15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Aktuális tennivalók a kertben (3)
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Gyümölcsök (5)
Primulák (2.)
Pletykák
Öreg fák - különleges szép fák
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Orchideák otthonunkban (111)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Leanderek(18)

- Tábortűz témák:
Találd ki (28)
IDŐJÁRÁS (60)
2019-es nyári abádszalóki tali
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZOK A TERMÉSZETBEN,-kirándulások,túrázások (2)
TAVASZ - 2014.....2015....2016....2017.....2018....2019.
A Tudat keresése (2)
Írj bármilyen témáról (15)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Kedvenc filmem, színészem
Vicces történetek,...képek(16)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
7:46:pm aszokfa :
Sok dolgom van még! Maradnom kell! Köszi!
11:54:am bau :
Örülönk,hogy éppségben látunk ÁSZOK APÓ
6:45:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:28:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:07:am kutyus :
Jó reggelt!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:03:am kutyus :
Jó reggelt!
5:40:am kutyus :
Jó reggelt........indul a hét!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:54:am Emmylie :
Jo éjszakát
7:40:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:18:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
12:47:pm bau :
Melegszik? Na jah... 4 fokról 6 fokra
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Az úgy volt...!!! (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Az úgy volt...!!! (2)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 23, 24, 25

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.01.21, 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Terimamy

Ünnepen még viselik

Az élet a legizgalmasabb kalandregény.Az utolsó oldalnál újrakezdenéd.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2009.01.21, 14:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A vonaton is nagyon sok kofa járt piacolni régebben, Hatvan után mindenfelé szálldogáltak fel a nagy bő szoknyákkal. Néha még manapság is előfordulnak, de egyre kevesebben, leginkább MÁV-nyugdíjasok és feleségeik.
Van is egy könyv a Magyarország felfedezése sorozatban, azt hiszem, Galgahévízről van legtöbb szó benne. Abban írtak sok visszaemlékezést a kofaságról. A régi rendszerben általános dolog volt a faluban, hogy a férj a vasútnál dolgozott 12-24-ben, szabadnapjain pedig kertészkedett, a felesége meg ingyen (vagy kedvezményes) jeggyel vonaton piacra hordta az árut.
Egy "hátyi" az asszony hátán, egy elöl, a két kézben meg két kosár.
De nőttek is ki a földből az emeletes családi házak...

Az oltásról meg (lehet, hogy régebben már írtam a sztorit):
Pici koromban nem féltem az oltástól, de aztán mikor 3 voltam, Hajdúszoboszlón egy kezdő nővér úgy oltott be, hogy elgörbült a tű, pedig akkor még olyan tűk voltak, amikkel ma már csak elefántokat oltanak be. Innentől mindig több emberes meló volt engem beoltani.
Arra még ma is emléxem, 4-5 éves lehettem, mikor a veszély első jelére elbújtam a rendelőben a függöny mögé, és onnan ordítottam kifelé:
- Hülye doktornéni, be ne oltsál, mert ..csán rúglak!
Terimamy
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2009.01.21, 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A nagymamámnál Kistarcsán nyaraltam minden nyáron. Év közben is sokat látogattuk. A HÉV-en a sok kofa asszonytól, akik hajnalban a Nagycsarnokba vitték az árújukat alig lehetett felférni a peronra .Tele volt nagy kosarakkal. A fapadokon meg elfoglalták a bő szoknyák a helyet. Szép viseletbe jártak. Nagytarcsaiak is voltak , nem mind beszélt magyarul . Ma már nem látni ilyet.

Tasa tanya Állatotthon és Molosser Mentés Alapífvány

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mjuriele
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2009.01.20, 21:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát igen, nagyon határozott volt.
Határozott NEM. Very Happy
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.01.20, 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én meg Vazult...amint a nem. Nem!!!-et gondolja... Very Happy Very Happy Very Happy
Mjuriele
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2009.01.20, 21:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Laughing Yee
Magam előtt látom a jelenetet.
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.01.20, 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mjuriele a kutyijáról írta:
Mjuriele írta:
Láttátok volna ma Vazult, mindenki mosolygott a rendelőben.

...és eszembe jutott:

Zsomborfiunk lehetett olyan nem egészen 3 éves, valamelyik oltás volt esedékes. Napokkal előtte már készítettük, hogy egy szurit fog kapni a karjába. Lehet, hogy egy kicsit fájni fog, de ez azért van, hogy nagyobb korában se legyen beteg, stb...

Az oltásra Apja vitte el, mert én épp dolgoztam. Nagy nevetve mesélte aztán:

Beballagtak a rendelő várójába, ahol már sok gyerek üldögélt, mind az Anyujával. Némelyik kevésbé felvilágosult vagy talán fáradtabb baba nyöszörgött-nyűgösködött picit, mire nagytudású Anyuja azzal próbálta fegyelmezni, hogy: Majd szólok a doktorbácsinak, hogy nagyobb tűvel adja a szurit, meglátod!!!
Zsombor ezt is hallotta persze, de Apja is nyugtatgatta az okos szöveggel. De mire bejutottak, addigra sok gyereket szinte gatyaféken kellett bevonszolni a rendelőbe, mint Vazul kutyit.... Very Happy Very Happy Very Happy ...és bentről is élénk bömbölés hallatszott.

No, rájuk került a sor, Apja büszkén ment Zsomborral a rendelő ajtaja felé..."lám, az okos nevelés..."...nem kellett húzgálni...
De Zsombor is kialakította addigra az álláspontját. Amint odaértek az illetékes ajtóba, kicsi fiunk kézzel-lábbal kitámasztotta az ajtót, és okos gyermek lévén, hiszti nélkül, de annál nagyobb elszántsággal közölte: Nem. NEM. NEMMM!
Nagy nevetés fogadta az orvos és a védőnéni részéről, és amíg kérdezgették, miért nem akarja ennyire az oltást, már meg is történt a szuri, észre se vette. Utána csodálkozott el, kifelé menet megint büszkén vonult. Csak Apja csuklott a visszafojtott röhögéstől.
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.01.10, 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az úúúúúúúúúgy volt...............

Meglepetésnek készült ez a térkép a legelső Domboris találkozóra

Sokat dolgoztam vele, hogy időre elkészüljön......aki nem írta ki a Gazlapra, hol lakik, annak írta pü-t, hogy csak a város/község nevét adja meg.....
Volt aki így sem mondta meg, de azért elég sokat össze tudtam szedni........

Már gondoltam arra, hogy felfrissítem..........és valahogy, valaki segítségével a Google Earth-re fölteszem
Akkor lenne egy interaktív térképünk, ahol látható lenne, mennyien vagyunk, és milyen eloszlásban Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.01.10, 19:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mamám farsangkezdetkor mindig bablevest és fánkot csinált.
Fánk ettől kezdve sűrűn volt vmiféle levessel.
Ilyenkor kezdődtek a fonók meg a tollfosztások,köllött a fánk a vendégeknek.Kalákába jártak fonni,meg fosztóba is.Sok fánkot csináltam már,de annak az ízét nem találom azóta sem.Pedig sütöttem zsírban is.
Lehet,a tollpihék hiányoztak róla?

Vissza az elejére
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.12.12, 23:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szóóóóval...az úúúúgy volt....
hogy a Kátya egyszer csinált ilyen térképet az egyik talira.
Azóta sztem a kis zászlócskák nem férnének el a térképen.Itt is csak azok vannak,akiket nagyhirtelen tudtuk,hol laknak

http://valami.zsofa.fotoalbum.hu/viewlarge/pictureid/4932486
nagyban

Vissza az elejére
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2008.12.04, 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem szaporodnak a visszaemlékezések.

Szóval, az úúúgy volt a vasútnál a régi időkben, hogy ha tönkrement a dolgozó szerszámkönyvén lévő szerszám, felszerelés, akkor csak besétált vele a szertárba, és ott minden külön papírmunka, ingyom-bingyom nélkül kicserélték, darab-darab.
Ezzel persze mindenki visszaélt, az otthoni vackokat is kicserélték újra, sőt a rokonságét is.
Egy idősebb kolléga a vasvödrökre specializálódott (a műanyagvödröt még nem találták fel). Mindenfelé összeszedte a kidobott rossz vödröket.
A szertárosnő szó nélkül kicserélt vagy nyolcat, de mikor az öreg egy olyan vödröt vitt, hogy csak egy tenyérnyi széles rozsdás perem lógott a fülén, akkor már ő is felháborodott:
- Gyula bácsi, legközelebb már csak lyukat hozza a vödörből, hogy adjak helyette új vödröt!

A történethez tartozik, hogy mikor építkezett az öreg, és a kollégák elmentek segíteni, akkor nem volt otthon egy vödör sem, át kellett menni a szomszédba kölcsönkérni. A kollégák kellőképpen megalapozott véleménye szerint az öreg megváltoztatta a vödör halmazállapotát, vagyis a kocsmában folyadékra cserélte.
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2008.12.02, 09:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

És hogy legyen is benne valami...
Az előző rész csínyeiről jutott eszembe.

Az úúúgy volt, hogy a szomszéd ház előtt állt 2 nagy vadgesztenyefa (felénk az öregek geszkenyének hívják).
Egyszer (lehettem vagy 8 éves), mikor már nagyok voltak a gesztenyék, és a szél levert egy csomó zöldet, 3-4 barátom vetődött arra. Nagy ráérésünkben kitaláltuk, hogy a ház előtti főúton keresztben végigraktuk a termést, hogy az autók keresztülmenjenek rajtuk.
Akkoriban még nem volt ennyi kocsi, kicsit unalmas volt várni őket, és mivel már akkor is elég kreatív voltam, kitaláltam, hogy hoztam egy marék százas szöget meg egy kalapácsot, néhány gesztenyét megszögeltem, és úgy tettem vissza az útra, felfelé álló szöggel, mert így mégiscsak érdekesebb a dolog. Kb. fél méterenként volt egy szöges a sorban. De valahogy az autósok mindig kikerülték a szögeseket, pedig legalább 20 elment, mire nagyapám észrevette, mivel szórakozunk, és letakarította az utat.
Utána azért én is megijedtem, mert némelyik barom igen gyorsan száguldott, és egy durrdefekt esetén nagyot tudott volna repülni.
Meg ráadásul a többi gyerek egyszerűen elszalad, én viszont kéznél lettem volna, mivel a mi házunk előtt történt a dolog.
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.12.02, 09:02    Hozzászólás témája: Az úgy volt...!!! (2) Hozzászólás, az előzmény idézésével

VAckor sajna nem túl sűrűn jár erre. ezért megnyitom én az újat

Előzmények itt olvashatók

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=210

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 23, 24, 25
25 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban