15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Kávéház (40)
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZLAP szakácskönyv (71)
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (28)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Vicces történetek,...képek(16)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
A Tudat keresése (2)
Nagyik és ŐK..........(3)
Slideshow & Videó

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
11:27:am Bojtárgazdi :
Szép napot! nekem munka futott be, manapság már ez a divat.
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Pünkösdi Ünnepet kívánok!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - NÖVÉNYVÉDELEM (6) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

NÖVÉNYVÉDELEM (6) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 41, 42, 43

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.23, 10:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves RENY76!

A betegleveleket eltávolítását tanácsolom, valamint, a CUPROXAT FW 0,3 % -os oldattal történő permetezést, nem egy alkalommal írt módon. A tünetet, levél foltosodását okozó gomba okozza. A vírus, levéldeformálódással, vagy törpenövéssel is jár.

Az okos tanács nem gomba, hogy ott is teremjen, ahol nem vetették. (Jókai)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
CSK
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.11.22, 22:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Ilyen folt jelent meg az egyik lepkeorchideám levelének fonákján. Ez az egy van az egész növényen, de az alsó képen látszik, h a felső oldalon is észrevehető már picit. Mi lehet ez? Kicsit nőtt is a folt, mióta megjelent.

Van egy pici cymbidium hajtásom is és a levelei fonákján szintén megjelent vmi. Ha fény felé fordítom, akkor áttetszős picit a levél a foltok helyén.

Mik ezek, és mivel tudom kezelni a növényeimet? Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
reny76
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2008.11.22, 11:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Tegnap végre sikerült rátalálnom egy régóta óhajtott növényre,egy dracena d.lemon lime-ra,de...nézd meg légyszíves a leveleit...nekem gyanúsak és már most félek hogy vírust fogsz rá írni.
Kétféle elváltozást látni rajta.Egy sárgás félét ami a fonáki részen is látszik,és egy feketéset ami a fonáki részen nem látható.
Szegény növény elég rossz környezetben volt és láthatóan nem foglalkoztak vele vagy ha tették is nem megfelelően.
Várom válaszod és nagyon szépen köszönöm.

A fekete foltoknak meg van az okozója,a hideg.Ma kivittem átültetni az udvarra és még több lett rajta...én marha.Remélem kiheveri.

Legutóbb reny76 szerkesztette (2008.11.23, 04:14), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.18, 19:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves NIAMANO!

A hibiscus levél hullása, egy természetes élettani folyamat is lehet, akkor, ha növény alsó levelein jelentkeznek. Amennyiben a növény más részén is jelen van az említett jelenség, akkor lehetséges, hogy vegyszer is okozhatta. Pl:. Réz mérgezés.

A CHAMPION 50 WG 0,3 % -ban lehet alkalmazni. Az említett adag, oldási %, 0,33.

A réz nem ártalmas, ha talajba kerül, de egy bizonyos szintig.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.18, 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves ERIKA68!

A levélen látható tünet, nem növényi betegség, hanem élettani jelenség. Ez ellen nem lehet védekezni, csak megfelelő körülmény között ajánlatos tartani. A leveleket, ne érje fizikai behatás.

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.18, 18:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves BANITA!

A pachirán, leírásod alapján, valószínűleg, baktériumos betegség jelent meg. Legsürgősebben, CUPROXAT FW 0,4 % -os oldattal ajánlom a lepermetezését. Legalább 3 alkalommal, és 8 napos ismétléssel.

A pálmát, DITHÁNE M 45, 0,2 % -os oldattal kezeljed, az említett módon.

Vissza az elejére
niamano
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2008.11.18, 09:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Újabb probléma merült fel sajnos:
ilyenek a szobában tartott hibim levelei. Szerencsére eddig csak 1 tövön jelentek meg, de nagyon hullik a levele, (a 3. képen levő szakadások még egy nyári baleset eredményei).
Kaptam rá San*ite (m) atkaölőt, meg ajánlottak, így vettem Ch*mpion (a) baci és gombaölőt, mondván, hogy ez sosem árthat..
Jók lehetnek rá? Milyen koncentrátumban használjam? A S.-n 10 gr-os csomagot 10 l vízhez ajánlanak. Megégethetem a leveleket? Ezek a szerek ártanak, ha belejutnak a földbe?

Köszönöm!
Nia
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2008.11.17, 21:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia kr

Kaptam a szomszédtól egy növénykét, de most ilyen csúnya folrok jelentek meg rajta.
Mi ez??

banita
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.11.17, 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm gyors válaszát!

Mivel a pálmáról ügyesen letöröltem a lisztes bevonatot ezért nem tudom megállapitani gomba illata van e,tehát várok mig újraképződik.
A pachirán lévő folt pedig inkább kerek, de szabálytalan,a fonákon nem láttam lisztes fehér elszineződést,viszont előjött egy újabb tünet,a levélerek mentén a levéllemez fodrosodik mint mikor egy cérnát összehúzok egy anyagban és a fonáki főér mentén ragadós gyantás áttetsző nedv szivárog!
Képet amint lehet küldök.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.17, 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves BANITA!

A feltett kérdéseid pontosítása érdekében, vissza kívánok kérdezni.

Első kérdésed: A lisztes bevonat, általában lisztharmat utal, és amennyiben letörlésre kerül, akkor, alatta, barnás vagy fekete színű letörölhetetlen parázsódási nyom található!. Kérdésem, a fehére bevonatnak, nincs gomba illata?

Második kérdésed: az olajos folt amely megjelent a növényen, kerek, vagy erek által határolt:? A levél hátoldalán, ha a folton jelen van, ott nincs fehéres kiverődés?

A problémád tisztázása érdekében, kérem, ha lehet, fotót is kérnek, az említett tünetekről. Ha ide nem tudod feltenni, akkor az e-mail címemre is elküldheted.

Vissza az elejére
banita
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.11.17, 16:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szretném ha tudna vki segiteni!

1. Areca pámámon megjelent lisztes bevonat a leveleken, főként a levél szinén,valamint rozsdabarna foltok is jelentkeznek,a levél barnul majd elszárad,mi lehet ez,kétféle betegség vagy ez egy két tünettel és mivel kezeljem!

2. Másik növényem egy Pachira,melynek levelein először olajos foltok jelentkeznek,majd a foltok barnulnak,a levél elszárad vagy sárgásbarnán lehullik. A betegség megállithatatlannak tűnik, sem a Topsin Metil,sem a Dithanos kezelés nem vezetett eredményre,s már 2 hét telt el,félek teljesen elpusztul. Mi lehet ez? és mivel kezeljem?
Kérem mielőbbi válaszát!
Köszönettel[/b]
Vissza az elejére
zsuzsi69
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.11.16, 10:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a tanácsot, körülnézek tudok-e a környékünkön ilyen növényvédőt beszerezni. Igaz v.mi vegyszer mentes megoldásnak jobban örültem volna, de ha nem lehet, akkor nem lehet másképp megoldani.
Mégegyszer köszönöm, Zsuzsi
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.16, 07:41    Hozzászólás témája: NÖVÉNYVÉDELEM (6) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves ZSUZSI69!

Egy lehetőséget tanácsolom, hogy a gumókat BI 58 (II) 0,1 % -os oldattal permetezzed. A permetezésnél az ide vonatkozó óvórendszabályokat haladéktalanul be kell tartani.

Csak egészséges részt tároljad be, mert a sérült gumóknál, beindulhat a rothadás,

Előzmények itt!

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1790

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 41, 42, 43
43 / 43 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban