15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Milyen növény ez?? (37)
Vendégeink a kertben(17)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Találd ki (28)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Vicces történetek,...képek(16)
IDŐJÁRÁS (61)
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZLAP szakácskönyv (71)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
A Tudat keresése (2)
Kávéház (40)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
Nagyik és ŐK..........(3)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - NÖVÉNYVÉDELEM (5) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

NÖVÉNYVÉDELEM (5) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2008.11.09, 15:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Kr

Nézd a cissuskám mibnt müvel.
Mit tegyek vele???

kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.09, 11:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves NIAMANO

Sajnálom, nem tudok rá választ adni, hogy a leírt keverék, milyen hatással van a növényre. Annyit tudok mondani, hogy a mosószerek, a veszélyesek a növényekre.

Az okos tanács nem gomba, hogy ott is teremjen, ahol nem vetették. (Jókai)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
niamano
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2008.11.09, 10:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kardos úr!

Köszönöm a válaszát! Kaptam egy "receptet" ellenük, tegnap este ki is próbáltam, és remélem működik. Amennyiben nem, kénytelen leszek permetszerhez nyúlni, ami mivel lakásban élek nehézkes lesz, szabad levegőn maximum erkélyem van... Sad

A recept:
1 liter vízhez 1 evőkanál olívaolaj + 1 evőkanál mosogatószer.

Ahogy látom a kifejlettek elpusztultak a lefújt töveken. Kérdésem az lenne, hogy ezzel a keverékkel árthatok-e a leveleknek, a növénynek? "Megfulladhat" az olajtól a levél?
Egyenlőre úgy látom rendben vannak, csak a felszínük lett fényesebb, na meg elpusztultak a kis lények.

Köszönöm még egyszer a segítségét!
niamano
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.09, 09:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves WEGGE!

A választ e-mailban megadtam.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
wegge
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.11.09, 09:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kardos Úr!
Elküldtem az e-mail címére a képeket az Orchideáról. Csak ez az egy orchideám van, teljesen kezdő vagyok.
A beteg levelet a nyelénél levágtam, csak egy kb. 1cm-es csonk maradt. Ott még nem volt puha. Azóta is nézem, a növényen sehol máshol nem látok ilyet, a többi levél is egészségesnek tűnik.
Remélem van remény!
Köszönöm!
wegge
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.09, 08:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves WEGGE!

Azzal kezdem, hogy a képet, az email címemre is el lehet küldeni. A neved alatt látható kép kicsi, és nem tudom felismerni a betegség mértékét, és melyik baktérium támadta meg.

A közlésed alapján, egyenlőre azt tudom, írni, hogy orchideát támadó baktériumos megbetegedés közül. egyike támadta meg.

Védekezés:
A betegnövényt a többi orchideától el kell különíteni, hogy a betegség ne terjed tovább. A művelő eszkőzőket, a betegnövény ápolása után, alaposan fertőtlenítse le, pl. HYPÓ –ban pár percig tartani, vagy gázlángján, párszor, keresztülhúzni.

A baktériumos betegség ellen, rézhatóanyagú szer valamelyikét ajánlatos alkalmazni. Javaslom, a CUPROXAT FW 0,4 % -os oldatát, valamint SERGOMIL L 60 (0,3 %.-ban) réztartalmú lombtrágya használatát.

A vágási helyeket, érdemes említett szerrel bekenni, mert lezárja, és fertőtleníti is.

A kezeléseket, legalább 8 naponta tanácsolom az elvégzést, addig a míg a betegség nem terjed tovább.

Ajánlom azt is, hogy az említett szerkombinációval, a többi orchidea lepermetezését, legalább 2 alkalommal kerüljön megejtésre.

Nem ismerem, hogy a betegség, a növényen milyen a mértékű! Ha az egész növényre kiterjedt, akkor a kezelés nem biztos, hogy eredményt hoz!

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.09, 08:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves NIAMANO!

A képek alapján,tripszet azonosítottam be. Az első képen a kifejlett alakja látható, a mási képen viszont, -- a fehéres színű állatka,-- az még kifejletlen alakja észlelhető.

Védekezés:

Az ajánlott szerek valamelyikével, a környzetében lévő az összes növényt ajánlatos lekezelni. A permetezésnél arra kell törekedni, hogy a védendő növények levélzetének, mind két oldalát, a permetlé egyenletesen érje.

Ajánlott szerek:

DECIS 2,5 EC 0,04 % -os, vagy SHERPA 0,3 % -os oldata.

A védekezési munkákat, legalább 3 alkalommal ajánlatos elvégezni, 8 napos ismétléssel. Valamint, el kell, mondom azt is, hogy a permetezéseket, tilós lakótérben végezni.

Vissza az elejére
wegge
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.11.08, 22:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kardos Rezső!
A szobanövényes topikból irányítottak Önhöz!
Kb. 1 hónapja kaptam egy orchideát, ami idáig jól érezte magát nálam-legalábbis én ezt gondoltam, mivel 2 bimbó is kinyílt és 1 új is növekedni kezdett. Pár napja viszont az egyik levelén egy nagy vizenyős foltot vettem észre. A levélnek az a része teljesen puha lett és pangott benne a folyadék. Másnapra a folt nagyobb lett, már csak a levél csúcsnál és nyélnél volt egészséges rész. Még aznap este levágtam a levelet, mert olyan sok folyadék gyűlt fel benne, hogy szivárogni kezdett. Lefotóztam, de csak a nevem alá tudtam betenni a képet.
Mit csináljak vele?
Segítségét előre is köszönöm!
Vissza az elejére
niamano
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2008.11.08, 13:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Szakértő!

Nem tudom, jó helyre teszem a kérést, van egyfajta bogár a hibiscusaimon, és nem tudom kiirtani őket. Tettem fel ide képeket, kérem nézze meg őket, és adjon tanácsot, mik lehetnek...

Köszönöm!
Anita
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.07, 12:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves TIMY!

A káliszappanoslés kezelés után, a növényt nem kell, külön mosni, vagy törölgetni.

Vissza az elejére
Timy
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2008.11.07, 11:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azt szeretnem kerdezni, hogy miutan a tetuk ellen lekentem szappanos vizzel a novenyt, le kell obliteni, vagy hogy kell?
Vissza az elejére
Judit20
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.07, 10:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm kedves Rezső!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.07, 07:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves JUDIT20!

Sajnos, ahol a képek tárolva voltak, az megszűnt, és így egy részük oda veszett. Igyekszem pótolni, illetve keresek olyan képtárlót, amely egyszerű és biztonságos a kezelése.

Már nem egy alkalommal jeleztem, hogy a régi írásaimat átnézem, és korszerűsítem, ezt decemberi hónaptól kezdem meg.

Vissza az elejére
Judit20
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.06, 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Megtaláltam a régi topicban az orchideák növényegészségügyi gondjairól írt beírását, de sajnos a képeket nem jelennek meg, biztosan eltüntek a tárhelyről vagy ilyesmi. Tehát azt szeretném megkérdezni nincs-e meg önnek elmentve esetleg?
Akkor még eszembe sem jutott orchideát venni és sajnos nem mentettem el.
köszönöm
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.06, 07:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves UJVARIEDI!

Elnézést kérek, hogy most válaszolok, mert nem tartózkodtam itthon.

A leveleken észlelet foltokat, atkák, vagy tripszek okozták.

A SERGOMIL lombtrágyát, és ACTARÁ- t lehet keverni, nem kell külön - külön, permetezni.

Egy újabb információt adok, --- amennyiben növényi hajtás, vagy fásrész gyökeresztetésre kerülne sor, ajánlom, a FOSZFONIT nevű lombtrágya használatát (0,4 % -os oldata), amely elősegíti a növényeknél, a gyökér rendszer kialakulást.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 38, 39, 40  Következő
2 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban