15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hawaii rózsa - frangipani
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)

- Tábortűz témák:
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
IDŐJÁRÁS (62)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Találd ki (29)
Vicces történetek,...képek(17)
Eladnám..........Vennék (11)
A Tudat keresése (3)
Nagyik és ŐK..........(3)
Írj bármilyen témáról (15)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Wanted! Őt keresem.....(8)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt, indul az újabb hét......
6:17:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt!..Elment szeretteinkre emlékezünk
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt, ismét itthonról!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Bemutatkozás
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bemutatkozás
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
nelli
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2004.04.01, 19:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nelli vagyok, 16 éves és Szegeden lakok.
Én sajnos panelban lakom, úgyhogy nem igazán tudok kertészkedni, de attól még imádom a növényeket. Különösen a kaktuszokért rajongok, de azért többfajta növényem is van. Surprised [/b]
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Rozsi
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2004.04.01, 15:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szasztok!

Szeretnék bemutatkozni! 37 éves többek szerint hülye asszonypajti vagyok, mivel pollenallergiám van és ennek ellenére a kertészeti főiskolára jelentkeztem.
Tószegen lakom, és imádom a növényeket. A zöldségtermesztés nem az én asztalom, inkább a virágok, a sziklakert, a kerti tó, és főleg a rózsák. Imádom a rózsákat, de sajnos a kutyáim is.

Hát ennyi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
rferi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.03.31, 13:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én 36 vagyok, és mindig is kertes házban laktam, ahonnan azonnal elszaladtam,amikor apám gyomlálásra akart kényszeríteni.Persze képtelen lennék panelban, vagy lakásban, kert nélkül élni, szal mostanra kicsit átnevelődtem.
Akarat rengeteg, idő- és tudás kevesebb, szal a kert boldogít, de jól el is fáradunk bele!
Idén remélem elkészül a tavam, ehhez némi pénz és sok idő kell még.
Amúgy egyre jobban szépül az új kertünk, ebben Molnárka és Tozatu tavaly sokat segített, remélem meg tudom majd hálálni Very Happy
Vissza az elejére
Yuka
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2004.03.30, 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát szerintem addig örüljetek, amíg engem nem ismertek Smile))
Ritka lökött csaj vagyok Smile)
De aki kiváncsi írjon ezgy üzit, mutatok egy egész oldalt magamról Smile)

Kapcsolatom a virágokkal akkor kezdődött, mikor 3 évesen szedegettem Őket az állatkertben Smile)
Persze csak a védettek tetszettek !!!
Mert akkor még valaki védte a virágokat Smile)

Ez lopásnak számít ? :DDDDDD
Vissza az elejére
tresk
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2004.03.30, 20:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egész gyermek- és fiatal felnőttkoromat kertes házban töltöttem, és úúúútáltam kimenni még a kertbe is!!! 15 év belváros és panel után sikerült kertesbe költöznünk, és vénségemre imádom a kertet!!Smile) Az a legjobb kikapcsolódás, ha ott pepecselhetek, szöszmötölhetek. Amúgy egyenlőtlen küzdelmet vívok a kertrendezés terén a kutyáimmal. Ők állnak nyerésre...
Vissza az elejére
Tozatu
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2004.03.29, 22:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A korom az titkos,de elég sokk,40+-2.Jelenleg gyesen vagyok a harmadik csemeténkkel,így ráérő időmben a családmenedzselés után a kertben rohangálok.Legjobban a cserjéket,fákat szeretem most,de van jócskán szobanövényem is.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
eMM
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2004.03.29, 18:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na rászánom magam én is a dologra.Egy téliesített vízparti nyaralóban lakom Taksonyban úgyhogy itt van kert is víz is.Meg macskahegyek kutya hegyek a szomszédságban,valamint hattyú vadkacsa, vöcsök, bukó,szárcsa, 1-2X még vidrát is sikerült megfigyelni.Jelenleg nincs állásom úgyhogy ráérek netezni Computer meg kertészkedni. Milka Eleinte ódzkodtam tőle, de egyre inkább rákapok az ízére.Kiirtottuk a méteres csalánt fü lett helyette.Szélén veteményes tavaly rekordtermésünk volt 2 szem piros és kb 10 zöldparadicsom Mr. Green Összesen.Meg egy étkezésre való petrezselyemzöld.Az idén okosabbnak hisszük magunkat és palántázni akarunk,nem magról keltettjük a parit.Már ki is dugták a fejüket a palánták. Ok Van még tulipán kardvirág,rózsa árvácska is.Egyebekben 35 éves vagyok,10 évig saját reklámlap(ocskát) vittem hasonló állást keresgélnék de nincs valami nagy kínálat úghyogy jelenleg a nyugdíjasok kenyerét eszem. beee De sebaj csínálok én magamnak munkát lásd a lesz e 2005 hozzászólás 2005-ig c. topicom.Úgyhogy írjatok oda sokat had dolgozzam! Pá-pá
Vissza az elejére
szilvi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2004.03.29, 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én főleg a szobanövényeket és a kertet szeretem. Rengeteg szobanövényem van, szivesen cserélek virágot és osztok meg tapasztalatot bárkivel. Eddig családi házban éltem ahol volt nagy kert de 2 éve sajnos bérházba költöztem és ezt a virágaim eléggé megsinylették. Crying or Very sad De ha minden jól megy ebben az évben épitkezünk és végre a virágaimnak is jó helyük lesz, és lesz kertem is. Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2004.03.29, 07:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én már nagymama vagyok! Van egy felnőtt lányom és egy tündéri kis unokám.

Egy kis városban élek és egy nagy vállalatnál dolgozom,számviteles-pénzügyes vagyok.Mindig úgy éreztem,hogy rosszul választottam,de változtatni már nem tudtam(nem akartam)
Igy a szabadidőmben foglalkozom azzal amit igazán szeretek:
a virágokkal,a cicáimmal a kutyámmal.
Szeretek barátkozni,beszélgetni csere-berélni.Ezért is szeretek internetezni,fórumozni.

Ha sok pénzem lenne akkor állatmenhelyet csinálnék és egy szép nagy kertem lenne ahol az összes növény elférne amit meglátok!
Vissza az elejére
craf7
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2004.03.27, 17:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

28 éves budapesti "kertészkedő" amatőr vagyok. Ami nagyon érdekel az a fűápolás, az öntöző rendszerek "fortélyai", illetve a gyomírtás különbözö bevállt praktikái. Very Happy Ezen területeken már én is szert tettem némi tapasztalatra és szivesen segítek a felmerülő kérdésekben.

Üdv!
craf7
Vissza az elejére
Pendzsi
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2004.03.27, 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Akkor én is pár szót magamról. 34 éves vagyok, van egy 2 és fél éves kisfiam, akit imádunk.
Sajnos a kertészkedéshez még nagyon amatőr vagyok. De imádom a növényeket, a természetet. Ez a lap éppen ezért nagyon tetszik. Röviden ennyit.

Akinek e pár sor, vagy a hozzászólásaim miatt szimpatikus vagyok és barátkozni, beszélgetni szeretne, írjon! Válaszolok!

Legutóbb Pendzsi szerkesztette (2004.04.14, 21:42), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
hkati
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2004.03.27, 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Akkor és és néhány szóban magamról:
41 éves vagyok, két gyerekem van (21- és 13 évesek), és nagyon sokáig közöm-gőzöm sem volt a kerthez. Nekem a kert leginkább azt jelentette, hogy kimentem napozni anyámékkal a birtokra, és míg ők dolgoztak, addig én bámultam az eget. Jaj de jó is volt... Cool
Aztán jó 10 éve vettünk egy saját birtokot (800 n.öl), és valahol előjöttek azok az "ősi" dolgok, amiket láttam nagyanyámnál, a rokonoknál, és a családban. Szép lassan szenvedéllyé vált. Mostmár az erkélyen -be van üvegezve- nevelem a paradicsomot, paprikát, az előbb pikiroztam szét 3 tálcára való salátát, amik arra várnak, hogy kiültessem őket. A gyerekeim, nos ők hallani sem akarnak a kertről, ők csak a behozott termények, virágok milyenségére kíváncsiak. Néha rá tudom venni a fiam, hogy kapáljon egy kicsit. Sőt, egyszer már segített a kislányom az őszirózsákat palántázni Wink Exclamation
De nem eröltetem, velem se tették. Majd egyszer előjön náluk is, és remélem, ők is megértik azt a végtelen szenvedélyt, tiszteletet, és csodát, amit a természet jelent.
- jaj de szép zárómondatot rittyentettem össze Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Vica
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2004.03.26, 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Végre megtört a jég és kedvet kaptatok a bemutakozásra.
Harmadikként most én jövök. Very Happy
Szakközépben szereztem meg a dísznövénykertész szakképesítésemet. Elég rövid ideig dolgoztam (1,5 év) kertészként. Azután felváltottam a kertész kesztyűt az irodaszerekre. Majd született egy fiam, aki ma már 11 éves. Gyes után kitanultam egy új szakmát ami a vámügyintézés volt. Tavaly októberig ezt a tevékenységet űztem, amikor is megszületett a kislányunk (Sede az apuka), aki most 5 és fél hónapos.
Most a Gazlap révén ismét visszatérek a kertészkedéshez. Meg kell mondanom nagyon élvezem. Very Happy
Természetesen a növény-és virágszeretetem végig velem volt.
Örülök, hogy tetszik a Gazlap és remélem sok és tartalmas időt fogtok nálunk eltölteni.
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2004.03.26, 21:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Másodikként...
Elvégeztem az általános sulit. /Hagyjuk, hogy hogy. Smile/
Utána jelentkeztem dísznövénykertésznek. Nos 3 év sikeres munkálkodásának köszönhetően ez is sikerült. Smile Képzett kertész lettem, amire a mai napig büszke vagyok!
Igaz, hogy nem sokáig múveltem a szakmát, mert elcsábított egy másik ág. De azért helytálltam 5-6 évig.
Mi is az a másik ág? Nos elárulom. A számítástechnika világa. Kicsi gyermekként kaptam egy c64-est. Ez változtatta meg a nézetemet. Remélem nem csalódtok bennem, de "elkalandoztam" kicsit. Mentségemre legyen, hogy a mai napig imádom a növényeket! Sőt! Bele próbálom nevelni a fiamba is. Smile
Lackóm már szinte profi a kaktuszokban.

Szóval igaz, hogy informatikus lettem, de egy dolgot mindig odaírok, ha kérdezik: mi a szakmád? Dísznövénykertész-informatikus.
Lehet, hogy hülén hangzik, de büszke vagyok mindkét szakmámra.

Nos ennyit rólam. Ha valaki kiwi rám, jelezze.

pusza/pacseee
Vissza az elejére
Dudibá
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2004.03.26, 19:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hali!
Én kezdjem a bemutatkozást?
Na jó!
Tavaly kaptam agrárkémikus agrármérnöki diplomát!
Szeretem a virágokat,zöldségeket,meg a sört!
Bicajozni,kondizni...
A kerti tavamat.
Dolgozni nem,de kell sajnos!
Na ennyi!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Következő
14 / 15 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban