14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
magok
Egzotikus és különleges növények (15)
Leanderek(18)
Szobanövények (22)
Gloriosa Rothschildiana (2.)
Szárazkert
Szárazkert
Mocsári hibiszkus /H.Moscheuttos/....(8)
Növények,virágok vetéséről amit tudnunk kell (6)
Sziklakerti növényeink (13)
Mangó, kiwi és egyéb egzotikus gyümölcsök (4)
Paprikák, chilik (5)

- Tábortűz témák:
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (69)
Találd ki (28)
IDŐJÁRÁS (59)
Események........kiállítások....programok (4)
Kávéház (40)
Vicces történetek,...képek(16)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Milyen öröm ért ma? (37)
A Tudat keresése (2)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Versek, költemények (4)
Írj bármilyen témáról (15)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:24:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
8:50:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot
5:39:am kutyus :
Jó reggelt!
5:51:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép hetet Mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:17:am tercsi :
ebben a cikkben jól le van írva! Sok sikert hozzá!
11:16:am tercsi :
http://novenytar.krp. hu/novenytar/sarkanyf a-tarka-dracena/30
10:45:am Boncamano :
Sziasztok, a sárkányfám szára elkezdett puhulni, nem adtam neki sok vizet soha a levelei egyre sárgábbak. azon gondolkodom hogy levágom hogy megmentsem kb 10 éves 4 egű. Mit tegyek, segítségetek megköszönném.
8:10:am Emmylie :
Jo reggelt szép vasárnapot
5:48:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:44:am kutyus :
Jó reggelt
5:20:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:56:pm Emmylie :
Jo éjszakát.
5:37:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép hetet Mindenkinek!
10:45:pm Emmylie :
Jo éjszakát
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GÉPEK A KERTBEN(2) - Gépdoki szakértői rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GÉPEK A KERTBEN(2) - Gépdoki szakértői rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.10.12, 07:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pepe85 írta:
Szia gépdoki.

Bejárattam a 051 esem nagyon jol müködik egyre indul:D még 1x köszi az infot, de megint kérdéssel fordulok hozzád.

MIért van az h 10 perc vágás után meglazul a lánc, utánaálitok és ugyanaz ismét a probléma:( Életlen lehet nagyon a lánc?

A másik kérdésem multkor mondtad h 3/8'' láncot kell bele vennem na most nemtudom h milyet mert kérdezték h 1,6 vagy 1,3 és h mijen hosszu kell ugyanaz a duromatic vezetőről van szó 50-53 cm nem tudom pontosan mekkora.
Előre is köszi az infót. Üdv Pepe

Szia Pepe85!

A lánc enyhe fellazulása természetes dolog, ugyanis ahogy a lánc melegszik, ezáltal tágul. A nagyfokú nyúlás azonban valami problémára utal:
- A gyári STIHL lánc sokkal kevésbé nyúlik, mint más gyártók láncai,
- Eredeti, speciális lánckenőolajat használj. A motorolaj kifejezetten híg olaj, ezért a vezetőlapot és a láncot nem kellő képpen keni, ezért azok gyorsabban kopnak, ergo ... nyúlik a lánc.
- Mindig éles lánccal dolgozz! A lánc akkor van jól élezve, ha nem kell a fűrészt a fába erőltetni, hanem az saját magát húzza be a fába.

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.10.12, 07:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bongyi írta:
Szia Gépdoki!

Hát leginkább faágakat aprítanék. Hát nehéz megbecsülni, hogy mégis mekkora lenne a mennyiség. Évente kb. 6-7 m3 lenne a mennyiség. Persze ha adódik valami komposztálható (konyhai hulladék, levelek, elszáradt virágok), akkor azt is aprítanám.
Az áron nem gondolkodtam még. Leginkább a teljesítményigényhez igazodnék az árral.

Köszönettel, Bongyi

Erre a feladatra egy olyan komposztaprítót javasolnék, ami forgásirányváltóval alkalmas ágak és lágy növények aprítására is.
Ez a VIKING GE 345 komposztaprító , ami most 10% árengedménnyel vásárolható!

Egyszerűbb kivitelű és olcsóbb, de még mindig "mindent aprító" az AL-KO Dynamic Micro

Ha főleg ágak aprítására szeretnél komposztaprítót, akkor a zúzóhengeres (és ezáltal nagyon csendes) AL-KO Silentec 5000 a jó választás.

Az alábbi címen találsz több komposztaprítót is. Inkább a nagyonn teljesítményűeket válasszad!

Komposztaprító gép választék

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
vgabesz
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2008.10.11, 14:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szia gépdoki

elkezdtem a kaszát kitakarítani hogy már nem nagyon használom,
és találtam egy számomra érdekes dolgot, miért van a dugattyún egy gyűrű csak?(nem szedtem szét a kaszát csak a kipufogó dobot elvéve vettem ezt észre,látva a dugattyú felső részét)
lehet hogy ez másnak egyértelmű,de én ha jól emlékszem a tanulmányaimra akkor a kompresszió, miatt régen kettőt használtak.

még egy kérdésem lenne hozzád hogy melyik a legmegbízhatóbb kis köbcentijű motor?
max 1LE teljesítménnyel.

köszönöm válaszodat

vgabesz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
doxa65
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.09.28, 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia gépdoki.Érdeklödnék az AL-KO Motor szerviz készlet menyire szivja ki tisztára a motorbol az olajat?Az olajleeresztö csavaron keresztül ,vagy ezzel lehet a e az olajteknöböl tisztábra leengedni az olajat?Válaszodat elöreis köszönöm!Üdv.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Pepe85
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.09.25, 20:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia gépdoki.

Bejárattam a 051 esem nagyon jol müködik egyre indul:D még 1x köszi az infot, de megint kérdéssel fordulok hozzád.

MIért van az h 10 perc vágás után meglazul a lánc, utánaálitok és ugyanaz ismét a probléma:( Életlen lehet nagyon a lánc?

A másik kérdésem multkor mondtad h 3/8'' láncot kell bele vennem na most nemtudom h milyet mert kérdezték h 1,6 vagy 1,3 és h mijen hosszu kell ugyanaz a duromatic vezetőről van szó 50-53 cm nem tudom pontosan mekkora.
Előre is köszi az infót. Üdv Pepe
Vissza az elejére
bongyi
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.09.23, 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

Hát leginkább faágakat aprítanék. Hát nehéz megbecsülni, hogy mégis mekkora lenne a mennyiség. Évente kb. 6-7 m3 lenne a mennyiség. Persze ha adódik valami komposztálható (konyhai hulladék, levelek, elszáradt virágok), akkor azt is aprítanám.
Az áron nem gondolkodtam még. Leginkább a teljesítményigényhez igazodnék az árral.

Köszönettel, Bongyi
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.09.23, 01:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bongyi írta:
Sziasztok!

Elektromos aprítóval kapcsolatban szeretnék kérdezősködni. Nagyon sok faág gyűlik össze a kertünkben, melyek rengeteg helyet foglalnak. Elégetni nem akarom, mert úgy gondolom jó lehetne a virágos kertbe talajtakarásra.
Az ágak vastagsága változó. Azt tudom, hogy egy elektromos géppel max. 3-4 cm vastagságú ágak apríthatók. De mégis melyik típust tudnátok ajánlani. Mekkora darabokra aprítja az ágakat?

Közsönettel, Bongyi

Szia Bongyi!

Mégis mekkora az ágak mennyisége?
Az ágakon kívül más növényeket is akarsz aprítani (pl. falevelek, konyhai szerves hulladékok, elszáradt virágok, stb.)?
Mekkora összeget szánsz a komposztaprítóra?
A jó minőségű gépeket, vagy az olcsóbbakat kedveled jobban?

Vissza az elejére
bongyi
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.09.22, 22:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Elektromos aprítóval kapcsolatban szeretnék kérdezősködni. Nagyon sok faág gyűlik össze a kertünkben, melyek rengeteg helyet foglalnak. Elégetni nem akarom, mert úgy gondolom jó lehetne a virágos kertbe talajtakarásra.
Az ágak vastagsága változó. Azt tudom, hogy egy elektromos géppel max. 3-4 cm vastagságú ágak apríthatók. De mégis melyik típust tudnátok ajánlani. Mekkora darabokra aprítja az ágakat?

Közsönettel, Bongyi
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.09.15, 05:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia kapatata!

Ducati MPM-2 kapálógéphez már láttál alternáló fűkaszát (rezgőkaszát)? Én közel 20 éve dolgozom a kerti gépes szakmában, de még nem láttam ilyet, és technikailag is nagyon nehezen képzelhető el a csatlakoztatása. Az MPM-2 egy nagyon ügyes kiskapa, ami kifejezetten kapálógépnek készült és semmi másnak.

Emellett nagyon régi típus, már alkatrészeket is csak hosszabb utánjárással lehet néha-néha beszerezni.

Általában elmondható, hogy alternáló fűkaszát kapálógép-adapterként nem szoktak gyártani, éppen a csatlakoztatási nehézségek miatt.

Vissza az elejére
hkati
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.09.15, 05:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

áthoztam ide:

kapatata írta:
Sziasztok!

Van 1 Ducati MPM-2 kerti kiskapám és szeretnék hozzá szerezni rezgőkaszát, de eddig sajnos sehol nem tudtam ráakadni.
Kérlek, aki vmi hasznos infót tud, írja meg ha lehet! Nagyon nagy segítség lenne!
Köszi!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.09.10, 19:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia H.A.!

Az UMK 435 nagyon jó, kellemes kasza, de ekkora területre kevés a teljesítménye, főleg tudva azt, hogy keményen bokorirtás is lenne. Az UMK 435 motoros kasza, neked pedig bozótirtóra lesz szükséged. Ilyen a Stihl FS 400 típus, ami 2,7 LE teljesítményű, komplex rezgéscsillapító rendszerrel rendelkezik, alapkivitelben dikicskéssel van szerelve, amivel a bokorirtás és a kszálás is elvégezhető. (A gyümölcsfák kivágásához motorfűrész kell!) Most akciós áron kapható 183.900,- Ft bruttó magyar forintért. Ez hosszabb távon is minden igényedet kielégíti. Ugyan drágább, mint az UMK 435, de lényegesen nagyobb kategória is.

Az alábbi linken találsz róla bővebb információt:

STIHL FS 400 bozótirtó

Vissza az elejére
H.A.
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.09.10, 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdvözlet Gépdoki, üdv gazlaposok!

Nálam tapasztaltabb emberek véleményére lennék kíváncsi. Kb. 1 ha nagyságú területről lenne szó, amelynek kb. 30 % - a szép egyenes, a többi része változó meredekségű emelkedő. Nagyon szép terület, csak egy gond van, kb. 15 éve senki nem művelte. A későbbiekben gyümölcsöst, akácost, szeretnék a területre telepíteni, ill. az aljába családi házat építeni. Jelenleg a területen derékig érő fű, régi gyümölcsfák, és kb. 3-5 cm vastag ágas bozót, dzsungel található.

Hosszú távra szeretnék beruházni egy olyan benzinmotoros fűkaszába, mellyel a jelenlegi dzsungelt is ki tudom irtani, de a majdan könnyebbé váló területkarbantartást is kényelmesen el tudom végezni. Ha kitisztítottam a területet egy önjáró fűnyírót is szeretnék vásárolni, de nem fűnyírótraktort. Fő szempont nálam a környezettudatosság, és hogy a gép megbízható legyen. Milyen gépet ajánlanátok?

A Honda UMK 435 -öt néztem ki első körben, 1.6 lóerős, négyütemű, környezettudatos szempontomnak megfelel, a dzsungelirtáshoz vennék hozzá fűrésztárcsát. Az ára is barátibb. Szerintetek a fenti körülményekhez elegendő lenne?
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.09.09, 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pepe85

Az első 1-2 liter legyen 1:20 keverési arányú utána mehet az 1:25.

Vissza az elejére
Pepe85
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.09.08, 10:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hello

Csak azért kérdeztem, hogy mennyit, mert irtad h a bejáratás 10 l benzin:)
Gondolom bejáratásnal a keverék az ugyanugy 1:25 ös
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.09.08, 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pepe85

Motorfűrészek esetében ezt nem lehet előre megmondani, mert sok mindentől függ:
- a kezelőtől, a vágási technikától,
- a vágandó fák átmérőjétől,
- a lánc élességétől, stb.

Minden esetre nem a kisétvágyú gépek közé sorolandó. De hát lényeges ez? Ha kézzel kellene elfűrészelned azokat a fákat, akkor bármennyit is fogyaszthat, csak kényelmesebb és gyorsabb. Nem? Smile

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40  Következő
38 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban