15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Kertünk meglepetései (2)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.
Egzotikus és különleges növények (15)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Amarilisz /Hippeastrum/22

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (61)
Írj bármilyen témáról (15)
GAZLAP szakácskönyv (71)
A Tudat keresése (2)
Vicces történetek,...képek(16)
Találd ki (28)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Milyen öröm ért ma? (37)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Kávéház (40)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:20:am Emmylie :
Szep napot Indulok vasarolni meg a dög meleg elött
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
3:27:pm Bojtárgazdi :
Igen, hamar visszabillenek az éjszakázásba mindig.
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek.....Bojti kám, te meg akkor nem vagy, ha a többiek
11:41:pm Bojtárgazdi :
Mergvagyok ám, csak kicsit több a munkám, aztán mire ideérek, mindenki alszik...
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Rovaremésztő növények (20)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Rovaremésztő növények (20)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.03.31, 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Is

Nyissál másikat.Köszi

Következő:
http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3059

Az élet a legizgalmasabb kalandregény.Az utolsó oldalnál újrakezdenéd.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Zsabi
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2010.03.31, 10:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha már így belemelegedtünk...

Novemberben csináltam egy florit a lakásunk nyugati fekvésű ablakába. N. alata, 'gentle', 'miranda', ampularia X rafflesiana, és még fiatalka (kancsótlan) lowii és rajah kerültek bele.
A télen nem volt nagy aktivitás (1-2 levél max, csapda nélkül), de ez érthető is. Pár hete megindultak, szépen megjelentek az életképes kancsókezdemények, viszont most néztem kívülről, hogy a naptól az ablak felé néző levelek már pirosas-vörösesbarnára színeződtek.
Gondolom le kellene árnyékolnom őket valamivel, hogy a délutáni tűző nap ne bántsa őket. Egy sima "fátyol" függöny elég? Vagy csináljak valami durvábbat?

Egyáltalán a felsorolt fajok mindegyikének jó lesz ott?

Na jó, meg is mutatom: Very Happy

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
isyka
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2010.03.31, 09:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az ampullaria X rafflesiana amúgy sem gyökerezik könnyen.

Jó megoldásnak tűnik.

Wink
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2010.03.31, 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az ampullaria X rafflesiana-val így jártam tavaly. Leszedtem, mert elég nagynak tűnt, de nem maradt meg.
Mi a véleményetek arról, hogy megkarcolom a hajtás tövét és meghormonozom, majd betemetem azt a részt tőzeggel?
Működhet?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
isyka
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2010.03.31, 08:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én a legalább 1 éves oldalhajtásokat szoktam ledugványozni, én ősszel csináltam, mert a lépcsőházban télen is világos és 10-15 fok volt, jelenleg nincs lépcsőház, így az őszi dugványaim fele KO, a többi elvegetált, mert elég hűvös volt.

Szerintem legalább 4 hónap kell hormonnal is, hogy legyen gyökere, hajt gyökér nélkül is.

az én módszerem
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2010.03.31, 08:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A kancsókák oldalhajtásait akkor "illik" leszedni, amikor legalább 1\3-a az anyanövénynek. A helyzetemre kb. megfelel az ampu spotted esete, már nagyon nyomják egymást az ifjoncok az 'anyuka" tövében. Bár, hogy azzal mit fogok kezdeni, hogy a green a törzséből hoz 2 ifjoncot...?
Visszakanyarodva, ha elég nagy az ifi és szükségesnek találod a leválasztást, világos és párás hely, és hipp-hopp meggyökeresednek!
Kalappal!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tigerkemke
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2010.03.31, 07:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

agnes76!!

Nekem csak ceropegia bújt ki eddig (március 20-án ültettem őket), a sárga zerge szarvból pedig csak dudva bújt kifele!!!!
Vissza az elejére
Zsabi
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2010.03.31, 07:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát semmi tanács?

Hamarosan jön a kancsókák regulázása is. Elég sok tövön vannak oldalhajtások. Van esély ezeket életképesen leszedni, vagy biztosabb szaporítási módszer a szárdarabolós gyökereztetés?

Is, legalább te mondj valamit...
Vissza az elejére
isyka
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2010.03.30, 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kicsit magasodott a virágszár.
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2010.03.29, 10:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Trewa!

Lehet kihajtanak, kicsit légy még türelmes.
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2010.03.29, 09:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jelentem nálam pusztulásmentes volt a teleltetés! Tegnap átültettem a kürtöket (lepucoltam a rizómákat, leszedtem a "gyerekeket"), a csapók még vissza vannak.
Nekem is van nagy bimbó, ha jól emlékszem akkor a S. flavaXminor-on és az egyik hibriden is láttam, bár ott még föld alatt van.
Legtöbb gyermeket egyébként a S. minor hozta, azt nem is szedtem darabokra, csak félbe.

Majd fényképelek, ha már lesz mit Smile

Hamarosan jön a kancsókák regulázása is. Elég sok tövön vannak oldalhajtások. Van esély ezeket életképesen leszedni, vagy biztosabb szaporítási módszer a szárdarabolós gyökereztetés?
Vissza az elejére
agnes76
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2010.03.29, 08:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tigerkemke!Nálam kikeltek a drosea burmani magok ez kb két hétbe telt.Nálad mi újság?Nem kelnek még?
nz7
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.03.27, 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ISZ ez nagyonjó ! Shocked
mifajta ez minor,nem látom jól a képen, irtó jó a színe is.
mennyi az állományod ebből ? nekem sajna nem élték túl a telet a kürtök egyik sem így már csak képeket őrzök róluk. Crying or Very sad
https://picasaweb.google.com/108253725576985061209
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
trewa
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2010.03.27, 22:09    Hozzászólás témája: :( Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szép lesz!Nekem sajna azt hiszem a papgájkürtöt kivéve az összes feladta a télen.Mégsem volt elég a habszivacs doboz a -20 fokban. Crying or Very sad Crying or Very sad
ilike_58
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2010.03.27, 21:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Is, ez szép lesz nagyon. Kérünk majd a kinyílt virágról is képet!
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő
1 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban