15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Konyhakerti növények (14)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Egzotikus és különleges növények (15)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Szobanövények (22)

- Tábortűz témák:
A pálinkafőzés rejtelmei Gazos módra
Írj bármilyen témáról (15)
Wanted! Őt keresem.....(8)
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (29)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Pompás kutyatej
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Kedvenc filmem, színészem
2019-es nyári abádszalóki tali
GAZOK A TERMÉSZETBEN,-kirándulások,túrázások (2)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:28:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:42:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
11:32:pm Emmylie :
Jo éjszakát
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:18:pm Emmylie :
Jo éjszakát
10:18:am Emmylie :
Szép ünnepnapot kivánok
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Legyen szép az ünnepetek
5:39:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:05:am kutyus :
Jó reggelt!
8:47:pm Emmylie :
Szep estet mindenkinek.
6:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:05:pm Bojtárgazdi :
Jó utazást, Emmylie Kedves!
11:02:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek. kapkodás és pakolás van de hát ilyen egy utazo nap
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Bemutatkozás
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bemutatkozás
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
fanyuvo
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2004.05.08, 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ideje üdvözölnöm Mindenkit. Szép napot!!! Amint látom jó kis csapat vagytok, ha az időm úgy engedi be-be kukkolok ide. Ha tudok, segítek is, némi kertészeti tapasztalatom van, főleg fák terén, de a szobanövényekben pl. nem vagyok nagy mágus. Tehát:
Üdvözlet a kertszeretőknek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Tomcat
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2004.05.06, 11:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Túlságosan megkötötte a kezem az, hogy csak óvatosan és úgy írhatok, hogy nehogy Valakik megneszeljék a kilétemet.
Ennek véget vetek!
És hogy kik azok a Valakik:
Az én egyetlen párom Moditta szív és én vagyok a vejkója Molnárkának. virág
A többi majd menet közben kiderül... Pá-pá
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
moditta
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2004.04.28, 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Én a Molnárka lánya vagyok és eddig nem voltam egy nagy kertész, sőt. Anyu csak a fejét fogta, hogy almaként hogy eshettem ilyen messze a fától. Folyton menekítette tőlünk a virágokat, és különféle jelzőkkel illetett, pedig csak annyi volt a bűnöm, hogy elfelejtettem locsolni őket, meg ilyesmi. De a mostani lelkesedése, sőt szenvedélye teljesen ragályos. Van egy szép kis kertes házunk, s gyakran azon kapom magam, hogy virágokról, fűről meg egyebekről álmodozom. Így aztán összeszedtem minden bátorságomat, és bejelentkeztem ide, mert annyi jót és szépet hallottam rólatok! Picit izgulok, ez az új identitás még szokatlan nekem, de egyre jobban tetszik. Válaszoltok??? FERI!!!! Itt vagy az éterben?? Ferit ugyanis már ismerem, legalábbis a betűit és a gondolatait. Átsegített pár nehézségen, többek között az ő biztatásának köszönhetem, hogy túléltem a szakdolgozatom megírását. Egyébként 29 éves vagyok és ...és mit írjak még??? Kétbalkezes kertész-növendék.JAJ, ha ezt Anyu elolvassa...! Bocs, "Molnárka", nem akartam szégyent hozni a fejedre! Köszi, hogy "meghallgattatok"!
Vissza az elejére
galagonya
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2004.04.28, 07:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Katica és Dudibá, legyen kívánságotok szerint, csak meg ne bánjátok!

Esztergomi szüleim Pesten ültettek el. Lassan növő típus vagyok, de kamaszkoromban én is kirügyeztem (pattanások), majd megbokrosodtam. Tanáraim türelmesen nyesegettek, az egyik még a faiskolából is ki akart nyesni.
Munkahelyemen gyorsan gyökeret eresztettem és kezdtem nagyra nőni,
de az utóbbi évek széljárása nem igen volt kedvező nekem.
Ágacskáimat letörte, gallyaimat durván visszametszette, de azért még megvagyok, bár nagyon elfásultam.
Mit dolgozom? Hát sok-sok levelet küldök külföldre, meg némi pénzmagot.
Aztán visszajön a termés.

Néhány éve elhatároztam, hogy átültetem magam, bár minden gyökerem Pesthez köt, főleg a táptalaj miatt. De Zebegényben meg szebb az idő...
Azért ne sárguljatok az irígységtől, küldök Nektek is jóleső esőt és jobb széljárást.
Vissza az elejére
smirer
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2004.04.22, 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bemutatkozó szép üzenet
Születtem anno szép gyermekkorom kertes házban telt , vidéken hegyek közt.Innen a kert ésa növények szeretete.Családunk gyüjtő szenvedéjű , tehát amiből kettő van azt lehet gyűjteni. Az én választásom az orchideákra esett , idestova 20 éve.Teljesen autodidakta módon tanultam meg a kezelésüket,19 éve tagja vagyok a Magyar Orchidea Társaságnak( M.O.T. dudiba),2002-ben választottak meg a Társaság szervező titkárának.A feladatom többek közt a kiállítások megszervezése,és lebonyolítása. Question
Ildo
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2004.04.22, 13:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem igazán érdekes a munkám: művelődészervezői végzettséggel üzemeltetési referensként ( Embarassed ) dolgozom. 10 éve várok egy tóparti házra kerttel (azelőtt, otthon rühelltem kinn dolgozni). És tavaly megtaláltuk egymást. (Érzem, hogy Ő is szeret engem Smile) . Valószínűleg ezért baromira összeférhetetlen lettem. Mostanában csak azokkal állok szóba, akikkel a kertről és a szerepjátékról lehet beszélgetni. Úgyhogy jó itt lenni.
Ja! És 29 éves vagyok.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kakukkfű
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2004.04.20, 08:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdvözletem !

Először is a kert a mindenem.Feltölt,elvarázsol,megnyugtat.
Egy csodálatos helyre születtem,kiváló szüleimhez,akiknek a természet a természetesség.Most Budapesten élek.Vagyis megpróbálok itt élni...
Társasház ,van kert,most már rendezgetem..van erkély,naná virágok is.
Balatonnál kis kert az én paradicsomom!
A fákat és a madarakat nagyon szeretem.Előző életeimben biztos,hogy voltam tölgyfa vagy bagoly.
Gyermekeimet megpróbálom a természet szeretetére nevelni.
Állataim nincsennek itthon,de etetem a madarakat,és egy sünicsalád már állandó vendég a 7végi házunknál.
Vissza az elejére
Lona
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2004.04.20, 07:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Bemutatkoznék.

36 éves nőnemű vagyok.
Sajnos gyermekkoromat kert nékül éltem, kivéve a nyári időket, mikor is, falusi nagyszüleimhez mentünk nyaralni.
Születésemtől fogva vonzódom az élőlényekhez, legyen az állat, vagy növény.
Férjemmel közösen 2 éve költöztünk be új házunkba, amit azóta is élvezünk. A kert is szépül, már majdnem olyan, amilyennek megálmodtam. (Csak kicsi változtatásokat eszközöltem)
Szeretek mindent ami ezzel jár, a gazolást, ásást, telepítést.
Egyedül a fűnyírás a párom feladata, ahhoz hincs ingerenciám. Smile
Állataim is jól érzik itt magukat, 2 kutya, 2 macska, 1 nyúl.
Sokan mondják, kutya, vagy kert, de nálunk majdnem összhagban van minden, egyedül a fű szokta megsínyleni a kutyákat.

Van egy 2 éves kislányom, aki már most nagy állat és növénymániás.
Tiszta anyja! Very Happy
Szokott velem kertészkedni.

Lona
Vissza az elejére
tig_ris
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2004.04.19, 19:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Most van jobban idöm, tanulmanyozgatom a gazlapot. Uj vagyok, most lattam meg a bemutatkozas forumot is.

Nos, tig_ris vagyok, 29 eves, svedorszagbol irok. Egyenlöre tanulgatok, es mar visszaszamolom a napokat...juliusban vegre utazunk (ferjurammal)Smile Mo.-ra egy egesz honapra! Jippiiii Very Happy

Az erkelyre almodtam vmilyen viragot, ezert keresgeltem szakertö oldal utan a neten, es ugy talaltam ide.
Nagyon jo az oldal, gyakori venged leszek.
üdv tig_ris
Vissza az elejére
bejaboszi
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2004.04.18, 10:16    Hozzászólás témája: intro Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves gazlap fuggok es kevesbe fuggok:)

Gondoltam, irok magamrol nehany sort nektek:) Mert elkepzelheto, hogy en is ide fogok szokni, ha nem banjatok persze:)
Szval en egy 21 eves (igenigen, meg boven rajta van a fenekemen a tojashej:) szegedi bejaboszi vagyok:), amugy beatrixnak hivnak. A szegedi tanarkepzo foiskolan vagyok 3. eves angol-magyar szakos hallgato, Amugy megrogzott viragbolondvagyok:) Anyam mar infarktust kap amikor haza allitok egy ujabb peldannyal. De ami jo az egeszben, ehhez altalaban o szokott aszisztalni nekem, mivel o viragkoto, ezert gyakorta megfodrulok vele a nagykerekben es a nagybanin:) szval most eppen a heji arboretum kialakitasan faradom a szobam hatarain belul:) Parom szokta mondogatni, h lassan mar szedhetnek belepot:)

Talan meg annyit magamrol, h nem vagyok am analfabeta, csak nagyon nemszeretem az elipszilont:) es az ekezeteket sem, nomeg neha fonetikusan irok:). Remelem ezt a "kis" hibamat, es a szoszatyarsagot elnezitek nekem:)
Jo kis csapatnak tuntok, remelem, hamarosan engem is befogadtok:)

Ui. remelem nem sikerutl tulsagosan tartskeresosre a introm:) ha megis, akkor bocs, nagyon nem annak szantam:)

puszantok mindenkit:)
Vissza az elejére
ZsuR
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2004.04.15, 23:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok. 42 eves vagyok (mar sok eve, de olyan jol esik negyvekettonek lenni, hogy megismelteltem mar vagy tizzszer), szakmamat tekintve tanar - de az elmult par eve a technologia elsodort, most foallasban computerezek.
New Jerseyben elek 15 eve a ferjemmel, van ket fiunk es harom macskank.
A kert, a to a hobbim, nagyon szeretek tucskerezni benne, es megosztani oromet, vagy ami eppen van vele.
A kerteszkedes mellett szeretek festegetni - persze viragokat, mi mast!
Mar csak kis szabadido kellne hozza. Hasonlokat festegetek csak kevesebb sikerrel:
http://www.cs.duke.edu/~lenore/acpubhtml/public_html/botanicals.html
Vissza az elejére
Mézontófű
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2004.04.15, 19:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kigyoszisz írta:
Mostanság az érdi topikban sem látom írni, remélem, nincs gond Shocked
Csábítsd át, élvezet vele fórumozni Ingmar
Szegény - úgy tudom - olyan helyen lakik Érden, ahol gyakorta elönti őket a víz (csapadékvíz), lehet, hogy most is "zsákolnia" kell.
Fal

Sziasztok!
Csakazértis itt vagyok, hála Molnárkának! Nem sikerült az egyik este regisztrálnom, azután meg bokros teendőim voltak.
Magamról: boldog nyugdíjba vonult közgadasszony vagyok, aki elvonult a kertjébe és azt élvezi. Még akkor is, ha úgy döntött, hogy több növénye nem jó helyen van, ezért szétverte a kertjét és most ül a romokon.
Very Happy
No, azért nem egészen, de lassan haladok.
Kígyószisz! Te látnok vagy? Tényleg zsákolok!!! De,azt mondja a fáma, hogy körvonalazódik a megoldás. Szombaton kiderül. Nem örülnék, ha a tulipánvirágzás közepén elöntene...
Mézontófű
Vissza az elejére
kigyoszisz
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2004.04.14, 11:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igaz, én elfeledtem bemutatkozni, de most pótolom bee
Bár vannak, akik ismernek egy másik fórumról is, mint állandóan kerttel nyüglődőt dofor
Én negyvenes nőszemély vagyok Érdről, ahová mintegy 2 éve költöztünk, a kert pedig összefüggő, másfél méter magas gyomrétegből állt. boa Ami azt illeti, kezd kert jellege lenni ásó Gondolom, Ti is tudjátok, ez mennyi nyüglődés, de megérte és megéri, most pl. éppen a cseresznyeszilvafa virágzik nagyon szépen, amit elsőként (2002. szeptemberében) ültettem. A régi "kertből" egy nagy rózsabokron - ami épp haldoklott - és két hatalmas fenyőn kívül nem maradt más. Utak, járdák, teraszok sem voltak, most vannak.
Szóval, gyönyörű dolog ez, s ha nem is írok mindig, azért mindennap bőszen olvaslak Benneteket. Tan
Köszi még egyszer, hogy ilyen aranyosan fogadtatok. freddy
Egyébként nem sok segítségem van, a felnőttesedő fiam nem igazán érdekli a dolog, így csak magam turkálgatom a földet.
Szívesen rendeznék most már nyáron összejövetelt a "kertészek" számára, most már - remélem - olyan állapotok uralkodnak, amikor lehet.
Áfony
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2004.04.14, 09:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok, megérkeztem hála Molnárka segítségének. Még csak ismerkedem, az üzenőfalra akartam írni de sehogy nem jön össze.
Köszönöm szépen hogy ilyen aranyosan fogadtatok. Teljesen meglepett. Very Happy Majd igyekszem meghálálni a kedvességeteket.
Magamról: 44 éves vagyok Cool , 2 felnőtt fiam van. Miskolcon panelban lakom, de innen 14 km-re van egy kiskertem, amit nagy szeretettel művelek. Már amikor van kedvem hozzá, mert van hogy lustálkodom csak. 3 éve füvesítettem egy részt belőle, de elsősorban virágok és gyümölcsfák vannak benne. De azokból is csak a szárazságtűrőek jöhetnek szóba, mert agyagos a talaj és kevés csapadék esik arrafelé.
De nagyon szeretem. És azt hiszem a fiúk is, mert ha tehetik , jönnek és ott vannak velem. Very Happy Egyenlőre ennyit magamról.
Hú de bőbeszédű voltam. Cool
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
katica
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2004.04.10, 19:45    Hozzászólás témája: Re: Új tagok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Dudibá írta:
Sziasztok új tagok!
Tessék bemutatkozni röviden.
Most már 100-an vagyunk.
Na...

Sziasztok!!

Új tag vagyok,ha minden igaz a 103.!Szintén kertőrült,mint itt mindenki,3 éve nyomulok e témában,én is azok közé tartozom,akik csak felnőttfejjel szerettek bele a kerti munkába.(Bár nem sok gyerek szeret kapálni,igaz?)Lassan már csak kertészeti könyveket olvasok és oldalakat látogatok a neten is,ez tényleg egy kifogyhatatlan téma.
Szóval tanítónéni vagyok,29 éves és egyelőre csak a tanítványok között hintem a természet szeretetét.Ősszel már tevezek az iskola udvarban egy tavaszi hagymásokból kialakított kiskertet,csak a saját osztályunknak.Ezektől a panellakó gyerekektől nagyon-nagyon messze áll ez a téma.Hát,kíváncsi vagyok...Próba,cseresznye,valahol el kell kezdeni.
Üdvözlet
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Következő
13 / 15 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban