15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Leanderek(18)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Kertünk meglepetései (2)
Gyümölcsök (5)
Konyhakerti növények (14)
Hortenziák (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)

- Tábortűz témák:
Írj bármilyen témáról (15)
Versek, költemények (4)
Milyen öröm ért ma? (37)
Találd ki (29)
GAZLAP szakácskönyv (71)
IDŐJÁRÁS (61)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Vicces történetek,...képek(16)
A Tudat keresése (3)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
2019-es nyári abádszalóki tali

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
12:44:am Bojtárgazdi :
Szép álmokat mindenkinek!
5:50:pm Emmylie :
Fáraszto nap után a faluban talán majd pihenhetek. : Szép estét mindenkinek
11:33:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok! Mára is van munkám, de kicsit nemszeretem szöveg. Sok paragrafus van benne...
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:59:pm Bojtárgazdi :
Nocsak, hát már eltelt a nap! Sokat dolgoztam ma. Jó éjszakát kívánok!
10:08:am Emmylie :
Szep napot kivanok mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:42:pm Bojtárgazdi :
Nem tudom, ma már köszöntem-e... Szép estét kívánok, Gaznépek!
2:17:pm Emmylie :
Szep delutant. Tegnap az unokakkal ma a fiammal fagylaltozok. :
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek........ne m baj, Bojtikám, de legalább beköszönsz
2:12:pm Bojtárgazdi :
Én már csak kellemes délutánt tudok kívánni.
5:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt....indul az új hét....
7:27:am pili :
Szép vasárnapot!
3:50:pm aszokfa :
Szép napot! Munkával nekem is! Földfelszintakaró egyengetéssel múlatom az időt
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GÉPEK A KERTBEN(2) - Gépdoki szakértői rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GÉPEK A KERTBEN(2) - Gépdoki szakértői rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
slash2
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.01.17, 16:04    Hozzászólás témája: walbro beállitás.... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia gépdoki!
Egyszer már irtam egy Homelit csp 3314-es láncfűrésszel kapcsolatban.Az a kérdésem,hogy raktak rá 1 másik fajta de ugyanúgy walbro karbit annyi különbséggel,hogy ennél a szivatókart be kell tolni hidegen nem kihúzni.Meg is szimeringezték a gépet és két tanknyi munka után történt olyan,hogy melegen magas lett az alapjárati fordulat ezzel ellenben gázadásnál majdnem lefullad vagy általában le is áll a gép.A szerelő szerint ilyenkor normális ez a dolog mikor szét van szedve a gép és fel van újitva de utána kell állitani a karbinak.Azt javasolta,hogy a kipufogó felöli csavaron tekerjek ki 1/4-et,a másikon pedig gázadás közben lassan kifele hajtsak mig el nem éri a megfelelő fordulatot.Kérdésem az lenne,hogy jó lesz igy vagy nem,mert nem szeretném jobban elrontani a masinát?

üdv.:Szabi.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Pepe85
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.01.15, 02:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hello

Problémám a következő. A motorfürészemet sokáig nem használtam.Kint tároltam a garázsba. A helyzet az hogy akkora a hengerben a kompreszzió, hogy nem fordul el a főtengely, igy nem jár a dugó a hengerben nem tudom beindítani, de ha a gyertyát kiveszem akkor elfordul és jár a dugó a hengerben. MI lehet a probléma? Előre is köszönöm a választ.
Vissza az elejére
Lee
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.01.14, 13:42    Hozzászólás témája: Lancolaj? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Doki!
Lenne egy kerdesem, van sok motorolajam 5l-bol nem lett teljesen felhasznalva benzines autohoz, 10w40, 15w40, stb-azokat lehet lanckeno olajkent hasznalni--elektromos lancfuresznel-
McCullogh
illetve Dolmar ES 38A-nal
koszonom a segitseget
Vissza az elejére
AsperaLAV135
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.01.13, 16:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ÜDV Doki!!!

Van egy fűnyíróm Aspera LAV-135ős motor blokkal szerelve. Dellorto FHC 2013A karburátorral. Erről a karburátorról szeretnék információt kérni. Próbáltam működési leírást, metszeti rajzot keresni de nem találok. A karburátor más által szét lett már szerelve és hiányos. A levegő és a gáz pillangó szelep rajta van, úszó a zárószeleppel, az alapjárati csavar és az úszóház meg van. De hiányzik még egy beállító csavar és ennek a helye, plusz az alapjárati csavar nyílása, és bent az úszóházban levű két lyuk közül az egyik ólommal van eltömítve, Állítólag szerelő oldotta így meg. Utána működő képes volt de nagyon nagyon nehezen indult ha beindult nagyon pörgött de terhelésnél fulladt. A regulátor karon levő tolattyú rúd és ezen levő rugó már meg van nyúlva. Nem vagyok biztos a helyes összerakásban. A karburátorról és a regulátorkar beállításáról szeretnék kérni információt, esetleg hol találok róla leírást? Mellékeltem két képet a karbiról hogy mik vannak ólommal eltömítve és a tartozékokról. Hogyha tudna segíteni a helyes beállításban a képek alapján.

A választ és a segítséget előre is nagyon szépen köszönöm!!!

Vissza az elejére
vili23
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2010.01.12, 10:20    Hozzászólás témája: magnum Hozzászólás, az előzmény idézésével

gondolok itt mondjuk a 038 magnum-ra,a you tubon van sok ilyen videó
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2010.01.11, 21:07    Hozzászólás témája: Re: stihl Hozzászólás, az előzmény idézésével

vili23 írta:
szia doki,csak azt szeretném megkérdezni hogy egyes Stihl gépeken mit takar pontosabban a MAGNUM felirat

Pontosan melyik típusra gondolsz, mert én nem emlékszem, hogy az eredeti STIHL gépeken lenne ilyen felirat!?

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kemi
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.01.10, 16:35    Hozzászólás témája: Re: Javitás Hozzászólás, az előzmény idézésével

gépdoki írta:
fcsalyi írta:
Tiszteletem! Kaptam egy Pioneer P28 fürészgépet de elromlott. Azt hiszem a gyujtótekercse éget le . Hol lehetne megjavitattni? Van Szervize?
Szia engem esetleg érdekelne a pioneer fűrészed mert nekem is van egy ilyen tipús!

A gyújtótekercs nem javítható, csak cserélhető. Az ára kb. 20.000,- Ft. Akarsz ennyit költeni rá? Ugyanis nagyon idős már ez a típus. Nem biztos, hogy érdemes ennyit költeni rá. Rolling Eyes
Vissza az elejére
vili23
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2010.01.07, 10:08    Hozzászólás témája: stihl Hozzászólás, az előzmény idézésével

szia doki,csak azt szeretném megkérdezni hogy egyes Stihl gépeken mit takar pontosabban a MAGNUM felirat
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2010.01.06, 22:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

donaldkacsazik írta:
Hello doki!
Tavaly vettem tőletek egy oleo 941-es gépet, amivel nagyon meg vagyok elégedve. Csak az lenne a kérdésem, hogy ha szeretnék a gépre egy komolyabb láncot rakni, akkor cserélnem kell rajta a láncvezetőt meg csillagkereket is?

Igen!
De miért akarsz erősebb láncot tenni rá? Azzal jelentősen megterhelheted a motort, aminek az nem fog örülni.
A következő láncméret a .325", amit 3 LE felett szoktak alkalmazni.

Összefoglalva: nme javasolnám erősebb lánc használatát.

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
donaldkacsazik
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.01.05, 14:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hello doki!
Tavaly vettem tőletek egy oleo 941-es gépet, amivel nagyon meg vagyok elégedve. Csak az lenne a kérdésem, hogy ha szeretnék a gépre egy komolyabb láncot rakni, akkor cserélnem kell rajta a láncvezetőt meg csillagkereket is?
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2009.12.31, 18:19    Hozzászólás témája: Re: karbi Hozzászólás, az előzmény idézésével

vili23 írta:
tiszteletem doktor úr. Very Happy kérdéseidre a válaszaim:1:csak hidegen van egy kicsi füstje,2:terhelés alatt a gyertya színe tejeskávé színű(őz barna),3:gyertya szikra színe közép kék,világosabb kék,4:a szűrő a tank legmélyebb pontján van de ha megrázom a gépet hallani hogy mozog,kopog.5:a gépet használtan vásároltam,az ember akitől vettem 2db rönk hintát rakott össze vele a gyerekének,csak meg ugrott a kezében és megharapta a vádliját megijedt tőle és eladta,gyári lappal,lánccal vettem meg összes papírjával,olyan állapotban volt hogy be lehetett volna rakni az új gépek közé Exclamation mikor elhoztam egyszer kétszer leállt de gondoltam még bejáratós és azért mikor bejárattam is le állt ekkor gondoltam csak meg kell hajtani hogy kikormolódjon de nem jött be. Rolling Eyes mikor elhoztam nem volt ilyen vészes szerintem egyre rosszabb,a tulajnál nem csinálta mert ki próbáltam.remélem tudsz valami tippet adni

A leírtak alapján az üzemanyag rendszer rendben lehet.
Ellenőrizd, hogy a hengercsavarok nincsenek-e fellazulva, illetve a karburátor lefogató csavarok meg vannak-e rendesen húzva?
Szerintem valahol falslevegőt kap meleg állapotban.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2009.12.31, 18:16    Hozzászólás témája: Re: Fimol Hozzászólás, az előzmény idézésével

dutra1000 írta:
Tisztelt Gépdoki!

Ismerőseim azt ajánlották, tegyek a láncfűrészbe Fimol adalékot, a jobb kenési hatékonyság, és hosszabb élettartam érdekében. Vettem is egy flakonnal, de a cimkén fel van tüntetve, hogy R45 rákot okozhat (karcingén hatású lehet). Kérdésem az lenne, hogy maga a Fimol folyadék ilyen, vagy a motorban elégetve az égéstermékek, vagy maga a molibdén-diszulfid karcinogén. Fűrészelésnél az ember sok kipufofógázt lélegez be!
Érdemes használmi?
Köszönöm válaszát!

A Fimol elsődlegesen négyütemű motorokban használatos, hisz ott az olaj nem ég el, ezért károsodást sem okozhat az egészségre. Elégetve, tehát kétütemű motorban semmiképp nem javasolnám, ugyanis általam nem ismert, hogy az elégetés során milyen gázok szabadulnak fel - én nem kockáztatnám!

Sokkal jobb eredményt érhetsz el, ha jó minőségű olajat használsz a láncfűrészhez, a jó minőségű 2T olajak garantáltan csak olyan adalékokat tartalmaznak, melyek az emberi szervezetet nem károsítják.
Minimum API TC besorolású olajat alkalmazz, de az API TC-I, TC-II és az API TC-III olajak sokkal jobb és megbízhatóbb olajak.

Vissza az elejére
dutra1000
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.12.30, 23:07    Hozzászólás témája: Fimol Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Gépdoki!

Ismerőseim azt ajánlották, tegyek a láncfűrészbe Fimol adalékot, a jobb kenési hatékonyság, és hosszabb élettartam érdekében. Vettem is egy flakonnal, de a cimkén fel van tüntetve, hogy R45 rákot okozhat (karcingén hatású lehet). Kérdésem az lenne, hogy maga a Fimol folyadék ilyen, vagy a motorban elégetve az égéstermékek, vagy maga a molibdén-diszulfid karcinogén. Fűrészelésnél az ember sok kipufofógázt lélegez be!
Érdemes használmi?
Köszönöm válaszát!
Vissza az elejére
vili23
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2009.12.27, 12:56    Hozzászólás témája: karbi Hozzászólás, az előzmény idézésével

épp most dolgoztam a géppel,megnéztem a gyertyát tök szépen le van égve,a szikrában van egy kis lila szín is de inkább kék
Vissza az elejére
vili23
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2009.12.25, 11:09    Hozzászólás témája: karbi Hozzászólás, az előzmény idézésével

tiszteletem doktor úr. Very Happy kérdéseidre a válaszaim:1:csak hidegen van egy kicsi füstje,2:terhelés alatt a gyertya színe tejeskávé színű(őz barna),3:gyertya szikra színe közép kék,világosabb kék,4:a szűrő a tank legmélyebb pontján van de ha megrázom a gépet hallani hogy mozog,kopog.5:a gépet használtan vásároltam,az ember akitől vettem 2db rönk hintát rakott össze vele a gyerekének,csak meg ugrott a kezében és megharapta a vádliját megijedt tőle és eladta,gyári lappal,lánccal vettem meg összes papírjával,olyan állapotban volt hogy be lehetett volna rakni az új gépek közé Exclamation mikor elhoztam egyszer kétszer leállt de gondoltam még bejáratós és azért mikor bejárattam is le állt ekkor gondoltam csak meg kell hajtani hogy kikormolódjon de nem jött be. Rolling Eyes mikor elhoztam nem volt ilyen vészes szerintem egyre rosszabb,a tulajnál nem csinálta mert ki próbáltam.remélem tudsz valami tippet adni
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Következő
3 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban