15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Kávéház (40)
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZLAP szakácskönyv (71)
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (28)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Vicces történetek,...képek(16)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
A Tudat keresése (2)
Nagyik és ŐK..........(3)
Slideshow & Videó

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
11:27:am Bojtárgazdi :
Szép napot! nekem munka futott be, manapság már ez a divat.
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Pünkösdi Ünnepet kívánok!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Bemutatkozás
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bemutatkozás
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
pumpika
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2005.09.26, 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Pár napja már itt tartózkodok ezen az oldalon és nagyon röstellem hogy edig nem mutatkoztam be a társaságnak.
Most pótolom ezen hiányosságomat.
Kimondottan jónak találom a témákat amiket itt olvasok és persze néhányhoz magam is már hozzászóltam. Nagyon örülök annak, hogy ide vetett az utam.
Nagyon sok növényt kedvelek és szeretek. Nem is nagyon sorolnám most itt fel. Majd úgy is találkoztok velem a fórumokban.
Addig is mindenkinek jó kertészkedést.
üdv: Pumpika
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ricinus
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2005.09.17, 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A ricinus növény nagyon tetszik nekem. Igaz, hogy a magja mérgező, de ez egy kicsit engem is jellemez. Mérges vagyok magamra, amiért egy csendes, békés kisvárost elhagytam ezért az embertelen Budapestért. Nagykárolyból jöttem el, a Károlyi grófok egyik kedvelt (régen) városából. Nagyszüleim kertészek voltak, szüleim már tanárokká lettek "nemesítve", de én valahogy elkorcsosodtam... Most szeretnék kertészetet tanulni és növénytermesztéssel foglalkozni. Nem tudom, hogy meg lehet-e élni belőle, de a pénznek semmi értéke nincs, ha az ember belebetegszik az érte folytatott stresszes harcba. Vásároltam egy pár könyvet, beiratkoztam hobbikertész-tanfolyamra, vettem egy kazal virágmagot és most ez segít, ez adja a reményt.
Egyedül nevelem a 14 éves kamasz fiamat, aki imádja a belvárost, aki hallani sem akar arról, hogy máshol éljünk. Így van még jó pár évem, hogy megtanuljam a szakmát, vagy elvégezzem harmincegynéhány évesen a Kertészeti Egyetemet és kezdjek majd valamit az életemmel. Mindig imádtam a kertet, a virágok, a növények meghálálták, ha hozzájuk értem, de nem tudom, hogy meg lehetne e keresni belőle a mindennapi kenyeret.
Most búcsúzom, mert megjött a kincsem, adok neki vacsit és átadom a gépét.
Bocs az ömlengésért! ricinus
Vissza az elejére
ricinus
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2005.09.17, 17:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Ma regisztráltam és még ismerkedő vagyok. Nagyon szeretem a növényeket, virágokat. Ez a nagyvárosi szűrkeség elszomorító. Szerintetek közterületre lehet büntetlenül virágokat űltetni? Jövő tavasszal kiűltetek a Köztársaság téri Parkba egy pár egynyári virágot. A körfolyósón már nem fér el több virág...
Üdvözöllek mindannyiatokat és igyekszem majd gyakran ellátokatni ide, üdülés veletek lenni.
Szeretettel: ricinus
Vissza az elejére
hibiszkusz
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2005.09.16, 19:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Már régen bekellett volna mutatkoznom, de legyen mentségemre. hogy
kb. 2 hónapja van számitógépünk. Először avval kellett ismerkednem.
62 éves nyugdijas nagymama vagyok, van egy férjem,4 gyermekem,
3 menyem,1 vőm és 7 unokám(3 kislány 12, 11,évesek és egy 5 hónapos,
és 4 fiu 10,9, 3, és 2,5 éves), tehát néps család vagyunk. Lakótelepi házban lakunk, most már csak ketten a papával. Sopron határában van egy szép nagy kertünk és egy kis házunk. És sok-sok virágom, évelők,
cserjék, cserepes és dézsanövények. Nagyon szeretek kertészkedni, ültetni, szaporitani, csere-berélni.Gyümölcsfáink is vannak vagy negyven
darab, mindenféle.A gyümölcsfa ápolása a párom reszortja a virágok,
pedig az enyémek.
Nagyon sok hozzászólást olvastam már, nagyon jók, sokat lehet tanulni belőlük. Örülök, hogy a gazlapra ráakadtam. mert sok kedves
családias embert ismertem meg.
Remélem engem is befogadtok a Ti nagy családotokba.

Üdv. mindenkinek: Hibiszkusz
Vissza az elejére
w
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2005.09.16, 06:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok Mindenki!
Köszi a kedves fogadtatást! (A nevekkel bajban vagyok még, úgy-hogy egyben mindenkinek.) Tudom, hogy jó helyen vagyok. Itt mindenki kedves. Növényes kérdésem most nincs, (már rég kikerestem itten, még bóklászóként, utólag is köszönöm a segedelmet. Biztosan lessz még, azonnal jövök, és kérdem.) Ők köszönik jól vannak, már akiket meghagyott a szomszéd, meg a kidobott kismacskák hada, mert most még minden növény kinnt van a gangon. Kenyeret sütöttem már a gazdinak, de az én tűzhelyem nem erre való, a szalóki kidőlt-bedőlt kemencét meg lebontatta anyósom, újat meg n em rakatott. (Sajna) Majd, ha mi leszünk az Úr a saját házunkban keresek egy jó vályogos embert és lessz. Hú! ez nem érthető. Na szóval: Pesten a belvárosban lakunk egy sötét lukban. De abádszalókon van egy szép parasztházunk, ami a Gazdi nagymamájáé volt. Na az hiába a miénk, ott az Ö édesanyja országol haszonélvezet címén. Mi sajnos ritkán jutunk oda, mert nekünk pillanatnyilag nem csak messze van, hanem drága is az utazás, egy fizetésből tengődünk. És van még egy fél házam Dömsödön, onnan költöztem ide. Remélem, még sokáig fél marad a ház, mert az anyukámé a másik fél. Munkahelyem, csak rosszúl hangzik, de jó hely. És szerintem időnként mindenki zizi egy kicsit, és ez nem is baj.
Most dolgozom egy kicsit és visszajövök, ha van időm.
Sziasztok.
Vissza az elejére
Padma
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2005.09.15, 13:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Tegnap regisztráltam és most olvasgattam a témákat, pl: Mit utálok ma? Ugyan itt nem az a téma, de ha már bemutatkozom..azért keveredtem ide, mert a szobanövényeim gyilkosait utálom! Hátha itt veletek ezt is meg tudom oldani.. Szép napot mindenkinek!
Vissza az elejére
w
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2005.09.15, 12:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Az imént csatlakoztam, most-meg bemutatkozom. (A két dolog közt, sajnos meg kellett küzdenem egy erősen ittas emberrel). Szóval 38 éves vagyok, kórházban dolgozom (ambulancia vezető magyarul adminisztrátor). Ja ez nem nagy cucc, de az OPNI-ban, ez lánykori nevén a Diliház. Kertem -na az sajnos nincs, csak anyukámnak, meg az anyósomnak kettő is. De nagyon szeretnék. Szobanövény viszont dögivel. Van még egy kenyéradó gazdám, (Ő párom lenne, de annyira kényes a kenyér minőségére, hogy csak Ő veheti) 2 macskám, és 2 kutyám. Sajnos meglehetősen avittos darabok, félek is, hogy lassan kifogyok belőlük! Az az igazság, hogy már rég figyellek Benneteket, Embarassed , de nincs otthoni internet, mert mi állandóan két költözés közt vagyunk, és nem nagyon akartam a munkahelyit használni erre, de... Nagyon teszik a csapat. (Ma "húztam" huh fel magam egy másik lapon, ami azért szomrú, mert szűkebb otthonom lapja, de ott olyannyira elharapózott a hangnem, hogy azt gondoltam erre nem vagyok kíváncsi. Én azért "járok" oda, mert szeretnék kicsit otthon lenni, nem pedig ezt olvasgatni, ki hogyan marja egymást. Itt még soha nem tapasztaltam ilyet!!!) Úgy-hogy SZIASZTOK!
Vissza az elejére
donna67
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2005.09.08, 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Imádom öket, mindegyik egy igazi egyéniség, olyan mint a képen 3 van (samoyed) csak ők már felnőttek(10,6,3,), meg egy tacsi(2). Az állatok háromnegyede örökbe lett fogadva, de most betelt a pohár, a tacsi az utolsó.
Cicáim: egy hófehér török angóra(5), egy fekete- fehér házi cica (9)és egy alig egy éves tarka perzsa, gyönyörű kiscica.
Majd elfelejtettem egy kanári és egy papagáj.
Paradicsomot?? szerintem az kemény dió.
Nincs sok virágom, mert télen sajnos nincs hová tenni.
Tavaly volt 5 db hibiszkuszom, de hely hiányába nem tudtam behozni a lakásba és ahol tároltam öket sajnos nem bírták.
Most már elkeseredésemben csak akkor veszek ilyen különleges virágokat, ha lesz hely, ha befejezzük a lakást vagy elköltözünk.
donna67
Vissza az elejére
donna67
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2005.09.08, 10:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Budapesten élek, 38 éves vagyok, van egy párom, egy 18 éves lányom(szep.13-án lesz 1Cool, 4 kutyám, 3 cicám, 2 madaram.
Sajnos még kertem nincs, de egy elég nagy teraszom van ahol probálkozom a kertészkedéssel.
Nem tudom mit írjak, majd lassan megismertek a lényeg, hogy sikerült belépni.

donna67
Vissza az elejére
gabriel
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2005.09.01, 20:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Van egy kertem de nem tul szep. ...még szandekomban all rendbetenni csak a tudassal van baj. eleg napos leginkabb gazos. van 3 fam korte meggy es cseresznye. :lol:szep fuvet szeretnek es 1 par bokrot stalan elkkelne meg par dohanyfa olyan kkerek lombu es meg sorolhatnam mi minden szerepel a terveim kozott. annak jo ha a felet megvalositjuk.
Vissza az elejére
surmendi
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2005.09.01, 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Isten hozott gabriel!
Szóval beléptél szomszédasszony. Azért ennél egy kicsit bővebben írj!
Írd meg, hogy milyen, vagány fiad van, és gyönyörű iker lányaid , esetleg a gyerekes topicban mutass képet róluk. Twisted Evil
www.keramiamania.eoldal.hu
Vissza az elejére
gabriel
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2005.09.01, 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok szegedrol irok.3 gyermek anyukaja vagyok.erdekel mindenfele kreativ dolog es ember.mit irjak meg?hat ez a bemutatkozas nemnagyon akar sikeredni,de maj menet kozben...egyenlore ennyi. udv mindenkinek gabriel
Vissza az elejére
diju
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2005.08.31, 17:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

diju írta:
Ja, és - eddig - három féle kakukkfüvem van Very Happy

Tehát Mende a 31-es úton van - ez a főutcája - Gyömrő után, Sülysáp előtt, vonattal a szolnoki vonalon, Bp. határtól 12 km, csak hát ott vannak a Rákos..-ok, mint Budapest részei.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
diju
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2005.08.31, 17:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szevasztok Very Happy
és bocsánat Mindenkitől, Embarassed
hogy nem mutatkoztam be!
Én benéztem ide, de nem láttam, hogy ez az új belépők bemutatkozására szolgálna... lehet, nem néztem eléggé visszafelé Sad (ez volt eddig a kifogás Confused

Bemutatkozás:
Másfél éve költöztem Mendére, addig Bp.-en éltem, semmi vidéki kapcsolatom nem volt, sehol egy vidéki nagymama, vagy falusi nyaralás (ez a szomorú gyermekkor...)
DE mindig nagyon-nagyon vágytam kertre!!!!
Na most megkaptam!
Smile Smile merthogy most éppen krumplibogár és vértetű, amúgy folyamatosan csiga (pucér is) invázió és a kedvencem, úgymint aprószulák teszik változatossá az életemet. Én persze rögtön és mindent szerettem volna, de nem bírom, egyszerűen fizikailag nem bírom. És akkor meg újra 150-180centis a gaz, de a szulák a legnagyobb ellenségem. Most meg életem első paradicsompalántáit (februárban vetettem, óvtam az építkezés - mert az is van - kellős közepén) lezabálták a dögök és rohad is, gondolom legyengülés+eső+gomba miján. A kertben nem sok minden volt, egy kajszi - tavaly leverte a jég, bokáig álltunk a zöld barackban, idén meg a szemem láttára történt a természeti katasztrófa: miközben gyönyörködtem a lemenő nap sugaraiban és a szépséges barackvirágokban, hirtelen elsötétedett az ég, fertelmes zúgás kerekedett, a sötétség apró, berregő pontok formájában ellepte a barackfát és kb. öt perc múlva tovaszállt. Egy virág nem maradt, ezek voltak a megénekelt cserebogarak (hogy az őseik koppantak volna nagyobbat Twisted Evil )
Emígyen ismerkedem a természettel és fentiek ellenére, amikor leülök egy sóderkupacra a kertecskémben, és nézegetem a dombokat, és jön a nagy nihil, akkor igazán felemelő boldogságéezet ragad el, mert jó itt és egyszer majd még szép is lesz. Laughing

Amúgy nagyon szeretem a gyógynövényeket, abból már van ez-az Razz és most, hogy kezdődik a suli, birtokba veszem a lányom fényképezőgépét és küldök képeket, bár még nem nagyon sok büszkélkedni valóm van (de én azért büszke vagyok suttyomban Embarassed ). A gazírtásban ez is gátol, mert hát sok gaz gyógy (de nem az aprószulák Evil or Very Mad !!)

Nem túl régen fedeztem fel a GAZlapot, megtetszett, hát itt vagyok. Smile

Remek tulajdonságom Wink , hogy sokat beszélek - írok, de ígérem, csak ha kérdeztek!

No és azért láttok véznaujjú maki képében, mert nagyon szeretem Durell-t és egy időben faltam a könyveit .

Remélem nem terheltelek Titeket nagyon Embarassed - ha van kérdésetek, szívesen írok még!!! (csak óvatosan, mert tényleg írok Laughing )

Very Happy Very Happy Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Bambi
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.08.26, 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!! Razz Én is bemutatkoznék Surprised Ami nekem most kitölti az életem/nagyon-nagyon/A 3 picike gyerekem,és a 20 hós unokahugom akire eddig 2 nyarat vigyáztam. Tehát nekem a kert muszájból van, ott higgadok le ha észreveszem hogy v-melyik bekapcsolta a vasalót,és lapra a szőnyegre rakta, vagy ha ölik egymást, vagy üvöltenek stb. Tényleg kikapcsol az agyam, és jól érzem magam a kiskertemben. Nagyon szeretem a dézsás növényeket, főleg a fuksziákat.2 éve vannak még csak virágaim persze sokat ügyetlenkedem is,és van mikor gazos a kertem... Rolling Eyes de igyekszem ám hogy szép legyen Confused Very Happy A gyerekeim is nagy kertészek,tavasszal búzavirágot és díszmákot vetettek,és csudaszép lett Wink
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Következő
3 / 15 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban