15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hawaii rózsa - frangipani
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Daturák, trombita virágok (2)

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (72)
A Tudat keresése (3)
Wanted! Őt keresem.....(8)
Vicces történetek,...képek(17)
IDŐJÁRÁS (62)
Találd ki (29)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Slideshow & Videó
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Eladnám..........Vennék (11)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Nagyik és ŐK..........(3)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:46:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:58:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
8:00:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt, indul az újabb hét......
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - NÖVÉNYVÉDELEM (5) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

NÖVÉNYVÉDELEM (5) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
ujvariedi
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2008.11.02, 19:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kardos Úr!
A Sergomilból 3centet tettem 1liter vízhez.Remélem jól hígítottam.természetesen meg fogom ismételni többször a kezelést.
Van azonban egy másik gondom is.Haza hoztam egy elfekvős lepke orchit.Átültettem,és jól áttusoltam magát a növényt.Meglocsoltam és lepermeteztem Actarával.Nagyon szép a gyökere, maga a növény is,de van egy kis gond.Amikor a fény felé fordítottam,szabályos kis foltokat(mint a telihold) fedeztem fel a leveleken(inkább benne a levelekben!!!!!!).2-3mm az átmérőjük,sárgásan áttetsző,és a közepében mindnek van egy sötét kis pont.De ezek tényleg csak akkor látszottak amikor erősebb fény felé fordítottam a levelet.Ezért is kapott Actarát a virág,majd pár nap múlva lepermeteztem Sergomillel.Eltelt 2nap,és a levelek színén pici dudorok jelentek meg.Olyanok mint a vízhólyag,és csak ott,ahol a levél belsejében az áttetsző foltok vannak.
Megnéztem azokat a virágaimat amiket szintén onnan mentettem,és a fénynél látszik,hogy azokon is vannak ilyen foltok.Egyiknek sincs baja,bár ők már hónapok óta nálam vannak,és renszeresen Actaráztam őket.Kellett,mert elő fordult,hogy volt rajtuk tetű.
Ön szerint lehetnek ezek szívás nyomok?
Az Actarás és a Sergomiles kezelés között hány napnak kell eltelni?
Előre is köszönöm a válaszát!
Üdvözlettel:Edina
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.02, 04:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves LIZZY!

A gyökén látott lárva mennyiség, az bizony nem kevés. (Szemlélet kérdése, mi a sok, és mihez viszonyítva!!!!!)

A lárvák ellen, a védekezés, megoldható, ha az említett szerekkel és módon kezeljük. Biola, igaz engedélyezett szer, és használható, csak, nem hoz kellő eredményt.

Az okos tanács nem gomba, hogy ott is teremjen, ahol nem vetették. (Jókai)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Lizzy
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.10.31, 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A lárvái?????? Ez nagyon durván hangzik, főleg, hogy tele van!
Köszönöm a tanácsot.

Lehet, hogy buta kérdés, de érdemes a növényt kivenni a földből és tetőtől talpig lemosni, lefújkálni és új földbe tenni, vagy jó úgy ahogy van és csak ahhoz a részhez kell nyúlni ami kilátszik?

Esetleg a biola is jó permetezni?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.10.31, 14:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves LYZZI!

A gyökerén, gyapjas pajzstetű lárvai vannak.

Javaslom, a növényt, először KÁLISZAPPAN 1 % -os lével történő átmosását, majd ezt követően, DECIS 2,5 EC 0,04 % -os oldat, vagy BIO SECT spray használatát.

A gyökereket is lehet, az említett anyagokkal kezelni.

A kezeléseket 8 naponta, és legalább 3 alkalommal ajánlatos elvégezni, az előírt óvó rendszabályok betartása mellett.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.10.31, 14:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KARMAAT!

A leírt tünet, nem jót sejtett.

Tanácsolom, hogy az orchidea, minél hamarébb, CUPROXAT FW 0,4 % -os oldattal történő kezelést, valamint a SERGOMIL 0,3 % -os lombtrágya használatát is.

A kezelés a növény egész felületére terjedjen ki.

Várom a tünetről készült, fotót!

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.10.31, 14:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves UJVARIEDI!

A SERGOMIL nem okoz növényi elhalást, hiszen lombtrágyáról van szó. De nagyon kell vigyázni, hogy csak az előírt mennyiséget kapja meg a növényt.

Az említett lombtrágya gyökéren is hat.

A gyökér elhalás, nem halad a növénybelseje felé, és új gyökér képződmény is megjelenik, akkor eredményes volt a kezelés.

A lombtrágya csak rásegít a gyógyítás folyamatra, ennek ellenére, nem hanyagolható el, növény további kezelése.

Vissza az elejére
Lizzy
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.10.31, 14:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A pöttyök nem letörölhetőek, és semmilyen illata/szaga nincs. Az egyetlen elszineződés a gyökereken maga a pötty.

Viszont nemrég vettem észre, hogy a növényen gyapjas tetvek vannak. Lehet valami összefüggés a kettő között?
Mi a leghatásosabb vegyszer a gyapjasok ellen? Beöntözni is kell a végleges kiírtásukhoz, vagy csak a földfelszín fölött a gyökereket és a növényt spiccelni? Lemosás, szedegetés nem volt hatásos.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.10.31, 13:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves ERIKA67!

A növényről, a pajzstetű leszedésre kerül, az hasznos dolog.

Az ACTARA 25 WG -vel történő kezelés, a szóban forgó kárósítót nem lehet leküzdeni.

A pajzstetű ellen, következő szereket ajánlom:

DECIS 2,5 EC 0,04 % .ban vagy
KÁLISZAPPAN 1 %-os oldata, vagy
BIO SECT sprayt

A kezeléseket 8 naponta, legalább 3 alkalommal ajánlatos levégezni, az előírt óvó rendszabályok betartása mellett.

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.10.31, 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves LIZZY!

A gyökéren látható foltok, letörölhetők? és van illata?

A pettyesedés alatt, a van e elszíneződés?

Vissza az elejére
karmaat
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.10.31, 01:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Karod Úr!
komoly problémám van a lepke orchimmal és a segítségét kérem.az orchim szárán megjelentek barna foltok (nem nagyok, kb bbors nagyságúak).olyan mintha rohadna belülről kifelé, de nem rothadás mert száraz..olyan mintha "varr" lenne rajta csak barnában.a levelei ebből következően elkezdenek sárgulni.a "talajhoz" legközelebbi leveleknél indult meg. ráaadásul most kezdte hajtani a virágszárát.
kérem segítsen mi ez?nem akarom elveszíteni!
képet sajnos nem tuodk küldeni mert nincs itthon a gép.talán jövő héten.
előre is köszönöm.
Vissza az elejére
ujvariedi
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2008.10.30, 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kardos Úr!
Köszönöm a tanácsát,kaptam a Sergomil nevű rezes lombtrágyát.
Sajnos a beteg orchim(gomba +baktérium)gyökere,teljesen tönkre ment.Maga a növény (a zöldjére gondolok itt) állapota nem romlott a Cuproxatos kezelés óta,de az összes gyökere oda lett.Csak azok a vékony szálak maradtak meg,ami a gyökér belsejében van.Ma jól átmostam az egész növényt a Sergomillal,remélem észhez téríti egy kicsit.Olvastam,hogy ez a szer gyökéren keresztül is felszívódik.
Vannak szétlocsolt gyökerű virágaim(már így mentettem őket)azokat is meglocsolhatom ezzel?Már csak azért is,hogy a maradék gyökerek tönkre ne menjenek.
Előre is köszönöm ha válaszol a kérdésemre!
Üdvözlettel:Ujvariedi
Vissza az elejére
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2008.10.29, 20:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia kr

Segíts léccike

A kis termő citromkámon ma pajzstetűket fedeztem fel.

Gyorsn leszedtem öket, megfürdettem a növénykét és az jó ha actara-val spicckolom be.

Lizzy
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.10.29, 15:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az egyik orchideám gyökere bepöttyösödött.
Mi lehet ez, illetve mivel lehetne kezelni?

Vissza az elejére
Judit20
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.10.29, 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi hedi. Very Happy De már túl vagyok rajta, végül mégis mikróztam, óvatosan, figyeltem, nehogy kigyulladjon, igaz kicsit büdi lett, de kiszellőztettem. A vegyszerezést arra írtam, hogy az orchis topikban múltkor azt írták, hogy a mulcsnak árult kérget általában vegyszerrel kezelik. Kártevők ellen azért akartam fertőtleníteni, mert kibontott, kimérős volt, és találtam benne belehullott faleveleket, tollat, meg ilyesmit.De ez Rezső topicja, nekünk nem itt kellene értekeznünk. Embarassed Bocsi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hedi101
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.10.29, 11:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Judit20 írta:
... vettem vörösfenyőkérget, amit mulcsnak használnak,de most azt olvastam azt vegyszerezik ...... Hogyan lehetne fertőtleníteni a fenyőkérget az esetleg benne lakó kórokozóktól. A sütéstől tartok, hogy kigyulladhat. köszönöm Judit20

Ekkora mennyiséget, egy két cserépre valót, szerintem kifőzni egyszerűbb lenne,
ha nem muszály és nem is tudod mi ellen... ne használj mérget!
Ha nincs más megoldás, akkor vegyszeres vízben áztathatod.
Úgy tudom gombák és rovarok ellen kezelik a kérget értékesítés előtt, de ezt csak fel kellene tüntetniük a csomagoláson... ugye?
A beöntözéshez való vegyszert Rezső már írta.

A sütés amúgy is BÜDÖS, mert a kéreg nem teljesen száraz és GYANTÁS!!! Csöpög, fröcsög, miegyéb...

Mint idegen vetődtem partodra, vendégül éltem házadban
és barátként lépek ki ajtódon ó Föld!
/R.D. Tagore/
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Következő
3 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban