztottam, és vagy hatszor is ellenőriztem...melegen, hidegen, alaposan és még feleslegesen is, tudtam, mi a tét....

Másnap az első volt, hogy vittem oda Zsémbesbácsinak a tökéletesen működő fülhallgatót. Ő sebesen ki is próbálta, hátha....De működött!!!
Kénytelen volt persze megköszönni, az egész kórterem vigyorogva várakozó tagsága füle hallatára. Picit reménykedett még, mikor kérdezte: mivel tartozik? Mondtam: Két centi cinnek nincsen ára! és elegánsan kitoltam a páromat a dohányzóba...

A bácsi csöndben maradt ezután....Pedig válogatott beszólásoknak volt kitéve ezek után. ("Mi cincog??? Egér??? ---ÁÁá, csak az ón..) Vagy csak simán rászóltak, inkább hallgasson rádiót...működik ugye???
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Terimamy
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2009.01.22, 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Még egy régi történet:A kofákról jutott eszembe.Pestről hajó ment Paksra,az is televolt kosarakkal . Már reggel hét órakkor üres kosarakkal pakolták tele , mentek haza. Édesapámékkal Dunavecséig mentünk egy munkatársához. Budafokon alig fértünk fel. Rég volt, szép volt.....

Tasa tanya Állatotthon és Molosser Mentés Alapífvány

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.01.21, 16:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk, itt a szomszédban, sok néni hétköznap is viseletben van, úgy kapál, úgy megy a boltba, be, Pestre árulni a Bosnyákon.

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.01.21, 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Terimamy

Ünnepen még viselik

Az élet a legizgalmasabb kalandregény.Az utolsó oldalnál újrakezdenéd.
Vissza az elejére
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2009.01.21, 14:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A vonaton is nagyon sok kofa járt piacolni régebben, Hatvan után mindenfelé szálldogáltak fel a nagy bő szoknyákkal. Néha még manapság is előfordulnak, de egyre kevesebben, leginkább MÁV-nyugdíjasok és feleségeik.
Van is egy könyv a Magyarország felfedezése sorozatban, azt hiszem, Galgahévízről van legtöbb szó benne. Abban írtak sok visszaemlékezést a kofaságról. A régi rendszerben általános dolog volt a faluban, hogy a férj a vasútnál dolgozott 12-24-ben, szabadnapjain pedig kertészkedett, a felesége meg ingyen (vagy kedvezményes) jeggyel vonaton piacra hordta az árut.
Egy "hátyi" az asszony hátán, egy elöl, a két kézben meg két kosár.
De nőttek is ki a földből az emeletes családi házak...

Az oltásról meg (lehet, hogy régebben már írtam a sztorit):
Pici koromban nem féltem az oltástól, de aztán mikor 3 voltam, Hajdúszoboszlón egy kezdő nővér úgy oltott be, hogy elgörbült a tű, pedig akkor még olyan tűk voltak, amikkel ma már csak elefántokat oltanak be. Innentől mindig több emberes meló volt engem beoltani.
Arra még ma is emléxem, 4-5 éves lehettem, mikor a veszély első jelére elbújtam a rendelőben a függöny mögé, és onnan ordítottam kifelé:
- Hülye doktornéni, be ne oltsál, mert ..csán rúglak!
Terimamy
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2009.01.21, 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A nagymamámnál Kistarcsán nyaraltam minden nyáron. Év közben is sokat látogattuk. A HÉV-en a sok kofa asszonytól, akik hajnalban a Nagycsarnokba vitték az árújukat alig lehetett felférni a peronra .Tele volt nagy kosarakkal. A fapadokon meg elfoglalták a bő szoknyák a helyet. Szép viseletbe jártak. Nagytarcsaiak is voltak , nem mind beszélt magyarul . Ma már nem látni ilyet.

Tasa tanya Állatotthon és Molosser Mentés Alapífvány

Vissza az elejére
Mjuriele
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2009.01.20, 21:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát igen, nagyon határozott volt.
Határozott NEM. Very Happy
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.01.20, 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én meg Vazult...amint a nem. Nem!!!-et gondolja... Very Happy Very Happy Very Happy
Mjuriele
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2009.01.20, 21:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Laughing Yee
Magam előtt látom a jelenetet.
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.01.20, 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mjuriele a kutyijáról írta:
Mjuriele írta:
Láttátok volna ma Vazult, mindenki mosolygott a rendelőben.

...és eszembe jutott:

Zsomborfiunk lehetett olyan nem egészen 3 éves, valamelyik oltás volt esedékes. Napokkal előtte már készítettük, hogy egy szurit fog kapni a karjába. Lehet, hogy egy kicsit fájni fog, de ez azért van, hogy nagyobb korában se legyen beteg, stb...

Az oltásra Apja vitte el, mert én épp dolgoztam. Nagy nevetve mesélte aztán:

Beballagtak a rendelő várójába, ahol már sok gyerek üldögélt, mind az Anyujával. Némelyik kevésbé felvilágosult vagy talán fáradtabb baba nyöszörgött-nyűgösködött picit, mire nagytudású Anyuja azzal próbálta fegyelmezni, hogy: Majd szólok a doktorbácsinak, hogy nagyobb tűvel adja a szurit, meglátod!!!
Zsombor ezt is hallotta persze, de Apja is nyugtatgatta az okos szöveggel. De mire bejutottak, addigra sok gyereket szinte gatyaféken kellett bevonszolni a rendelőbe, mint Vazul kutyit.... Very Happy Very Happy Very Happy ...és bentről is élénk bömbölés hallatszott.

No, rájuk került a sor, Apja büszkén ment Zsomborral a rendelő ajtaja felé..."lám, az okos nevelés..."...nem kellett húzgálni...
De Zsombor is kialakította addigra az álláspontját. Amint odaértek az illetékes ajtóba, kicsi fiunk kézzel-lábbal kitámasztotta az ajtót, és okos gyermek lévén, hiszti nélkül, de annál nagyobb elszántsággal közölte: Nem. NEM. NEMMM!
Nagy nevetés fogadta az orvos és a védőnéni részéről, és amíg kérdezgették, miért nem akarja ennyire az oltást, már meg is történt a szuri, észre se vette. Utána csodálkozott el, kifelé menet megint büszkén vonult. Csak Apja csuklott a visszafojtott röhögéstől.
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.01.10, 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az úúúúúúúúúgy volt...............

Meglepetésnek készült ez a térkép a legelső Domboris találkozóra

Sokat dolgoztam vele, hogy időre elkészüljön......aki nem írta ki a Gazlapra, hol lakik, annak írta pü-t, hogy csak a város/község nevét adja meg.....
Volt aki így sem mondta meg, de azért elég sokat össze tudtam szedni........

Már gondoltam arra, hogy felfrissítem..........és valahogy, valaki segítségével a Google Earth-re fölteszem
Akkor lenne egy interaktív térképünk, ahol látható lenne, mennyien vagyunk, és milyen eloszlásban Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.01.10, 19:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mamám farsangkezdetkor mindig bablevest és fánkot csinált.
Fánk ettől kezdve sűrűn volt vmiféle levessel.
Ilyenkor kezdődtek a fonók meg a tollfosztások,köllött a fánk a vendégeknek.Kalákába jártak fonni,meg fosztóba is.Sok fánkot csináltam már,de annak az ízét nem találom azóta sem.Pedig sütöttem zsírban is.
Lehet,a tollpihék hiányoztak róla?

Vissza az elejére
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.12.12, 23:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szóóóóval...az úúúúgy volt....
hogy a Kátya egyszer csinált ilyen térképet az egyik talira.
Azóta sztem a kis zászlócskák nem férnének el a térképen.Itt is csak azok vannak,akiket nagyhirtelen tudtuk,hol laknak

http://valami.zsofa.fotoalbum.hu/viewlarge/pictureid/4932486
nagyban

Vissza az elejére
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2008.12.04, 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem szaporodnak a visszaemlékezések.

Szóval, az úúúgy volt a vasútnál a régi időkben, hogy ha tönkrement a dolgozó szerszámkönyvén lévő szerszám, felszerelés, akkor csak besétált vele a szertárba, és ott minden külön papírmunka, ingyom-bingyom nélkül kicserélték, darab-darab.
Ezzel persze mindenki visszaélt, az otthoni vackokat is kicserélték újra, sőt a rokonságét is.
Egy idősebb kolléga a vasvödrökre specializálódott (a műanyagvödröt még nem találták fel). Mindenfelé összeszedte a kidobott rossz vödröket.
A szertárosnő szó nélkül kicserélt vagy nyolcat, de mikor az öreg egy olyan vödröt vitt, hogy csak egy tenyérnyi széles rozsdás perem lógott a fülén, akkor már ő is felháborodott:
- Gyula bácsi, legközelebb már csak lyukat hozza a vödörből, hogy adjak helyette új vödröt!

A történethez tartozik, hogy mikor építkezett az öreg, és a kollégák elmentek segíteni, akkor nem volt otthon egy vödör sem, át kellett menni a szomszédba kölcsönkérni. A kollégák kellőképpen megalapozott véleménye szerint az öreg megváltoztatta a vödör halmazállapotát, vagyis a kocsmában folyadékra cserélte.
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2008.12.02, 09:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

És hogy legyen is benne valami...
Az előző rész csínyeiről jutott eszembe.

Az úúúgy volt, hogy a szomszéd ház előtt állt 2 nagy vadgesztenyefa (felénk az öregek geszkenyének hívják).
Egyszer (lehettem vagy 8 éves), mikor már nagyok voltak a gesztenyék, és a szél levert egy csomó zöldet, 3-4 barátom vetődött arra. Nagy ráérésünkben kitaláltuk, hogy a ház előtti főúton keresztben végigraktuk a termést, hogy az autók keresztülmenjenek rajtuk.
Akkoriban még nem volt ennyi kocsi, kicsit unalmas volt várni őket, és mivel már akkor is elég kreatív voltam, kitaláltam, hogy hoztam egy marék százas szöget meg egy kalapácsot, néhány gesztenyét megszögeltem, és úgy tettem vissza az útra, felfelé álló szöggel, mert így mégiscsak érdekesebb a dolog. Kb. fél méterenként volt egy szöges a sorban. De valahogy az autósok mindig kikerülték a szögeseket, pedig legalább 20 elment, mire nagyapám észrevette, mivel szórakozunk, és letakarította az utat.
Utána azért én is megijedtem, mert némelyik barom igen gyorsan száguldott, és egy durrdefekt esetén nagyot tudott volna repülni.
Meg ráadásul a többi gyerek egyszerűen elszalad, én viszont kéznél lettem volna, mivel a mi házunk előtt történt a dolog.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Következő
26 / 27 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban