15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Találd ki (28)
Milyen öröm ért ma? (37)
IDŐJÁRÁS (61)
Kávéház (40)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
GAZLAP szakácskönyv (71)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Vicces történetek,...képek(16)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
A Tudat keresése (2)
Nagyik és ŐK..........(3)
Slideshow & Videó

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
11:27:am Bojtárgazdi :
Szép napot! nekem munka futott be, manapság már ez a divat.
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Pünkösdi Ünnepet kívánok!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - ÉVELŐK, ALOEK- Klementisz Ágnes dísznövénykertész rovata 2
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

ÉVELŐK, ALOEK- Klementisz Ágnes dísznövénykertész rovata 2
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Andi1972
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2009.01.30, 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ági!
Van a kertben egy klemátiszom, ami a tavalyi évet épp hogy túlélte. Egy szál ága van, ami kb 1.5 m hosszú. Volt rajta virág is 1-2 db. A virága fehér, a közepe lila (nagyon szép volt). Most a levelei és a szára is teljesen barna. Mit csináljak vele, hogy megmentsem? Vissza kell vágni, vagy ültessem máshová? Most a ház nyugati oldalán van, majdnem teljesen árnyékban. Mellette borostyán van, ami szerintem túl sok, próbálom ritkítani, kevés sikerrel. A borostyán szép, ez pedig csak halódik szegény.
Előre is köszönöm a segítséget.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
cinkepiri
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2009.01.27, 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen a segítséget Ági!
Vissza az elejére
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.01.27, 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

cinkepiri írta:

...az aloé egyedül szeret lakni egy cserépben vagy inkább így csoportosan?

Mint látod, nem szükséges szétültetned, ha elég nagy cserépbe teszed egyben a "telepet", csak legyen helyük a sarjaknak is megerősödni...

Sokkal fontosabb a földkeverék minősége és az öntözés gyakorisága (illetve ritkasága), mert ez a tika az Aloénak.
A receptet már többször leírtam:

eveloagi írta:
"Először is, kérlek hogy ültesd át a következő keverékbe:
1 rész B típusú, JÓ MINŐSÉGŰ!!!!! virágföld, Lehetőleg BIOL& (and) és 1 rész macskaalom (tudod, az a zsákos, kőzet, amit bevásárló kp-ban, vagy barkácsáruházban lehet kapni) keverékébe, ez általában zeolit nevű darált kőzet.
Ezzel lesz egy jó kis kőzetes, jó vízáteresztő képességű, laza közeged. Sajnos ebben még nincsen megfelelő arányú tápanyag, ezért vásárolj kertészeti árudában bármilyen humusztrágyát, kis kiszerelés is létezik. Legjobb a porított, érlelt szárított marhatrágya, ami olyan mint a fűrészpor, nincsen szaga sem, viszont nagyon jó a tápanyagvisszapótló képessége.
Szóval, az 1:1-es földedhez úgy tegyél, hogy egy kb, 14 cm átmérőjű cserépbe nagyjából fél maréknyi kerüljön.
Ha nagyobb cserepet használsz, arányosan több. A 14 cm átmérőjű cserép szűk 1,5 liter űrtartalmú. Mi saját földkeveréket használunk, nálunk a kőzet riolittufa a földkeverékben.

A növényedet szabadítsad meg a földtől, mosd le a gyökerét, és 2-3 napig hagyd "aszalódni". A tőosztásos palántákkal mi is így teszünk. Van, hogy egy hétig se ültetjük el őket, és még sosem mentek tönkre a növények ezért, pedig pár ezer db-ot ültetünk évente.
Csak a 3. napon ültesd el a fent leírt földkeverékbe.
Ültetés után nagyon alaposan ötözd be, hogy a víz átfolyjon a cserépen.
A cserép alatt 1 óránál tovább ne hagyj állni vizet, hanem öntsed ki. Következő öntözés 2-3 hét múlva esedékes!!!!
Mindíg bő vízzel öntözzél, de ritkán.

A növényről:
Az Aloe vera egy SIVATAGI növény. Ezt nem győzöm hangsúlyozni.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy napos helyen él, száraz köves talajban (amiben nincsen humusz, meg tőzeg, meg mittudomén micsodába ültetik még az Aloe-t a kertészetek).
Sekélyen gyökeresedik, mert a sivatagban ritkán van víz, viszont az éjszakai lehűléskor a talajra lecsapódó párát tudja hasznosítani a földfelszíni gyökereivel.
Mivel eredeti élőhelyén (Közép-Afrika) - és nem Mexikó, meg Kalifornia, mert ezekre a helyekre csak BETELEPÍTETTÉK!!!!- van, hogy évekig nem esik az eső.
Könnyen belátható hát, hogy nem szabad hetente öntözni.
Lakásban világos helyre, de nem az ablak közvetlen közelébe tegyed.

még annyit, hogy tápanyagutánpótlásra szuper ez a magyar termék:

huminsav van benne, a gyökerek számára azonnal felvehető állapotban vannak benne a vegyületek.
itt a weboldaluk:
http://www.tar.hu/huminproject/humus.htm

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
cinkepiri
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2009.01.27, 09:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Van egy cserép aloém, ami olyan tüneteket mutat mint Esthella által korábban mutatott. Azt értem hogy ezek szerint át kell ültetnem mert nem jó a földje és feltehető gyakrabban locsolom mint neki erre szüksége van.

A cserépben sok kis sarj van.

Ági az aloé egyedül szeret lakni egy cserépben vagy inkább így csoportosan?

Mind kapjon külön cserepet?
Vissza az elejére
joint0214
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2009.01.26, 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ági!

Akkor örülök a hírnek, mert tényleg fekete hunyorom van... végre végre... alig várom akkor hogy kinyíljon! Köszönöm!
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.01.25, 22:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

venember írta:
Kedves Ágnes!
Több éve nevelek egy ENCIÁN fát cserépben.Nem merem a kertbe kiültetni,mert nem tudom,hogy a telet kibírja-e a szabadban.Az őszi meg tavaszi ültetgetések pedig szerintem nem tennének jót neki.
Még azt szeretném megtudni,hogy mikor érdemes metszeni,hogy minél bővebben virágozzon. Előre is köszönöm a segítséget.

Én nem tudok termesztési tapasztalatokat adni, ugyanis mi télálló évelőket termesztünk, s az encián fa nem az.
Kevés tudásom szerint, ősszel fűtetlen helyre be, tavasszal a fagyok után ki.
A dézsás növényes topikban sok fórumozó fog tudni segíteni a tartásával kapcsolatban.
itt a topik:

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2063

Vissza az elejére
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.01.25, 22:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

joint0214 írta:
Egy olyan kérdésem lenne a hunyorról, hogy a tél elején még elkezdett világoszöldet hajtani a tetején és tegnap kimentem megnézni mi lett belőle a nagy fagyokban.... ugyanolyan mint volt, csak kicsit lóg. Szerinted még ki fog nyílni a sok bimgó rajta vagy már nem láthatom idén sem a virágát ???

Nálunk tobzódnak, ha fekete hunyorod van, az tuti nyílni fog!!!!
nagyon jól bírja a hideget, ne aggódj miatta.
A ceglédberceli óvoda előtt, ahová ültettünk sokat, ott is virágzik most. Múlt héten láttam.
gyönyörűek. Shocked

Vissza az elejére
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.01.25, 22:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bodajutka írta:
Van egy évelőm, melyet eddig senki nem azonosított be (illetve nem tudott).

láttam, amikor betetted a "Milyen növény ez" topikba, ahol azt tippelték, hogy porcsin. Mások meg, hogy delosperma.
Nem tudom, sajnos nem ismerem én sem.
(De egy hajtáskának örülnék! Embarassed Wink )
Aztán hátha kiderítjük, vagyunk még egy páran évelőkertészek, hátha valaki tudja. El kéne küldeni a képet másoknak is.... Rolling Eyes

Vissza az elejére
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.01.25, 22:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elnézést kérek mindenkitől, de nem kaptam értesítőket a rendszertől, hogy itt rám mennyi kérdés vár......... Embarassed

timcsa73 írta:

Nem rég kaptam ezt az aloe verát.Középen meg van törve.Te mit csinálnál vele?Ez csak tőosztással lehet szaporítani,vagy megeredne ha levágom és ledugom?

Kinövi a törést, majd középről szép új leveleket fog hozni.
Csak tőosztással szaporodik, ugyanis a közhiedelemmel ellentétben ez nem kaktusz, amit szárrászekkel lehet szaporítani, hanem egy liliomfélék családjába tartozó növény.

Vissza az elejére
venember
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.01.25, 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ágnes!
Több éve nevelek egy ENCIÁN fát cserépben.Nem merem a kertbe kiültetni,mert nem tudom,hogy a telet kibírja-e a szabadban.Az őszi meg tavaszi ültetgetések pedig szerintem nem tennének jót neki.
Még azt szeretném megtudni,hogy mikor érdemes metszeni,hogy minél bővebben virágozzon. Előre is köszönöm a segítséget.
Vissza az elejére
joint0214
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2009.01.20, 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Ági!

Egy olyan kérdésem lenne a hunyorról, hogy a tél elején még elkezdett világoszöldet hajtani a tetején és tegnap kimentem megnézni mi lett belőle a nagy fagyokban.... ugyanolyan mint volt, csak kicsit lóg. Szerinted még ki fog nyílni a sok bimgó rajta vagy már nem láthatom idén sem a virágát ???
bodajutka
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2009.01.04, 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Ági!
Van egy évelőm, melyet eddig senki nem azonosított be (illetve nem tudott).
Őszel virágzik, télen bebronzosodik, és csak tavasz végén kezd újból éledezni. A hajtásvégei a tél folyamán elhalnak, a tő áttelel.Talajtakaró, apró hanvas-foltos zöld hengeres levelei vannak. Kb 2cm magas és a virágai átmérője sem éri el az 5mm-ert. A Mügéhez tudnám hasonlítani, de mégsem Question Rolling Eyes A mügével ellentétben merevebb és edzettebb a szára és levele. "Arenaria"-ként kaptam
Serinted Question mi ez Question Question Question

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
timcsa73
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2009.01.02, 17:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

<a href="http://s458.photobucket.com/albums/qq302/timcsa73/?action=view&current=DSCN2715.jpg" target="_blank">Photobucket</a>

itt van a kép,
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
timcsa73
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2009.01.02, 17:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szia eveloagi!
Nem rég kaptam ezt az aloe verát.Középen meg van törve.Te mit csinálnál vele?Ez csak tőosztással lehet szaporítani,vagy megeredne ha levágom és ledugom?
GRATULÁLOK AZ OKLEVÉLHEZ Exclamation Exclamation Exclamation
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.12.13, 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves IDELÁTOGATÓ!

Ajánlom, a „PERMETLÉKÉSZÍTÉS” című írásomat, a Növényvédelmi rovatban.

Az okos tanács nem gomba, hogy ott is teremjen, ahol nem vetették. (Jókai)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
5 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban