13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 4 / 18281
Összes látogató: 10
Utolsó tag: janos001
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Paprikák, chilik (5)
Virágaink,növényeink teleltetése (3)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Páfrányok (3)
Fenyők,tuják, örökzöldek (2)
Vendégeink a kertben (16)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (55)
Gazlap szakácskönyv(64)
Találd ki.....(26)
Milyen öröm ért ma?? (36)
Viccek...vicces történeket,képek(14)
Kávéház (39)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Szép az, ami érdek nélkül tetszik.
Wanted!!! Őt keresem!!! (7)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
A Tudat keresése
Kreatív ötletek....barkácsolás (10)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
9:17:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot.
6:13:am kutyus :
Jó reggelt.....úgy látszik véletlen bent maradtam............
1:53:pm Emmylie :
Szép délutánt.
6:28:am kutyus :
Szép, jó reggelt ebben a kellemes MI-nyarunkban
9:56:am erdőmenti :
Szép napot Gazocskák!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:44:am kutyus :
Jó reggelt, indul az új hét
5:57:am kutyus :
Szép jó reggelt minden Gazosnak, kellemes vasárnapot
3:43:pm Bojtárgazdi :
A receptek közé beslisszolt pár Buy online oldal. Egy moderátor ki tudná gyomlálni?
1:33:pm Emmylie :
Szép délutánt.
12:28:pm Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok!
9:07:am arozsa :
Szép jó reggelt! Senki nem ébred..?
6:09:am kutyus :
Jó reggelt
6:16:am kutyus :
Jó reggelt!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Angol muskátli,futómuskátli és muskátli......
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Angol muskátli,futómuskátli és muskátli......
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 35, 36, 37  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
isyka
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2006.02.17, 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én csak a megnyúlt hajtásokat szotam levágni, és az első néhány virágját.
Sajna a lépcsőházban nagy meleg van tavaszal, az erkély meg hűvös hirtelen, így kicsit leállnak.
Utánna pedig a lehető legjobb nekik a keleti erkély!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
melissza
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.02.16, 15:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én februárban szoktam őket metszeni . Hideg helyen vannak, lassan kezdenek hajtani . Mire kitavaszodig és ki hordom őket szép hajtásai vannak néha már bimbó is van rajtuk ,ha március végén április elején megtápozom őket.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.02.14, 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Melissza!

Nem korai még a muskátlikat megmetszeni?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
melissza
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.02.14, 15:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Február folyamán szoktam megmetszeni a pincében lévő muskátliaimat. Hozzá is kellene már fognom. Az őszi dugványokat is vissza szoktam csípni , hogy tudjonak bokrosodni.
Vissza az elejére
isyka
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2006.01.05, 20:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én mindig a nyári földbe teszem őket, de egy ládába mindet, mikor beültetem megmetszem, majd egyszer jól megöntözöm... nincs sok.

Majd kb 2-3 hetenként annyi viz amenyit elbír a láda.

Tavaszal friss föld, kis metszés, ha megnyúlt volna, oszt öntözöm naponta a keleti erkélyen, meg hetente a második hónaptól kis tápoldat. esetleg átültetés júli végén.

Nappali 10 fokig kint maradnak.

és ez évek óta így megy!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szilvi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2005.11.07, 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Íme a telelő muskátlik:
Ezek a dugványok az ablak között:

Ezek az öreg tövek felkötve a pincébe:
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szilvi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2005.10.29, 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem eddig sikerült mindig kiteleltetni. Nyáron tápoldatozni szoktam, de csak augusztus végéig. Ekkor fokozatosan leállok vele és októberre amikor be kell szedni, már nincs rajta sok virág. Ekkor a vastag öreg töveket megmetszem és kiveszem a földből, majd újságpapirba kötöm a gyökerét és fellógatom a pincébe sötét száraz helyre. A fiatal töveket, és amit lemetszettem azt elültetem kis cserepekbe és az ablak közzé teszem. Télen locsolgatom, de csak keveset. Aztán március körül elkezdem kéthetente tápoldatozni, majd kiültetés előtt rátérek a heti egyszeri tápoldatozásra. Ami a pincébe telel azt április körül előveszem megtakarítom jól visszametszem elültetem és a fagyok után kiteszem. Közben ezt is fokozatosan szoktatom a tápoldathoz, és május végére már pici bimbók látszanak rajta. Eleint kicsit csúnyán néznek ki (kopaszok) de egy-két hét és gyönyörű levélbe majd virágba borulnak. Vegyesen ültetem az öreg és a fiatal növényeket, igy nem olyan feltünő a kopasz növény.
Vissza az elejére
evusa
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2005.10.24, 15:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezt most találtam:

"1) A muskátlit cserepestül, változatlan állapotban is át lehet teleltetni. Világos helyiség, 6-8 °C-os hőmérséklet és rendkívül csekély öntözés (épp ne legyen porszáraz a talaj) kell hozzá. A növények jó része ugyan elpusztul, de ha megfelelő körülményeink vannak e módszer alkalmazásához, érdemes egyszer kipróbálnunk.

2) Egy másik lehetőség, hogy kihúzzuk a földből növényeket, alaposan visszametsszük a gyökereiket és hajtásaikat, majd összeültetünk akár 15 tövet egyetlen nagyobb cserépbe. Akár sötét helyiségben is tarthatjuk, de fontos, hogy ne legyen fagy. Tavasszal kitermeljük a még reményteljes töveket, vízbe áztatjuk, majd szétültetjük őket.

3) A harmadik módszer a hajtások eldugványozása. Ősszel, szeptember-októberben hajtásokat vágunk az elvirágzott muskátlitövekről, majd apró cserepekbe ültetve meggyökeresítjük azokat. Világos és meleg helyet igényelnek, mint pl. az ablakpárkány. Januárra megerősödnek, tavaszra pedig akár virágoznak is.

E három módszernek azonban vannak hátrányai. Először is sok növényt elveszítünk, mert a teleltetés nagyon megviseli őket.

A megmaradt példányok pedig úgy megfáradnak, hogy nem is hajlandók tavasszal virágozni, legfeljebb nyár közepére térnek magukhoz. "
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
bippa
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.10.24, 08:37    Hozzászólás témája: muskátli Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Úgy gondoltam, hogy a futómuskátliaimat, hagyom még, ha ezen a héten is 18 C-t mondanak, szépen lógnak a teraszon, szélvédett hely és gyönyörűen virágzanak még. Csak a földbe rakott "paraszt muskátlikat "szedtem föl cserépbe és vittem be, mert a kertben már nem érezte jól magát, konyultak, sárgultak a levelei. Köszönöm Molnárka és többiek tanácsait. Laughing
bara20
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2005.10.08, 10:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nálam az angol muskátlik májustól szeptemberig virágoztak!Adjatok nekik minden héten virágzásindító tápot!Csodákat művel!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
szilkszilky
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.08.19, 21:14    Hozzászólás témája: muskátli Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem az a tapasztalatom, hogy a muskátit bárhogy dugványozod, megmarad. Akár futó, akár bokor, én csak bedugom a balkonláda üres helyére és két hét múlva már látom is az új levelet. Gyökereztetőhormont nálam pl. a muskátlik sosem látnak.
Vissza az elejére
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2005.08.19, 21:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

levelet leszedni, mert különben berohad a földbe. Nem száraz homokba, de ne is "csucsogjon", ha beledugod az ujjad a földbe, nedves legyen a tapintása. A levéllemezeket meg vágd kisebbre, hogy (tudod, már sokszor írtam) kisebb felületen párologtasson.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2005.08.19, 20:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lehet,hogy nem dugom elég mélyre?
Én az alsó levelet mindíg leszedem! Rolling Eyes
Ez a baj?
Száraz homokba legyen?
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2005.08.19, 20:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mi sehogyan sem, de csináltam már dugványozást és a musi teljesen jól gyökeresedő növény, semmi extra igénye nincsen a gyökérképződéshez.
levélalapnál hoz gyökeret.
Talán túl vizes a földje a dugványaidnak... Rolling Eyes
eveloagi

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2005.08.16, 17:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hogyan szaporítjátok a muskátlikat?
Nekem gyakran megbarnul a ledugott szárrész.Mitől van?
Pedig gyök.hormont is használok! Crying or Very sad
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 35, 36, 37  Következő
36 / 37 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban