14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
magok
Egzotikus és különleges növények (15)
Leanderek(18)
Szobanövények (22)
Gloriosa Rothschildiana (2.)
Szárazkert
Szárazkert
Mocsári hibiszkus /H.Moscheuttos/....(8)
Növények,virágok vetéséről amit tudnunk kell (6)
Sziklakerti növényeink (13)
Mangó, kiwi és egyéb egzotikus gyümölcsök (4)
Paprikák, chilik (5)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (59)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (69)
Találd ki (28)
Események........kiállítások....programok (4)
Kávéház (40)
Vicces történetek,...képek(16)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Milyen öröm ért ma? (37)
A Tudat keresése (2)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Versek, költemények (4)
Írj bármilyen témáról (15)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:24:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
8:50:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot
5:39:am kutyus :
Jó reggelt!
5:51:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép hetet Mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:17:am tercsi :
ebben a cikkben jól le van írva! Sok sikert hozzá!
11:16:am tercsi :
http://novenytar.krp. hu/novenytar/sarkanyf a-tarka-dracena/30
10:45:am Boncamano :
Sziasztok, a sárkányfám szára elkezdett puhulni, nem adtam neki sok vizet soha a levelei egyre sárgábbak. azon gondolkodom hogy levágom hogy megmentsem kb 10 éves 4 egű. Mit tegyek, segítségetek megköszönném.
8:10:am Emmylie :
Jo reggelt szép vasárnapot
5:48:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:44:am kutyus :
Jó reggelt
5:20:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:56:pm Emmylie :
Jo éjszakát.
5:37:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép hetet Mindenkinek!
10:45:pm Emmylie :
Jo éjszakát
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Bemutatkozás
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bemutatkozás
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Vica
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2005.12.17, 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ezt a topikot lezártuk, mert már túl "nagyra nőtt". Folytatás itt:

Bemutatkozás (2)

Ez a téma az Archívumba kerül megőrzésre. Very Happy
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2005.12.09, 22:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kicsit rossz passzban vagyok mostanság... egyelőre csak a Szép versek topicba irtam a(z) -egyáltalán nem szép -verseimet. Rólam annyit érdemes tudni, hogy szeretem észrevenni az életben a szépet, imádok fotózni, érdekel a csillagászat, szeretem a jó éttermeket, és úgy gondolom hogy a legnagyobb öröm az életben egy nőt rózsával a kezében mosolyogni látni.

Legutóbb Seth szerkesztette (2005.12.16, 21:45), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
newliner
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2005.12.09, 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok Kertészkék!

Most láttam, hogy van ilyen fórum, úgyhogy jöttem, hogy bemutatkozzam.
Egy nagy telken lévő családi házban lakom párommal, két thai cicussal (Gaszton, Felisz) és -az udvaron- két kutyával(Bogáncs-puli, Artúr-collie).

A portát kb. 2 éve vásároltuk, nem volt rajta semmi, azóta próbálkozunk a kertészkedéssel. A legnagyobb részben füvet ültettünk, de vannak kis virágos szigetek is. Nyár közepén egy kisebb tavacskát alkottunk a párommal. Tavaszra a tó környékének a rendezése vár ránk.

Növényekből vannak fenyőink, tujáink, évelők*, pár rózsa(ebből jövőre tervezem egy külön kis sziget létrehozását -rózsakert).

Hirtelen most ennyi jut eszembe.

*ezeket évelőÁgiéktól szereztem be tavaly Very Happy

Üdv: Rita
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
szirom
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2005.12.08, 17:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Sajnos nem vettem észre eddig ezt a topikot, pedig illett volna bemutatkoznom. Már néhány hete kérdezősködöm nálatok, és nagyon-nagyon kedves és hozzáértő válaszokat kaptam.

Rólam annyit, hogy majdnem épp négy éve lakunk a Szentendrei-szigeten, először a párommal, azóta pedig már a most 2 éves kisfiunkkal. 36 éves vagyok. A kerttel az elején nem nagyon volt időnk foglalkozni, így maradt a fű, és persze megtartottunk az építkezés mellett annyi fát, amennyit csak tudtunk. Óriási fenyőink vannak, nyírfák, tuják, tiszafa, tűztövis, mahónia, mogyoróbokor: mókus és madárparadicsom. Persze azért mindig jött néhány virág, de ez csak csepp volt a tengerben. Tavaly még kicsi volt a gyermek, és nem nagyon lehetett mellett kertészkedni, de idén már igen, így kialakítottunk néhány ágyást, és szép dézsásaink is vannak azóta, szóval alakulgatunk. Egyikünknek sem volt korábban saját kertje, de a szüleinknek igen, és ők művelték is gyönyörűen, de engem például akkor nem nagyon érdekelt a dolog. Most viszont már nagyon is Very Happy Csak úgy érzem, hogy itt mindenki többet tud nálam, bár ez nem baj Very Happy

Köszönöm mindenkinek a segítséget, a kedvességet!

szirom
Vissza az elejére
Napcsepp
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2005.11.29, 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

[quote="bujo"]Szia Napcsepp és Gyöngyvirág!

Napcsepp! Gyönyörű helyen laksz! Most milyen a Balaton Question

Szia Bujo, köszönöm, voltaképp nem földváron lakom, hanem 10 km-re délre, úgyhogy a Balatont nem sokat látom...de amint ellátogatok, megosztom veletek...ez olyan dec 11körül várható, akkor jön haza a párom a hajóról...már csak 13at kell aludni Confused Addig egyedül növényezek...Nálam jól érzik magukat, sok a fény, meg szoktam dicsérni őket, hogy szépen nőnek, igyekvően virágoznak, néha kicsit biztatom is amelyik hullatja a leveleit, vagy beteg...A pajzstetvekre van valakinek használható ötlete egyébként?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
marus
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2005.11.29, 07:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Unokatestvérem "talált Rátok" és mutatott be Nektek! S nagyon örülök.
Végre eljutottam a bemutatkozásig:
Péter Mária vagyok és az Építészeti Múzeumben dolgozom, Szentendrén élek.
Nagyon szeretem a virágokat, már lassan kiturnak a lakásból, mert egy virág"áruda" előtt sem tudok elmenni, hogy ne vagyek valamit.....
Beszélgetek Velük és ápolgatom őket, több kevesebb (a kroton nem szeret) sikerrel.
Szeretem a színházat, a verseket (magam is rímelgetek) és a humort, meg mindent, ami az értelmes élethez tartozik, meg ami nem annyira!
Jó kis dolgokat, szép képeket taláőltam itt és most ezuton is köszöntök Mindenkit!
Szép és jó napokat: Marus
Vissza az elejére
Napcsepp
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2005.11.28, 09:25    Hozzászólás témája: khmm Hozzászólás, az előzmény idézésével

Keeedves Mindenki,

Szilvia adjusztált hogy mutatkozzak be, nos hát Ő ajánlotta nékem a Gazlapot, ahol már sok érdekességet találtam eddigi rövidke működésem során, ezúton is köszönet neki Embarassed Mivel a kertecském jövő év tavasszal kerül 'berendezésre', remélem hogy sok hasznos ötletet találok itt...esetleg néminemű hajtásokat is be lehet szerezni Tőletek, ha jól olvasgattam a fórumokat. Én is szaporitok szobanövénykéket, egyelőre a kékpillangóvirág ami sikerélményt okozott, nem tudom ismeri-e valaki, ha lesz képem, teszek fel róla. A párom szerint a lakás már kezd emlékeztetni egy virágüzletre, de én is allergiás vagyok arra a kérdésre, miszerint: '...és ezt hova fogod tenni, már nincs is hely.....' Mindenkinek szép napot és vadul fejlődő vegetációt kivánok balta
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
gyongyvirag
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2005.11.23, 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

yulduz írta:
Hali Gyöngyvirág!!

Ez így kevés ám!! Légy szíves kicsit bővebben is írni magadról.
Kérjük a kutyus nevét,képét....

Szia Yulduz!
Nem titok 49 éves vagyok, 3 felnőtt fiam van (28,26,22) ,kettem dolgoznak egy még tanul.
Mivel őket már nem lehet naponta otthon látni,marad a kutya kényeztetés.
Szerencsére a férjem is szereti Bernátot.
Vissza az elejére
gyongyvirag
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2005.11.23, 19:36    Hozzászólás témája: sziasztok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok gazlaposok!
Megigértem,hogy írok a bemutatkozós topikba is.
Van aki ismer kisbence néven,de nevet változtattam.Laughing
Természetesen szeretem a növényeket
Házi kedvencem a kutyus.Laughing
Eddig a szakcikkeket olvastam,de láttam,hogy sok érdekes topik van.
Vissza az elejére
bippa
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.11.09, 21:29    Hozzászólás témája: bemutatkozás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Molnárka!
Én lehet, hogy figyelmetlen voltam, de igaz nem olvastam a-z-ig mindent ezen a lapon, sőt még van olyan, amit egyáltalán nem.
De te hivatalista is vagy Question Question Ezt nem tudtam. Akkor te hogyan érsz rá kertezni Question a hozzászólások átnézéséhez is rengeteg idő kell, hajnaltól mikulásig ? Hát CSODÁLLAK Exclamation Pá-pá
Ciklamen
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2005.11.09, 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia kedves Mindenki.
Nagyon örülök hogy megtaláltam a gazlapot és lassacskán ismerkedek
a lap tartalmával.
Én nyugdijas nagymama vagyok,egy Alföldi városból Hódmezővásárhelyről.Nagyon szeretem a virágokat , meg a természet minden szépségét.Szeretek ismerkedni,szeretnék itt is baratokra lelni.Már megtapasztaltam mint csetlő, botlo a segitőkészségeteket.
Köszönöm nektek.
Magamról még annyit, hogy 2 lányom van és 3 unokám ,meg persze apus ,akivel már 38 éve/nov5-én volt/jóban, rosszban együtt vagyunk.
Úgy tapasztalom, hogy sok minden ismerettel gazdagabb és persze okosabb is leszek.Ciklamen
Vissza az elejére
kovkata
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2005.11.09, 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia mindenkinek!
Nagyon, nagyon örülök, hogy rátok találtam. Szenvedélyes gazolós vagyok. A családban egyedül. Nem tudom kitől örökölhettem..?

Ökológusként végezetm Debrecenben, környezetvédelmi szakmérnökként Veszprémben. De jelenleg titkárnő vagyok egy számítástechnikai cégnélSad

Gazolok mindenhol. Lakáson belül és kívül is. A minap vettem egy csomó hagymást. 43 cm-esre sikerült a blokk... mivel itt Debrecenbem a 11. emeleten lakom, mindig haza-haza hurcolom a kintrevaló szerzeményeket. A haza-haza az Mezőtúron van. Ott lakik az édesanyám. Tavasszal veteményezni akrt, de felhívtam telcsin és lebeszéltem róla, hogy ne tegye, mert kell a hely a virágoknak. Egyébként a dézsásokkal idén először kísérletezem. Majd küldök képet, hogy jól csinálom-e ezt a dolgot.

Remélem jövőre megkérnek engem is valamire... Utánna lakásvásárlás a párommal. Elsődleges szempont a kert.

Üdvözlök mindenkit még egyszer. Sziasztok.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Fuhur
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2005.11.09, 09:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jaj! Ide még nem írtam, elnézést kérek!

Üdv MINDENKINEK !!!
Negyven felé közeledem, gyermeklétem nem feledem, ebben segít két gyermekem. Bár lassan Ők is felnőnek, jönnek az unokatestvérek.
Rákospalotán élek, kicsiny kertrészt szépítgetek, itt vannak a virágos növények.
Van egy telek Kismaroson, enyém a gond, hogy ne legyen ott sok gyom.
Gyümölcsfák és zöldségek, rám várnak, hogy elültessék öket.
Pénztárosként dolgozom, mindenhol csak számok, számok, örülök, ha növényt látok. (Kikapcsol a gazolás, s a fejlődés oly csodás.)
Két ügyfél közt a NET-en lógok, s GAZLAP-olok.
Bevallhatom: RABJA vagyok!!!!
Rengeteget nevetek, tanulok! Örülök, hogy itt lehetek, bárkit bátran kérdezhetek. Köszönöm NEKTEK!
Fuhur
Vissza az elejére
taphy
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2005.11.08, 15:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A környezetmérnök? Afttól függ milyen területen dolgozik. Én egy hulladéklerakással és kezeléssel foglalkozó cégnél dolgoztam(om), és többnyire engedélyeztetés, hatósági kapcsolattartás, valamint adatszolgáltatás volt a feladatom (minden más mellett).

A mindennnapi jelenlétet nem tudom garantálni, de igyekszem. (Néha a virágokkal is foglalkozni kell valakinek. Very Happy Very Happy )
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
taphy
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2005.11.08, 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok, Taphy vagyok!

Már nem tudom hogyan jutottam el erre az oldalra, illetve, hogy eddig hogyan nem, de nagyon tetszik a társaság.
Magamról: 27 éves anyuka vagyok, 1,5 éves kislányával jelenleg otthon. Kertünk sajnos nincs, így piciny lakásunkat rakom agyig tele növényekkel, mert sajnos azoknak nem tudok ellenállni. Ennek néha kárát is látom, de előbb utóbb tanulni fogok belőle. Épp tegnap tértem haza 6 cserép újj virággal (párom legnagyobb örömére). Szóval jelenleg otthon vagyok, egyébként környezetmérnökként dolgoztam ezelőtt. Környezetemben sokan szeretik a virágokat, de amolyan lelkes műkedvelők, így máshol kell tanácsok után néznem.

Segítségetek és társaságotokat előre is köszönöm. Mindenkinek kellemes napot!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Következő
1 / 15 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban