15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 4 / 18286
Összes látogató: 10
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Milyen növény ez?? (37)

- Tábortűz témák:
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (62)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Írj bármilyen témáról (15)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Kedvenc filmem, színészem
Kávéház (40)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Vicces történetek,...képek(17)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
11:09:am bau :
Köszönjük!
7:56:am sede :
Sziasztok, cseréltem.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:25:pm bau :
Kedves Sede!Kérjük a téli fejlécet! Boldog karácsonyt Nektek.
12:39:pm Bojtárgazdi :
Köszönöm! Sikerült!
5:56:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....bOSZI ZÁS MEGY!!!
12:43:am Bojtárgazdi :
Kérek szépoen boszizást a targoncavizsgázó BojtiZsombornak!
12:42:am Bojtárgazdi :
Szia Mka!!!!
10:55:pm molnarka :
Sziasztok! Benéztem!
5:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!...MEGJÖT T A HÓ!!!!
11:17:am bau :
Kutyus-csupa buli az életed! Jó szórakozást!
5:37:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!....ma mindenféle szül- és névnapok ünneplésére megyek
5:40:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:47:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Ismét vagyok......semmi baj nem volt, sőt!
2:12:am Bojtárgazdi :
Korán mentál aludni, itt kérdeztem, ketten vagyunk-e. Emmylie meg rám köszönt, hogy ő téged nem lát.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Bemutatkozás
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bemutatkozás
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
vicacica
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2005.11.05, 15:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Új kerttulajdonosként szeretnék csatlakozni ehhez a remek csapathoz.
Szeptember óta egy 3000 nm üdülőterület ( a Vértesben, Majkon)tulajdonosaként, valószínű, hogy többször kérném a segítségeteket. magamról: 40 éves vagyok 3 gyermek (20,18,12 évesek) mamájaként , megszállottként szeretek kertészkedni. Egyébkén könyvelőként dolgozom .Sajnos a kertészkedés a családban és a baráti társaságban se túlzottan kedvelt tevékenység ,úgyhogy magányosan művelem . De élvezni a szépet nagyon szeretik a többiek is, és végül is, ez is örömet okoz.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
sally
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2005.10.31, 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Aranyosak vagytok, hogy így felcsigáztam az érdeklődéseteket Very Happy
Molnárka jár a legközelebb az igazsághoz- 33 év, 3 gyerek , és még 3 év a főiskolán.
A név megválasztása leánykorom kedvenc könyvének hatása (Keyes:Az ötödik Sally)
Az ellenség megtévesztése pedig egy szófordulat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
sally
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2005.10.30, 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdvözlök Mindenkit!
Molnárka segítségével megtaláltam a bemutatkozó topikot Laughing
Már régóta olvasgatlak Benneteket ,de rengeteg a topik ,így még egy jó darabig lesz mit olvasnom.
Köszönöm a kedves fogadtatást -itt a gazlapon keresztül és privátban is.
Idén tavasszal kezdtem igazán foglalkozni a növényekkel. Eddig csak a szokásos "hétköznapi növények" díszítették lakásunkat és kertünket.
Most elkezdtem különlegesebbeket gyüjteni- a kertbe a moniliás mandulák helyett selyemakácot vettünk (most még kicsi,idén benn telel)-na jó ez lehet, hogy nem annyira különleges,de én idén tavaszig még sehol sem láttam.
A lakásba is inkább néhány érdekes növényt vettünk (palackfa, egy szép hibiszkusz és még néhány csoda a Rappai kertészetből)
Most tehát lelkesen próbálkozom, a párom pedig elviseli.
A netezésem kissé rapszódikus, néha egész nap ráérek a gép előtt ülni, máskor hetekig nincs rá időm.
Most olvasgatom tovább a fórumokat.Mindenkinek kellemes hétvégét. Sally
Vissza az elejére
bippa
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.10.21, 20:58    Hozzászólás témája: bemutatkozás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Halihó Kedves Mindenki!
Én már egy kis ideje irosgatok, de én sem voltam figyelmes erre a topicra, most fedeztem fel, de priviben már kaptam szeretteljes fogadtatást, és nagyon köszönöm, mert úgy érzem ez mindannyiótok nevében volt, Átjön az irásokon, hogy ez egy "klassz
csapat" úgy érzQdik, hogy jó néhányan már igaz barátok, vagyis van egy állandó góc, akik szivesen válaszolnak kezdQ, bugyuta kérdéseinkre. igazából csak pár éve lettem növénymániás, a kis kertünkben már elég sok van, + kerti tó 2 koival, mely a párom kedvence, néhány szobanövényem, most egy éve pedig orchideákat kedveltem meg, és lett egy édes nagy kutyunk is aki nem bántja a növényeimet. A teraszon dézsásak, most készitettünk egy pergolát, melyre klematiszokat szeretnék futtatni. Jónak találom, hogy szoktatok találkozót szervezni, jövQre én is szeretnék személyesen is megismerkedni veletek. Jó pihit és kellemes hétvégét minden gazolónak Razz
Seven7
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2005.10.20, 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Szia ditketanc!
Szia snebzsuzsa!
Szia Micka!
Szia Mindenki!

Hadd kezdjem azzal, hogy regisztrálhattam a világhálón bármelyik fórumba is, sehol sem fogadtak ilyen kedvesen mint itt! Tényleg jó helyre kerültem. Smile

Szóval az igazi nevem András most épp 21 éves vagyok, Győr mellett lévő településen lakom Győrszentivánon. Nagyon békés és nyugodt hely, szeretek itt élni.
Ám időm legnagyobb részét most az egyetem miatt Veszprémben töltöm.
A kollégiumom nagyon jó helyen van, ugyanis az egyik fele az utcára néz, a másik fele egy jó nagy területre tele fákkal, bokrokkal. Tökéletes hely a madaraknak. Nagyon megszerettem őket, mert sok olyan fajt láttam az elmúlt másfél évben, amit még soha és rendkívül megtetszettek. Ezért, hogy elkerüljem azt a fojtogató érzést, hogy nem tudom milyen madár az amit látok, inkább megtanultam a legtöbbet felismerni külső és hang alapján is. Smile Leginkább az énekes madarakat sajátítottam el, de nem hanyagolom el a többi madárfajt sem. Pontosan ugyanúgy szeretem mindet! Smile Talán ezért sem tudok választani, ha megkérdeznétek melyik a kedvenc madaram! Smile

Nagy hobbim még a fotózás is, így kivételes lehetőségem akad, hogy két kedvenc hobbimat a fényképezést és a madarakt összekössem!
Mivel mindegyik téren még csak kezdőnek számítok sajnos nem lesz kiállítási fényképeim a madarakról, mert ahhoz sok sok tapasztalat és nagyon jó felszerelés kell. De ahogy nekem elég, úgy űzöm őket.
A szobám közelébe helyeztem el a madáretetőt, így ha megtalálják a madarak és ideszoknak, akkor nagy élmény lesz majd fotózni és megosztani Veletek a képeket! Smile Majd igyekszem!

Na egyelőre ennyi, szívesen válaszolok bármilyen kérdésetekre!
Üdv, Seven7
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
koszegitoth
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2005.10.20, 11:04    Hozzászólás témája: Bemutatkozás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok !

Nemrég kezdtem a kertészkedést de mostanra eléggé megszerettem, és mikor megtaláltam ezt a lapot külön örűltem hogy van ilyen és nagyon hasznos. Wink
Vissza az elejére
bara20
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2005.10.20, 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mivel még nem volt időm mostanában írni ide, most pótolom.
Nagyon örültem, mikor rátaláltam erre a lapra, már régóta egy ilyet kerestem!Sokkal jobb, mint bármelyik növényes könyv, ha valami problémám vagy kérdésem van, itt mindig választ kapok rá! A társaság is nagyon tetszik!
Rólam annyit, hogy mindig is nagyon vonzottak a növények, egész kicsi korom óta és már jó pár éve a növényekkel való foglalatoskodás lett a kedvenc elfoglaltságom.Jövőre, ha minden jól megy elkezdek egy kertészeti fősulit is.Nagy álmom, hogy egyszer legyen egy saját kertészetem!
Addigis itt próbálok ellesni tippeket és trükköket, hogy minnél szebbek és egészségesebbek legyenek a növénykéim.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Seven7
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2005.10.19, 22:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Molnárka!

Amint lesz egy kis időm írok valami tartalmasat, most nem akarom lelőni magam pár mondatban!
De a lényeg, h nagyon szeretem a madarakat! Mindet! Smile
Na örülök, h ilyen kedves itt mindenki!

Jóéjt! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
esketh
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2005.10.11, 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Csatlakoznék az előttem szólókhoz, hogy megköszönjem a szives fogadtatást.
Ma reggel találtam ezt az oldalt, mikor anyagot kerestem az egyik orchideám életben-tartásához. Máris rengeteg hasznos információt sikerült találnom az anyagok között és a fórumokban egyaránt, nem csak az orchideákkal, de a többi növényemmel kapcsolatban is.
Jelenleg van kertünk, amiben leginkább egyszerű szines kis virágok és rózsák vannak, csupa olyasmi, ami túléli egy játékos ám elég méretes kutya támadásait. Van két hatalmas öreg tujánk, amit még a szüleink ültettek, és néhány gyümölcsfa is.
A szobában elég sokféle növényt tartok, ezek közül a legnagyobb büszkeségem egy tíz évesnél is idősebb rózsamályva. Az orchideákra majd akkor leszek büszke, ha kibírák az egy éves kort, vagy újra virágba borulnak. Embarassed
Vissza az elejére
gyurma
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2005.10.07, 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok Újhajtások!!

Legyetek üdvözölve eme helyen! csinibaba
Rengeteg új és jó dolgot lehet tanulni itten a nálunk okosabbaktól. Pletyka

Lehet hogy már a korral jár,(félúton vagyok a negyedik x felé)
és nagyon röstellem, hogy csak most vettem észre ezt a topikot,
és gyorsan szeretném pótolni a bemutatkozást.
Én panel bubus vagyok, de szerencsére van egy gyönyörű
telkünk Bp-hez nagyon közel,egyszer talán ott fogok lakni a családdal
Természetesen mint mindenki én is imádom a virágokat,
legutóbb mikor apukám nálunk járt, megszámolta a
növényeimet 102 cseréppel volt. Csoda hogy beférünk még a lakásba.
Hát egyenlőre csak ennyi. tehenek
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2005.10.05, 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lányok-Fiúk, kedves "GAZOSOK" Wink ...elég 2értelmű, nem?

Most látom csak, hogy én már ide-odas beszélgetek, mutogatok, -sőt, már szemillesen is találkoztam Snebzsuzsával, de ezt a topicot csak most láttam meg Embarassed

Így hát .....megkésve bár, de törve nem!.... bemutatkozom:

A profilomban írtam, hogy majdnem nyugdíjas vagyok, hát biza nem sok van már addig hátra. Addig viszont "édes" munkát végzek: csokoládégyárban dolgozom.
Zuglóban, egy társasházban lakunk, ahol a kertet (általam "közkertnek" nevezve) a párommal ketten ápoljuk, szeretgetjük.
Közös kert lévén, a funkciója inkább a szabadidő eltöltése, és kevés fejlesztésre van lehetőség, de azért még adódik.
Otthon vannak növénykéim, nem túl sok, de nagyon szeretem őket.
Legalább ennyire szeretem 2 saját és a párom által hozott 2 félsaját gyerekem, és most már az együttes "gyártásból" született 5 unokát.
Hát enyit rövidem magamról.
Ha valaki többet szeretne tudni, pü-ben keressen meg
Mindenkinek jó gazolást, matatást és bogarászást kívánok
Kátya
Vissza az elejére
Eperke
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2005.10.05, 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kellemes délutánt mindenkinek!
Szeretnék bemutatkozni.Ma hajnalban /miután ki lettem horholva a hálószobából/ barangoltam erre-arra ,eljutottam ide ,beleolvastam egy -két hozzászolásba,és úgy gondoltam talán engem is befogadnak.
Nem tartozom a fiatal korosztályhoz,ha a genetikai éveket figyelembe veszem most volnék középkorú.
Nagyon-nagyon szeretem a növényeket különösen a virágokat,igaz kicsit késön "szerettem bele" az anyaföldbe,de ez a szerelem most is tart. Very Happy

Üdv:Eperke
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2005.10.02, 09:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Dunnyuska!
Örömmel üdvözöllek itt. Az orhideákról sajnos én még kevesebbet tudok mint te, de biztos akad valaki aki segíteni tud.
Az avatár kiválasztásával kapcsolatos okfejtésed megmosolyogtam. Eleinte én egy stilizált bacchus elkarmolt képével villogtam itt. Ha igaz az okfejtésed nekem Noé apánkról kellet volna képet keresnem.
Látod még csak bemutatkoztál és az valakit elgondolkozatott. Remélem sőt biztos, találsz itt mást is ami érdekelni fog. virág
Vissza az elejére
Dunnyuska
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2005.10.01, 22:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szeretnék bemutatkozni. Ma regisztráltam magam. Sajnos nem a fiatal korosztályhoz tartozom, nemhiába a Nefertiti jel. Razz
Kaptam egy barátnőmtől egy cserép nagyon szép orchideát. Elolvastam, amit itt írtak az orchideákról. Sajnos még nem tudom, hogy teleltetem át, mert a lakás elég meleg. A lépcsőházból - félek, hogy ellopják.
De a legnagyobb gondom, hogy a léggyökerekkel, amelyek elszáradtak, mit kell csinálni. Kérlek, ha tudtok segítsetek,
Vissza az elejére
gabriel
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2005.10.01, 17:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

igaz hogy már tulvagyok 1 bemutatkozáson de mégis szeretnék irni még magamrol pár sort.gondolom már rájöttetek h nem vagyok 1 nagy kert szakértö. de szeretnék én csak vhogy ez idáig sohse volt nálam olyan fontos a kert a növényekstb.de ugyérzem fejödöképes vagyok ilyen téren.olyan ez mintha most kezdenék megérni erre a dologra,és velem együtt alakul a kertünk is .és ezuttal szeretném elmondani mennyire örülök hogy surmendi által idetaláltam.nagyon szeretek itt köztetek,és imádom olvasni a hozzászolásaitokat..szinte minden nap itt logok de csak ritkán irok akkor is csak kérdezek.hát ez vagyok én.azért remélem 1szer majd olyan büszke leszek a kertemre hogy még képet is rakok föl nektek.addig is olvasok és kérdezek. Rolling Eyes
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Következő
2 / 15 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban