13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
8:37:pm Emmylie :
Szép estét.
6:08:am kutyus :
Bau,teljesen jó a magnézium szintem, nem akarnék pluszban szedni
6:07:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:52:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép hétvégét Mindenkinek!
6:17:pm Bojtárgazdi :
Terimamy megint nem tud belépni...
1:10:pm bau :
Kutyus! Nem szoktál MAGNÉZUMOT szedni? Az jó rá!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, kidobott az ágy, mert többször görcsbe jött a lábam
5:33:am kutyus :
Bujo!!!! de rég láttalak! jó a régiek körül ismét valakit látni!!!
5:44:pm bujo :
Gondolatban soxor jártam erre ám! Puszi Baukám!
5:42:pm bau :
Nahát Bujó! ) Nagyon régen voltál itt
5:36:pm bujo :
Szép jó estét kívánok! Kíváncsiságból bekukkantok, mert régen jártam errefelé!
5:54:am kutyus :
Jó reggelt mindenkne!
6:08:am kutyus :
Jó reggelt! meleg van!
7:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:50:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes vasárnapot!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - ÉVELŐK,ALOEK-Klementisz Ágnes dísznövénykertész rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

ÉVELŐK,ALOEK-Klementisz Ágnes dísznövénykertész rovata
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.08.10, 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a sok kérdést, ezt a topikot akkor most le is zárom, folytatás

>itt<

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.08.10, 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia ÁGI!
Ha erre jársz,nyisd meg a következő topikot légyszives,mert ez tele van...köszi

Aztán lenne egy kérdésem is:
Kaptam apától ezt a gyönyörűséget,de fogalmam sincs,hogyan kell gondozni...
Szeretném kitenni az erkélyládába,ami télen is kint marad,a sziklakertiekkel együtt!
De mennyit kell locsolnom,és mennyire fogja elviselni a tűző napot?

Köszi
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.08.04, 10:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia, köszi a kimerítő választ.
(a riolittufát hol szerzitek, mert az nekem is érdekes lenne a camelliák számára.)

Üdv
Attila
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.08.01, 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Először is, kérlek hogy ültesd át a következő keverékbe:
1 rész B típusú, JÓ MINŐSÉGŰ!!!!! virágföld, Lehetőleg BIOL& (and) és 1 rész macskaalom (tudod, az a zsákos, kőzet, amit bevásárló kp-ban, vagy barkácsáruházban lehet kapni) keverékébe, ez általában zeolit nevű darált kőzet.
Ezzel lesz egy jó kis kőzetes, jó vízáteresztő képességű, laza közeged. Sajnos ebben még nincsen megfelelő arányú tápanyag, ezért vásárolj kertészeti árudában bármilyen humusztrágyát, kis kiszerelés is létezik. Legjobb a porított, érlelt szárított marhatrágya, ami olyan mint a fűrészpor, nincsen szaga sem, viszont nagyon jó a tápanyagvisszapótló képessége.
Szóval, az 1:1-es földedhez úgy tegyél, hogy egy kb, 14 cm átmérőjű cserépbe nagyjából fél maréknyi kerüljön.
Ha nagyobb cserepet használsz, arányosan több. A 14 cm átmérőjű cserép szűk 1,5 liter űrtartalmú. Mi saját földkeveréket használunk, nálunk a kőzet riolittufa a földkeverékben.

A növényedet szabadítsad meg a földtől, mosd le a gyökerét, és 2-3 napig hagyd "aszalódni". A tőosztásos palántákkal mi is így teszünk. Van, hogy egy hétig se ültetjük el őket, és még sosem mentek tönkre a növények ezért, pedig pár ezer db-ot ültetünk évente. Cool
Csak a 3. napon ültesd el a fent leírt földkeverékbe.
Ültetés után nagyon alaposan ötözd be, hogy a víz átfolyjon a cserépen.
A cserép alatt 1 óránál tovább ne hagyj állni vizet, hanem öntsed ki. Következő öntözés 2-3 hét múlva esedékes!!!!
Mindíg bő vízzel öntözzél, de ritkán.

A növényről:
Az Aloe vera egy SIVATAGI növény. Ezt nem győzöm hangsúlyozni.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy napos helyen él, száraz köves talajban (amiben nincsen humusz, meg tőzeg, meg mittudomén micsodába ültetik még az Aloe-t a kertészetek).
Sekélyen gyökeresedik, mert a sivatagban ritkán van víz, viszont az éjszakai lehűléskor a talajra lecsapódó párát tudja hasznosítani a földfelszíni gyökereivel.
Mivel eredeti élőhelyén (Közép-Afrika) - és nem Mexikó, meg Klaifornia, mert ezekre a helyekre csak BETELEPÍTETTÉK!!!!- van, hogy évekig nem esik az eső.
Könnyen belátható hát, hogy nem szabad hetente öntözni. Rolling Eyes
A barnulás természetes folyamat, ha direkt napfénynek tesszük ki: a bőrszövet alatti részben felszaporodik az Aloin, ami egy sárgás nyúlós keserű anyag a levélben. Ez a növény "védekező rendszere" a rágcsálók, és rovarok és más állatok ellen. Olyan keserű, hogy még a levéltetvek is szédülve fordulnak le az Aloe vera leveléről. Laughing A keserű- nekik is keserű. Ezért nincsen rovarkártevője termesztett állományban sem. Ergo: nem kell növényvédő szert (rovarölő) kijuttatni. 5 év alatt még egyszer sem kellett rovarok ellen permetezni az aloet, pedig ez idő alatt több tízezer cserép kikerült a kertészetből....
Szóval, tudom én hogy a hamvas világos zöld levelű Aloe vera növényt szoktuk meg, és mi is arra törekszünk, hogy a növényeink színe ilyen legyen, mert Ti kedves vevők ezt szeretitek.
De azért tudni kell,hogy a természetben bizony barnás árnyalatúak az Aloe vera növény idősebb levelei.
Mi a hamvaszöld színt komoly fóliaház árnyékolással érjük el. Te pedig otthon nem teszed ki a tűző napra! Nono
Hanem félárnyékban tartod, ha kertben van, és persze minél távolabb az automata öntöző rendszertől!
lakásban pedig világos helyre, de nem az ablak közvetlen közelébe tegyed.

Eredményes Aloe vera növény nevelést kívánok neked! Laughing

Vissza az elejére
Alfa_Hold
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.08.01, 11:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Ági!

azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehetne egy cserepes Aloe-t beindítani.
Egy éve vettem, és sajna csak vegetál.
Jelenleg kaktuszföldben van egy erkélyen.
Sajna télen szobában volt és sokat is öntöztem.
Aztán hirtelen raktam ki és megbarnult.
Most talán stabil...

Köszönöm.
Vissza az elejére
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.07.28, 20:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szha írta:
Kedves Ági!
A következő árnyékliliomok fajtájának meghatározásában ismét a segítségedet kérném!

Ez a virága,nem jó a kép,de a lényeg,hogy lila:

Ez Hosta fortunei 'Francee'

szha írta:
És lenne még egy kérdésem!A Sagae fajtáról azt olvastam,hogy nagy méretű.A Gold Standardnél is nagyobb lesz?

Igen, a Sagae kb 80 cm. De van ennél magasabb is, pl. a Sum & Substance ez sárgászöld levelű, és 120 cm magas. (Cserépben, nálunk...)

Vissza az elejére
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.07.28, 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kishibo írta:
Kedves Ági!
Eszembe jutottmás is! Van egy kb. 10 éves angyaltrombita tövem. A férjem nagyszüleitől örököltem. Az idén valahogy nem akar virágozni. Már mindenhol virágzik a környéken, de itt, csak most vettem észre az első bimbókezdeményeket. Lehet, hogy már túl öreg? Szaporítsam hajtásdugvánnyal?
Köszönöm: Csilla

Lehet, hogy csak tápanyaghiányos, ha mindíg ugyanoda ülteted ki, talajuntság léphet fel, ha nem adsz az ültetőgödörbe neki kiültetéskor trágyát.
én a szerves trágyákra esküszök, mert az visszaadja a talajéletet. Lehet már zsákos komposztált, porított marhatrágyát venni, abszolút nem kellemetlen a szaga, viszont nagyon hatásos, ha a tenyészidőszak elején juttatod ki. Nagyon jó másmilyen humusztrágya is, egy kertészeti árudában több félét is fognak ajánlani neked.

Vissza az elejére
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.07.28, 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kishibo írta:
Kedves Ági!
Van egy szép nagy rozmaring bokrunk a kertben. A mostani helyén ez a 3 nyara. Télen sem szedtem fel, lehet szerencsém volt. Mostanra olyan magas, hogy lassan a csípőmig ér. Most valamiért elkezdtek a belső ágai elszáradni. Szépen, egymás után. Különben semmi nem látszik a többi ágon. Miért van ez? Elöregedtek azok az ágak? Most katlanosnak néz ki, mint mikor az öszibaracokot metszik. Kérem nyugtasson meg, hogy nem fog tönkremenni, mert azt nagyon sajnálnám. 2 éve karácsonykor virágzott. Csuda szép látvány volt!

lehet télálló, mi is évek óta egy télálló klónt szaporítunk.
Kép hiányában, lehet hogy a szárazságot nerm bírta, de lehet a sok esőtől is gombabetegség.. Ne haragudj, nem tudok kép nélkül segíteni.
jövő tavasszal, május elején egy alapos visszanyírás jót fog neki tenni. A félcserjéket, törpecserjéket érdemes 2 évente jó alaposan megifjítani.

Legutóbb eveloagi szerkesztette (2008.07.28, 20:38), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.07.28, 20:20    Hozzászólás témája: Re: ranunculus Hozzászólás, az előzmény idézésével

primula írta:
Kedves Ági!

Kora tavasszal kaptam egy cserép boglárkát amit kiültettem a kertbe. Úgy tudom évelő. Szedtem róla magot, és az lenne a kérdésem, hogy mikor és hogyan kell elvetni?

ez az a bizonyos gumós típus?
Ranunculus asiaticus
Magja hideghatási igényel a csírázás előtt.
Vesd el most,magátmérővel megyegyező vastagságú földdel, finom homokkal takarjad. Hagyd kint a magvetést télen, viszonylag védett helyen, hogy mínusz 5-6 fokot kapjon. Tavasszal csírázik, a kis palántákat április végén szétültetheted, de még ne a végleges helyére, mert majd csak a következő évben alakulnak ki a kis gumói.
Egyszerűbb sarjgumóról szaporítani... vagy idősebb gumót szétvágni....

Vissza az elejére
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.07.28, 20:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Judit20 írta:

Mostmár tudom a nevét, Aloe broomii, tudnál róla mondani pár infót. köszi

Az Aloe-s könyvem szerint a növény általában magányosan nő, vagy ritkán ágazhat el két- vagy háromba. A törzsek általában rövidek, egyenes törzsei fejlődhetnek öreg példányokban. virágzási idő az eredeti termőhelyén (Dél-Afrika, nyugat- Leshoto) késő augusztustól kora októberig. A virága sápadt sárga, maga a virágzat rövid és széles, 25 cm a hossza.

Gondolom, alakásban tartása olyan, mint a többi Aloenak: világos hely, ritka, de alapos öntözés, köves jellegű talaj.

Vissza az elejére
szha
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.07.25, 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ági!
A következő árnyékliliomok fajtájának meghatározásában ismét a segítségedet kérném!

Ez a virága,nem jó a kép,de a lényeg,hogy lila:

És lenne még egy kérdésem!A Sagae fajtáról azt olvastam,hogy nagy méretű.A Gold Standardnél is nagyobb lesz?
Válaszodat előre is köszönöm!
Vissza az elejére
kishibo
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.07.19, 06:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ági!
Eszembe jutottmás is! Van egy kb. 10 éves angyaltrombita tövem. A férjem nagyszüleitől örököltem. Az idén valahogy nem akar virágozni. Már mindenhol virágzik a környéken, de itt, csak most vettem észre az első bimbókezdeményeket. Lehet, hogy már túl öreg? Szaporítsam hajtásdugvánnyal?
Vissza az elejére
kishibo
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.07.19, 06:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ági!
Van egy szép nagy rozmaring bokrunk a kertben. A mostani helyén ez a 3 nyara. Télen sem szedtem fel, lehet szerencsém volt. Mostanra olyan magas, hogy lassan a csípőmig ér. Most valamiért elkezdtek a belső ágai elszáradni. Szépen, egymás után. Különben semmi nem látszik a többi ágon. Miért van ez? Elöregedtek azok az ágak? Most katlanosnak néz ki, mint mikor az öszibaracokot metszik. Kérem nyugtasson meg, hogy nem fog tönkremenni, mert azt nagyon sajnálnám. 2 éve karácsonykor virágzott. Csuda szép látvány volt!
Vissza az elejére
primula
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2008.07.16, 08:05    Hozzászólás témája: ranunculus Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ági!

Kora tavasszal kaptam egy cserép boglárkát amit kiültettem a kertbe. Úgy tudom évelő. Szedtem róla magot, és az lenne a kérdésem, hogy mikor és hogyan kell elvetni?
Judit20
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.07.10, 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ági!

Megtudnád mondani ennek a növénynek mi a neve. Én Agavénak néztem, de azt mondták ez inkább Aloe lehet.

köszönöm

Mostmár tudom a nevét, Aloe broomii, tudnál róla mondani pár infót. köszi

Legutóbb Judit20 szerkesztette (2008.07.16, 09:31), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő
1 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban