14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
magok
Egzotikus és különleges növények (15)
Leanderek(18)
Szobanövények (22)
Gloriosa Rothschildiana (2.)
Szárazkert
Szárazkert
Mocsári hibiszkus /H.Moscheuttos/....(8)
Növények,virágok vetéséről amit tudnunk kell (6)
Sziklakerti növényeink (13)
Mangó, kiwi és egyéb egzotikus gyümölcsök (4)
Paprikák, chilik (5)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (59)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (69)
Írj bármilyen témáról (15)
Kávéház (40)
Vicces történetek,...képek(16)
A Tudat keresése (2)
Találd ki (28)
Események........kiállítások....programok (4)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Milyen öröm ért ma? (37)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Versek, költemények (4)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:24:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
8:50:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot
5:39:am kutyus :
Jó reggelt!
5:51:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép hetet Mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:17:am tercsi :
ebben a cikkben jól le van írva! Sok sikert hozzá!
11:16:am tercsi :
http://novenytar.krp. hu/novenytar/sarkanyf a-tarka-dracena/30
10:45:am Boncamano :
Sziasztok, a sárkányfám szára elkezdett puhulni, nem adtam neki sok vizet soha a levelei egyre sárgábbak. azon gondolkodom hogy levágom hogy megmentsem kb 10 éves 4 egű. Mit tegyek, segítségetek megköszönném.
8:10:am Emmylie :
Jo reggelt szép vasárnapot
5:48:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:44:am kutyus :
Jó reggelt
5:20:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:56:pm Emmylie :
Jo éjszakát.
5:37:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép hetet Mindenkinek!
10:45:pm Emmylie :
Jo éjszakát
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - NÖVÉNYVÉDELEM (5) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

NÖVÉNYVÉDELEM (5) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.11.18, 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rezső ! Kérlek,nyisd meg a következő fejezetet,mert ez betelt! Köszi!

Folytatás itt!

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2087
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.11.15, 08:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!
Nem tudom jó helyen járok-e, nekem a dália és kerti kála gumóinak téli eltevése előtti "kezeléshez" kellene segítség. Tavaly nem volt problémám velük, de most 1 hete, hogy felszedtem és rágás nyomokat, lyukakat látok rajtuk. A csupaszcsigát már levadásztam (amit megtaláltam), de kis fehér színű 100 lábú féléket is látok, ők megszökdöstek elég sokan.
Mivel moshatnám át, vagy szórhatnám be a gumókat, hogy ne "rovareleség" legyen.
Várom válaszod, előre is köszönöm, Zsuzsi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.12, 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves UJVARIEDI!

Köszönöm a tájékoztatást.

A „SERGOMIL L 60” dózisa jó. Ennek használta, 14 naponta ajánlatos.

Tanácsolom, ha megelőző jellegű a védekezés folyik, akkor a rézhatóanyagú szer 14 napos fordulót kell tartani. Ugyanis gyakori rezes permetezésnél, előfordul, hogy a kezelt növény rézmérgezést kaphat, és azért sárgul. Tehát túlzásba sem szabad vinni a réz hatóanyag használatát.

A baktériumos betegséget nehezen lehet gyógyítani. A növényt tünetmentessé lehet tenni, de ha legyengül, akkor a betegség újból jelentkezni fog. A legyengülés, leggyakrabban a helytelen tartásból származik.

Az előírt %-os oldat nem okozhat perzselést.

Az okos tanács nem gomba, hogy ott is teremjen, ahol nem vetették. (Jókai)

Legutóbb kr4308 szerkesztette (2008.11.13, 14:35), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.12, 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves GYAGARDI!

Sajnos, az EU, sok növényvédő szert vonat ki, a minden napi használatból! Részben jó, részben nem.

Az orchideánál, általánosságban rézhatóanyagú szer érdemes használni. S emellett, még a SERGOMIL L 60 lombtrágyát is, amelyben felszívódó réz is megtalálható. Ennek a felhasználása 0,3 % -ban történjen. Az említett lombtrágya, nem váltja ki a réztartalmú növényvédő szer használatát, csak rá segít a szer hatékonyságára.

A rézhatóanyag közül, legjobbnak tartom, a CUPROXAT FW -et, mert folyékony és könnyen kezelhető. Ezen túl, legjobban ellen áll az esőnek is, és a növényen nem nagyon látszik. A javasolt dózisa 0,4 %.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
gyagardi
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2008.11.12, 08:44    Hozzászólás témája: Gombaölő Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kardos Úr!

Orchideához keresek gombaölő spray-t, de több üzletben is azt a tájékoztatást kaptam, hogy az EU betiltotta, csak bekeverendő port vagy folyadékot lehet árusítani. Mit és milyen bekeverési arányban tud ajánlani, illetve megelőzés céljából hogyan használjam?

Válaszát előre is köszönöm!
Vissza az elejére
gyagardi
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2008.11.12, 08:42    Hozzászólás témája: Gombaölő Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kardos Úr!

Orchideához keresek gombaölő spray-t, de több üzletben is azt a tájékoztatást kaptam, hogy az EU betiltotta, csak bekeverendő port vagy folyadékot lehet árusítani. Mit és milyen bekeverési arányban tud ajánlani, illetve megelőzés céljából hogyan használjam?

Válaszát előre is köszönöm!
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.12, 07:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves SZILVI!

Ha megoldható, akkor a megtámadott levelet, ha csak egynél található, akkor sürgősen távolítsa el.

A második megoldás, VECTAFID A 1 % os oldattal történő permetezés, a kezelés az egész növényre terjedjen ki.

Harmadik megoldás, BIOSOL KÁLISZAPPAN 1 %-os oldatú puha ruhával, a növényt, elsősorban, kárósító általa megtámadott részt alaposan törölgesse át.

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.12, 07:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves REZEDA!

A tájékoztatásod szerint, nagy valószínűség annak, hogy kivágott orgonán és a szomorú eperfán , lepkekabóca telepedett meg.

Nem került közlésre, hogy milyen lemosó permetezésnél, milyen növényvédő szert alkalmazott.

Tanácsolom, hogy a megtámadott növényt, „VEGTAFID A” 2 % -os oldattal való lemosó permetezését. Nem árt, ha többi fás növényt is lekezeli, mert nincs kizárva, hogy a szóban forgó kárósító, a kertben található cserjéken, vagy fákon is jelen van, de egyenlőre nem lehet, nagyon észrevenni. A lemosó kezelésnél arra kell törekedni, hogy a kezelésre kerülő növény minden részét érje a permetlé, nem gond ha a kezelt felületen, a permetlé megfolyik.

Az sem árt, ha vegetációs időszakban, DECIS 2,5 EC 0,04 % -os oldattal kezeli a fákat és a cserjéket. Na persze, az ide vonatkozó óvórendszabályok betartása mellett.

Írtakon túl, ha lehet, a tünetről készítsen képeket, és küldje el, az e-mail címemre.

Vissza az elejére
ujvariedi
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2008.11.11, 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]
Ez lemaradt.A tavasszal készült.Erről vagdostam le az előbb feltett képeken lévő leveleket.Az alsó levél már lóg,a jobb oldali levelén meg terjed a folt.
Vissza az elejére
ujvariedi
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2008.11.11, 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kardos Úr!
A múltkor 3 lepke orchideámat lepermeteztem Sergomillal,de ezt már írtam is.Akkor 1-2 nap múlva vízhólyag szerű kis púpokat fedeztem fel az egyik lepke levelén,ott ahol előzőleg valami megszívogatta a levelet,és ennek a gyökere is elkezdett tönkre menni.(meg is lett locsolva a szerrel)
Van egy óriás lepkém,amit már úgy kaptam a tavasszal,hogy barnás folt volt a levelén.Később elkezdtek puhulni ezek a levelek,amiket le is vágtam.Akkor Cuproxatal kezeltem,és a maradék 2 levél tünetmentes volt.Bár mást azóta sem,de legalább gyökereket produkált a növény.Időnként megismételtem rajta a Cuproxatos permetezést.Most viszont ezen is kipróbáltam a Sergomilt,és ennek a levelén(2levele van,de csak az egyiken) is találtam elváltozást.2-3 kis folt,ami kiszúrt vízhólyagra emlékeztet(csak a levél színén van)alatta sárgás színű folt.A levél széle pedig mintha kicsit össze száradt volna ,és feketés színű.Itt is került a permetből a léggyökerekre is,de azokon nincs változás.
1liter vízbe 30ml Sergomilt tettem.Nem ez lehet a gond?Jó ez az arány?
Sajnos még nincsnek az új képek a gépemen,de a lepke tavasszal levágott beteg leveleiről teszek fel képet.lLehet,hogy a régi probléma jött elő?Vagy erősre kevertem a permetszert?
Előre is köszönöm a válaszát!
Üdvözlettel:U.Edina
Vissza az elejére
szilvi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.11.11, 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KR!

Barátnőmnek van egy főnix pálmája. Egész nyáron kint volt a szabadba, most hogy bekerült a szobába észre vette hogy valami élősködő van a levelén. Érintésre nem jön le róla száraz, bársonyos tapintású. Én valami petére vagy gombára gyanakszom.

Mi lehet ez? Mit lehet vele csinálni?

Segítségét előre is köszönöm
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
rezeda
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.11.11, 15:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KR!
Van egy öreg orgonabokor a ketben, amin két éve már egy-egy öregebb törzsön vastag, fehér, penésszerű bevonat keletkezik - amit tudtunk, kivágtunk, de nem mindent - és lemosó permetezést alkalmaztunk.
Most viszont már a közelében lévő szomorű-eperfa vastag ágain is megjelent ez a (közelről apró, kókuszreszelékre hasonlító) bevonat - mit tegyek vele, mivel kezeljem?

Válaszát előre is köszönöm,

Rezeda
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.11, 10:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves CAT!

Azt tanácsolom, hogy a növényt, ahogy WEGGÉnél írtam, beteg levél eltávolítás helyét rézhatóanyagú szerrel bekenésre kerüljön.

Az orchidea, rezes kezelésben részesüljön, az alábbiakban írt vegyszer valamelyikével, és lombtrágyával. Az öntözés minimális szintű legyen.

Amennyiben a levél eltávolítási helye nem egészséges, vagyis barnás színű foltocskák láthatók, akkor, még az említett szer valamelyike mellé még, MYCOSTOP 0,2%.ban is kerüljön. Az sem árt, ebben az estben, hogy csak MYCOSTOP –os lével a növény tartóközegét is átitatod.

Javasolt rézhatóanyagú szerek használata: CUPROXAT FW 0,4 %-ban, vagy NORDOX 75 WG 0,2 %-ban

Még tanácsolom, a réz tartalmú lombtrágya használatát is, ez nem más, mint SERGOMIL L 60, ebből 0,3 % -os oldattal kell a tenni, az említett, s általad kiválasztott szerből, vagy szerekből készített permetléhez.

A permetezéseket, 8 napos ismétléssel, legalább 3 alkalommal ajánlatos elvégezni. A talaj beöntözését, elég 14 naponta megismételni, legalább két alkalommal.

Nem árt, ha többi orchideát is lekezeled. Na persze a művelő eszközt fertőtlenítése se feledkezz meg. A beteg növény, a többi egészséges növénnyel ne érintkezzen.

Végezetül, a szokásos közlésemet írom, a növényvédelmi munkánkat lakótérben tilos végezni,

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.11, 09:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Erika!

Az biztos, hogy a cica, a körmeiket élesíteni, vagy tisztítani szokták, ott ahol lehet. pl, a fatörzsén, vagy olyan növénynél, amely erre alkalmas.

Ha növény, sérül éri, legjobb megoldás, ha rézhatóanyagú védőszerrel lepermetezésre kerül. Pl, CUPROXAT FW 0,4 % -ban.

Vissza az elejére
cat
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.10, 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KR!

Az én egyik orchim is azt a tünetet produkálta mint Wegge-é. Egy levele fonnyadni kezdett majd vizenyőssé vált. Az előbb hozzá értem és szabályosan kifolyt belőle egy meglehetősen rossz szagú folyadék. Mielőtt levágom. lefényképeztem.

Remélem ez jobban látszik.

Cat
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő
1 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban