15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Gyümölcsök (5)

- Tábortűz témák:
A Tudat keresése (3)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Milyen öröm ért ma? (37)
Találd ki (29)
Vicces történetek,...képek(17)
IDŐJÁRÁS (62)
Események........kiállítások....programok (4)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Írj bármilyen témáról (15)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:49:am kutyus :
Jó reggelt
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
9:08:pm Bojtárgazdi :
Most ie meleg van! Tegnap ilyenkor kicsit csípett a hideg.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek, ma melegebb volt az éjjel
5:11:am kutyus :
Jó reggelt
6:27:am kutyus :
Jó reggelt, megint egy új hét indul!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:05:pm Bojtárgazdi :
Itt egész nap csrperészett, most rákezdte rendesen.
6:30:pm Etimami :
Nálunk most kezd esni az eső.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - ÉVELŐK, ALOEK- Klementisz Ágnes dísznövénykertész rovata 2
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

ÉVELŐK, ALOEK- Klementisz Ágnes dísznövénykertész rovata 2
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
szha
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2009.03.21, 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ági!
Ismét végignéztem a nyírszőlősi hosta listát,mert a tavaly kapott csomagban voltak a rendelttől eltérő fajták,és eddig még nem tudtam beazonosítani az egyiket.Az a kérdésem, hogy lehet-e a Crusader:
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Csiri48
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2009.03.12, 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ági!

A kertünk végében található szerszámos házikót szeretném befuttatni valamilyen növénnyel, de nem borostyánnal. Örökzöldet szeretnék. Tudnál-e ajánlani valamit?

Előre is köszönöm válaszodat. dofor
http://balkon.blog.hu
http://viztisztitas.try.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.03.12, 05:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

igen, itt olvashatsz róla:
http://www.jelitto.com/english/LA124.htm

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.03.11, 13:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Ági!
Azt olvastam, hogy lewisia csírázatásához hideghatás kell. Igaz ez?
És ha igen mennyire hideg és milyen hosszan?
csalán lesz belőlem. (Nagy László)
Vissza az elejére
bodajutka
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2009.02.14, 18:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi Ági!
Viszek belőle! Laughing
Sajnos , szétszórtam más szakembereknek is, de eddig Nemtom' huh Shocked
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.02.09, 11:16    Hozzászólás témája: két kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ági!
Két kérdést szeretnék feltenni.
Egy ház kerítésén minden tavasszal megcsodálom a halvány rózsaszín klemátiszt, ami rendkívül korán nyílik, valószínű vissza sem vágják tavasszal, mert beborítja az egész kerítést. Sok könyvet átnéztem már, de nem tudom milyen fajta lehet. Van-e ötleted, hogy melyik fajta ez, és tudod-e hol lehet beszerezni?
A másik kérdésem, az Eupatorium rugosum chocolate növényre vonatkozik. Szeretnék ilyet ültetni, magyar nyelvű könyvekben és internetes oldalon túl sok mindent nem olvashatok róla. Külföldi fórumokon olvastam egy-két olyan véleményt, hogy kiirthatlanul terjed. Igaz ez? Mert erre csak egy-két fórumozó panaszkodott. Igényeivel már tisztában vagyok de azt nem tudom, hogy milyen térállásba kellene ültetni. Kérem, ha tusz kérdéseimre válaszolni segíts.

köszönöm kismonika
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
timcsa73
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2009.02.06, 07:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ági!
köszönöm válaszodat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.02.05, 22:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szty!
Sajnos nem tudom.
Talán kérdezzétek meg a gyártót, biztosan megmondja, hogy hová szállítanak! (Oá*is, New Ga*de*) (z;r;n)

Vissza az elejére
szty
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2009.02.05, 09:40    Hozzászólás témája: humusz Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ági!

Érdeklődni szeretnék, hogy az általad említett Humusz FW-t csak a gyártótól tudnám megrendelni, vagy (pl: Oázis) kertészetben is fellelhető?

Köszönettel: Eszter
Vissza az elejére
Andi1972
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2009.02.03, 23:35    Hozzászólás témája: Iszalag Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ági!
Köszönöm a választ. Azt gondolom, hogy a legjobb lenne átültetni, mivel a borostyán valóban mindent kinyír a környezetében. Az iszalag ültetése mikor aktuális? Március-április környékén?
A képek gyönyörűek! Az én kertem még alakítás alatt van, próbálom a saját ízlésemnek megfelelően megváltoztatni, ami nem könnyű, hiszen a zsebkendőnyi területre óriási növényeket telepítettek az előttünk itt lakók (pl. van 6 m magas tujánk, óriási vérszilvafánk, trombitafolyondár, mindenféle szúrós sövények, olyan öreg futórózsák, amik már régen túlnőtték a kerítés tetejét, és össze-vissza dőlnek). A párom sajnos nem szereti, ha pusztítok a kertben. Én szívem szerint sokmindent tövestül kiszednék, és csak olyan növényeim lennének, ami a kert méretéhez igazodik.
Sajnos nem értek annyira a kertészkedéshez, mint szeretnék, de azért próbálkozom.
Üdvözlettel:
Andi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.02.03, 21:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Andi1972 írta:

Van a kertben egy klemátiszom, ami a tavalyi évet épp hogy túlélte. Egy szál ága van, ami kb 1.5 m hosszú. Volt rajta virág is 1-2 db. A virága fehér, a közepe lila (nagyon szép volt). Most a levelei és a szára is teljesen barna. Mit csináljak vele, hogy megmentsem? .

Természetesen teljesen normális, hogy barna és száraz a elvele, hiszen ez egy lombhullató kúszócserje Exclamation

Andi1972 írta:
Vissza kell vágni, vagy ültessem máshová? Most a ház nyugati oldalán van, majdnem teljesen árnyékban. Mellette borostyán van, ami szerintem túl sok, próbálom ritkítani, kevés sikerrel. A borostyán szép, ez pedig csak halódik szegény.

Az iszalagok -bár eredetileg erdei növényzetek- hajtásai szeretik a fényt. A töve viszont szeret árnyékban lenni.
Ezt úgy oldjuk meg, hogy a tövéhez ültetünk valami gyorsan bokrosodó egynyárit, ami árnyékot ad (pl büdöske)

Természetesen majd úgy április elején, amikor már látod a duzzadó rügyeket, vissza kell vágni a hajtásokat úgy hogy csak a tövénél hagyjál meg 3-4 rügyet, onnan hajt majd új ágakat.
A levélnyelével csavarodva "kapaszkodik" valami rácsos típusú támrendszer kell neki, aminek a rácsai max. hüvelykujjnyi vastagok.
Érdemes valami humusztrágyát a tövéhez dolgozni a talajba, hadd kapjon tápanyagot. Bár gyanítom, hogy a borostyán mnident elszív előle. Rolling Eyes

Reménykeltőül egy saját kép (de nem saját kert, sajnos):

a rácsra felkapaszkodni igyekvő növények iszalagok.

ilyenek kinyílva:

Vissza az elejére
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.02.03, 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos, nem tudok termesztési tanácsokat adni, némelyiknek még a nevét sem hallottam Shocked
Mi csak télálló évelő növényeket termesztünk (+ Aloe vera) csak ezekben van termesztési tapasztalatom.
De ha a Dézsás növények topikba írsz, biztosan segít néhány dézsásnövény-kedvelő.
itt a topik:
http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2063

Vissza az elejére
szty
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2009.02.03, 21:35    Hozzászólás témája: növények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ági!

Egyenlőre csak magjaim vannak, amiknek a leírásában már a csíráztatásához sok fényt írnak. Ezért gondoltam, hogy vennék nekik lámpát, mert a szobám ablaka nem nagy!

- parfümvirágfa
- angyaltrombita
- fáklyásgyömbérek
- kopaszkivi

Köszönettel: Eszter
Vissza az elejére
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.02.03, 20:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kedves szty!
Milyen dísznövény pótmegvilágításán gondolkozol, hogy lámpavéleményt kérsz tőlem? lehet
Nem tudok tanácsot adni, nem folytatunk hajtatást, semmilyen olyan kultúránk nincsen, amihez pótmegvilágításra lenne szükség.

Az angyalmoháról nincsenek tapasztalataim, láttam már belőle préselt ültető "edényeket". A pr-ja jó. (De mi földkeverékbe ültetünk. Twixy Meg én is itthon a saját szobanövényeimet.)

Gombaölő spray tudomásom szerint csak a Fito Dueci Gombaölő Aeroszol kapható. Összetétele: 0,2 % mankoceb + 0,1 % folpet + 0,02 % dinokap Ez utóbbi összetevőket nem magamtól, hanem szairodalomból szedtem.
Növényvédelmi szakértőnk Kardos Rezső biztosan gyakorlati tapasztalatokkal is tud segíteni.
Mi program szerinti nagyüzemi (megelőző) növényvédelmet alkalmazunk.

Vissza az elejére
szty
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2009.02.03, 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ági!

Érdeklődni szeretnék, hogy mi a véleményed az Osram lámpáról (érdemes-e venni, ha igen, mekkora W-ost?) és az angyalmohával kapcsolatban van valami tapasztalatod? Illetve tudnál nekem ajánlani jó gombaölő spray-t?

Köszönettel: Eszti Very Happy
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
4 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban