15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Találd ki (28)
Milyen öröm ért ma? (37)
IDŐJÁRÁS (61)
Kávéház (40)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
GAZLAP szakácskönyv (71)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Vicces történetek,...képek(16)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
A Tudat keresése (2)
Nagyik és ŐK..........(3)
Slideshow & Videó

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
11:27:am Bojtárgazdi :
Szép napot! nekem munka futott be, manapság már ez a divat.
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Pünkösdi Ünnepet kívánok!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - NÖVÉNYVÉDELEM (6) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

NÖVÉNYVÉDELEM (6) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.12.07, 05:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves ERIKA68!

A STANGLI -nak írtak szerint járj el, mert a növényeden, hasonló jelenség lépet fel.

Az okos tanács nem gomba, hogy ott is teremjen, ahol nem vetették. (Jókai)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.12.07, 05:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves STANGLI!

A leveleken látható elhalás, baktériumos betegségtől származnak.

Következőket tanácsolom:
---- az öntözést, minimális szintre történő csökkentése, valamint a vágó, és művelő eszközők fertőtlenítése, ugyanis az említett betegség, jelzett eszközökkel is terjedhet.

---- a növényvédelmi megoldást nem lehet kihagyni, a növényt rézhatóanyagú permetlével ajánlatos kezelni. Pl, CUPROXAT FW 0,3 % oldattal, vagy NORDOX 0,2 %-os permetlével. Nem árt, ha összes növényt legalább, egy esetben, az említett permetlével lepermetezi. Ha be tudja szerezni, még ajánlom, a SERGOMIL L 60 lombtrágya használatát is, (ezt 0,3 %-os oldatban) permetlébe bekavarva is ki lehet juttatni. Az említett lombtrágyát, minden második permetezésnél tanácsos használni.

A kezeléseket 8 napos ismétléssel, legalább 3 alkalommal tanácsolom megejteni. A növényvédelmi munkákat, lakótérben tilós végezni.

A meglévő betegség tünetét ne lehet eltüntetni, csak a megjelenését lehet megállítani.

Legutóbb kr4308 szerkesztette (2008.12.07, 18:08), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2008.12.06, 21:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Kr.
Léccike segíts.
A pletyikém ilyen csúnyaságot müvel velem.

Már gábor81-nek és a pletyis rovatba is elküldtem, de teljesen aggódom.

stangli
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.12.06, 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!
Bajban van a flamingóvirágom. Már betegesen vettem, azt gondoltam csak gondozási hiba, az eladó levágta a beteg részeket. Itthon újra kezdte, a levelek közepén barna foltok jelentek meg. Akkor még mindíg azt gondoltam, hogy a talajjal van a baj. Átültettem, levágtam róla minden gyanusat, kapott savanyított öntözővizet többször is, de sajnos újra kezdte.. egyik levele a közepén sárgul ill. utána barnul. Remélem még menthető a növény, egy régebbi levélről van képem, a mostani tünet ugyanilyen..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.12.02, 16:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves ARANY!

Köszönöm a bizalmát, én, első sorban növényvédelmi tanácsadást adok.

A növények gondozásárával kapcsolatos tanácsadást, PÜSCHL GÁBOR ad, kérem, forduljon bizalommal hozzá.

Vissza az elejére
Arany
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.12.01, 21:16    Hozzászólás témája: Margaréta Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

A margaréta téli gondozásáról szeretnék érdeklődni. 2 cserépben volt, az egyik egészen le szárad 2 nap alatt. A másikon még van virág, de az alsó része már kezdett le száradni, meg barnulni. Nincs nagy melegben, hűvösebb helyen van. Mit tudok tenni?? Nem szeretném ha elpusztulna:(...

Előre is köszönöm segítségét!
Vissza az elejére
Gabi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.11.28, 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rezső, a Shavit F-et szürkepenész ellen használtam, de lehet, hogy a kelleténél töményebb volt az oldat, azért gondoltam, hogy esetleg az okozhatta a foltokat és a száradást a leveleken. Kipróbálom a Cuproxat-ot, köszönöm!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.28, 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves GABI!

A SHAVIT F, a képen látható betegségre nem alkalmas. - (lisztharmatra és szürkepenészre jó!)

Tanácsolom, réztartalmú szer használatát: CUPROXAT 0,3 % -os oldatát, legalább 3 alkalommal, 10 napos ismétléssel.

A betegség által okozott levélkárósítást nem lehet visszafordítani, csak megállítani. Nagyon beteg levelek eltávolítást javaslom, valamint az öntözés minimális szintre történő lecsökkentését!

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.28, 10:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves HALKATLA!

A fokföldi ibolya levelén, leggyakrabban lisztharmat jelenhet meg, de ez a „kókuszreszelék” nem igazán hasonlít.

A "kókuszreszelék" szerűség, rovarkárósító lehetséges, de ha ezek mozognak , valamint mézharmat is jelen van, akkor kószapajzstetűvel állunk szemben, vagy valamilyen lárva levet bőre is lehet, ez viszont nem mozog!

Kérem, pontosabb leírását, ha lehet fényképet is kérek róla. A kért fotót, e-mail címemre is elküldheti, ha nem tudja itt felhelyezni.

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.28, 09:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves TIMY!

Nem tudom, hogy Erdélyben, milyen növényvédő szer van forgalomban.
A virág földjén, különböző gombák szövedéke jelenhet meg, amely lehet káros és közömbös is.

Azt tanácsolom, hogy mankoceb, hatóanyagú DITHÁNE M 45, vagy VANDOZEB DG 0,2 % -os oldattal, öntözzed a földet, legalább 2 alkalommal.

A MOSPILÁN (?) rovarölő szer!, nem jó a talajon élő gombára!

Vissza az elejére
Gabi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.11.27, 19:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

A Klíviám összes levele folyamatosan szárad le. Kb. 1 hónapja gombaölővel (Shavit F-el) permeteztem le, mert kissé párás helyen volt és penész jelent meg a levelein és a földjén. Okozhatta-e a permetszer ezt a foltos-száradást, vagy esetleg valami fertőzés miatt ilyen?

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
CSK
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.11.26, 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kr4308 írta:
Kedves CSK!

Nem kell kezelni, mert ez nem gombabetegség, hanem élettani jelenség!

Köszönöm, akkor jó, megnyugodtam Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
halkatla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.11.26, 13:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső, - most vettem észere, hogy az egyik fokföldi ibolyám levelén apró, fehér "kókuszreszelékek" vannak . Nem tudom mi az, nem találkoztam még ilyennel, de biztos ami biztos kivittem a fürdőszoba ablakba. Ott fogja várni a sorsát magányosan. Tanácsot kérek mi lehet, s mi a teendő?
Vissza az elejére
Timy
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2008.11.26, 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves rezso! Problemam van a penesszel Sad nem tudom kiirtani. a viragok foldjen jelentkezik, probaltam agyaggranulatumot tenni ra, de az is megpeneszedett.
valamit ellene lehet hasznalni? valami termeszetes anyagot, mert vegyszer itt nalunk nem elterjedt az uzletekben, s mospilanon kivul sajnos nem sok minden van... estleg bioktanint hasznalhatok?
Vissza az elejére
Cherry
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.11.25, 23:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Köszönöm szépen a válaszod.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43  Következő
41 / 43 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban